Fehérvár – Dunaújváros 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Paks 0:3 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
Nyíregyháza Spartacus FC
0:3 (0:2)
MVM Paks
szombat 02.08.2014, 18:30 • Sóstói úti Stadion, Nyíregyháza • OTP Bank Liga

Végül maradt a vendég siker a második félidő után is, aminek előnyét növelték is a szünet után.
    Megérdemelten nyert most is a Paks, amely már 5-0-ás gólkülönbséggel áll így a tabella élén holtversenyben.

A Szpari csak a második félidőben mutatott valamit, de a gól nem jött össze, így elhagyta őket a hitük a végére. (20:25:14)

90+4

90+3
    Bajzát került ziccerbe egy lecsorgó labda után, de 4 méterről az előtte álló védőbe rúgta a labdát.

90+2
    Kifelé kap szabadrúgást a Paks még a végén.

90
    Két sárgát is kiosztott a bíró, de nem lehetett jól látni, hogy kinek a nagy tömegben.

90
    Hahnjön be Könyves helyére.

88
    Nagy kakaskodás alakult ki a pályán, egy vendég játékos a földön maradt. Majd egy berohanó szurkoló a partjelzőhöz vágott egy poharat, miután Póti elnézést kért ellenfelétől, ám az nem fogadta el.

87
    A sorfalon felpattanó labdát Póti fejelte kapura 7 méterről, de a bal sarok elől Molnár bravúrral tolta szögletre.

86
    Kostic harcolt ki egy lökés miatt szabadrúgást a paksi kapuval szemben 25 méterre.

85
    Megint a hazai kapu került majdnem veszélybe, de Balogh megint a helyén volt.

84
    Többet birtokolja a Nyíregyháza a labdát, de ez eléggé meddő fölénynek bizonyul ebben a félidőben.

83
    Molnár jött ki és húzta le a jónak tűnő baloldali beadást.

82
    Balog védett bravúrral Kulcsár közeli szemfüles lövésénél!

81
    Jobboldali bedobásokhoz jut a Paks, természetesen nem sietik el.

80
    Kostic próbált a jobb sarokban szögletet kiharcolni, de kirúgás lett a dologból.

79
    Mezőnyjáték folyik a pályán nagyrészt, bár a hazaiak még szeretnének szépíteni.

78
    Eppel már le is jön, Kulcsár a helyén.

77
    Hiába támadott több gólt a 2. félidőben a Nyíregyháza, a Paks lövi így is a gólt.

76
    Balogh szedi össze a paksi felívelést, túl hosszú volt Eppelnek.

75
    A Paks gólt szerzett!
    KÖNYVES NORBERT kapott jó labdát jobbra a vendég kontra alkalmával, átvette a csellel a bal lábára a labdát, majd 12 méterről kilőtte a rövidet!

74
    Eppel kezére pattant levétel után a labda, így ezt is lefújja Szabó Zsolt.

73
    Kecskés kap a középpályán szabadrúgást egy kisebb lökés után.

72
    Lázár jön be Patályt váltva.

71
    Bajzát jobboldali beadását Heffler mentette szögletre a túloldalon.

70
    Járatja a labdát a hazai csapat, ezzel nem lesznek előrébb.

69
    Kecskés lőtt jobbal laposan 25 méterről középről, de csak a bal alsó mellé.

68
    A Paks nem sokat csinál a második félidőben, de nincs is nagy szükségük rá eddig.

67
    Ígéretes Nyíregyháza kontra végén nem jött be a csel, így kirúgás jöhet.

66
    Kosticnál látott Szabó Zsolt kezezést a vendég térfélen.

65
    Pákolicz végül rászúrta a 27 méteres szabadot, de az méterekkel a kapu fölé ment.

64
    Tamási helyére Fiola jött fel.

63
    Bajzát kap szabadrúgást középen a kaputól 27 méterre buktatás miatt.

62
    Sokkal aktívabb a Szpari a 2. félidőben, több most csak nekik volt helyzetük, de nem használták ki.

61
    Ápolás miatt megint elment egy perc a vendégeknek köszönhetően, magától esett össze a játékos, de már jól van.

60
    Patály adott be balról veszélyesen a kapu elé, Bajzát végül lekésett a labdáról.

59
    Balogh kirúgása jöhet, miután Báló keresztbe erőből a kapu elé lőtt, de pontatlanul.

58
    Póti most jól fülelt le egy veszélyes vendég kiugratási kísérletet.

57
    Bertus lábát húzzák el a bal szélen a középpályán, le is fújja Szabó Zsolt.

56
    Több pontatlan beadás is volt az elmúlt percben a paksi kapu előtt.

55
    Pákolicz lőtt jobbal kissé balról 20-ról, de Molnár vetődve szögletre mentett a rövidről.

54
    Bajzát újra lesen, most jogosan intették be a szokásos felívelésnél.

53
    Kostic adott be jobbról jól, a védő lábán felpattant a labda és majdnem a kapuba hullott, de Molnár bravúrral belenyúlt.

52
    Kostic kapott a kezdőkörben lökés miatt szabadrúgást.

51
    Bajzát elé pörgött fel a labda, jobbal lőtt 15 méterről, de molnár védeni tudott, bár csak másodikra fogta.

50
    Kecskés maradt lent a saját kapuja előtt, legalább egy percig ápolni kellett a lökés után.

49
    Kecskés kapott sárgát Pekár buktatása miatt.

48
    Koller került azonnal helyzetbe, egy lágya labdát fejelt 6 méterről a felső kapufára.

46
    Rezes és Spitzmüller helyére Koller és Kostic jött be.

46

Megérdemelt a vendég vezetés, a hazaiaknak szinte nem is volt veszélyes támadásuk, bár egy Bajzát ziccert tévesen lesre fújtak.

45+1

45
    Járatja a Nyíregyháza a labdát, majd újabb értelmetlen felívelés jön.

44
    Ezzel el is telik szinte az első játékrész teljes egészében.

43
    Kecskés marad lent hátul, de nem kell ápolni.

41
    Heffler büntetőjét védte ki a bal alsó elől Balogh az imént.

41
    Balogh kivédte a büntetőt, amit HEFFLER TIBOR lőtt, de a kipattanót ballal vissza tudta rúgni az üres baloldalra.

40
    Rubus kapott sárgát lerántásért, a Paks pedig büntetőt.

39
    Egy felpörgő labdát Bartha szép mozdulattal ollózott kapura 8 méterről, de pont Balogh kezébe.

38
    Bajzát kapott remek kiugratást 10 méterre a kaputól ziccerbe, ami nem volt les, de ezt is beintette az asszisztens.

37
    Heffler adott jobbról jól középre, de Bertus középen mellé pörgetett méterekkel a kapunak, pedig ziccer volt.

36
    Újabb ígéretes Bajzát indítást fújnak be lesre.

35
    Egymás után jöttek a hazai beadások, végül Pekár próbált kapásból lőni 20-ról, de lecsúszott neki a labda.

34
    Kovács fejelte ki a hazai felívelést jobboldali szögletre Bajzát elől.

33
    Baloldali bedobásokkal halad előre a Nyíregyháza a középpályán.

32
    Molnár kirúgása jöhet egy újabb elérhetetlen baloldali indítás után.

30
    Tartja a hazai csapat a labdát, a Paks egészen a saját térfelére vonul vissza.

29
    Gyors támadást tudott vezetni a Szpari, de elöl végül eladták a labdát.

28
    Abdouraman szerzett szép mozdulattal labdát, most kicsit aktívabb a Nyíregyháza.

27
    Járatja a labdát a Szpari a középpályán, a hosszú felíveléseik továbbra is veszélytelenek.

26
    Pekár szerzett labdát erőszakosan és ügyesen a jobb szélen, a lapos beadásáról kicsit lekéstek a kapu előtt, így kivágta a védő.

25
    Bajzát kap a bal sarokba elöl kicsit hosszú indítást, így csak bedobást tud kiharcolni.

24
    Póti akarta kivágni a labdát, de a hazai térfél feléig sikerült csak, oda is ellenfélhez.

23
    Könyves maradt lent, Abdouraman lökte fel Szabó szerint a jobb szélen.

22
    Továbbra is támadóbb a paksi együttes, bár mezőnyben kiegyenlített a játék.

21
    A szöglet után Jánvári fejelt kevéssel a bal sarok mellé 7 méterről középen.

20
    Jobboldali szögletet harcol ki a hazai csapat, Molnár ért a labdához rosszul.

19
    Abdouraman adott be balról ballal, de a létszámfölényben lévő védők fejjel mentettek.

18
    Megérdemelten vezet a Paks, bár nagy helyzetük nem volt, és ez is nagy egyéni hibából született.

17
    Egy jobboldali ártatlan beadást kapura fejelt Bartha lágyan, a labdát Balogh foghatta volna, ám Póti előle megpróbálta kifejelni közlépre, de a gyenge labdát EPPEL MÁRTON így a bal alsóba könnyen visszafejelte.

16
    Rezes adott rossz indítást Bajzát felé középen, a védők könnyen lefülelték.

15
    Az első 15 perc kiegyenlített mezőnyjátékot hozott és néhány paksi szögletet.

14
    Bajzát kapott a vendég szöglet után jó felívelést, de a visszafejelt labdáról lekéstek a társak.

13
    Heffler adott be jól jobbról, de Pekár azonnal kivágta a túloldalról a labdát.

12
    Balogh kirúgása jöhet a nagyon pontatlan baloldali vendég felívelés után.

11
    Tartja a labdát a Paks, eddig főleg keresik egymás gyengéit a csapatok.

10
    Rezes kapott jó labdát Bajzáttól de középre megindulva eladta azt.

9
    Spitzmüllert figyelmezteti Szabó játékvezető szóban, hogy ne reklamáljon.

8
    Abdouraman maradt lent elől, kicsit megtaposták, de vétlenül.

7
    Könyves adott be jobbról laposan a kapu elé, de Balogh eldőlve fogta a labdát.

6
    Járatja a Szpari a labdát, eddig főleg hosszú indításokkal próbáltak helyzetbe kerülni.

5
    Az újabb paksi baloldali szöglet után az ötös rövid sarkáról csúsztattak centikkel a kapu fölé.

4
    Bertus tekert a jobb alsó elé szabadból jobbról, de Balogh szögletre mentett.

3
    Rezes lökött elöl testtel, amit lefújt azonnal Szabó Zsolt.

2
    Pákolicz kapott a bal szélen kiugratást szép támadás végén, de beintették a lest.

1

Újabb nehéz meccs vár a Szparira, hiába nem a bajnok jön már ellenfélnek. A Paks az első fordulóban a Győri ETO csapatát verte 2-0 arányban, ami elég nagy fegyvertény.
    A hazaiak remek meccsen 1-1-es döntetlen harcoltak ki a Debrecen ellen, amire lehet építeni. Főleg a 2. félidei mutatott játék volt helyenként tetszetős. A támadójáték ezen a mérkőzésen is főszerepet kaphat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.