UMF Stjarnan – Internazionale 0:3 (vége) | Aktobe – Legia 0:1 (vége) | Astana – Villarreal 0:3 (vége)
Dinamo Moszkva – Omonia 2:2 (vége) | KS Ruch Chorzów – Metalist Harkov 0:0 (vége) | HJK – Rapid 2:1 (vége)
Qarabag – FC Twente 0:0 (vége) | AEL Limassol – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | PSV Eindhoven – Soligorsk 1:0 (vége)
Elfsborg – Rio Ave FC 2:1 (vége) | Kardemir DÇ Karabükspor – AS Saint-Étienne 1:0 (vége) | Dinamo Minszk – CD Nacional Funchal 2:0 (vége)
Petrolul – Din. Zagreb 1:3 (vége) | Apollon Limassol – Lokomotiv Moszkva 1:1 (vége) | BSC Young Boys – Debreceni VSC 3:1 (vége)
FC Zorya Luhansk – Feyenoord Rotterdam 1:1 (vége) | PEC Zwolle – AC Sparta Praha 1:1 (vége) | Panathinaikos FC – FC Midtjylland 4:1 (vége)
Trabzonspor – FK Rostov 2:0 (vége) | FC Zimbru Chişinău – PAOK 1:0 (vége) | FC Spartak Trnava – Zürich 1:3 (vége)
Asteras – Maccabi Tel Aviv F.C. 2:0 (vége) | Partizan Bělehrad – Neftchi 3:2 (vége) | Grasshopper – Club Brugge KV 1:2 (vége)
Olympique Lyon – AFC Astra Giurgiu 1:2 (vége) | RNK Split – Torino FC 0:0 (vége) | KSC Lokeren – Hull City 1:0 (vége)
Real Sociedad – FK Krasznodar 1:0 (vége) | FK Sarajevo – Borussia M'gladbach 2:3 (vége) | Rijeka – Sheriff 1:0 (vége)
FC Petrolul Ploieşti
1:3 (1:1)
GNK Dinamo Zagreb
csütörtök 21.08.2014, 19:15 • Stadionul Ilie Oană • Európa liga

A gól után, még az ünneplés során le is fújja a meccset Orsato, a 4 perces hosszabbítás 6. percében köszöntek be harmadszor a horvátok!
    Remek meccsen a Dinamonak csak villanásai voltak, míg a Petrolul jelentősen többet támadott és hatalmas helyzetei voltak, de amíg ők mindent kihagytak, a Dinamo Zagreb épp az ellentéte volt és egy véletlen kezezést követő büntetővel, egy fejessel és egy gyönyörű szabadrúgással nagy előnybe kerültek!
    A hazaiaknál Tamuz remekül játszott, egy szabálytalan és egy lesgólt is rúgott, rajta kívül Geraldo Alves, aki a 94. percben kénytelen volt kiállíttatni magát (bár így is gól lett a vége) is jó volt, de nem lehet panasz Filipe Teixeirára és a csereként beállt Albínra sem.
    A horvátoknál elsősorban a középhátvédek: Simunovic és Simunic emelkedtek ki, de a gólpasszt jegyző Ivo Pinto és a csere Machado is jó volt.
    Egy hét és visszavágó! (21:14:59)
    Paulo MACHADO - 1:3

90+6
    A Dinamo Zagreb gólt szerzett!

Több is volt az, mint 20 méter, 23 is volt, Machado odaáll és meglepetésszerűen becsavarja a rövidbe! 96. perces góllal alighanem eldől a párharc! Pecanha csak beljebb ütötte! Fantasztikus gól volt!

90+4
    Geraldo Alves csúszik oda a kilépő Ivo Pintonak, azonnali piros az utolsó emberes fault. 20 méterről, oldalról rúghat a Dinamo.

90+3
    Cop is összeesik a szellőtől.

90+2
    Simunicot hosszan ápolják, le is jön.

90+2
    4 perc a ráadás.

90+1
    Tamuz fekszik Simunic alá.

90
    De Lucas kereste középen Filipe Teixeirát, könnyen fejelik ki.

88
    Mustivar mögé megy Filipe Teixeira passza, jöhet a Dinamo!

87
    Teixeira próbálná kihasználni kreativitását a szélen, de a kiváló horvát rombolók hatékonyak.

86
    Egy kicsit hitetlenül ívelget fel a Petrolul.

85
    Geraldo Alves ad haza.

84
    Fanchone ad be, Tamuz bólint 7 méterről mellé, kicsit magas volt neki!

82
    Mutu helyén Nepomuceno.

81
    Újabb szöglet, Tamuz harcolja ki!
    Cuje COP - 1:2

80

A semmiből újabb Dinamo-gól! Brozovic tette le Ivo Pintonak, aki a tizenhatos oldalvonaláról, beadott, az ötösön emelkedik Cop Geraldo Alves fölött, Alcenat nem ér oda, védhetetlen! 1-2!