UMF Stjarnan – Internazionale 0:3 (vége) | Aktobe – Legia 0:1 (vége) | Astana – Villarreal 0:3 (vége)
Dinamo Moszkva – Omonia 2:2 (vége) | KS Ruch Chorzów – Metalist Harkov 0:0 (vége) | HJK – Rapid 2:1 (vége)
Qarabag – FC Twente 0:0 (vége) | AEL Limassol – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | PSV Eindhoven – Soligorsk 1:0 (vége)
Elfsborg – Rio Ave FC 2:1 (vége) | Kardemir DÇ Karabükspor – AS Saint-Étienne 1:0 (vége) | Dinamo Minszk – CD Nacional Funchal 2:0 (vége)
Petrolul – Din. Zagreb 1:3 (vége) | Apollon Limassol – Lokomotiv Moszkva 1:1 (vége) | BSC Young Boys – Debreceni VSC 3:1 (vége)
FC Zorya Luhansk – Feyenoord Rotterdam 1:1 (vége) | PEC Zwolle – AC Sparta Praha 1:1 (vége) | Panathinaikos FC – FC Midtjylland 4:1 (vége)
Trabzonspor – FK Rostov 2:0 (vége) | FC Zimbru Chişinău – PAOK 1:0 (vége) | FC Spartak Trnava – Zürich 1:3 (vége)
Asteras – Maccabi Tel Aviv F.C. 2:0 (vége) | Partizan Bělehrad – Neftchi 3:2 (vége) | Grasshopper – Club Brugge KV 1:2 (vége)
Olympique Lyon – AFC Astra Giurgiu 1:2 (vége) | RNK Split – Torino FC 0:0 (vége) | KSC Lokeren – Hull City 1:0 (vége)
Real Sociedad – FK Krasznodar 1:0 (vége) | FK Sarajevo – Borussia M'gladbach 2:3 (vége) | Rijeka – Sheriff 1:0 (vége)
Olympique Lyon
1:2 (1:0)
AFC Astra Giurgiu
csütörtök 21.08.2014, 20:30 • Stade de Gerland, Lyon • Európa liga

A jóval esélyesebb és az első félidőben jobban is játszó, sőt a vezetést is megszerző Olympique Lyon végül elbukja hazai pályán a mérkőzést a parádés második játékrészt produkáló Astra ellen. A fordulást követően egy teljesen más román csapatot láthattunk, sorra dolgozták ki a helyzeteiket, míg hazai oldalon csak elvétve jegyezhettünk fel próbálkozásokat. A vendég rohamok végül a 72. percben vezettek eredményre, akkor Fatai egalizált. Később Rose buta hibájának köszönhetően emberhátrányba került az Olympique, majd pár perccel később egy jogos tizenegyest is kapott az Astra, amit Budescu értékesített. A hátralevő percekben ugyan mindent egy lapra feltéve próbálkozott a Lyon, Bakary Koné fejesét a kapufa védte a remek teljesítményt nyújtó Lung helyett, ennél közelebb nem jutott az újabb gólhoz a francia csapat. Meglepetés eredmény született tehát az első mérkőzésen, az Astra hatalmas lépést tett az EL főtábla felé. A végeredmény tehát Olympique Lyon – AFC Astra Giurgiu 1:2! Köszönjük a figyelmet! (22:26:52)

90+5

90+4
    A tizenhatos mellől jöhetett szabadrúgással az Astra, a beadást követően Bukari fejel jócskán kapu mellé 15 méterről.

90+4
    Grenier húzódik meg a végén, nagy fájdalmakkal fejezi be a mérkőzést.

90+4
    Lung magához húzza a szögletet, közben az utolsó percbe léptünk!

90+3
    Grenier végzi el ezt is, a jobb alsó sarok felé érkezik a lövése 35 méterről, Lung szögletre tolja!

90+3
    Enache csúszik rá Tolissora 35 méterre a vendég kaputól, sárga lap!

90+2
    Óriási izgalmak a végére, támad az emberhátrányban lévő Lyon!

90+1
    Ferri teszi ki a szélre a labdát Jalletnak, beadása Bakary Konét találja középen, a hazaiak középső védője 9 méterről fejel a keresztlécre! Pár centi hiányzott az egyenlítéshez!

90+1
    Négy perc lesz a ráadás a mérkőzés végén!

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk, a hazaiaknál a labda.

89
    Grenier javíthatta volna hibáját, ő végzi el a szabadot, amit egy méterrel küld a jobb sarok mellé!

88
    Lacazette kap szabadrúgást jó helyről, Ben Youssefé a fault. Középről, 28 méterről jön a szabadrúgás!

88
    Júnior Morais lapos beadását könnyedén fogja Lopes.

87
    Jallet beadása megtalálja középen Lacazettet, aki viszont nem tud fejelni Oros és Ben Youssef szorításában, utóbbi ki is vágja a labdát.

86
    A rendes játékidő utolsó öt percébe léptünk, a Lyon jöhet a labdával.

85
    Laban nem is tudja folytatni, Rus váltja a sérült játékost.

84
    Laban kerül földre, Ghezzallal találkozott, ápolás miatt áll a játék.

83
    Óriási fordulat a mérkőzésen, a második félidőben sokkal jobban játszó, később emberelőnybe kerülő Astra egy tizenegyessel megfordítja a mérkőzést!