Szlovákia – Magyarország 5:3 (vége) | Lengyelország – Ausztria 2:5 (vége) | Szlovákia – Lengyelország 4:3 (vége)
Magyarország – Ausztria 3:1 (vége)
Szlovákia
5:3 (2:3, 2:0, 1:0)
Magyarország
péntek 22.08.2014, 09:10 • Jégpalota, Káposztásmegyer • Olimpiai Reménységek Versenye

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:10 - kor kezdődik..

Hihetetlen tény, de igaz; a magyar U18-as fiú jégkorong válogatottunk kevesebb mint 11 órával a lengyelek elleni mérkőzést (3-1, a végén üres kapus góllal) követően már ismét jégen lesz az Olimpiai Reménységek Versenyén! Pénteken reggel a szlovák 17 éven aluli csapattal találkozik a mi, ez évben 17. illetve 16. életévüket betöltő játékosokból álló válogatottunk. A szlovákok a 18 évesek korosztályában a legfelső világbajnoki osztály tagjai, ez a csapat pedig annak a korosztálynak a közvetlen hátországát képezi.
    Északi szomszédaink csütörtökön egy számukra nagyon rosszul sikerült második harmadnak köszönhetően szenvedtek 5-3-as vereséget Ausztria U18-asaitól, a mieink ellen tehát nyilván szeretnének javítani és versenyben maradni a torna döntőjébe jutásért. Az ORV-n ugyanis a körmérkőzések után szombaton a helyosztókra kerül sor, az első a másodikkal döntőt vív, a másik két válogatott pedig a harmadik helyért küzdhet.
    De ne szaladjunk ennyire előre, egyelőre a kevés pihenő után nagyon kora délelőtt jégre lépő magyar csapatnak a szlovák fiatalokat kellene legyőznie, hogy fél lábbal már a torna döntőjében érezhessék magukat!
    Egy biztos; a reggeli meccsen Gadácsi János őrzi majd a magyar kaput, mert Glen Williamson mester mindhárom kapusának lehetőséget ad majd a csoportmeccsek során.
    Tartsanak velünk tehát már péntek reggel is!
    Jó szórakozást kívánunk!

Már megtörtént a bemelegítés a Káposztásmegyeri jégpalotában, az ORV torna második napjának reggeli mérkőzésén!
    Jelen pillanatban a jégkászítés zajlik, egy kis reggeli, technikai probléma miatt a sorösszetételek közzététele pár percet csúszni fog, addig szíves türelmüket és megértésüket kérjük!

00:01

0:55
    Kiss Zsombor korcsolyázott be jól a támadóharmadba, de nem jutott lövéshez.

1:44
    Stefánik lövése kerülte el a magyar kaput.

2:53
    Szlovák tilos felszabadítás!

3:11
    Szita lövése ment el a szlovák kapu mellett.

3:58
    Most a mieink ütötték tilosra a korongot.

5:41
    A lendületes Török Viktort állította meg nehezen a szlovák védelem.

6:33
    Valáseket tudtuk szerelni a mi kapunk előterében.

7:09
    Újra tilost ütött a magyar csapat.

7:40
    Tóth Gergőt állították ki 2 percre, emberhátrányban leszünk, gáncsolásért.

8:33
    Ziak ütöjét szedték fel a mieink, mielőtt még lőhetett volna.

9:08
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző ROMÁN. Assziszt: Ziak. Ziak lőtte rá a korongot, az kijött Gadácsiról, majd MILOS ROMÁN valahogy a magyar kapus alatt átpasszírozta azt a gólvonalon! Kihasználták a szlovákok az emberelőnyt; 1-0!

9:40
    Kicsit álmosan játszanak a mieink, megint felvonulás volt a kapunk előtt, szerencsére újabb gól nélkül.

10:41
    Gyurgyev lövése akadt el egy szlovák botban.

11:17
    Milos Kelemen közeli lövését hárította Gadácsi János!

12:12
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző KISS P.. KISS PATRIK egyenlített közelről pofozta Ő is a korongot a kapuba! 1-1

12:21
    Gólszerző TÖRÖK. Kilenc másodper alatt fordítottunk! Nagy Zoltán korongját TÖRÖK VIKTOR vágta a szlovák a kapuba. 2-1 most már ide!

12:53
    Gólszerző BARANYAI. Assziszt: Garát és Gyurgyev. Ellenállhatatlanul rohamoz a magyar csapat! Gyurgyevtől Garát Zsomborhoz került a korong és az Ő átadását BARANYAI BALÁZS bombázta a szlovák kapuba! 41 másodperc alatt 3 magyar gól, 3-1 Magyarország javára!

15:28
    Roman Karaffa közeli lövését tudta védeni Gadácsi János!

16:09
    Lesre korcsolyáztak a mieink.

16:34
    Gólszerző KÖVER. JAKUB KÖVER kapott egy korongot, egyedül vitte be a magyar harmadba, kicsalta Gadácsit is és a léc alá emelt! 3-2 még a mieink javára!

17:48
    Tilosra ütötték a korongot most a szlovák fiatalok!

18:38
    Stipsicz nagy lövése csattant a kapu mögötti palánkrészen!

18:40
    Elcserélték magukat a szlovákok, emberelőnyben a mieink 2 percig!

19:33
    Garát bombája zúgott el a szlovák kapu mellett!

20:00

Vezetést szerzett a szlovák U17-es csapat, de aztán a 14.perc valóságos rémálommá vált számukra, ekkor a mieink háromszor is betaláltak, így két góllal elhúztunk! Ezután a szlovákok szépíteni tudta, de egyelőre nálunk az előny és emberfórban leszünk a második harmadban még 40 másodpercig!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

Jönnek a csapatok a jégre, azonnal folytatódik a meccs! Egygóllal vezet a magyar csapat és egyelőre a szlovákok rossz cseréje miatti emberelőnyünk még tart!

20:01

20:24
    Gólszerző HREHORCÁK. Emberhátrányban PATRIK HREHORCÁK szerzett korongot és gyakorlatilag begyalogolt vele a magyar kapuba! Ez hidegzuhany a mieink számára! 3-3

20:40
    Közben ki is egészült a szlovák csapat.

22:05
    Nagy Zoltán korongja suhant el a szlovák kapu mellett.

22:27
    Szabad Kevin két védő gyűrűjében emelt a szlovák kapu fölé.

23:20
    Kiss Zsombor bombája egy szlovák botról vágódott fel.

24:18
    Szűcs István két jó csel után lőtte a korongot Vican kapuja mellé.

24:56
    Gólszerző KÖVER. Assziszt: Hrehorcák. A szlovákok ellenakciója végén Patrik Hrehorcák most passzadó volt és korongját JAKUB KÖVER lőtte Gadácsi kapujába! 4-3 most a szlovákok javára.

25:28
    Vican feküdt rá a korongra, mielőtt még a mieink valamelyike a kapuba kotorhatta volna a játékszert!

27:20
    Eddig csak az első harmad 13.percében tudtak betalálni a mieink ezen a meccsen, igaz akkor háromszor is. A meccs többi része eddig a szlovákoké.

28:20
    Milos Románt a szlovákoktól kell ápolni egy kemény összecsapást követően, de szabálytalanság nem történt!

28:35
    Most bent tartjuk egy kicsit a korongot a szlovák védőharmadban.

29:01
    Kiss Zsombor középre tett korongja sajnos nem volt pontos!

29:33
    Sisolák korcsolyázott be lesre, így odalett a szlovák lehetőség!

29:48
    Sisolák középre tartó lövését védte Gadácsi!

30:29
    Emberelőnyben lesznek a mieink, Nagy Zoltánt akasztotta Verbicky, ez bizony 2 percet ért!

30:58
    Kiss Zsombor lövése középre tartott, Vican biztosan védett!

31:35
    Egyelőre nem tudunk igazából felállni emberelőnyben!

32:22
    Stipsicz lövését spárgázta ki a szlovákok kapusa!

32:29
    Kimaradt az emberelőnyünk, kiegészültek a szlovákok.

33:00
    Tilost ütöttek a szlovákok!

33:56
    Kelemen Milos ziccerben léphetett ki, de Gadácsi János a magyar kapus szerencsére jól zárta a szöget.

34:06
    Tilos felszabadítás most a mieink részéről.

34:37
    Török átadása nem volt jó, de a szlovákok kétségbeesetten kiütötték a korongot a harmadukból, újabb tilos!

34:46
    A kétgólos Jakub Köver maradt a jégen, kemény csata ez! Szabad Kevin 5+véglegest kapott ezért a megmozdulásáért! Ez nagy lehetőség a szlovákoknak, mivel ez a fór nem telik le gól esetén sem!

35:19
    Ruzicka bombáját védte szépen a mamutjával Gadácsi!

36:00
    Korencik feldöntötte a magyar kaput, kikerül végre a korong a védőharmadunkból!

36:30
    Korencik emelt közelről a magyar kapu fölé!

37:07
    Hrehorcák úgy kotorta a mieink kapujába a korongot, hogy az már Gadácsi alatt volt, így a gól nem érvényes, de még tanácskoznak a bírók!

37:07
    Továbbra is tart a "kupaktanács"!

37:07
    Durva játékért kiosztottak egy páros kiállítást végül a bírók, de marad az 5 a 4 elleni szlovák emberelőny!

38:47
    Egy megpattanó korongot tudott végül Garát kiütni a harmadunkból!

39:46
    Végre kiegészült a magyar csapat, kihúztuk az 5 perces emberhátrányt!

40:00

Nem mondhatjuk, hogy rosszkor jön a mieink számára a szünet, hiszen ez a harmad két szlovák gólt hozott, az utolsó perceket pedig végig emberhátrányban töltötte a magyar csapat. Egy gól tehát a szlovákok előnye, de most talán a szünetben sikerül rendezni a sorokat és az utolsó harmadra úgy kell kijönni, hogy mielőbb egyenlíteni tudjanak a srácok!
    Tartsanak velünk a harmadik játékrészben is!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a harmadik harmad! Maradjanak velünk!

40:01

40:02
    A mieinké az első buli ebben a harmadban.

40:40
    Szabó Bence lövése ment el a szlovákok kapuja mellett.

41:08
    Vican kellett védenie egyet.

41:17
    Most beszorulnak a szlovákok, tilosra is ütötték a korongot.

41:48
    Sági Martin közeli lövése kerülte el a szlovák kaput.

43:02
    Laczkó próbélt meg egy szólót, de nem tudta átverekedni magát a szlovák védelmen.

43:34
    Kiss Zsombor megpattanó korongját fogta meg Vican!

44:01
    Kelemen Milos lövését szépen védte Gadácsi!

44:40
    Szita Donát esett nagyot a szlovák védőharmadban, de ez nem ért 2 percet!

45:15
    Szűcs istván egészen közeli lövését fogta meg Vican!

45:35
    Most Sisolák maradt lent a jégen, ápolni kell Őt!

46:00
    Beszorítjuk a szlovákokat, de gólt egyelőre nem tudunk szerezni!

47:02
    Egy szlovák ellenakció végén Ilko lövését kellett mentenie Gadácsinak!

47:21
    Milos Román nehéz szögből leadott lövését nagy vetődéssel hárította a mi kapusunk!

47:38
    Kupec gáncsért kapott 2 percet, magyar emberelőny!

48:00
    Gyurgyev középre tartó lövését védte szépen a szlovákok kapusa!

48:33
    Stipsicz lövése után a korong egy szlovák botról vágódott a hátsó védőhálóba!

48:52
    Sági közeli kísérletét is hatástalanította Vican!

49:14
    Nagy Zoltán óriási helyzetben az oldalhálót találta el!

49:38
    Sok magyar lehetőség volt ebben a 2 percben, de gól sajnos nem született, kiegészült a szlovák válogatott!

50:11
    Nagy Zoltán gáncsolt, Ő is kapott 2 percet! Most Szlovákia van emberelőnyben.

51:02
    Sikerült kiütnie a korongot védőharmadából a magyar csapatnak!

51:35
    Duzek lövése után fogta mellre a korongot Gadácsi!

52:03
    Gólszerző DUZEK. Jakub Köver távoli korongjába szúrt bele ADAM DUZEK, ez pedig becsapta Gadácsit, 5-3 a szlovákoknak, kihasználták az emberelőnyt!

53:20
    Kiss Zsombor próbált egyedül megoldani egy helyzetet, de az utolsó csele már nem sikerült.

53:33
    Megint van egy emberelőnyünk, Iglovsky ült ki a büntetőpadra!

55:00
    Kövernek ütött oda Sági Martin, oda a fórunk,mert ez is 2 percet ért!

55:21
    Hrehorcák emelt közelről a magyar kapu fölé!

55:33
    Kiegészültek a szlovákok, most Ők vannak fórban!

56:59
    Kiss Zsombor közelről nem tudta Vican alatt a kapuba csúsztatni a korongot!

57:00
    Kiegészültek a mieink is!

57:09
    Sági elől tenyerelt rá a korongra Vican!

58:00
    Kettő perc a végéig, kétgólos a szlovák előny!

58:01
    Vican védett egyet, majd egy kis csetepaté következett a szlovákok kapujánál!

58:51
    Szalóki távoli lövését fogta könnyedén Vican.

59:30
    Nem gondolkozunk kapuslehozatalban, ez a meccs már a szlovákoké!

59:54
    Még egy szlovák tilos felszabadítás a végére!

60:00

Csupán az első harmad 13.percében tudott gólt lőni a magyar csapat, igaz akkor hármat is!
    A szlovák fiatalok így végül – mivel jobban ki tudták használni a kínálkozó lehetőségeiket – kétgólos győzelmet arattak.
    Ám azt ne feledjük, hogy ez a torna a minél jobb vb felkészülést szolgálja, vagyis az eredmény most másodlagos!
    Ma még mindkét együttesre vár egy mérkőzés, 17.10-kor a szlovákok a lengyelekkel, este 20.10-kor pedig a mieink az osztrákokkal játszanak. Addig még lesz 12.10-kor – tehát szűk egy óra mőlva egy osztrák-lengyel meccs is!
    Maradjanak tehát velünk továbbra is! (11:23:35)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 10. Román (Ziak), 17. Köver, 21. Hrehorcák, 25. Köver (Hrehorcák), 53. Duzek (Köver) – 13. Kiss P., 13. Török (Nagy Z.), 13. Baranyai (Garát, Gyurgyev)

Szlovákia: Vican (Ovecka) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver (A), Krivosík (A), Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka (C), Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan
    Magyarország: Gadácsi (Dobos) – Bukor, Stipsicz, Sági, Gáspár, Kiss Zs. – Garát, Szabó B., Szabad, Kiss P., Nagy Z. – Baranyai, Antal, Szűcs I., Gyurgyev, Szita – Tóth G., Laczkó, Szalóki, Török V. Szövetségi edző: Glen Williamson

Játékvezetők: Varjú Árpád – Soltész Áron, Pálkövi Botond