1899 Hoffenheim – FC Augsburg 2:0 (vége) | Hannover 96 – FC Schalke 04 2:1 (vége) | Hertha BSC – Werder Bremen 2:2 (vége)
Eintracht Frankfurt – SC Freiburg 1:0 (vége) | 1. FC Köln – Hamburger SV 0:0 (vége) | Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:2 (vége)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:0 (0:0)
Hamburger SV
szombat 23.08.2014, 15:30 • RheinEnergieStadion, Köln • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

Megkezdődik a Bundesliga 2014/2015-ös kiírása, ezen a találkozón a Köln a Hamburgot fogadja. A hazaiak legutóbb a Német Kupában arattak 4-0-s diadalt, előtte váltakozó eredménnyel vívták a felkészülési mérkőzéseket – ha ők rúgtak gólt, az ellenfél nem, de ha az ellenfél betalált, ők nem.

A Hamburg a Német Kupában hosszabbításban győzte le a Cottbust, a felkészülésük pedig nekik sem volt makulátlan, az egyetlen komoly ellenféltől, a Laziótól kikaptak. A vendégek rengeteg igazolást hajtottak végre a nyáron, érkezett többet között Stieber Zoltán is a Fürth együttesétől.

Az összecsapás esélyese a Köln, az ő győzelmük átlagosan nagyjából kétszeres pénzt hoz, a Hamburg sikere több, mint háromszoros hasznot jelentene a fogadók számára.

15:30-kor kezdés, várjuk Önöket!

A csapatok érkeznek a pályára, rövidesen kezdeti veszi a mérkőzés.

1

1
    A Köln kezdte a játékot, az első percben a saját térfelükön passzolgatnak.

2
    Próbál építkezni a Hamburg, de Van der Vaartot megelőzik.

3
    Djourout nem lehet átjátszani, lefejeli a felívelést a csatár elől.

4
    Ujah szökteti magát, de összerúgják a bokáját, szabadrúgás.

5
    Lehmann labdája akad el egy védőben a tizenhatos előtt.

6
    Egy percen belül kétszer is veszélyeztet a Köln, a jobb oldali beadásnak alá szaladt Adler, de a csatárok is, nincs esély ismételni.

7
    Van de Vaart harcol ki szabadrúgást a hazai térfél közepén.

7
    A holland a kapu elé ívelte a labdát, de nem sikerült kapura fejelni.

8
    Nincs könnyű labda, folyamatos a küzdelem a középpályán, sok az apró fault.

9
    Van der Vaart veszélyeztet, előbb az ő beadását szedte le Horn Lasogga elől, majd egy kipattanót lőtt kapura – Horn szögletre tolta.

10
    Megint Horn munkában, de leér a jobb alsóba, bár kicsit kijön róla. Ez már komoly helyzet volt!

12
    Risse maradt lesen.

13
    Hector tizenegyes-gyanús esete után hördül fel a közönség.

14
    Most a Hamburg irányít, az első percek kisebb hazai fölénye után.

15
    Amíg Van der Vaart reklamált, elvitték előle a labdát, jöhet a Köln.

15
    Van der Vaart főszereplő, huszonöt méterről tüzelt ballal, de nem találta el a bal alsó sarkot.

16
    Risse próbált válaszolni jobbal, de blokkolták a lövését.

17
    Matuszczyk maradt üresen bő húsz méterre a kaputól, jobbal el is lőtte, Adlernek kellett mentenie a felső sarok elől. Szöglet.

17
    Nagy lövést! A szögletet középre fejelték ki a védők, érkezett kapásból Halfar, tizenhatról egyből ellőtte ballal, de a felső léc felett zúzott el a labda.

19
    Badelj lövését blokkolták a tizenhatoson belül.

20
    Van der Vaart most elhagyja a labdát.

21
    Szépen zár a Köln most, nem sikerül beadni jobbról a vendégeknek.

22
    Nagy küzdelem zajlik a félpályánál, egyik fél sem tud elrohanni.

23
    Van der Vaart szabadrúgását mellre vette Horn, veszélyes helyzet volt.

24
    Westermann füleli le a kiugratást a saját tizenhatosánál.

25
    Badelj felpassza túl erős, nem lehet átvenni a büntetőterületen belül.

26
    55%-ban a Hamburg birtokolja a labdát és egy fokkal kreatívabban is játszanak.

26
    Badelj kapott ajándékba egy lefejelt labdát, de húsz méterről borzalmasan találta el, a huszadik sorban között ki a játékszer.

28
    Horn ütközik nagyon keményet egy öklözésnél, lent is marad.

29
    Horn újra a lábán, jöhet a Hamburg.

30
    Eltelt fél óra a meccsből, kisebb Hamburg-fölény, többet van náluk a labda és 8-3 a lövések aránya a javukra.

32
    Lelassult a játék, egyik fél sem akar most rohanni.

34
    Halfar alakított ki lehetőséget, de Ujah nem tudta kihasználni.

35
    Van der Vaart válaszába is beleléptek, majd Ujah került ismét veszélyes helyzetbe, de ebből is csak bedobás született.

36
    Labdázgat a Köln, Hornig kerül vissza a játékszer.

37
    Nagyon rossz megoldás Hectortól, céltalanul kivágta az oldalvonalon kívülre, pedig nem volt rajta nyomás.

38
    A hazai térfél közepéről rúghat a Hamburg.

40
    Kifejelik a védők, második esélyből pedig jó tíz méterrel mellé vágta a csatár.

40
    Megkezdődik a félidő utolsó öt perce, ráfér a frissítő mindkét csapatra.

41
    Ujoh és Westermann csapnak össze keményen, felhördül a közönség.

43
    Érződik a feszültség a csapatokon, egyre több dolga van a játékvezetőnek.

44
    Egy jobb oldali erős beadásnál kell észnél lenni a hazai védőknek, Wimmer kivágja.

45
    Van der Vaart fejel vissza középre egy beadást, Lasogga viszont borzasztóan találja el, óriási helyzet maradt ki.

45
    Befejeződött az 1. félidő. Jobb a Hamburg, 55%-ban náluk van a labda, 11-4 a lövések aránya, több helyzetet alakítanak ki – gól egyelőre nincs. Tizenöt perc múlva jövünk!

Gyenge első félidőt láthattunk, mindkét csapat pontatlanul futballozott, túl sok helyzetet sem alakítottak ki. A vendégek akarata érvényesül jobban, de a Köln is bármikor képes lehet gólt szerezni, Halfar és Ujah veszélyforrás. A Hamburgnál Van der Vaart nagyon aktív, de Lasogga sok hasznosat nem tett még.

46

46
    A második félidő első percében rögtön harapósabbnak tűnnek a vendégek.

47
    Hector volt szabálytalan, két kézzel lökte ellenfelét.

48
    A Köln is agresszívebben támad le.

48
    Ilivevic robbant be egy beadásra, de tíz méterről leadott fejesével pont eltalálta Hornt.

49
    Ilicevic megint! Óriási labdát kapott, egy az egyben mehetett a kapusra, de nem lőtt, megpróbálta lepasszolni – ebbe beleléptek, Horn kezében között ki a játékszer.

50
    Halfart szerelik nagyon keményen a vendégek.

51
    Kell ennél nagyobb helyet? Halfar fejelhetett üresen, lendületből kapura, de pont Adler kezei közé ment a labda. Óriási lehetőség maradt ki.

52
    Kemény fault, a Hamburg jöhet a Köln térfelének közepéről.

52
    Van der Vaart szabadrúgása kipattan, Ilicevic méterrel föléveri kapásból.

54
    Újabb ordító Köln-helyzet! Risse szerzett labdát és indult meg, középre adásába belecsúsztak, majd lekészítette Osakónak, aki nem találta el a rövid sarkot.

55
    Megvan a meccs első lapja, Lehmann akasztotta meg a vendégek gyors kontráját.

57
    Van der Vaart szabadrúgását fejelik vissza, Ilicevic tizennégy méterről lőhetett volna, de nem tudta átvenni, oda a helyzet.

58
    Úgy látszik, a Hamburg cserélni fog, Slomka magyaráz a játékosainak.

59
    Maroh mellett nincs flancolás, kibombázta a közönség közé a labdát.

60
    Szépen járatták a labdát a vendégek, de jól zárt a Köln, nem jutottak lövéshez.

61
    Lasogga lőhetett végül, de méterrel a kapu mellett gurult el a labda.

62
    Húsz méterről jöhet szabadrúgással a Köln.

62
    Osako lemegy, bejön Vogt, ez a találkozó első cseréje.

63
    A szabadrúgás elakad a sorfalban, az ismétlés pedig könnyű préda Adler számára.

64
    Diekmeier kemény szabálytalansága, jöhet a Köln.

65
    Risse beadása elakad egy védőbe, de Halfar a tizenhatoson belülről lőhetett – bőven a jobb felső mellé.

65
    Vogt még friss, van ereje cselezgetni, szögletet harcol ki.

66
    A szöglet utáni fejes fölé száll, de amúgy is szabadrúgás kifelé.

67
    Rissét állítják meg ketten, ő most átment a bal oldalra, Vogt játszik a jobb oldalon.

68
    Jobbról-balról záporoznak most befelé a Hamburg labdái, de mindet kivágják a hazaiak.

70
    Halfar száll bele Badelj lábába, szabadrúgás.

71
    Két hamburgi is a földön, mindkettő az arcát fogja.

72
    Egyértelmű sárga lap, Djourou húzza vissza Ujah-t a mezénél fogva.

73
    Djourou fejeli ki Halfar labdáját.

74
    A színvonal semmit sem emelkedik, vagdalkozó a játék, egyik fél sem tud igazán dominálni, senkiben nincs igazi ötlet.

75
    Már csak negyedóra van hátra a rendes játékidőből, nem láttunk gólt.

77
    Risse vált le és lőhetett éles szögből, de nem volt esélye elrúgni Adler mellett.

78
    Djourou óriásit ütközik Hectorral, de nincs tizenegyes.

80
    Risse sokat futott, de elfáradt, a hajrára Olkowski a helyén.

80
    Risse kap egy sárga lapot, Van der Vaarttal feleznek rajta.

80
    A holland is megkapja a lapot.

81
    Matuszczyk bonyolódott bele a cselekbe, pedig már a tizenhatos területén járt.

82
    Van der Vaart szöglete kijön, de szabadrúgás kifelé amúgy is.

85
    Mindkét fél a biztonságra törekszik, senki nem vállal kockázatot – nem tesznek meg mindent a győzelemért.

86
    Vogt teker be jobbról, de Adler stabilan fogja.

87
    Aslan kapáslövésébe vetődik bele egy védő, szöglet.

88
    Halfar maradt lesen.

90
    Van der Vaart szöglete után most két hazai játékos a földön. Letelik a rendes játékidő, de a Hamburg még nem cserélt!

90
    Matuszczyk tartott rá ellenfele lábára, de megúszta a lapot.

90+1
    Mindössze két perc a ráadás.

90+2
    Egy másodpercet sem hosszabbít a játékvezető, vége!

90+2
    Mérkőzés vége. Gyenge meccset láthattunk, a második félidő különösen alacsony színvonalúra sikerült. A döntetlen igazságos, egyik csapat sem akart többet, nem akarásnak pedig nyögés lett a vége. Nem volt ötlet egyik oldalon sem, az adódó lehetőségeket nem tudták kihasználni.

53%-ban a Hamburg birtokolta a labdát, 19-10 volt a lövések aránya szintén a javukra és egy árnyalattal közelebb is álltak a győzelemhez, de ez most kevésnek bizonyult. (17:19:38)