Lokomotiv Moszkva – Apollon Limassol 1:4 (vége) | Omonia – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | Metalist Harkov – KS Ruch Chorzów 1:0 (hosszabbítás vége)
Neftchi – Partizan Bělehrad 1:2 (vége) | FK Krasznodar – Real Sociedad 3:0 (vége) | PAOK – FC Zimbru Chişinău 4:0 (vége)
AFC Astra Giurgiu – Olympique Lyon 0:1 (vége) | Hajduk – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Soligorsk – PSV Eindhoven 0:2 (vége)
FK Rostov – Trabzonspor 0:0 (vége) | Sheriff – Rijeka 0:3 (vége) | FC Twente – Qarabag 1:1 (vége)
Maccabi Tel Aviv F.C. – Asteras 3:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – FC Zorya Luhansk 4:3 (vége) | FC Midtjylland – Panathinaikos FC 1:2 (vége)
Rapid – HJK 3:3 (vége) | AS Saint-Étienne – Kardemir DÇ Karabükspor 1:0 (4:3 bűnt. vége) | Debreceni VSC – BSC Young Boys 0:0 (vége)
AC Sparta Praha – PEC Zwolle 3:1 (vége) | Zürich – FC Spartak Trnava 1:1 (vége) | Internazionale – UMF Stjarnan 6:0 (vége)
Villarreal – Astana 4:0 (vége) | Tottenham Hotspur – AEL Limassol 3:0 (vége) | CD Nacional Funchal – Dinamo Minszk 2:3 (vége)
Hull City – KSC Lokeren 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – FK Sarajevo 7:0 (vége) | Legia – Aktobe 2:0 (vége)
Din. Zagreb – Petrolul 2:1 (vége) | Club Brugge KV – Grasshopper 1:0 (vége) | Rio Ave FC – Elfsborg 1:0 (vége)
Rio Ave FC
1:0 (0:0)
IF Elfsborg
csütörtök 28.08.2014, 22:15 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila do Conde • Európa liga

Idegenben lőtt góllal, 2:2-es összesítéssel a Rio Ave lesz ott az Európa-liga csoportkörében. A portugálok gyakorlatilag végigtámadták az egész mérkőzést, de a fegyelmezett és masszív svéd védelmet nem tudták feltörni. A 92. percben egy pillanatnyi védelmi kihagyás után a csereként pályára lépő Esmaël Gonçalves talált a kapuba, ezzel romba döntve az Elfsborg álmait.
    A vendégek igaz ugyan hogy legtöbbször védekezésre kényszerültek, de egy szabadrúgásból eltalálták a kapufát.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (00:17:59)

90+5

90+5
    Frick is besárgul. A legvégén a lapokkal már nem fokarkodik a játékvezető.

90+5
    Tarantini is besárgult buktatás miatt.

90+4
    Esmaël Gonçalves kapott sárga lapot túlzott gólörömért.
    Esmaël GONçALVES - 1:0

90+2
    A Rio Ave gólt szerzett!
    Felrobbant a stadion! Cássio kapus rúgta ki hosszan a labdát, egy csúsztatás után ESMAEL GONCALVES bújt ki a védők mögül, majd higgadtan laposan 12 méterről elgurította a labdát Ellegaard kapus mellett.

90+1
    A svédek végeztek el a középpályáról szabadrúgást, majd a Rio Ave térfelén tartják ügyesen,

90
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    Frick jött be a lecserélt Claesson helyére.
    Ellegaard

89
    Ahmed Hassan nem sok híján megszerezte a vezetést, hat méterről fejelt kapura. Ellegaard bravúrral védett.

88
    Jobbról végezték el a portugálok a szögletet, majd a beadást középen Jebor fejelte fölé.

87
    Ukra ívelte be balról a hazaiak szögletét, középen szögletre mentettek a védők.

86
    Rohdén buktatásért kapott sárga lapot.

85
    Egy mélységi labda a hazaiaktól, hosszú és pontatlan. Kirúgással jöhet az Elfsborg.

84
    Ellegaard rúgta ki hosszan a labdát, a svédek kis időre meg tudták tartani.

83
    Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a vendégek jól ölik a játékot.

81
    Nagyon beszorult most az Elfsborg, egyre nagyobb a hazaiak nyomása.

80
    Jobbról érkezett a hazaiak beadása, Boateng hat méterről fölé fejelte.

79
    Lionn helyére Esmaël Gonçalves állt be.

78
    Filipe Augusto rúgta fel ellenfelét. A hazaiak kezdik elveszíteni a fejüket!

77
    Bedobás után a portugálok építkezhetnek. Fogy az idő, a Rio Ave egyre nagyobb kockázatot kell, hogy bevállaljon.

76
    A vendégek tartják most a labdát, igyekeznek megbecsülni azt.

75
    Beckmann helyére Klarström került.

74
    Egyre idegesebbek a portugálok, most Jebor volt szabálytalan.

73
    Marcelo volt szabálytalan. A hazai bekknek már van egy sárgája.

71
    Ahmed Hassan lövése fölé ment, a vendégek jöhetnek kifelé kirúgással.

70
    Jebor jött be a lecserélt Diego Lopes helyére.

68
    A Rio Ave adogat a svédek térfelén, egyelőre nem sikerül bejátszani a labdát a tizenhatosra.

67
    Egyre nagyobb a feszültség a pályán, a hazaiak is egyre idegesebbek.

66
    Lionn kapott sárga lapot buktatásért.
    Diego Lopes

65
    Balról érkezett a portugálok beadása, középen az ötösről Diego Lopes fejelt, alig ment mellé.

64
    Ahmed Hassan fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, éles szögből fölé lőtte.

63
    Claesson vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

62
    Larsson végezte el balról a vendégek szögletét, veszélyt nem sikerült kialakítani az akcióból.

61
    Jó az iram, a vendégek is bátrabban mennek előre, igaz az idővel is játszanak rendesen.

59
    Boateng jobbról éles szögből rúgta kapura, labdája elment a hosszú mellett. Kirúgással jöhet az Elfsborg!

58
    Kiegyenlítettebb a küzdelem, a vendégek is feladták sündisznóállásukat.

57
    Boateng jött be a lecserélt Renan Bressan helyére.
    Beckmann

56
    Beckmann végezhetett el szabadrúgást mintegy húsz méterről, lövése a bal kapufáról jött ki. Ezt megúszta a Rio Ave!

55
    Marcelo kapott sárga lapot buktatásért.

55
    Az Elfsborg térfelén folyik a játék, a hazaiak keresik a rést a svéd védelmen.

54
    A svédek támadtak, majd labdavesztésük után kontrázni próbált a Rio Ave, nem sikerült.

53
    A vendégek ívelték be a labdát a portugál tizenhatosra, könnyedén megoldották a védők.

52
    Most valamivel feljebb tolta játékát az Elsborg, ezzel a hazaiaknak is nagyobb területet adnak.

51
    A Rio Ave adogatott, majd a jobb oldalra kitett labda már hosszú. A svédek viszont nem tudták sokáig megtartani.

50
    Ott folytatódik a találkozó, ahol az első félidőben abbamaradt! A hazaiak birtokolják a labdát, védekezik az Elfborg.

48
    Jobb oldalon vezetett támadást a hazai együttes, Ukra centerezett veszélyesen, Diego Lopes alig maradt le róla az ötösön.

47
    Ukra jobbról beívelt szabadrúgását középen Tarantini fejelte mellé.

46
    Hauger vágta fel ellenfelét, jobbról ívelhet be szabadrúgást a Rio Ave.

46
    A svédek kezdték a második félidőt.

46

Elképesztő mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, különösen a félidő második felében egykapuzott a Rio Ave. Egy-két lehetőségük akadt, de a befejezés egyelőre nem sikerült. A svédek mélyen visszahúzódva védekeztek, próbálták tartani az eredményt. Hogy a második félidőben sikerül-e kihúzni az Elfsborgnak, ez hamarosan kiderül?!
    Maradjanak velünk!

45

45
    A vendégek előrevágott szabadrúgását Cássio megfogta, ezután a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

45
    Gouano rúgta fel ellenfelét, a középpályáról végezhet el szabadrúgást az Elfsborg.

44
    Lundqvist volt lesen, szabaddal jöhet kifelé a hazai együttes.

43
    Teljesen betömörülnek a vendégek, ezt a falat nem lesz egyszerű feltörni.

42
    Egykapuzik a Rio Ave, a svédek mélyen visszahúzódva védekeznek.

40
    Jól körbepasszolták a vendégek az Elfborg tizenhatosát, majd a jobbról középre adott labdát már kivágták a védők.

39
    A portugálok mélységi indítását Ellegaard szedte össze szépen, majd azonnal rúgta is mezőnybe.

38
    Labdát szerzett az Elfsborg, de csak másodpercekig tudta megtartani.

37
    Változatlanul a portugálok adogatnak, próbálják kijjebb csalogatni a vendégeket.

36
    A hazaiak teljesen átvették a mérkőzés irányítását, a vendégek saját térfelükre visszahúzódva védekeznek.

34
    Ukra végezhetett el szögletet, középen tisztáztak a svédek, de támadásban maradt a Rio Ave.
    Renan Bressan

33
    Jobb oldalról érkezett a hazaiak beadása, középen Renan Bressan mintegy nyolc méterről fölé lőtte. Lehetőség volt!

32
    Egyre komolyabb fölényben játszanak a hazaiak! Diego Lopes rúgta ismét kapura mintegy 17 méterről, lövését magabiztosan védte Ellegaard.

31
    Jobb oldalon húzták meg a hazaiak, középen Diego Lopes védője szorításában kapura tette, Ellegaard azonban védett.

30
    Szabálytalanság után a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

29
    Ívelésekkel próbálkoznak a hazaiak, ezeket a labdákat viszont rendre kivágják a svéd védők.

28
    Balról küldték középre a labdát a portugálok, középen Ellegaard szépen szedte össze.

27
    A szokásos forgatókönyv a pályán! A hazaiak birtokolják többet a labdát, de nehezen tudnak eljutni a svéd tizenhatosig.

25
    Beckmann lépett oda már nem először a mérkőzésen ellenfelének, szabaddal jöhet saját térfeléről a Rio Ave.

24
    Nem tudja a svéd védelem mögé bejátszani a labdát a hazai csapat, fegyelmezetten védekezik az Elfsborg.

23
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, a játékvezetőnek gyakran közbe kell avatkoznia.

22
    A portugál szabadrúgás után tartja a labdát a hazai csapat, az Elfsborg masszív védelmét nem lesz egyszerű feltörni.

21
    Beckmann vágta fel ellenfelét, a középpályáról végezhet el szabadrúgást a Rio Ave.

20
    Hauger fejezte be a svédek támadását egy lövéssel, éles szögből mintegy nyolc méterről kapu fölé vágta.

18
    Lionn emelte be a labdát az Elfsborg kapuja elé, Gouano az ötösről tette kapura, Stuhr-Ellegaard kapusban elakadt a labda.

18
    Lans volt szabálytalan, jobbról ívelhet be szabadrúgást a Rio Ave.

17
    Mezőnyfölényben játszik a Rio Ave, de helyzetet továbbra sem tud kidolgozni.

15
    Kicsiben végezték el a portugálok a sarokrúgást, majd húsz méterről próbálkoztak meg egy lövéssel, mellé ment.

14
    Larsson lábáról ment ki a labda, szögletet rúghat a hazai csapat.

13
    Ukra kapott használható labdát a jobb oldalon, centerezése középen mindenki előtt elment. Kirúgás a vendégek javára.

12
    A pályán nagy a harc, az iramra se panaszkodhatunk, helyzetet eddig viszont még egyik oldalon sem láttunk.

11
    Larsson végezte el a vendégek szabadrúgását, a hazaiak tizenhatosára beemelt labdát tisztázták a védők.

10
    Vendég támadás után az Elfsborg végezhetett el szögletet, középen a védők könnyedén kivágták a labdát.

9
    Beckmann távoli lövése jócskán mellé ment, kirúgással jöhet a Rio Ave.

8
    Labdát szereztek a svédek, nem sokáig tudták megtartani, már ismét a hazaiak támadhatnak.

7
    Bal oldalon vezetett támadást a hazai együttes, beadás helyett bedobással vigasztalódhat egyelőre.

6
    A portugálok építkeznek, ügyesen tartják a labdát, de előre alig jutnak.

4
    A Rio Ave birtokolja a labdát, a fegyelmezetten visszazárt svéd védelemmel szemben egyelőre tanácstalanok a hazaiak.

3
    Ukra végezte el a portugálok szabadrúgását, komolyabb veszély nem lett az akcióból.

2
    Holmen buktatott, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Marcelo, Gouano, Tiago Pinto – Tarantini, Augusto – Bressan – Ukra, Hassan, Lopes

Cserék: Ederson – Boas, Moreira, Wakaso, Boateng, Jebor, Goncalves

IF Elfsborg: Ellegaard – Larsson, Holmen, Lans, Lundqvist – Claesson, Svensson, Hauger – Beckmann, Prodell – Rohdén

Cserék: Hassan – Klarstrom, Zeneli, Andreasson, Gashi, Frick, Rotting.

Játékvezetők: Blom – Dongen, Ven.

Az Európa-ligában már a csoportkörbe jutás a tét, az erre pályázó csapatoknak ehhez már "csak" a negyedik lépcsőfokot kell sikerrel venni. A csoportkör előtti utolsó körben, a playoffban egyrészt a selejtezőket eddig sikerrel vett csapatok vehetnek részt, másrészt ide kerültek a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének vesztesei (mint például a Debrecen). Illetve van néhány csapat, amely csak a rájátszásban kapcsolódott be a küzdelmekbe.

Az Európa-liga selejtezőjének utolsó körében többek között Rio Ave (portugál) – Elfsborg (svéd) párharcra kerül sor.

Az Elfsborg korán bekapcsolódott a selejtezős küzdelmekbe, eddig egy azeri és egy izlandi csapatot búcsúztatott. Svédországban az idei bajnokságból már több mint a felén túl vannak a csapatok, az Elfsborg jelenleg a harmadik a bajnoki tabellán.

Rio Ave a selejtezősorozat harmadik körében csatlakozott a mezőnyhöz, akkor a sorsolás szintén egy svéd csapatot hozott az útjába, a Göteborgon jutott át sovány 1:0-ás összesítéssel. Portugáliában éppen csak elkezdődött a bajnokság, az első két fordulót megnyerte a Rio Ave.

A párharc első felvonásán 2:1-es svéd győzelem született, így a továbbjutás kérdése teljesen nyitott, Portugáliában kiélezett csatára számíthatunk.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Gólok: 90+2. Esmaël Gonçalves

Lapok:   55. Marcelo (RAFC), 90+4. Esmaël Gonçalves (RAFC), 90+5. Tarantini (RAFC) – 63. Claesson (ELF), 66. Lionn (ELF), 86. Rohdén (ELF), 90+5. Frick (ELF)

Rio Ave FC: Cássio – Lionn (79. Esmaël Gonçalves), Marcelo, Gouano, Tiago Pinto – Tarantini, Augusto – Bressan (57. Boateng) – Ukra, Hassan, Lopes (70. Jebor)

IF Elfsborg: Ellegaard – Larsson, Holmen, Lans, Lundqvist – Claesson (90. Frick), Svensson, Hauger – Beckmann (75. Klarström), Prodell – Rohdén.

Játékvezetők: Blom – Dongen, Ven