Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 9:2 (vége)
Fehérvár AV19
9:2 (4:1, 4:1, 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
szombat 06.09.2014, 19:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Ifjabb Ocskay Gábor. Egy név, amely örökre egybeforrt a magyar jégkoronggal, és amelyet mélységes tisztelet, szeretet és hála övez mind Székesfehérváron, mind az egész ország területén. A 2009-ben, túlságosan korán elhunyt "Kiscsicsó" emlékének minden évben szentel egy tornát csapata, a Fehérvár AV19. Akik ismerték mentalitását, megérthetik hogy nincs szívem odaírni azt hogy "volt csapata", mert remélem – még akkor is ha most már az Égből kell tennie mindezt – hogy egy életen át tartó Volánért való küzdelem után továbbra is a csapattal tart, és vigyáz rá, mint ahogy azt tette csapatkapitányként. Az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna mindig a kitartó, kemény, megalkuvást nem ismerő munkát promotálja, és reméljük évről évre minél több fiatal hokis érzi át ennek a súlyát, és minél többre van hatással ez a szellemiség.

A Fehérvár AV19 ellenfele a Miskolci Jegesmedvék csapata lesz az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna elődöntőjében. A két csapat a 2012-es országos bajnokság döntőjében is összefutott, akkor négy meccs alatt letudta a dolgot a Fehérvár, és nyerte meg újabb bajnoki címét. A Miskolcot azonban hiba lenne lebecsülni, miután negyedik helyen zárták a MOL Liga 2013/2014-es szezonját. Érdekesség, hogy a Miskolc színeiben visszatér Fehérvárra Bálizs Bence, aki a nyár folyamán került a borsodi csapathoz. De Tóth Adrián, Tyler Metcalfe, és Hajós Roland is volt fehérvári játékosként kergetik a korongot a miskolciaknál. Mindkét csapat bőszen készül az új szezon kihívásaira, és ez a torna mindenféleképpen nagyban elősegíti a csaptok formába lendülését, a játékosok összecsiszolódását. Nagyszerű mérkőzésre számíthatunk, a két nagy múltú magyar csapat egészen biztosan kitesz majd magáért egy ilyen jeles tornán. A mérkőzéshez sok gólt, és jó szórakozást kívánok!

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Ejdepalm, Wehrs, Marino, Sarauer (A), LoVecchio – Szirányi, Macias, Bartalis, Banhm, Kóger – Tokaji (C), Orbán, Kovács (A), Sikorcin, Magosi – Reiter, Kocsi, Vincze, Erdély

Miskolc JJSE: Bálizs – Gőz, Vojtkó, Metcalfe, Nagy, Becze – Sagert, Dudas, Láda, Cohen, Danserau – Boyle, Dósa, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi.

00:01

00:37
    A Volán hozta el a korongot kezdő bedobásnál, és támad az első percben.

01:12
    Jesse Dudas büntetése kettő perc gáncsolásért, az első fehérvári előny a meccsen.

01:17
    Ez gyors volt, Brandon Marinot is kiküldik, így 5 másodperc után már egyenlő létszámban a csapatok.

02:45
    Kovács passzolta ki a korongot a harmadból, oda a támadás.

03:17
    Mindkét csapat kiegészült.

04:37
    A Volán gólt szerzett!
    Beérett a fehérvári nyomás, a fiatalokból álló negyedik sor szerezte a gólt, Vincze passzát KOCSIS FERENC váltotta gólra!

05:27
    Beindult most a hazai csapat, 50 másodperc alatt két gólt szerzett a Volán, ezúttal JEFF LOVECCHIO vette be Bálizs Bence kapuját!

06:02
    Bálizs védése után buli a miskolci harmadban.

06:12
    Kovács fonák lövését kellett lábbal kitolnia Bálizsnak.

07:02
    A hangulatra ma sem lehet panasz, mindkét csapat szurkolótábora kitesz magáért.

07:39
    Robinson tenyerel rá a korongra.

08:19
    Ismét a fehérvári hálóőrnek kellett figyelnie.

08:30
    Gyönyörű kontrát vezetett végig a Fehérvár, LoVecchio passzolt Marinohoz, aki középre centerezett, és az ott érkező ANDREW SARAUER laza mozdulattal a kapuba tessékelte a korongot!

09:04
    Újabb gyors pofon a Miskolcnak, most JEFF LOVECCHIO talált a kapuba 34 másodperccel az előző találat után. Kevesebb mint 10 perc után már négy gólos a Volán előnye ezzel.

11:05
    Bartalis passza után Banham lőhetett pont középről, Bálizs azonban kivédte a hatalmas ziccert!

11:56
    Újabb Bális védés, a miskolci védők nincsenek a helyzet magaslatán.

12:15
    Dudast küldik ki két percre a bírók, a második fehérvári előny következik.

13:09
    Wehrs is tesztelte Bálizst a kék vonalról.

13:44
    Bartalist engedték nagyon könnyen be a kapu elé a miskolci védők, a fehérvári csatár fonák lövése azonban nem fogott ki Bálizson.

14:15
    A Miskolc kiegészült.

15:24
    Ismét a negyedik sor van benn a fehérváriaknál, és nagyon biztató játékot mutatnak a fiatalok.

16:27
    Nagy Krisztián lövése után buli a fehérvári harmadban.

17:21
    A Miskolc gólt szerzett!
    A vendégek is egy gyors kontra végén találnak be, Nagy Krisztián passza után az ex-fehérvári RYAN METCALFE vette be Rajna kapuját.

17:40
    Orbán Attilát küldik ki két perre bottal akasztásért.

18:34
    Emberhátrányban kétszer is kiugorhatott a Volán, ám mindkettő rávezetést hárította Bálizs Bence.

19:25
    Nagy Krisztián büntetése kettő plusz kettő perc bottal akasztásért és sportszerűtlen viselkedésért.

19:40
    A Volán kiegészült.

19:52
    Három a kettő ellen mehetett a Fehérvár, kaput azonban nem talált végül a lövés.

20:00

Igencsak gólgazdagra sikerült ez a húsz perc, öt gólt is láthatott a közönség. Az elején a két bekapott gól megfogta a vendégeket, ám a szerzett góljuk is mutatja hogy a Miskolcnak esze ágába sincs még feladni ezt a meccset, küzdeni fognak a végsőkig – ha másért nem, a szurkolóikért, akik rendíthetetlenül biztatják csapatukat. Remélhetőleg ilyen pörgős lesz a folytatás is, maradjanak velünk!

20:01

20:34
    Rögtön Bálizsnak akadt védeni valója.

20:48
    Az első emberelőny, amelyből betalált a Fehérvár, a gólt BRANDON MARINO szerezte Jeff LoVecchio átadásából.

21:51
    Szirányi küldött kapura egy bombát a kék vonalról, Bálizs védett.

22:38
    Popovics Patrik lopott néhány másodpercet csapata kiállításából megindulásával.

23:06
    Alighogy kiegészültek a vendégek, kiküldik Nagy Krisztiánt kettő percre testre ütésért.

23:48
    Takarásból lőtt Vincze Péter, a többször is megpattanó korongot azonban megfogta Bálizs.

24:44
    Most tud felállni a Volán a miskolci harmadban.

25:05
    Újabb Bálizs védést jegyezhettünk fel.

25:06

25:50
    Ez már erődemonstráció a javából! Frank Banham húzogatott a miskolci kapu mögött 2 védő között, majd BARTALIS ISTVÁN-hoz passzolt, aki kilőtte a bal felsőt!

26:34
    Kapust cserél a Miskolc, Bálizs Bencét Garett Zemlak váltja a kapuban.

27:46
    Kicsi a rakás alakult ki a miskolci kapu előtt, kiállítás nem lesz a dologból.

28:31
    Popovics Patrik küzd a korongért, két fehérvári védő azonban nem engedi hozzá.

29:37
    Most a vendég csapat tudott felállni a Volán harmadában, ám nagyobb helyzetig nem jutottak.

29:51
    Szirányi büntetése kettő perc könyökhasználatért.

30:24
    Dansereau kapáslövése száll mellé.

30:43
    Rajnának kellett most védenie Becze lövését követően.

31:11
    Nagy Krisztián tört be nagy elánnal a fehérvári harmadba.

31:38
    Kihasználja emberfölényét a Miskolc, Nagy Krisztián középre adott passzát KEVIN BOYLE lőtte be Rajna kapujába!

32:44
    Marino lőtte rá szinte nullszögből, Zemlaknak nem okozott gondot.

33:30
    Újabb Zemlak védés.

33:53
    Orbán Attila védekezett jól, és hiúsította meg a miskolci gólszerzést.

34:26
    Öt gólos immár a két csapat közt a különbség, Sikorcin passza után MAGOSI BÁLINT talált be a miskolci kapuba.

35:17
    Rajna Miklós kap el egy felpattanó korongot, buli a fehérvári harmadban.

35:41
    Dudas lőtt kapura, Rajna védeni tudott.

36:27
    Tilosra felszabadítás után buli a miskolciaknál.

36:55
    Sarauer passza után Ejdepalm indulhatott volna meg, les miatt azonban megszakad a támadás.

37:29
    Az első egy az egy elleni szituáció a meccsen, mely végül góllal zárul! Brandon Marino ugratta kis JEFF LOVECCHIO-t, aki ezzel mesterhármast ér el a mai napon!

38:28
    Szirányi passza után Magosi lőhetett kapura!

39:45
    Dansereau üt el a korong felett, pedig jó passzt kapott a szélről.

40:00

Így teljesüljön minden kívánságom! Ugyanolyan gyors iramú maradt a találkozó mint amilyen volt a kezdő húsz percben. Ugyanannyi gólt hozott ez a harmad is, ráadásul ugyanabban az elosztásban! Ki kell emelni a hazaiaktól Jeff LoVecchiót, aki három góllal és egy gólpasszal járult hozzá eddig a meccshez. A vendégeknél Nagy Krisztián az aki színt visz játékba, szinte az összes komolyabb vendég helyzet az ő nevéhez fűződik. Bár már végeredménynek is megállná a helyét a mostani állás, szerintem senki nem bánná ha esne még egy-két találat, meglátjuk hogy alakul.

40:01

40:10
    És elkezdődött az utolsó harmad, a Volán támadhat.

41:00
    Ismét Bálizs a miskolci kapuban.

41:08
    Sagert ütötte tilosra a korongot, jégen tartva ezt a miskolci sort.

41:45
    Nagy passzolt Láda Balázshoz, akinek lövését védte Rajna.

42:31
    Hajós Roland ütött el a korong felett, nagy helyzet maradt ki ezzel.

43:27
    Kocsis passza után Vincze lőtt kapura.

43:57
    Kocsis és Erdély összjátéka nem jött össze, fordulhat a Miskolc.

44:26
    Banham nézett be középre, majd lőtt kapura, Bálizs azonban résen volt.

45:26
    Egy cserével tarkított kontra után Frank Banham lövését védte Bálizs.

46:02
    Teljesen beszorul most a Miskolc.

46:40
    Gyors látogatást tett a vendég csapat a fehérvári harmadban, nem igazán sikerül helyzetet kialakítaniuk.

47:50
    LoVecchio és Reiter összjátéka után Vinczéhez pattant a korong, ám végül mellbe lőtte Bálizst.

50:37
    Sarauer passza pontatlan és csúszik ki a miskolci harmadból.

51:21
    Erdély Csanád lövése után Bálizs rátenyerel a korongra.

51:42
    Rajna Miklós védett szépen egy miskolci kontra végén, egy vetődést mutatott be a fehérvári hálóőr.

52:26
    Ügyes csiki-csuki után Banham passzolt az üresen várakozó RAY MACIAS-hoz, aki köszönte szépen, és egy állítás után kilőtte a hosszú felsőt!

54:11
    LoVecchio maradt le egy másodperccel az akciótól, így most elmaradt a fehérvári helyzet

55:34
    Rajnának kell rátenyerelnie a korongra.

55:47
    Ismét a Nagy Krisztián-féle sor tud komolyabb veszélyt jelenteni a hazai kapu előtt.

56:47
    Ajándék korong után Kovács lőhetett kapura, mellé tüzelt.

57:55
    Sarauertől veszik el a játékszert a védők.

58:07
    LoVecchio vitte volna be a korongot a miskolci harmadba, Sarauer azonban túl gyors volt, így les miatt megszakad a támadás.

59:11
    Macias lőtt kapura egy állítás után.

60:00

Tizenegy gól, sok ütközés, jó iram. Ennél többet nem igazán kérhetünk egy jégkorong mérkőzéstől, ez a mai pedig roppant közönségszórakoztatóra sikeredett. A két csapat közti egyértelmű különbséget jól jelzi az eredmény, azonban a Miskolcnak sincs miért szégyenkeznie, voltak időszakok a meccsen amikor meg tudták nehezíteni ellenfelük dolgát. A hazaiaknál nagy pozitívum a fiatalok remek játékának, valamint a légiósok kiemelkedő teljesítményének kombinációja. Ez az eredmény azt jelenti hogy a Volán holnap az Olimpija Ljubjana csapatával küzd meg a tornagyőzelemért, míg a Miskolc a Graz csapatával játszik majd a harmadik helyért. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, remélem jól szórakoztak, a viszontlátásra! (21:14:36)

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Kocsis (Vincze, Erdély), 6. LoVecchio (Marino, Sarauer), 9. Sarauer (Marino, LoVecchio), 10. LoVecchio (Marino, Sarauer), 21. Marino (LoVecchio), 26. Bartalis (Banham), 35. Magosi (Sikorcin), 38. LoVecchio (Marino), 53. Macias (Banham, Bartalis) – 18. Metcalfe (Nagy), 32. Boyle (Nagy)

Fehérvár AV19: Rajna (Robinson) – Ejdepalm, Wehrs, Marino, Sarauer (A), LoVecchio – Szirányi, Macias, Bartalis, Banhm, Kóger – Tokaji (C), Orbán, Kovács (A), Sikorcin, Magosi – Reiter, Kocsi, Vincze, Erdély
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs – Gőz, Vojtkó, Metcalfe, Nagy, Becze – Sagert, Dudas, Láda, Cohen, Danserau – Boyle, Dósa, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi