Debreceni HK – Budapešť 5:1 (vége) | Nové Zámky – HSC Csíkszereda 4:1 (vége) | Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 4:3 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
hosszabbítás vége
Dab.Docler
4:3 (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 19.09.2014, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Jól kezdett a DAB, könnyedén 2 gólos előnyre tettek szert, de a Brassó nem adta fel, volt egy jó periódusuk, amikor sikerült kiegyenlíteni. Utána nagyjából egyenlő erők harca jellemezte a mérkőzést és végül csak a hosszabbítás döntött, illetve Szappanos Dávid, aki 3 góljával tevékenyen járult hozzá a csapata győzelméhez. (20:47:30)

64:04
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    A 3 gólos SZAPPANOS DÁVID teszi fel az i-re a pontot, egymaga nyeri meg igazából a 2 pontot a DAB-nak.

63:54
    Azari szerez korongot a kéknél, kicsit csalja befelé a távolságot majd lő, Polc magához öleli a pakkot a végén.

62:40
    Nagy lő a kékről, Virág ütőjén pattan meg a pakk, de nem jut el Kalninsig.

61:23
    Filipé az első lövés, Kalnins azonban magabiztosan fogja a lövést.

61:00
    Az első perc eseménytelenül telik.

4-4 játékos a jégen mindkét csapatnál.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Az utolsó játékrészben nem született újabb gól, ezzel az 1-1 pont már biztos mindkét csapatnak. 3 perces szünet után 5 perc hosszabbítás következik.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:54
    Az utolsó percben már csak az adok-kapok megy, nincs kapura lövés.

59:00
    A rendes játékidő utolsó perce kezdődik.

58:53
    Vendég les, Zsók korcsolyázott lesre.

58:35
    Hazai tilos felszabadítás.

57:53
    Azari lő kapura, a kipattanóra Papp érkezik, aki viszont már nem találkozik a játékszerrel, felszabadítanak a védők.

57:16
    Peterdi próbálkozása után Polcról hagyja el a pakk a játékteret.

55:36
    3 az 1 ellen mehet a DAB, de Azari beadása nem jó, pedig bent már várták a társak a passzt, így kimarad a ziccer.

54:34
    Klouda előtt terem lehetőség, szinte a kapu szájából próbálkozhat, de ez is mellé megy.

urimate

Gólok és gólpasszok: 3. Szappanos (Gröschl, Somogyi), 11. Szappanos (Somogyi, Mestyán), 37. Kiss (Azari, Martine), 65. Szappanos – 27. Obsut, 30. Mihály (Imecs, Zsók), 40. Filip

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Hüffner, Martine, Galanisz, Azari, Kiss – Martinka, Pozsgai (A), Somogyi, Gröschl (C), Szappanos – Nagy, Mestyán, Pavuk, Peterdi, Papp – Hruby, Erdélyi, Léránt, Hardi, Magosi
    Corona Brasov Wolves: Polc (Béres) – Obsut, Nagy, Imecs, Mihály (C), Zsók – Filip, Hietamaki, Péter R. (A), Klouda – Pysarenko (A), János, Molnár, Antal, Virág – Péter D., Dumitru, Bálint, Petres, Fodor

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Wolf László – Abonyi Attila, Berger Ákos