Szolnok - Szentes 15:3 (vége) | Szeged - PVSK-Mecsek Füszért 14:8 (vége)
ZF Eger - A-Híd OSC 13:6 (vége) | Kaposvár - FTC 6:11 (vége)
VasasPlaket - YBL WPC 12:9 (vége) | DVSE - UVSE 7:7 (vége)
RacioNET Honvéd - MVLC Miskolc 7:7 (vége) | BVSC Wáberer - KSI SE 12:8 (vége)
PVSK-Mecsek Füszért - VasasPlaket 5:11 (vége) | Szentes - Kaposvár 5:13 (vége)
A-Híd OSC - DVSE 9:4 (vége) | MVLC Miskolc - BVSC Wáberer 7:10 (vége)
YBL WPC - Szeged 6:14 (vége) | FTC - Szolnok 5:13 (vége)
UVSE - ZF Eger 9:15 (vége) | KSI SE - RacioNET Honvéd 7:8 (vége)
MVLC Miskolc - BVSC Wáberer

7:10

(1:4, 1:1, 2:2, 3:3.)

szombat 04.10.2014, 19:00 • Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik..

Két veretlen csapat játszik a Magyar Kupa miskolci csoportjának második körében. Amelyik győzedelmeskedik, az hatalmas lépést tesz a továbbjutás felé.

A házigazdák a Honvéddal játszottak 7:7-es döntetlent egy kétarcú mérkőzésen. Már három góllal is vezettek, de a végére kiengedtek és az egy pont is nagy eredmény.

A BVSC a KSI-t győzte le 12:8 arányban. Hat ponttal biztos a továbbjutásuk és a Honvéddal szemben is nagy előnnyel indulnának feltéve, hogy megveri a sportiskolásokat.

Tartsanak velünk, mindenképpen izgalmas mérkőzés várható, és kiderül a miskolciak jó játéka véletlen volt-e!

1
    Török és Szilvasán úszik versenyt az első támadás jogáért, fővárosi játékos nyerte a csatát.

1
    Borsós Ambrusnak szánt bejátszását Hegedűs B. csípte el.

1
    Hegedűs B. már a túl oldalon került helyzetbe, de jobb szélről Györkébe lőtte a labdát.

2
    Török lövése is elakad jobb szélről, Bendes ott folytatja, ahol abbahagyta a Honvéd ellen.

2
    Jakab L. középről laposan lő a jobb alsóba!
    1:0

2
    Török próbált másodszor is szerencsét, most középről, de Bendes ezt is kivédi.

3
    Tatár szed össze egy pontatlan miskolci bejátszást.

3
    Hegedűs B.-nek kell elhagyni a medencét kiállítás miatt, amit Pásztor gólra is vált a bal szélről. A rövidbe helyezett.
    1:1

4
    Tatár ügyeskedett megint, Kovács Z. előzte meg védekezésben.

4
    Jakab D. szerez labdát, de nincs megúszó ember.

5
    Szilvasán ejtése bal oldalról rövid, Györkének könnyű csemege.

5
    Újra Jakab D. kemény védekezéssel tud labdát szerezni, Kovács P.-től szedte el.

6
    Tatár-t most kiállítják Kovács Z.-ről. Azonban Szilvasán mellé teszi utána a labdát.

6
    Kovács P. segédletével átveszi a vezetést a BVSC. Folytatja a fővárosi játékos a gólgyártást a kupán!
    1:2

6
    Jakab L. lövését középről a kereszt léc menti meg.

7
    Jakab L. volt túl kemény a vízben védekezés közben, kapja is a kiállítást! Időt kérnek a vendégek!

7
    Folytatódik a találkozó, 1:37 van hátra az első nyolc percből.

7
    Pásztor talál a kapuba, ezzel már két gólnál jár és ezt is a bal szélről szerezte. Török játszotta meg.
    1:3

8
    Borsós kap kiállítást, de ebből se születik gól, Jakab L. a bal szélről lő, de Györke hárítani tud.

8
    Elhúz az első negyedben a BVSC! Salamon kiállítása után Borsós váltja gólra a fórt. Három közte!
    1:4

8
    Öt métereshez jut az MVLC, Kovács P. ellen az ítélet!

8
    Jakab D. elemi erővel lő, de inkább helyeznie kellett volna, a középre tartó lövést, Györke a felső kapufára paskolja.

Egyelőre a budapesti brigád könnyedén masírozik át ellenfelén. A házigazdáknak minden lövésüket elpuskázzák és a ziccerek is rendre kimaradnak. Ennél sokkal jobb játék kell, hogyha legalább meg akarják szorongatni a BVSC-t.
    Rövidesen folytatjuk.

9
    Mészáros is leússza ellenfelét, Hegedűs B. volt lassabb nála.

9
    Elrontott lövés után támadhatnak a vendéglátók.

9
    Borsós jut kiállítás sorsára, amivel ez neki a második.

10
    Kotsidis tudja blokkolni Somlai lövését a jobb szélen. Marad a három gólos különbség.

11
    Somlai kiállításával jutott fórhoz a BVSC, de Létay jobb oldalról leadott próbálkozását Bendes tudta hárítani.

11
    Hegedűs I. ellen fújnak a játékvezetők kontrát.

11
    Pásztor nagyon él, a harmadik találatát szerzi! Hegedűs B. jutott kiállítás sorsára, így Pásztor középről könnyedén a felső léc segítségével talált be.
    1:5

12
    Jakab L. távolról pattintott kapura középről, de a Felső kapufa ismét nem a hazaiakkal volt.

12
    Kovács P. ellen kontra! Jöhet a Miskolc.

13
    De pillanatokon belül már újra a fővárosiaknál a labda.

13
    Időt kér a házigazda csapat labdaszerzés után. 3:41 van a szünetig.

13
    A két Jakab nagyon bátran lő, de eddig elég sikertelenül. Most Jakab D. próbálkozott, de Györkének ez se okozott gondot.

14
    Jakab L. most a centerbe játszást próbálta meg, de Kovács Z.-től elvették a játékszert.

15
    Lejárt a vendégek támadóideje!

15
    Természetesen Jakab L. próbálkozott és természetesen Györke védett! Nulla a hazaiak kreativitása!

15
    Időt kér a BVSC, 1:27 van vissza az órán.

15
    Létay kezében áll meg a játék, jöhet a Miskolc lejáró támadóidő után.

16
    Borsós szerzett labdát, de nagyon lassan vette észre, hogy mehet vele a kapuig, majd a ziccerével Bendest lőtte fejbe. Sarokdobás!

16
    Ambrus ellen ítélnek kontrát.

16
    Jakab D. precíz labdával találta meg Hegedűs I. a kapu előtt, aki kapásból húzta a hálóba a labdát!
    2:5

Az első félidőn túl vagyunk, de eddig nagyon sima a mérkőzés a BVSC javára. Nincs semmi ötlet a házigazdák játékában, így pedig nem lehet meccset nyerni, hogyha a távoli lövések nem akadnak be.
    A budapesti csapat most már az idővel is játszhat, magabiztos az előnyük, de ettől függetlenül még oda kell figyelniük. A Honvéd is felállt három gólos hátrányból a Miskolc ellen, látták tehát hogy nem lehetetlen!

Pillanatokon belül folytatódik a találkozó!

17
    Török tudja megverni Salamont a harmadik ráúszásnál, újra a BVSC támadhat.

17
    Pásztor bal oldali bejátszásával Ambrust találta meg, de a pöccintés elakad Bendesben, aki meg is fogja a labdát.

18
    Előbb Tatár, majd Ambrus is a kiállítás sorsára jutott, de kis híján elpuskázták a kettős fórt a miskolciak, végül Kerschbaum szerzett gólt bal szélről. A hosszúba lőtt.
    3:5

Elrontott BVSC akció után egy gólra zárkózhat a Miskolc.

19
    Somlai találatával emberelőnyből fel is zárkózik a hazai gárda! Jobb szélről Kotsidis kiállítása után lőtte.
    4:5

19
    Büntetőhöz jut a BVSC! Kovács Z. volt a bűnös.

19
    Azonban Létay kihagyja! a felső lécet találja el.

20
    Elrontott hazai akció után a labda újra a vendégeké.

20
    Kovács P. ellen ítélnek kontrát a játékvezetők! Az egyenlítésért mehetnek a vendéglátók.

20
    Borsós Kovács Z.-t választja el a labdától centerben.

21
    Borsós bejátszására robban ki Bendes és szerzi meg a játékszert! Kovács P. volt a célpont.

21
    Szilvasán középről leadott lövése akad el a blokkban.

22
    Borsós lövése is egy kézben akad el Kerschbaumé volt az!

22
    Jakab L. közvetlen közelről leadott lövésével Györkét találja el! hatalmas hiba az egyik oldalt, hatalmas bravúr a másikon.

23
    Létay góljával hosszú idő után növeli csapata góljainak számát! Két gólra állítja ezzel vissza a különbséget.
    4:6

23
    Elrontott akció a miskolciaknál, sok volt a pontatlan passz, jöhet a BVSC.

23
    Ambrus elemi erővel találja el a felső kapufát.

24
    Hegedűs I. ellen fújnak a sporik kontrát!

24
    Hiába jött fel egy gólra a MVLC, a negyed végére újra három közte, Török segített ebbe, aki középről szerzett találatot.
    4:7

24
    Hegedűs I. lövi bele Törökbe a labdát jobb oldalról.

24
    Időt kér a BVSC, de lőni már nem tudnak, Ambrus ellen kontra!

24
    Hat másodperc van még a negyedből mikor a Miskolc is időt kér, de itt sincs lövés.

A utolsó nyolc perc következik! Három gólos előnyt illik megtartani már ezen a szinten, de kérdéses, hogy a BVSC megint közel engedi-e magához a miskolciakat, illetve van-e még elég hite a házigazdáknak, hogy újra felzárkózzanak.
    Pillanatokon belül kiderül!

25
    Hegedűs B. úszik Mészárossal versenyt az utolsó ráúszásért, és a miskolci nyeri ezt a csatát.

25
    Jakab D. sokadik átlövése utat talál a kapuba, a jobb alsót vette célba sikeresen!
    5:7

25
    Hegedűs B. kap kiállítást, de Nagy S. jobb szélről a kapufát találja el. A labda marad a BVSC-nél.

26
    Tatár Mészáros átadásából szerez gólt bal szélről! újra három közte és majd két perc el is telt a negyedből!
    5:8

27
    Kovács P. tud labdát szerezni, valószínűleg eldőlt a találkozó!

27
    Így végképp! Török bal oldalról a kapu bal alsó sarkába bombáz! Az eddigi legnagyobb különbség alakul ki.
    5:9

27
    Létay robbant ki és előzte meg emberét! Szép labdaszerzés volt!

28
    Kotsidis az utolsó másodpercben lőtt kapu mellé, már az időt is húzzák a vendégek.

28
    Somlai ejtése középről a felső lécről pattan a kapu mögé.

29
    Pásztor lőtt középről, de Jakab D. túl közel volt hozzá, nem tudta ellőni mellette, szép volt a blokk.

29
    Jakab L. nagyon távolról lőtt, Györkét nem is lepte meg vele, könnyedén hárított.

30
    Kerschbaum kiállítása után Kotsidis lőtt bal oldalról, de Bendes ki tudta védeni.

30
    Kontra a miskolciak ellen! A találkozó végképp eldőlt.

31
    Bendes tudta védeni Létay próbálkozását.

31
    Szétszakadt a pálya, nincs felállt védekezés! Borsós közelről pattint a felső lécre!

31
    Hegedűs I. azért még közelebb hozza csapatát, de még így is három a lemaradásuk.

32
    Lejárt a vendégek támadóideje.

32
    Jakab L. a jobb szélen tudott megúszni, majd passzolt középre, ahol Somlai érkezett és a kapu jobb oldalába lökte a labdát. A végére kiengedett a BVSC.
    7:9

32
    Létay Kotsisid keresztpasszát váltja gólra a jobb szélről! Csodálatos játék volt!
    7:10

Az első negyedben kialakult a csapatok közötti különbség! Hiába zárkózott fel már egy gólra is a Miskolc, most jobb volt a budapesti csapat egyértelműen!

Az egyik továbbjutó csapat a, BVSC már megvan, ugyanis két győzelemmel biztosan ott lesz a negyeddöntőben. A Miskolcnak sincs még minden veszve, ha döntetlent játszik a Honvéd a KSI ellen, akkor még reménykedhetnek.

Hamarosan következik a mai nap utolsó mérkőzése, ahol az előbb említett két csapat, a Honvéd és a KSI csapnak össze! Tartsanak velünk arra a mérkőzésre is! (20:11:12)