UVSE - A-Híd OSC 9:17 (vége) | YBL WPC - PVSK-Mecsek Füszért 6:17 (vége)
RacioNET Honvéd - BVSC Wáberer 6:6 (vége) | FTC - Szentes 10:8 (vége)
ZF Eger - DVSE 14:6 (vége) | Szeged - VasasPlaket 15:6 (vége)
KSI SE - MVLC Miskolc 11:7 (vége)
RacioNET Honvéd - BVSC Wáberer

6:6

(3:1, 2:2, 0:1, 1:2.)

vasárnap 05.10.2014, 11:00 • Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda • Theodora Férfi Magyar Kupa

Az utolsó találkozón a házigazda Miskolc ugrik medencébe a KSI ellen, ahol a harmadik helyért döntenek. Tartsanak velünk arra az összecsapásra is! (12:13:35)

Az érdemi kérdések tehát eldőltek a Magyar Kupa miskolci csoportjában, Hét ponttal elsőként jut tovább a BVSC, míg öt egységgel második a Honvéd.

Kiélezett találkozón a három gólos hátrányból felálló BVSC-nek még labdája is volt a győzelem megszerzésére, amivel a Honvédot veszélybe sodorhatta volna, viszont a kapufa a fehér sapkásokkal volt.

32
    A Honvéd utolsó lövése már nem volt érdemleges vége a találkozónak!

32
    Előbb Pásztor találja el a kapufát bal szélről, majd Létay a jobb szélről a kereszt lécet!

32
    Az órán 53 másodperc van, ennyi idejük van a csapatoknak eldönteni a mérkőzés sorsát.

32
    Simon A. harmadik hibájával végleg cserével áll ki! Időt kér a BVSC, hatalmas lehetőség a vezetés megszerzésére!

31
    Fazekas lőtte kapu mellé középről a szabaddobást!

31
    A mérkőzésből 1:39 van még hátra! Jelenleg a BVSC áll továbbjutásra az első helyen, míg a Honvéd csak a második pozícióból tud továbbmenni.

31
    Ambrus ellen ítélnek kontrát! Időt kér a Honvéd!

31
    Fazekas bal oldalról tüzelt kapura, de Szakonyi hárítani tudta. Továbbra is döntetlen!

30
    Kontra Stojcic ellen, de a túloldalt is támadó szabálytalanságot fúj a játékvezető.

30
    Pásztor pattintja centikkel kapu mellé a labdát bal oldalról!

29
    Létay kiállítása után Steinmetz bejátszását középre Illés pöccinti mellé. Hatalmas lehetőség volt!

28
    Lévait kell lecserélni, a jobb szemét fájlalja, György érkezik helyére a kapuba!

28
    Végül a kontratámadást Kovács P. fejezi be, ezzel egyenlít ki!
    6:6

28
    Fazekas szerez labdát, majd indul is el vele a bal oldalt.

27
    Létay próbálkozását jobbról Fazekas tudta blokkolni.

27
    Támadószabálytalanság a túl oldalt is, újra a BVSC jöhet.

27
    Létay ellen kontra, Stojcic védekezett rajta jól.

26
    Létay választja el a labdától Illést.

26
    Újra egy közte, Borsós javítva előző hibáját, Simon A. kiállítása után középről a kapu bal oldalába lő.
    6:5

25
    Illés lőtt bal szélről, ami Borsós blokkjáról vágódik a kapu bal oldalába, átverve Szakonyit.
    6:4

25
    Borsós lövését középről Illés blokkolta.

25
    Fazekas úszik versenyt Mészárossal az utolsó nyolc perc első támadási jogáért, ugyan Fazekas ért oda hamarabb, de mégis Mészáros tudta elhozni a játékszert.

Feljebb tudott zárkózni a kék sapkás gárda, de továbbra is egy gólos a hátrányuk. Egyelőre a Honvéd áll továbbjutásra az első helyen, a második a BVSC.
    Reméljük az utolsó negyed a vízilabdáról fog szólni és nem a bunyóról!

24
    Előbb a Honvédtől Illést, majd a túloldalt Törököt állítják ki. Kezd eldurvulni a mérkőzés!

24
    Illés a szabaddobást végezte el rosszul, jöhet a BVSC.

24
    A fórt Mészáros hagyja ki! középről a blokkba bombázott.

23
    Fülöp követ el hatalmas ostobaságot! Ambrust üti meg, végleg cserével áll ki a Honvéd eddigi legjobbja!

23
    Kontra Török ellen! Kissé szétszakad a pálya!

23
    Kiss G. keresztpasszát jobbról Nagy S. húzta le a túloldalt.

22
    A harmadik negyedből 2:10 van még hátra.

22
    Illés szerzett labdát, majd indította a megúszó Fazekast, aki viszont Pásztor visszarántott. Kiállítás és Honvéd időkérés.

22
    Fülöp volt bátor és távolról balról egy csavartat tett a kapura, de Szakonyi résen volt védeni tudott!

21
    Ambrus nem tudta megszelídíteni a neki szánt passzt középen.

21
    A Honvéd betlizik most támadásban, újra lejárt a támadóidejük.

20
    Nagy S. ejtését bal oldalról a kereszt léc hárítja.

20
    Simon A.-tól veszi el centerből a kijövő Szakonyi a labdát.

20
    Kotsidis Pásztor bejátszását teszi a kapuba centerből! Újra egyre jönnek fel a "vendég" játékosok.
    5:4

19
    Szőke nem vállal el lövést, lejárt a támadóideje.

19
    Nayg S. jobb oldalról a kapufát találja el, nincs szerencséje.

19
    Simon R. ellen kontra könyöklésért.

18
    Pásztor bal szélről nagyon csúnyán vágja kapu fölé a labdát!

18
    Steinmetz második hibája után kér időt a BVSC.

18
    Fazekas bal szélről próbált ejteni a hosszúba, de a kapufa megmenti Szakonyit.

17
    Fülöpöt hagyják lőni a bal oldalról, de Szakonyi kiüti a jobb oldalra tartó labdát. Marad a támadás joga a fehéreknél.

17
    Fazekas próbál most szerencsét Török ellen, nagyobb sikerrel, ugyanis most a Honvéd vezetheti az első támadást.

Maradt két gólos különbség a csapatok között, de a kékek is megtalálták erre a negyedre a játékukat, tehát ebből még szorosabb összecsapás is lehet.
    A szünet után rögtön folytatjuk, ne menjenek messzire!

16
    Pásztor szabaddobásból találja el a jobb oldali kapufát

16
    Fülöp passzát Kotsidis csípi el. Nagyon rossz átadás volt.

15
    Fazekas hagyja ott a labdát, jöhet a Honvéd. Időkérés, 1:04 az órán.

15
    Mészáros lövésre nem sikerült pontosra, Szakonyi könnyedén fogta a középre tartó próbálkozást.

14
    Fazekas viszont a jobb oldali kapufát találja telibe!

14
    Öt méteres a túl oldalt is, Simon A. szabálytalankodott!

14
    Újra kettő közte, köszönhetően Kiss G. értékesített öt méteresének. A bal felsőbe tette a labdát.
    5:3

14
    Büntető! Szabó B. volt a tettes!

14
    Kontra végül Nagy S. ellen.

13
    Fülöp jut kiállítás sorsára, de Borsós jobb oldalról csak a kapufát tudja eltalálni. Viszont marad a labda a "vendégeknél".

13
    Egyenlíthet a BVSC, Kiss G. ellen kontra.

13
    Feljön egy gólos különbségre a kék sapkás egylet! Török középről tette kapura a labdát erőse, ami Lévairól vágódik a kapu jobb alsó sarkába.
    4:3

12
    Török tud labdát szerezni a Honvéd jobb oldalán.

12
    Steinmetz-nek most már ki kell úsznia, fór a BVSC-nek, amit már belőnek Pásztor jóvoltából. Középről a kapu jobb oldalába dobja a labdát.
    4:2

11
    Támadószabálytalanság a Honvédnél.

11
    Török bal szélről tüzelt, de Lévainak ez csemege.

11
    Azonban pillanatokon belül újra BVSC támadhat.

11
    Kovács P. nem tud érvényesülni, most Fülöp tudott labdát elcsenni.

10
    Kotsidis kiállítása után Borsós bal oldali beadását Fülöp tette a kapuba centerből. A harmadik találatát szerezve ezzel!
    4:1

9
    Steinmetz pattintotta kapura a labdát balról, de Szakonyi kapu fölé segítette azt. sarokdobás következik.

9
    Most se tud kapura lőni a BVSC, jöhet a Honvéd miután a "vendégeknek" lejárt a támadóideje.

9
    Szőke megpróbál revánsot venni és most elhozni a labdát ráúszásnál, ismételten Törökkel versenyezhet. A kék sapkás játékos azonban újra elhozza a labdát.

Az első negyed után sima Honvéd vezetés alakult ki, ráadásul a BVSC mintha nem is akarna úgy játszani, mint tegnap, bár a centereiket Steinmetz parádés védekezése miatt nem is tudják megjátszani.
    Még sok van ugyan a találkozóból, nincs minden veszve a vendégeknek.

8
    Nem bír Kovács P. Steinmetzzel, ismételten a Honvéd játékosa nyeri a csatát védekezés közben.

8
    A BVSC is kikéri idejét, 23 másodperc van az órán.

8
    Kiss G. lökete középről a felső kapufán csattan.

8
    Időt kér a Honvéd, 48 másodperc van még az első nyolc percből.

8
    Fazekas lövése időn túli, de így is fölé ment.

7
    Tatár védekezett most szépen Stojcic-n és választotta el Őt a labdától.

7
    Pásztor végzi el a büntetőt és Lévai hóna alatt pattint a kapu bal oldalába.
    3:1

7
    Csacsovszki ellen ítélnek öt méterest, Ambrust akadályozta a góllövésben!

7
    Kontra a Honvéd ellen.

6
    A "hazaiak védelme továbbra is pazar, ismét lejárt a BVSC támadóideje.

6
    Csacsovszki balról beemelt labdáját Szakonyi paskolta ki.

5
    Pászotr próbálkozása akadt el Lévaiban középről.

5
    Gyorsan elhúz három találattal a Honvéd, nem akarja a véletlenre bízni a továbbjutást! ezúttal Simon R. volt eredményes.
    3:0

5
    Ismét Steinmetz pazar védőmunkáját csodálhatta a publikum, Ambrus volt az ellenfele és megoldotta.

4
    Fülöp újra! Középről távolról a bal alsóba pattintotta a játékszert, a blokk sem tudta a labda útját állni!
    2:0

4
    Nem találja egyelőre a pontos lövéseit a "vendég" gárda, most Létay ballal suhintott mellé.

3
    Megvan a mérkőzés első találata, Fülöp szerezte. Középről a kapu bal oldalába helyezett.
    1:0

3
    Szőke kiállítása okán jut fórhoz a BVsC, de előbb Borsós találta el a kapufát, majd Kotsidis a kipattanót csúnyán fölé dobta.

3
    Lejárt a Honvéd támadóideje, eddig jól működnek a védelmek.

2
    Steinmetz ügyeskedett és választotta el a labdától Kovács P.-t.

2
    Török jutott kiállítás sorsára, de Illés a blokkba vágta a labdát bal oldalról.

1
    Kovács P. ellen ítélnek a játékvezetők kontrát.

1
    A Honvéd fehér sapkában játszik ma, míg a BVSC tiszta kékben.

1
    Török úszik a labdáért, ellenfele Szőke. A BVSC vezetheti az első támadást!

Tartsanak velünk a Magyar Kupa miskolci rendezésének utolsó két találkozójára is!

A BVSC-nek ugyan tét nélküli lenne a találkozó, ugyanis már továbbjutottak, de ha kikapnak, akkor csak másodikként mennek tovább, így komolyabb ellenféllel kell szembenézniük, úgyhogy várhatóan mind két csapat odateszi magát és egy izgalmas, magas színvonalú mérkőzést követhetünk majd végig!

Abban az esetben, hogyha a harmadik mérkőzését is megnyerné a BVSC, akkor a Honvédnak még félnie kell, és remélni, hogy a KSI nem kap ki vendéglátó Miskolctól.

A tegnapi nap a BVSC már továbblőtte magát, először a KSI-t, majd a házigazda MVLC-t is könnyedén megverte, így két győzelemmel már biztos továbbjutónak érezhetik magukat.

A Honvéd is nagyon közel van a negyeddöntőhöz, ehhez mindösszesen nem szabad kikapnia fővárosi riválisától! A Miskolc ellen még akadozott a gépezet, de a KSI-vel vívott küzdelemben már a helyén volt a védekezés, így az akadozó támadójáték ellenére sikerült győzniük.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 11:00 - kor kezdődik..