Dab.Docler – Nové Zámky 2:0 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:2 (2:1 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 2:3 (vége)
szétlövés vége (2:1)
HSC Csíkszereda
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
vasárnap 05.10.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A büntetőprbajt végül Sjölund dönti el, aki mindkét nekifutása során betalált. A HSC legyőzi a listavezetőt, ezzel 4 pontos a tabellán. Megérdemelt győzelmet érdemelt a HSC ami lehetett volna 3 pont is, de a harmadik harmadban nem sikerült megőrizni az előnyt a csíkiaknak. A Miskolc végül 3 ponttal zárja az erdélyi turnét. A HSC következő mérkőzése kedden lesz a Brassó ellen. Tartsanak velünk! (19:28:25)

64:57
    Metcalfe kap 2 percet sportszerűtlen magatartásért.

64:57
    Hazai időkérés.

64:35
    Dudas lő távolról, Kozuch könnyedén véd.

62:12
    Spady átadásából Salló lőtt, Duschek szépen védett, veszélyes helyzet volt.

61:24
    Sjölund szólózik nagyot, fonákkal ellövi, de a lövés nem volt túl veszélyes.

60:40
    Mihály passzolta volna be a kapu elé Farkasnak, Cohen azonban lefüleli az átadást.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

5 perces hosszabbítás fog következni egy 2 perces szünet után.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:40
    Gecse játssza be Trancanak, a miskolci védők a helyzet magaslatán vannak.

56:45
    Dansereau cselezi ki Sallót majd ziccerben marad, ám a lövés fölé száll.

56:00
    Elérkeztünk a hajrához, ebben a periódusban egy gól döntőfontosságú lehet.

55:11
    Farkas indulhatott el a középpályáról egyedül, ám Sagert utoléri és szereli.

54:16
    Dansereau lő a kék vonalról, a korong a kapuvasról vágódik le!

52:35
    Becze kerül nagy heyzetbe a jobb oldalon, lövését Kozuch mammuttal kitornázza.

50:36
    Újabb kettős kiállítás. Dudas kap 2 percet bottal akasztásért, illetve Curilla kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért.

49:41
    Kettős kiállítás. A HSC-től Sjölund kap 2 percet szabálytalan felszereléssel való játékért, A Miskolctól Gőz Balázs kap 2 percet szabálytalan ütközésért.

48:33
    Tilos felszabadítás (Miskolc JJSE)

46:13
    A Miskolc gólt szerzett!
    Egyenlít a Miskolc az emberelőnyben. Boyle lövése visszajön a palánkról, amit TÓTH ADRIÁN szemfülesen a jobb felső sarokba vág be.

44:13
    Bíró Ottó kap 2 percet játék késleltetésért.

43:48
    Papp lő, a korong megpattan, Duschek nem volt a helyzet magaslatán, de Molnár Zsombor a kipattanót közelről nem tudta belőni.

42:34
    Curilla lő Molnár Zsombor passza után, nem sokkal megy fölé.

41:07
    Sjölund korcsolyázza körbe az ellenfél harmadát majd lő, Duscheknek rutinmunka volt.

40:08
    Farkas jó lövőhelyzetben volt, azonban a bírók visszafújták les miatt.

40:01

A második harmadban jobban játszott a HSC, a temérdek helyzetből egyet váltottak gólra, egy emberelőnyös szituációt kihasználva. A Miskolc jóformán csak a védekezéssel volt elfoglalva, nem sok helyzetet tudtak kialakítani. A vendégeknek többet kell kockáztatni az utolsó harmadban ha pontot vagy pontokat szeretnének elvinni Csíkszeredából.

40:00

38:08
    Dudas kap 2 percet testre ütésért.

38:08
    A HSC gólt szerzett!
    Kihasználja immár emberelőnyét a hazai csapat. MICHAL SATEK bombaerős lapos lövése utat talál Duschek kapujába.

36:48
    Láda Balázs kap 2 percet testre ütésért.

35:23
    Tóth kő a bal oldalról, Kozuch lenyeli a korongot.

33:50
    Az utóbbi időben rendesen rohamozott a HSC, de gólt nem tudtak szerezni. A Miskolc próbál feleszmélni.

31:59
    Sjölund kap mesteri átadást, tiszta ziccerben mehet Duschek ellen, megcélozza a kapu bal sarkát, azonban a vendégek kapusa szenzációs bravúrt mutatott be a mammuttal.

31:32
    Mihály tör be a miskolci harmadba középen, lövése azonban a korongfogó hálóban köt ki.

29:28
    Kiegészül a Miskolc, megint megúszták kapott gól nélkül az emberhátrányt.

28:30
    Spady lő a kék vonalról, Duschek nehezen, de hárítani tud, sokan már gólt láttak!

28:10
    Sjölund ér bele a kapu előtt egy bejátszott korongba, Duschek védeni tud.

27:32
    Újabb kiállítás a vendégeknél. Popovics kap 2 percet palánkra lökését.

26:58
    Mihály lő a bal oldalról, eltalálja a keresztvasat!

26:19
    Nagy helyzet marad ki Spady lövése után, Bíró Ottó nem tudja bepiszkálni a kipattanót.

24:50
    Technikai kisbüntetés a Miskolcnál, túl sok játékos tartózkodott a jégen. Miskolczi tölti le a 2 perces büntetést.

24:00
    Hajós került volna jó helyzetbe a bal oldalon de lesen volt.

22:50
    Hajós ad jó passzt a kapu hátától, Metcalfe fonákkal lő, de Kozuch óriási bravúrral véd.

21:55
    Papp lő laposan, a korong megpattan és pár centivel mellé megy.

21:21
    Kiegészül a Miskolc, a HSC helyzetig sem jutott el az emberelőnyben.

20:01

Viszonylag kiegyenlített játékot hozott az első harmad, bár a hazaiaknak picivel több helyzetük volt. A miskolciak nagyon meggyőzően játszottak az egyetlen emberelőnyös szituációjukban, ami jó előjel lehet a folytatásban. A HSC-nek a helyzetkihasználásán kellene javítania, ahhoz, hogy megnyerjék ezt a meccset.

20:00

19:24
    Kettős kiállítás. A Miskolctól Sagert kap 2 percet bottal akasztásért és 2 percet durva játékért. A HSC-től Spady kap 2 perc fegyelmit durva játékért. Emberelőnyben a HSC.

19:24
    Verekedés tör ki egy kapu előtti kavarodás után.

18:40
    Nagy kerül lövőhelyzetbe, de rosszul találja el a korongot.

16:52
    Dansereau keresztpassza veszélyesen kerüli el a hazai kaput.

15:10
    Molnár Zsombor passza után Sjölund gyönyörűen lő fordulatból, nem sokkal téveszt célt.

13:22
    Bíró Ottó ért bele Gecse lövésébe, de Duscheknek ez nem okozott gondot.

12:29
    Egy szépen felépített támadás a vendégektől, Dansereau lőtt fonákkal középről, Kozuch oldalra tolta ki.

11:06
    Molnár Zsombor volt 100%-os ziccerben egy kiugratást követően, de Duschekbe lőtte a korongot.

10:01
    Fellazul a HSC védelem emberhátrányos letámadásnál, kihasználja ezt a Miskolc, MATTHEW BOYLE volt Kozuch kapuja előtt és kegyetlenül bevágta Gőz passzát.

09:05
    Dudas lő kapásból, Kozuch gyönyörűen védett

08:16
    Metcalfe lőtt, Kozuch védett, utána egy kis kakaskodás következett.

08:05
    Gecse kap 2 percet gáncsolásért.

07:21
    Bors lő a kék vonalról, Duschek a kesztyűvel begyűjti.

06:50
    Jól reagál a Miskolc, beszorítják a hazaiakat a saját harmadukba.

05:09
    Satek korcsolyázott a kapu mögé, passza NIKLAS SJÖLUND elé került, aki fonákkal bevágja a bal alsó sarokba.

04:40
    MIhály lőtt a jobb oldalról a hossző sarok fele, Duschek könnyen védeni tudott.

03:02
    Papp lövése megpattan, de ez nem zavarja meg Duscheket.

02:39
    Spady lőtt nagy erővel, nem sokkal ment fölé.

01:35
    Egy gyönyörű Sjölund-Satek összjáték után előbbi próbálta meg ellőni Duschek mellett, nem sokkal ment mellé a korong.

00:30
    Farkas ad be szélről, Bálizs kipiszkálja.

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T., Salló, Nagy I., Mihály E., Farkas, Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O., Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand, Curilla, Molnár Zs., Geréb. Edző: Christer Dreberg

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda Balázs, Cohen, Becze, tóth, Dansereau, Láda Péter, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár. Edző: Majoross Gergely

Játékvezetők: Marius Iliescu, Gergely Lehel, Rédai Botond.

Az éllovas és veretlen Miskolci Jegesmedvék csapata látogat ma Csíkszeredába, a MOL Liga jelenlegi sereghajtójától, a HSC-től próbálják meg ellopni a 3 pontot. A hazaiak egyébként sokkal jobban teljesítenek a Vákár Lajos műjégpályán mint idegenben, előző hétvégén sikerült legyőzni a Dab. Doclert hosszabbításban, míg az Érsekújvár ellen másfél perccel a vége előtt még döntetlent mutatott az eredményjelző, ám a szlovákiai csapat végül kihasználta a hazaiak dekoncentráltságát a meccs végén és 3-2-re győzni tudtak. A Miskolc tegnap már lejátszotta az első erdélyi meccsét a szezonban, 2 pontot hoztak el Brassóból, miután büntetőpárbajban győzni tudtak 2-2-es eredmény után.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 6. Sjölund (Satek), 39. Satek – 11. Boyle (Gőz), 47. Tóth (Boyle)