Dab.Docler – Nové Zámky 2:0 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:2 (2:1 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 2:3 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
UTE Újpest Budapešť
vasárnap 05.10.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Fordulatos, nagyon jó iramú mérkőzésen idegenben is egy góllal jobbnak bizonyult az Újpest. Ezzel kezd elléépni a lila-fehér együttes a tabella alsó felé tanyázó csapatoktól, míg a Fradi tovább folytatja rossz szériáját a MOL Ligában. (21:09:06)

60:00

Lejön Marton, előnyben támadhat a Fradi.

58:47
    Hazaiak teljes létszámban.

58:30
    Turbucz eldönthette volna a mérkőzést, de ziccerét fogta Marton.

58:00
    A rendes játékidő utolsó 2 perce következik.

57:00
    Gyorsan feláll a vendégek idegenlégiós sora.

Időt kér Szilassy Zoltán.

56:47
    Croteau-t ítélik meg szabálytalannak fogásért, 2 perces hétrényban a gólhétrényban is levő csapat.

56:00
    Croteau iramodik meg a jobb oldalon, de elnyomják a vendég védők.

55:00
    A Fradi egyenlő létszámban nagyon hajt az egynlítésért, de egyelőre nem tudják feltörni a lila-fehér védelmet.

54:31
    Mindkét csapat teljes létszámban.

54:10
    Egy újpesti kiállítás letelt, szmpla előny a hazaiaknál.

54:00
    Dubek előtt a lehetőség, de a bírók már mutatják, hogy nincs bent a korong.

53:00
    Horváth lövését védi Pleszkán.

52:31
    Croteau is a kiállítás sorsára jut a verekedés miatt, 5 a 3 ellen folytatódik a játék.

52:31
    Elomot is kiállítják a játékvezetők.

Időkérés közben a hazai csapatnál.

Egy szabálytalanság után alakul ki verekedés.

52:10
    Vendég kiállítás. A Novakot leütköző Sommer áll ki 2 percre.

Egyik csapat sem tud most kibontakozni, felállni a másik kapuja előtt.

50:00
    Vendég tilos felszabadítás.

49:00
    A hazai szurkolókon semmi nem múlik, de mintha kicsit megrogyott volna a Fradi, az Újpest birtokolja többet a korongot.

48:00
    A semleges harmadban harcolnak most a csapatok a korongért.

47:30
    Elomo lövését blokkolja önfeláldozóan egy hazai védő.

46:45

46:20
    Helyzet a másik oldalon, Cerny kap jó korongot, majd lövi centikkel a kapu mellé.

45:50
    Az Újpest gólt szerzett!
    JUSSI PETTERI TAPIO ugrik meg 2 hazai bekk között, csinál egy cselt, majd ellövi. Marton tehetetlen volt a lövéssel szemben, fordul a mérkőzés állása.

45:00
    Hazai tilos felszabadítás.

44:30
    Csapkodó a játék, mindkét csapat sokat próbálkozik, szeretnék megszerezni a vezetést.

43:59
    Mihalik nagyot küzd a korongért és passzol MIROSLAV DURAK elé, aki nem hibázik. Assziszt: Mihalik és Tapio

43:00
    Mihalik lövése előtt felszedik az ütőjét.

42:45
    Feláll most az Újpest, Durak próbálkozik, mellémegy a lövése.

42:13
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Kihasználja a Fradi az előnyt. RAFAJ ATTILA lövi be a csapat második gólját. Assziszt: Dubek és Kramar. A góllal a vendég csapat kiegészül.

40:54
    Sommer kiállításával hátrányba kerül a vendég csapat. Bottal akasztásért ap 2 percet.

40:27
    Gyorsan gólra váltják a támadást a vendégek. Mihalik tett rá a korongot, majd abba ért bele Elomo és végül JUSSI PETTERI TAPIO a gólszerző.

40:01

A második harmadban is folytatódott a jó iramú játék. Kevés volt a kiállítás, a gó pedig még kevesebb, így továbbra is 1 gólos a hazai vezetés a mérkőzésen.

40:00

39:45
    Pál lövése hal el Pleszkán ölében.

39:15
    Demiters bombáz kapura egy buli után, Marton mamutjáról a hátsó védőhálóba pattan a korong.

38:30
    Mikusovic üti tilosra a korongot.

38:00
    A harmad utolsó 2 perce kezdődik.

37:30
    Reiter passzol Turbucz felé, de pontatlan a passz.

37:00
    Hazai les, pedig 2 az 1-ben ugorhattak ki a hazai játékosok.

36:30
    Tapio lövése centikkel csúszik el Marton kapuja mellett.

36:00
    Nem volt helyzet az utóbbi percben, inkább csak passzolgatnak a csapatok, sok a korcsolyázás, folyamatos a játék.

34:00
    Bszorul az Újpest saját kapuja elé.

33:30
    Feil kap egy jó korongot és Martonnak igencsak nyújtózni kell hogy ki tudja védeni a hosszú alsó felé tartó lövést.

Kisebb kakaskodás a vendég kapu előtt, a játékvezetők nem hagyják elfajulni a dolgot.

33:00
    Rafaj próbálkozik a túloldalon, Pleszkán szépen zárja szöget.

32:30
    Tapio középre tett korongjára érkezik Elomo, de a lövésére éppen odaér még Marton, így nincs meg az egyenlítő találat.

32:00
    Nehezen jön ki a harmadából a Fradi, jól védekezik a semleges harmadban a vendég csapat.

31:31
    Vendégek teljes létszámban.

31:00
    Virág lő kapura, emberhátrányban, MArton rátenyerel a korongra.

30:30
    Marton indítani szeretet volna, de pont Cernyt találja el közelről, majdnem a kapuba pattant a korong.

30:00
    Hazai les.

29:40
    Novak próbálkozik gyorsan az előny elején, Pleszkán védeni tud.

29:31
    Vendég kiállítás. Demiters a büntetett, gáncsolásért 2 perc.

29:21

28:45
    Vendég les.

28:00
    Mihalik ereszt meg egy gyenge lövést, ami után elsiklik a korong a kapu mellett.

27:30
    2 az 1-ben ugorhat meg a Fradi hétrényban, de Papp nem tud túljárni Pleszkán eszén, szépen spárgázott a vendég kapus.

27:21
    Coleman-t lökik palánkra szabálytalanul. Cerny érdemel ki ezzel 2 percet.

26:00
    Elomo próbálkozik nagyon éles szögből, de a kapuvasnál cövekelő Marton mellett nem megy be a korong.

25:30
    Pichler fonákkal próbálja kapura tenni a korongot, Marton mamutjáról kijön a lövés után a korong.

25:00

24:30
    Horváth lövése kijöl Pleszkánról, a kipattanót Mikusovic szedi össze.

Virág ugrik ki jó helyzetben, de lesállás miatt sípolnak a bírók.

24:00
    Coleman csap le egy kósza korongra, Marton fogja a lövést.

23:45

23:30
    Hegyi lő messziről, Pleszkánról kipattan, majd Papp kísérlete a blokkról jön le.

23:00
    Farkas felé megy egy korong, de a Fradi csatár nem tudja elérni, így hazai tilos felszabadítás.

22:30

22:00
    Az Újpest ebben a harmadban eddig nem túl aktív támadásban.

21:30
    Lévai lövése után Pleszkánról jön ki a korong.

20:30
    Vendég les, méghozzá szándékos, így a kapujuk elé viszik a bedobást.

20:01
    Az Újpest vezetheti az első támadást, majd gyorsan el is adják a korongot.

20:01

Jó iramű és jó hangulatú első harmadon vannak túl a csapatok. Sokat próbálkoztak a csapatok, de betalálni csak a hazai együttesnek sikerült, emberelőnyben, amiből jutott mindkét oldalra egyébként, de az Újpest nem tudta kihasználni egyik lehetőséget sem.

20:00

19:56

19:45
    Durak lő kapura a buli után, de Marton lenyeli a korongot.

19:30
    Hazai les.

19:14

17:30
    Durak lő kapura, kipattan Martonról a korong és fel tud szabadítani a Fradi.

17:14
    Életbe lép a kiállítás. Rafaj a büntetett, fogásért, 2 perc.

16:05

Késleltetett kiállítás lesz a Fradinál, Pleszkán le is korcsoláyzik.

15:00
    Hegyi – Kramar összjáték után egy blokkról vágódik le a korong.

14:30
    Cerny próbálkozik majdnem a kékről, ami elcsorog Pleszkán melett, de nincs bent.

14:05
    Mikusovic akasztásáért kerül a büntetőpadra Virág Tamás.

13:30
    Igyekszik egyenlíteni a vendég csapat, de hosszabb ideig nem sikerül birtokolni a korongot azonos létszámnál.

12:30
    Sikerül kihasználni az előnyt. Horváth passzol VACLAV NOVAK elé, ziccerben pedig nem hibázik a hazai csatár. Asszist: Horváth és Cerny. A góllal a vendég csapat kiegészül.

12:00
    FEláll a Fradi, de egyelőre csak passzolgatnak. Croteau-nak volt egy lövése, az azonban kijön Pleszkánról.

11:33
    Hazai kiállítás. Bottal akasztásért ül ki 2 percre Virág Tamás.

11:00
    Hazai tilos felszabadítás egy Mihalik lövés után.

10:30
    Durak lő messziről, a kipattanó egy újpesti játékos elé esik, Marton csak nyomozza a korongot, de végül nincs gól.

10:00
    Garbacz lövése nagyon jó a kékről, Marton a lepkéssel lekapja a korongot.

09:20

09:00
    Pál előtt egy nagy lehetőség a másik oldalon, Pleszkán nagyon szép mozdulattal üti ki a kapuja felé tartó korongot.

08:45
    Tapio veszi át szépen a korongot és a kapu szájában pöccint bele, de Martonnak ez nem jelent gondot.

08:29

07:45
    Pleszkán fogja Cerny próbálkozását.

07:30
    A Fradi sem tud egyelőre mit kezdeni az előnnyel, de szépen tartják bent a korongot.

06:45
    Nehezen áll fel a Fradi, majd végül Németh korcsolyázik be a támadó harmadba.

06:29
    Újabb kiállítás, ezúttal a vendég csapatból. Szűcs a büntetett, szintén 2 perc bottal akasztásért.

06:08

06:00
    Vendég les.

05:27
    Mihalik bejátszásánál a társ kicsit késve érkezik, majd újfent elmodul a kapu és megáll a játék.

04:30
    Feláll a vendég csapat előnyben.

04:08
    Kiállítás a hazai csapatból. Cerny a büntetett, 2 perc akadályozásért.

04:00
    Hazai kísérlet. A felső sarok felé tartó lövés elkerüli a kaput.

04:00
    Újpesti les.

04:00
    Elomo veszít korongot a semleges harmadban, jöhet a Fradi.

03:30
    Mihalik próbálkozik 2 ízben is, de az első lövés kijön Martonról, a másik pedig mellé megy.

03:00
    Bár bekerül a korong a hazi kapuba, de korábban már elmozdult a kapu, így nincs gól.

02:45
    Megint hazai túlütés.

02:30
    Durak próbálkozott bal oldalról, egy blokkoló hazai játékosról megy a kapu mellé a korong.

01:57
    Hazai tilos felszabadítás újfent.

01:30

01:00
    Croteau majd Novak próbálkozik, Pleszkán mindkét kísérletnél védeni tud.

00:30
    Martonnak kell a korongra tenyerelni az első vendég lövés után.

00:01
    A hazai csapat hozta el a korongot a bedobásnál, de az első támadásnál gyorsan elvesztik azt és jöhet az Újpest.

00:01

Érkeznek a csapatok, melegítenek a szurkolók is, hamarosan kezdünk.

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Kramar, Hegyi, Dubek, Németh P., Rafaj – Horváth (A), Cerny, Novak (C), Croteau, Mikusovic – Lencsés, Lévai, Pál (A), Borbás, Sijka – Mach, Farkas, Revák, Papp

Újpesti TE: Pleszkán (Szabó G.) – Durak, Demiters, Mihalik, Elomo (C), Tapio – Zalavári, Sommer, Turbucz, Szűcs, Coleman – Hegyi (A), Garbacz, Reiter, Virág T., Feil – Bereczki, Ványi, Dömötör, Virág Cs. (A), Pichler

Játékvezetők: Nagy Attila, Vladimir Babic – Soós Dániel, Somos Balázs.

820 hazai és 80 vendégnéző előtt rendezik a rangadót a pesterzsébeti jégcsarnokban.
    Egy héttel ezelőtt, fordított felállásban 5:3 arányban a lilák voltak a jobbak, ma itt a lehetőség a visszavágásra. A hazai csapat már az akkori edzők nélkül lép majd jégre, kiderül milyen változást hoz ez a csapat játékában.

A hazai csapatnál Kiss Gábor, Farkas Simon és Géczi Gergely sérülés, illetve betegség miatt nem lép jégre, a vendégeknél nem tudunk olyan játékosról, akit nélkülözni kényszerül mad Szilassy Zoltán vezetőedző.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 – kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 13. Novak (Horváth, Cerny), 43. Rafaj (Dubek, Kramar) – 41. Tapio (Elomo, Mihalik), 44. Durak (Mihalik, Tapio), 46. Tapio (Durak, Mihalik)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Szabó G.) – Durak, Demiters, Mihalik, Elomo (C), Tapio – Zalavári, Sommer, Turbucz, Szűcs, Coleman – Hegyi (A), Garbacz, Reiter, Virág T., Feil – Bereczki, Ványi, Dömötör, Virág Cs. (A), Pichler

Játékvezetők: Nagy Attila, Vladimir Babic – Soós Dániel, Somos Balázs