Orosháza – PICK 25:39 (vége) | PLER-Budapest – Sport36 Komló 36:26 (vége)
PLER-Budapest
36:26 (18:10)
Sport36 Komló
szerda 08.10.2014, 19:00 • Lőrinci sportcsarnok • Férfi kézilabda NB1

A PLER-Budapest végig fölényben játszva, végül tíz góllal megnyerte az alsóházi rangadót.
    A hazaiak győzelmét ma semmi nem veszélyeztette, a fővárosiaknak az is belefért, hogy az utolsó húsz percben gyakorlatilag már a cseresor játsszon. A találkozó igazából már az első félidőben eldőlt, a második játékrészben leginkább a kapkodás, rohanás volt a jellemző.
    Ezzel a sikerrel a PLER-Budapest megszerezte első pontjait a bajnokságban, míg a Komló maradt nullapontos.
    Köszönöm a figyelmet! (20:41:31)

60
    Mérkőzés vége. (36:26)

60
    A PLER vezetett támadást, elhamarkodták az akciót, de a vendégeknek már csak néhány másodperce maradt, újabb gól már nem született. (36:26) (36:26)

59
    A játékvezető szórja a büntetőket, GYŐRI nem hibázott. (36:26) (36:26)

58
    TÓTH vállalta el a hazaiak hétméteresét, Kiss feje fölött talált a kapuba. (36:25) (36:25)

57
    Péter Szabó büntetőjét védte Váczi, majd a kipattanónál is hárított. (35:25) (35:25)

56
    Labdaszerzés után leindított a PLER, AUTH bevágta, ezzel ismét megvan a tíz közte. (35:25) (35:25)

56
    Sokan voltak a pályán a vendégeknél, Wéber is két percet kapott. (34:25) (34:25)

55
    PÉTER SZABÓ dobta most is a Komló büntetőjét, bevágta. (34:25) (34:25)

55
    Szöllősi kapott két perces büntetést. (34:24) (34:24)

54
    SINKOVITS lőtte a hazaiak büntetőjét, nem hibázott. (34:24) (34:24)

54
    NAGY eresztette el középről, Váczi nem védhette. (33:24) (33:24)

53
    A hazaiak kapkodnak, idő előtt befejezik a támadásokat. Bár az eredmény szempontjából már mindegy. (33:23) (33:23)

52
    PÉTER SZABÓ lőtte a vendégek büntetőjét, nem hibázott. (33:23) (33:23)

51
    UZONYI volt eredményes átlövésből, a hazaiaknál már a cseresor játszik. (33:22) (33:22)

50
    RAHIMIC betörésből volt eredményes. (32:22) (32:22)

49
    TÓTH saját kipattanóját szedte össze, másodszor már nem hibázott. Középről volt eredményes. (32:21) (32:21)

48
    A Komló labdát szerzett, azonnal leindított, SZÖLLŐSI a befejező ember. (31:21) (31:21)

48
    Váczi védése után a hazaiak támadhatnak. (31:20) (31:20)

47
    GYENE vállalta el a hazaiak büntetőjét, magabiztos volt. (31:20) (31:20)

47
    A PLER-Budapest időt kért. (30:20) (30:20)

46
    GYŐRI szélről, szép ejtéssel szerezte a Komló gólját. (30:20) (30:20)

46
    RAHIMIC volt eredményes átlövésből, a hazaiak figyelme már csökkent. (30:19) (30:19)

45
    Szögi kapott két perces büntetést. (30:18) (30:18)

45
    SZÖGI talált a hazaiak kapujába. Nem nagyon törődnek most a védekezéssel a csapatok. (30:18) (30:18)

44
    KOCSI tört be jobb kettőből, biztos kézzel lőtt a hosszúba. (30:17) (30:17)

44
    Stranigg kapott két perces büntetést. (29:17) (29:17)

43
    PÉTER SZABÓ dobta ezúttal is a büntetőt, nem remegett meg a keze. (29:17) (29:17)

43
    WÉBER vette be a hazaiak kapuját. (29:16) (29:16)

42
    A hazaiak gyorsan megindultak, a nagy lendületből érkező BAK nem kegyelmezett. (29:15) (29:15)

42
    Bajorhegyi kapott két perces büntetést, emberhátrányban a Komló. (28:15) (28:15)

41
    LEIMETER is nagy napot fogott ki, középről volt eredményes. (28:15) (28:15)

41
    PÉTER SZABÓ vállalta el a Komló büntetőjét, lágyan, okosan talált a kapuba. (27:15) (27:15)

40
    KOCSI az újabb hazai gólszerző, középről növelte a hazaiak előnyét. (27:14) (27:14)

40
    OSZLÁR kapott jó bejátszást, beállóból nem hibázott. (26:14) (26:14)

39
    LEIMETER jött be támadásba, emberhátrányban is eredményes tudott lenne a hazai csapat. (26:13) (26:13)

38
    WÉBER bal kettőből tört be, Kránitz feje fölött lőtt a kapuba. (25:13) (25:13)

38
    Kemény kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhat a Komló. (25:12) (25:12)

37
    Kránitz ismét védett egyet, a hazaiak támadását VADKERTI fejezte be góllal. Középről a bal sarokba vágta. (25:12) (25:12)

36
    KEMÉNY az újabb hazai gólszerző, középről volt eredményes. (24:12) (24:12)

36
    GYENE vállalta el a hazaiak büntetőjét, első szándékból bepattintotta. (23:12) (23:12)

35
    Az időkérés se segített a vendégeken, illetve Kránitz ezúttal is védett. A PLER támadhat. (22:12) (22:12)

35
    Tíz gólos különbségnél időt kért a Komló. (22:12) (22:12)

34
    A hazaiak labdát szereztek, azonnal lerohantak, gyönyörű bejátszás után KEMÉNY bevágta. (22:12) (22:12)

34
    MIKITA tarthatatlna, jobb kettőből szépen húzta vissza. (21:12) (21:12)

33
    Hazai labdaszerzés után AUTH bal szélről nem hibázott. (20:12) (20:12)

33
    MIKITA vágott nagy gólt, átlövésből a bal felsőt pókhálózta ki. (19:12) (19:12)

32
    SZÖGI csökkentette a vendégek hátrányát, középről volt eredményes. (18:12) (18:12)

32
    Kapkodás és rohanás a hazaiaknál, kétszer egymásután elszórták a labdát. (18:11) (18:11)

31
    BAJORHEGYI azonnal betalált, jobb kettőből pattintotta a jobb alsóba. (18:11) (18:11)

31
    A Komló kezdte a második félidőt. (18:10) (18:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:10)

Az előzetes várakozásokkal ellentétben eddig sima a mérkőzés, úgy tűnik a PLER-Budapest már az első félidőben lerendezte a találkozót. Legalábbis ez a nyolc gól tekintélyes vezetés, innen – bár nem lehetetlen – nagyon nehéz visszajönni.
    A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, 2:0-ás vezetésnél talált először a kapuba a Komló. A vendégeknek a hetedik percben sikerült egyenlíteniük, ott azonban négy fővárosi gól következett. Ez megtörte a Komló lendületét, az első félidőben végig az eredmény után futott.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (18:10)

30
    A félidő utolsó támadását a Komló vezette, ment is a lövés kapura, de Kránitz most is nagyot védett. (18:10) (18:10)

30
    A Komló vezetett támadást, a vendégek ellépték, a hazaiak elől azonnal indították AUTH-ot, a szélsőnek nem remegett meg a keze. (18:10) (18:10)

29
    MIKITA egyelőre tarthatatlan, ezúttal középről vágta a kapuba a labdát. (17:10) (17:10)

29
    PÉTER SZABÓ vállalta el a vendégek büntetőjét, Váczi lábai között talált a kapuba. (16:10) (16:10)

28
    Zilált védelemmel szemben vezetett támadást a PLER, KEMÉNY betörésből szerezte a hazaiak újabb gólját. (16:9) (16:9)

27
    Emberhátrányban támadhatott a Komló, Kránitz elsőre védett, majd a vendégek rosszul játszották be a labdát. (15:9) (15:9)

27
    MIKITA bal kettőből tört be, Selymesnek nem volt ellenszere. (15:9) (15:9)

26
    Bajorhegyi védekezett durván, két percet kapott a játékvezetőtől. (14:9) (14:9)

26
    A vendégek dobhattak büntetőt, Váczi jött be a kapuba, lábbal védte Wéber lövését. (14:9) (14:9)

25
    Leimeter kapott két percet, ezzel egyenlő létszámban a csapatok. (14:9) (14:9)

25
    Kránitz védése után MIKITA fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, góljával öt közte. (14:9) (14:9)

24
    Oszlár kapott két perces büntetést, a Komló emberhátrányban támadhat. (13:9) (13:9)

24
    AUTH kapta bal szélen a labdát, Selymes mellett ellőtte a hosszúba, ezzel négy a különbség. (13:9) (13:9)

23
    MIKITA nem sokat vacakolt, bátran ment be a vendégek falába. (12:9) (12:9)

23
    HADZIOMEROVIC kapott jó bejátszást, ziccerben nem hibázott. (11:9) (11:9)

22
    Nem sikerült lövéssel befejezni a hazaiaknak a támadást, a Komló támadhat. (11:8) (11:8)

22
    A PLER-Budapest időt kért. (11:8) (11:8)

21
    A PLER-Budapest járatja a labdát, most keményen és jól védekeznek a komlóiak. (11:8) (11:8)

21
    Újabb büntetőt dobhattak a vendégek, ezúttal PÉTER SZABÓ állt oda, nem hibázott. (11:8) (11:8)

20
    Radjenovic vállalta el a hétméterest, Kránitz védte. (11:7) (11:7)

20
    Auth kapott két perces kiállítást, emberelőnyben játszhat a Komló. (11:7) (11:7)

20
    KOCSI középen kapta a labdát, szépen verte meg védőjét. (11:7) (11:7)

19
    RAMIHIC jött be támadásba, jobb kettőből engedte el, Kránitzról becsorgott a labda. (10:7) (10:7)

19
    VADKERTI egyelőre nagyon jól játszik, átlőtte a vendégek falát. (10:6) (10:6)

18
    SZÖGI hamar befejezte a vendégek akcióját, átlövésből a jobb sarkot választotta. (9:6) (9:6)

17
    Eladta a labdát a Komló, hazai leindítás után VADKERTI kőkeményen bevarrta a ziccert. (9:5) (9:5)

16
    Jó vendégvédekezés után a Komló támadhat. Felállt fal ellen járatják a labdát. (8:5) (8:5)

15
    RAHIMIC volt eredményes átlövésből, ezzel három közte. (8:5) (8:5)

15
    Kocsi beállóban kiharcolta, GYENE bevarrta a hazaiak büntetőjét. (8:4) (8:4)

14
    Győri kapta a labdát jobb szélen, szép ejtésével csökkentette a Komló hátrányát. (7:4) (7:4)

13
    Eladták a labdát a vendégek, Gyene viszont ellépte. A Komló támadhat. (7:3) (7:3)

12
    Jó hazai védekezés, Szöllősi mellé durrantott, de ezúttal a hazaiaknak sem sikerült góllal befejezni a támadást. (7:3) (7:3)

12
    A Komló időt kért. (7:3) (7:3)

11
    Kránitz védése után azonnal indított, KOCSI magabiztosan értékesítette a ziccert. (7:3) (7:3)

10
    Hárommal megy a főváros együttes, ezúttal AUTH növelte a hazaiak előnyét. (6:3) (6:3)

9
    Labdaszerzés után leindított a PLER, MIKITA nem hibázott ziccerben. (5:3) (5:3)

9
    Leimeter is kiment két percre. (4:3) (4:3)

8
    Nagy kapott két perces büntetést. (4:3) (4:3)

8
    KOCS ANDRÁS ment be a hazai darálóba, góljával ismét hazai vezetés. (4:3) (4:3)

7
    Vadkerti kapott két perces büntetést, emberelőnyben játszhatnak a vendégek. (3:3) (3:3)

7
    SZÖLLŐSI egyenlít, könnyedén lőtte át a hazaiak falát. (3:3) (3:3)

6
    LEIMETER zilált védelemmel szemben betört, ezzel eggyel mennek a hazaiak. (3:2) (3:2)

6
    NAGY egalizál, átlövésből volt eredményes. (2:2) (2:2)

5
    SZÖGI szerezte a vendégek első gólját, jobb kettőből tört be, a hosszút választotta. (2:1) (2:1)

4
    Most egyik oldalon sem sikerült góllal befejezni a támadást, a Komló támadhat. (2:0) (2:0)

4
    Szöllősi kapott sárga lapot. (2:0) (2:0)

3
    Hazai jó blokk után leindított a PLER-Budapest, KOCSI nem hibázott ziccerben. (2:0) (2:0)

3
    Leimeter kapott sárga lapot. (1:0) (1:0)

2
    Szöllősi lövését blokkolták, majd rossz bejátszás után a hazaiak támadhattak. Az elhamarkodott lövést Selymes védte. (1:0) (1:0)

2
    VADKERTI emelkedett magasra, jobbátlövőből ragasztott nagy gólt. (1:0) (1:0)

1
    A hazaiaknál Kránitz kezd a kapuban, míg a Komlónál Selymes a hálóőr. (0:0) (0:0)

1
    A PLER kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1

Most mutatják be a játékosokat, némi késéssel indul majd a mérkőzés.

A bemelegítés befejeződött, pillanatokon belül kezdődhet a találkozó.

PLER-Budapest: Váczi, Kránitz (kapusok) – Bak, Kemény, Gyene, Kocsi, Tóth P.,Uzonyi, Leimeter, Vadkerti, Stranigg, Rédai, Auth, Bohács, Sinkovits, Mikita

Sport36 Komló: Granic, Kiss, Selymes (kapusok) – Radjenovic, Hidasi, Győri, Szögi, Bajorhegyi, Péter Szabó, Szöllősi, Nagy, Rahimic, Sebestyén, Oszlár, Wéber, Hadziomerovic

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál.

Két nyeretlen csapat találkozik a férfi kézilabda NB I hétközi fordulójában, a Komló a fővárosba látogat, hogy megmérkőzzön a PLER-Budapest csapatával.

A hazaiak az előző fordulókban jóval nagyobb játékerőt képviselő csapatokkal találkoztak, ezeken az összecsapásokon vállalható vereséget szenvedett a PLER. Hutvágner István a fővárosiak vezetőedzője a mérkőzés előtt a következőket nyilatkozta:
    „Két eddig nyeretlen csapat összecsapása lesz a szerdai és nem titkoltan hisszük, hogy a mi nyeretlenségi sorozatunk fog megszakadni. Nincs más opció, csak a győzelem és ezért mindent meg fogunk tenni. Tudjuk pontosan, hogy mi a tétje a találkozónak és ennek tükrében készültünk az elmúlt hetekben. Sajnos Tóth Misi sérüléssel bajlódik, Lau is még a maródiak listáján szerepel, de a többiek nagy elszántsággal készülnek a rangadóra...."

Ugyanakkor a Komló is rendkívül elszánt, minden bizonnyal ők is ponttal, pontokkal szeretnének távozni.
    A pont nélküliek csatája valószínűleg egy végig kiélezett és izgalmas mérkőzést eredményez, hazai pályán azért a PLER-Budapest esélyesebbnek tűnik.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Kommentátort keresünk a Sport36 Komló csapatának meccseihez. További információk.

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál