Debreceni HK – Nové Zámky 6:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:1 (vége)
Debreceni HK
6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 14.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Érdekes mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, mert az első harmadban megvolt a lehetősége az érsekújváriaknak, hogy
    akár 2-3 góllal is ellépjenek, bár nem volt nyomasztó a vendégek fölénye. Aztán a második harmadtól kezdve szintet
    lépett a DHK, és folyamatosan harcolta ki az emberelőnyöket, illetve a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A harmadik
    játékrészben már nem fenyegette veszély a hazaiak győzelmét, sőt a különbség négygólossá vált az utolsó percben. Bár ma is 6 gólt szerzett a DHK, a mérkőzés legjobbja a kapus Tőke Zoltán volt, aki bravúrjaival elvette a vendégek lövőkedvét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:07:09)

60:00

59:44
    Dubec még kampózásért kap 2 percet.

59:30
    A Debrecen gólt szerzett!
    Sokadszorra már bejött. Danil Kaskov húzott el nem először a jobb szélen, centerezését a remek ütemben berobbanó VITALI SYCHOV értékesíti.

58:37
    Lesen a vendégek.

58:12
    Berta remek ütemben passzolt vissza Voronovhoz, veszélyes is lett a lövés, de Krajcovcról kipattant a korong.

57:41
    Tőke megint a lepkéssel kapja le a pakkot. Lett volna egyszerűbb megoldás is, de a látványos védések nem állnak messze a hazaiak kapusától.

57:08
    A debreceni cserepadra pattan ki a korong. A semleges harmadban bedobással folytatódik a játék.

56:37
    Tilos felszabadításra tisztáz a piros mezes DHK.

56:02
    Huba előtt nyílt folyosó, de Tőke látta a korongot, így lábbal nem volt nehéz dolga.

55:19
    Krajcovic véd megint, ezúttal lábbal. Buli lesz.

55:02
    Érthetetlen védelmi hiba után a debreceni orosz sor tagjai lőhettek volna gólt, de nem jutottak át Krajcovicon.

54:40
    A vendéggólt leszámítva nagyon csendes ez az emberelőny.

52:11
    Lesre korcsolyáznak a debreceniek.

51:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Tőke hibázott most, nem is kicsit. Tomas Chrenko passzát már csak az üresen maradt kapuba kellett kotornia ERIK CALADInak. Emberhátrányos góllal szépít az Érsekújvár.

50:57
    Frolik durvult, 2+2 percre állítják ki bottal akasztásért.

50:44
    Ha már ziccer... Valeri Sadikovtól kap remek passzt ARTUR KURILYUK a kék vonalon, egy az egyben pedig ellövi kötényben a pakkot. Valószínűleg eldőlt a meccs.

50:05
    Most elnézte a védekezést a DHK, Caladi léphetett ki ziccerben, de Tőke hihetetlen ma.

49:30
    Sadikov és Kaskov ölik sikeresen az időt a támadó harmadban.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 1. Ladányi (Emelianov), 26. Csíki (Kaskov), 28. Kurilyuk, 35. Ladányi (Berta), 51. Kurilyuk (Sadikov), 60. Sychov (Kaskov) – 12. Kowalczyk, 52. Caladi (Chrenko)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Ladányi, Könczei, Berta – Sadikov, Voronov, Sychov, Kaskov, Kurilyuk – Wéber, Orosz, Okos, Dancsfalvi, Hári – Odnoga, Tőkési, Barabás

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HC MIKRON Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic)– Hrudik, Kowalczyk, M. Stefanka (C), Caladi (A), Chrenko – Huba, Baron, Hurtaj, Frolik, Faith – Král, Siska, Púchovsky, O. Stefanka, Dubec (A) – Lesko, Duris, Klobucnik

Vezetőedző: Robert Spisak

Játékvezetők: Németh Márton, Haszonits Miklós – Somos Balázs, Soós Dániel