Debreceni HK – Nové Zámky 6:2 (vége) | Dab.Docler – DVTK Jegesmedvék 4:1 (vége)
Debreceni HK
6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
kedd 14.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Érdekes mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, mert az első harmadban megvolt a lehetősége az érsekújváriaknak, hogy
    akár 2-3 góllal is ellépjenek, bár nem volt nyomasztó a vendégek fölénye. Aztán a második harmadtól kezdve szintet
    lépett a DHK, és folyamatosan harcolta ki az emberelőnyöket, illetve a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A harmadik
    játékrészben már nem fenyegette veszély a hazaiak győzelmét, sőt a különbség négygólossá vált az utolsó percben. Bár ma is 6 gólt szerzett a DHK, a mérkőzés legjobbja a kapus Tőke Zoltán volt, aki bravúrjaival elvette a vendégek lövőkedvét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:07:09)

60:00

59:44
    Dubec még kampózásért kap 2 percet.

59:30
    A Debrecen gólt szerzett!
    Sokadszorra már bejött. Danil Kaskov húzott el nem először a jobb szélen, centerezését a remek ütemben berobbanó VITALI SYCHOV értékesíti.

58:37
    Lesen a vendégek.

58:12
    Berta remek ütemben passzolt vissza Voronovhoz, veszélyes is lett a lövés, de Krajcovcról kipattant a korong.

57:41
    Tőke megint a lepkéssel kapja le a pakkot. Lett volna egyszerűbb megoldás is, de a látványos védések nem állnak messze a hazaiak kapusától.

57:08
    A debreceni cserepadra pattan ki a korong. A semleges harmadban bedobással folytatódik a játék.

56:37
    Tilos felszabadításra tisztáz a piros mezes DHK.

56:02
    Huba előtt nyílt folyosó, de Tőke látta a korongot, így lábbal nem volt nehéz dolga.

55:19
    Krajcovic véd megint, ezúttal lábbal. Buli lesz.

55:02
    Érthetetlen védelmi hiba után a debreceni orosz sor tagjai lőhettek volna gólt, de nem jutottak át Krajcovicon.

54:40
    A vendéggólt leszámítva nagyon csendes ez az emberelőny.

52:11
    Lesre korcsolyáznak a debreceniek.

51:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Tőke hibázott most, nem is kicsit. Tomas Chrenko passzát már csak az üresen maradt kapuba kellett kotornia ERIK CALADInak. Emberhátrányos góllal szépít az Érsekújvár.

50:57
    Frolik durvult, 2+2 percre állítják ki bottal akasztásért.

50:44
    Ha már ziccer... Valeri Sadikovtól kap remek passzt ARTUR KURILYUK a kék vonalon, egy az egyben pedig ellövi kötényben a pakkot. Valószínűleg eldőlt a meccs.

50:05
    Most elnézte a védekezést a DHK, Caladi léphetett ki ziccerben, de Tőke hihetetlen ma.

49:30
    Sadikov és Kaskov ölik sikeresen az időt a támadó harmadban.

48:34
    Sychov bottal akasztásáért lesz emberelőnyben az Érsekújvár.

48:34
    Frolik lövésére tenyerel rá Tőke, de kiállítás lesz.

47:48
    A kapu előtti kavarodásban megint a hazaiak találják meg a korongot. A szerencsével sem áll hadilábon ma a debreceni védelem.

47:14
    Tilos felszabadításra ütnek a vendégek.

46:01
    Frolik lő az oldalhálóba kiszorított szögből, Tőke inkább rátenyerel a pakkra.

45:30
    Folyamatosan tisztázni tudnak a hazaiak emberhátrányban.

44:33
    Közvetlen közelről sem jutnak túl a hazai hálóőrön a vendégek. Buli lesz a debreceni harmadban.

44:11
    Huba hatalmas lövését éppen csak ki tudja rúgni Tőke az alsó sarokból.

43:52
    Könczei Áron a kiállított játékos, testre ütés a büntetés oka. Emberelőnyben a Nove Zámky.

43:29
    Könczei harcol meg a korongért, majd középről lő mellé.

42:33
    Sychov lő fölé a bal szélről, nem volt igazán jó lövőhelyzet, de egyedül maradt az orosz, passzolni nem volt kinek.

41:29
    Könczei tört be agresszíven, de nem jutott túl Krajcovicon.

41:05
    Hurtaj erős, de kissé pontatlan lövése kerüli el a kaput centikkel.

40:42
    Tilos felszabadítás a Debrecennél.

40:19
    Kaskov a jobb szélen húz el, középen Sychov is megelőzi emberét, de a közvetlen közelről kapura sodort pakk elakad Krajcovicban.

40:01

Nem először fordul elő idén, hogy a DHK egy-egy szünet után teljesen más felfogásban jön ki a jégre. Jevgenyij Muhin nagyon tudhat valamit, mert most is ez történt, az első harmad enyhe érsekújvári fölénye után a hazaiak sokkal dominánsabbak voltak a második játékrészben, aminek következménye három gól lett. Blazicek megkapta második potyagólját is ma, ez lelkileg biztosan nem tett jót a vendégeknek, kaptak is utána még kettőt. Ezzel szemben Tőke Zoltán a másik oldalon rendkívül magabiztos, sőt bravúrokat is bemutatott, így a háromgólos különbség is érthetőbb. Ezzel együtt ennyivel nem jobb a Debrecen, ami reményt adhat Stefankáék számára, hiszen ha a DHK fel tudott pörögni az előző szünetben, miért ne sikerülne ez ebben a szünetben a tapasztaltabb címvédőnek...

40:00

39:58
    Még egy lövés belefért, de Tőke nagyon magabiztos ma.

39:55
    Tőke fekszik rá egy felé csúszó korongra.

39:03
    Frolik jó lövése után zárja a lábait Tőke. Szép védés.

38:10
    Kowalczyk véti el a hátratett passzt, lélegzetvételnyi szünethez jut a Debrecen.

37:34
    Elmozdul a debreceni kapu, nem magától. Barabás 2 percet kap bottal lökésért, szabálytalansága után mozdult el Tőke kapuja.

37:08
    Tilosra üt a már kiegészült DHK.

36:50
    Hősies védekezés a hazaiaktól az egyébként jól megjátszott emberelőny során.

35:55
    Több gólhelyzet is adódott a vendégek előtt, de Tőke ma nagyon magabiztos.

35:01
    2+10 percet kap fejre mért ütközésért Hári Norbert.

34:48
    Extázisban a hazaiak. LADÁNYI BALÁZS kap remek passzt a kapásoldalon Berta Ákostól, a kanadai táblázat vezetője pedig a rövid felsőt lövi ki. Hatalmas gól, ami után Ladányi boldogan üvölt a hazai közönség felé.

33:23
    Ondrej Stefanka ül ki 2 percre fogásért.

33:23
    Krajcovic véd megint, de kiállítás lesz.

33:10
    Tilosra üt az Érsekújvár.

33:01
    Krajcovic magabiztosabb, mint Blazicek volt, szép védést mutat be megint.

32:08
    A kapu mögül beforduló Faith többször is megpróbálhatta begyömöszölni a kapuba a pakkot, mielőtt a hazai védők eltakarították volna őt és a korongot. Most nagyon bíznak kapusukban a debreceniek.

31:53
    Chrenko próbálkozása Tőke lepkés kesztyűjében hal el.

31:32
    Tőke véd bravúrral két közeli lövést is. Lehet, hogy a két kapus közti különbség dönt ma?

31:24
    Újabb tilos, most kisebb zavar alakult ki a debreceni védelemben, de nem lett következménye a többszöri korongvesztésnek.

30:33
    Ladányi nagy helyzetben léphetett volna ki, de hosszú a passz, így tilos felszabadítást fújnak a játékvezetők.

30:00
    Berta Ákos nagyon agilis ma, többször is határozottan szerzett korongot az első sor szélsője.

29:05
    Baron lövése érintés nélkül köt ki a védőhálóban. A semleges harmadba viszik ki emiatt a bedobást a bírók.

29:00
    Megint tilos felszabadítás a hazaiaknál.

28:37
    Könczei fonák-tenyeres kombinációval próbálkozik, de a szöget jól záró Krajcovic mellett már nincs hely: mellé megy a lövés.

28:37
    Tökéletes hosszú passz után Könczeit akasztják hátulról, büntető következik!

28:25
    Ondrej Stefanka lő a bal szélről, Tőke véd szépen.

27:48
    Blazicek helyett Krajcovic a vendégek kapujában.

27:48
    A kapu előtt alakul ki nagy kavarodás, a gyömöszölés végén pedig a hálóban köt ki a pakk. ARTUR KURILYUK a gólszerző, Voronov pedig gólpasszt jegyez.

27:38
    Sychov lövi be a kapu elé a korongot, de nincs érkező társ.

27:02
    Berta szerzett korongot a semleges harmadban, betörése után pedig hátulról szabálytalankodnak(?) ellene. Néhány másodpercig ő is lent marad, de úgy néz ki, nincs komoly baj, a kiállítás pedig elmarad.

26:42
    Tilos felszabadítás a hazaiaknál.

26:33
    Tőke fogja a távoli lövést, buli lesz.

25:46
    Egészen elképesztő! Blazicek második potyagólját kapja ma. CSÍKI ZOLTÁN valószínűleg csak be akarta emelni a pakkot a kapu elé, de az bepattant a vendégek kapusának lábai közt. Kísértetiesen hasonlít az első gólhoz ez a találat.

25:04
    Kowalczyk lövése a palánkról jön vissza, ismétlés nincs, Tőke szedi fel a korongot.

24:30
    Nagy debreceni nyomás után egy hazai indítás pontatlan, tilos felszabadítás miatt a debreceni harmadba kerül vissza a korong.

24:11
    Ladányi léphet ki, de utolérik a védők és felszedik az ütőjét, így a nagy helyzet végén Blazicek könnyedén szedi fel a pakkot.

23:30
    Két nagy helyzet is adódott a hazaiak előtt, de Blazicek mindkétszer bravúrral védett.

23:01
    Tőke is véd egyet, nem sokat látott a távoli lövésből a kapus.

22:30
    Voronov bombája Blazicekről pattan ki oldalra.

21:42
    Sychov próbált Kurilyukhoz tenni egy váratlan passzt, de maga a csatártárs sem számított rá, így nem lett helyzet a dologból.

20:56
    Könczei gyönyörűen szúrt bele egy keresztbe tett korongba, de Blazicek mamutja a helyén maradt.

20:36
    A gólszerző Kowalczyk a kiállított játékos.

20:36
    Sychov húzott el a bal szélen, miután Tőke lekorcsolyázott (késleltetett kiállítás miatt), de Blazicek saját testi épséget sem féltve vetődött be az orosz elé.

20:01

Az átcsúszott kiállítások miatt még fél percig négy-négy mezőnyjátékossal a csapatok.

Rendkívül folyamatos játék zajlik a jégen, nagyon kevés a játékmegszakítás. Ahogy sejteni lehetett, kiegyenlített a csata, talán inkább a vendégek játszanak fölényben, de ez a mezőnyben realizálódik, gólhelyzetekben kevésbé. Úgy tűnik, ma a helyzetkihasználás lehet a döntő faktor, de az sem kizárt, hogy ma is hosszabbításig jutnak a csapatok, mint legutóbb Szlovákiában.

20:00

19:34
    Tőke kapja le a pakkot, mint a legyet. A debreceni kapus hajlamos a látványos megmozdulásokra, ezúttal is megmosolyogtatta a hazai közönséget.

19:13
    Huba lövése elkerüli a kaput, sőt kicsúszik a korong a harmadból is.

18:31
    Könczei és Dubec akaszkodtak össze, mindketten kiülnek két percre testre ütésért.

17:49
    Hrudik eladott korongjával Emelianov korizhatott be a támadó harmadba, de lövését üggyel-bajjal fogja Blazicek. Veszélyesebb emberhátrányban a DHK, mint volt emberelőnyben...

16:51
    Sychov került lövőhelyzetbe emberhátrányban, miután két támadó mehetett egy védőre, de az orosz center az oldalhálóba lőtt.

16:25
    3 másodpercnyi debreceni előny maradt, amikor kiállítás a hazaiaknál is. Kaskov volt túl agresszív a palánk mellett.

15:46
    Könczei tud befordulni, bravúrral véd Blazicek.

15:15
    Könczeit nyomják el a palánk mellett. Fizikálisan erősebbnek, frissebbnek tűnnek a vendégek.

14:28
    Három debreceni támadó vezette két védőre a támadást, Hurtaj pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a lövőhelyzetbe kerülő csatárt. Bottal akasztásért jár a két perc.

13:30
    Hatalmas kavarodás a debreceni kapu előtt, többen is gólt szerezhettek volna, Caladi állt ehhez a legközelebb, de a szerencse most a hazaiak mellé állt.

13:06
    Blazicek ölel magához egy debreceni lövést.

12:49
    Ondrej Stefanka lő mellé, ha pontosabb, valószínűleg már ünnepelhetne, mert Tőke semmit nem látott a löketből.

12:20
    Sychov remek passzát Kaskov nem tudja lekezelni. Óriási heylzet lehetett volna.

11:20
    Góllá érett a vendég nyomás. PAVEL KOWALCZYK lövése jutott túl Tőke Zoltánon, 1:1.

11:07
    Megint Siska, ezúttal gyengébben, de pontosabban, Tőkéről kijön a pakk.

10:25
    Siska bombája szállt fölé, mellé.

10:10
    A palánkok mentén határozottabb az Érsekújvár, a párharcokat rendre ők nyerik.

09:13
    Tilosra üt a DHK.

08:51
    Sadikovot valószínűleg szabálytalanul gáncsolják a semleges harmadban, de nagyot homorít az orosz védő, vélhetően ez is befolyásolta a játékvezetőket abban, hogy nem fújtak semmit.

07:48
    Lesgyanús szituáció után Chrenko lövését kellett Tőkének védenie. Lábbal meg is tette.

07:19
    Dancsfalvi erőtlen és távoli kísérletét blokkolják a védők.

05:56
    Peter Huba nagy erejű lövése megy mellé.

05:25
    Lesen a vendégek. Egyébként nagyon folyamatos a játék, ritkán áll az óra.

04:00
    Okos Csanád marad lenn néhány másodpercig a jégen, de semmi nem történt, folytatódik a játék.

02:50
    Sychov kínálja meg kiszorított szögből Blaziceket. Erre már figyelt a vendégek kapusa.

02:00
    Előbb Miroslav Stefanka, majd másopercekkel később Könczei előtt adódott kisebb lehetőség. Lendületesen kezdenek a csapatok.

01:28
    Tilos felszabadításra üt a Debrecen.

00:47
    Sokat nem finomkodtak a csapatok, a nagy érsekújvári helyzet után LADÁNYI BALÁZS kap egy felpasszt Emelianovtól, a kék vonalról leadott lövés pedig becsapta Blaziceket. Potyagóllal vezet a DHK.

00:07
    Óriási vendég helyzettel indul a találkozó, Chrenko olyan üresen maradt, hogy ő maga is meglepődött, így kimaradt a helyzet.

00:01

Szokásos piros mezében a Debrecen, fehér-zöldben a vendég érsekújváriak.

Közvetlenül a mérkőzés előtt jelentette be Sijka Dusán leigazolását a DHK, ő ma még természetesen nem léphet jégre.

Kirobbanó formában várja a DHK az Érsekújvár elleni mérkőzést, hiszen az elmúlt egy hétben mindhárom alsóházi riválisukat nagy különbséggel győzték le Ladányiék. Az Újpestet idegenben 7-2 arányban, a Csíkszeredát otthon ugyanilyen végeredménnyel, míg legutóbb a Fradit 6-2-re múlták felül a debreceniek. Az érsekújváriak elleni mérkőzés azonban teljesen más szintű erőpróbát jelent majd, hiszen a tavalyi MOL LIga bajnok látogat a Debreceni Jégcsarnokba. A csapatok október 3-án már találkoztak, akkor Szlovákiában hosszabbítás után 4-3-ra nyert a Nove Zámky. Szoros mérkőzésre van kilátás, ahol nagyon sok múlhat majd a kapusok és a speciális egységek teljesítményén.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 1. Ladányi (Emelianov), 26. Csíki (Kaskov), 28. Kurilyuk, 35. Ladányi (Berta), 51. Kurilyuk (Sadikov), 60. Sychov (Kaskov) – 12. Kowalczyk, 52. Caladi (Chrenko)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Ladányi, Könczei, Berta – Sadikov, Voronov, Sychov, Kaskov, Kurilyuk – Wéber, Orosz, Okos, Dancsfalvi, Hári – Odnoga, Tőkési, Barabás

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

HC MIKRON Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic)– Hrudik, Kowalczyk, M. Stefanka (C), Caladi (A), Chrenko – Huba, Baron, Hurtaj, Frolik, Faith – Král, Siska, Púchovsky, O. Stefanka, Dubec (A) – Lesko, Duris, Klobucnik

Vezetőedző: Robert Spisak

Játékvezetők: Németh Márton, Haszonits Miklós – Somos Balázs, Soós Dániel