Győr – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Dunaújváros – Pécsi MFC 3:2 (vége)
Lombard Pápa FC – Debreceni VSC 0:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Paksi FC 0:0 (vége)
SSC Napoli
2:0 (1:0)
AS Roma
szombat 01.11.2014, 15:00 • San Paolo Stadion, Nápoly • Serie A

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

Az olasz bajnokság 10. fordulójában rögtön egy rangadó nyitja a fordulót, hiszen a Napoli fogadja az Roma csapatát.
    A hazaiak nem kezdték túl meggyőzően a szezont, Benítez mester alatt inogott is a kispad, de úgy tűnik, hogy kezdenek rendbe jönni a dolgok. Jelenleg a 7. helyen állnak a nápolyiak, de nagyon sűrű a mezőny. Callejon nagyon jó formában játszik ami mindenképpen jó jel. A rómaiak remekül kezdtek idén is, hiszen eddig egyedül a Juve tudta egy érdekes meccsen megverni a farkasokat. Jelenleg a másodikok, de csak a gólkülönbség miatt. Gervinho nagyon veszélyes, rá mindenképpen figyelni kell majd a hazaiaknak. A kér csapat mérkőzéseit általában a pályaválasztó nyeri, legutóbb, nápolyban 1:0-ra nyertek a hazaiak. Mindenképpen jó meccsnek nézünk elébe, ahol mindkét csapat fontos 3 pontot szerezhet.

SSC Napoli: Cabral (K) – Ghoulam, Koulibaly, Albiol, Maggio – Lopez, Jorginho – Insigne, Hamsik, Callejon – Higuain
    Cserék: Andujar (K), Colombo (K), Britos, de Guzman, Gargano, Henrique, Inler, Mertens, Mesto, Michu, Radosevic, Zapata

AS Roma: De Sanctis (K) – Holebas, Yanga-Mbiwa, Manolas, Torosidis – Nainggolan, Keita, Pjanic – Gervinho, Totti, Florenzi
    Cserék: Skorupski (K), Ucan, Somma, Sanabria, Paredes, Ljajic, Iturbe, Emanuelson, Destro, De Rossi, Cole, Calabresi.

A játékosok már a pályán. A mérkőzés rövidesen kezdődik.

1

1
    A hazaiak kezdték az első félidőt.

1
    Maggio beadását ütötte el De Sanctis.

1
    Hiába szerez gólt a hazai csapat, a játékvezető szerint Ghoulam már lesen volt.

3
    A Napoli gólt szerzett!

GONZALO HIGUAIN góljával vezet a Napoli!!!! Insigne lövése megpattant egy védőn, így pedig pont HIGUAIN elé került a labda, aki 5 méterről, szép mozdulattal a kapuba rúgta a labdát! 1:0
    HIGUAIN - 1:0

4
    A Roma tartja a labdát.

5
    Insigne remek cselek után lőtt kapura, de mellé ment! Jól kezdenek a hazaiak!

6
    Nainggolant látta szabálytalannak a játékvezető.

8
    Callejon volt lesen.

8
    Callejon harcol ki egy szabadrúgást, 30 méterre a kaputól!

9
    Ghoulam lövése megpattant a sorfalon, majd De Sanctis megfogta!

10
    Higuain futott lesre.

10
    Eddig a farkasok nem igazán találják magukat!

11
    Insigne lőtt 20 méterről, De Sanctis hatalmas bravúrral azonban a kapu mellé tolta!

12
    A hazai szöglet nem volt veszélyes!

12
    Callejon lőtte telibe a felső kapufát a kontra végén!! Már 3:0 is lehetne...

13
    Totti lövését blokkolták.

14
    Insigne indítása volt pontatlan.

15
    Gervinho kapott nagyot hátulról. Vendég szabad 30 méterről.

16
    Callejon lövését blokkolták.

17
    Torosidis tudott lőni a tizenhatos széléről, Cabral viszont védte a lapos labdát.

18
    Nagy az iram továbbra is.

20
    Úgy néz ki, hogy észhez tért a vendég csapat.

21
    Koulibaly szerelte szépen a kilépő Gervinhót.

23
    Vendég szabad 30 méterről.

23
    Totti végezte el a pontrúgást, de nem találta el jól a labdát.

25
    Maggio beadása volt magas.

26
    Insigne elé került a labda, aki szép cselek után lőtt éles szögből, de a hosszú alsó mellé lőtt!

27
    Sok a pontatlanság a vendég csapatnál.

29
    Higuain kap remek labdát, de már lesen volt.

30
    Higuain szeretett volna szögletet, de a partjelző kirúgást mutat. Nehezen viseli a csatár a döntést.

32
    A hazaiak tartják a labdát.

34
    Továbbra is nagy a küzdelem, de a lendület alább hagyott.

39
    Maggio kap sárgát a szabálytalanság után.

40
    Pjanic beadását Cabral húzza le.

41
    Florenzi is besárgul.

41
    Nagy helyzet!!! Koulibaly indította Hamsikot, aki remekül tekert középre, de Higuain már nem tudta a kapu felé irányítani a labdát.

Holebas kapja az első sárgát.

43
    Hihetetlen mi maradt ki!!! Higuain tette vissza a labdát Hamsik elé, aki 7 méterről a felső kapufát találta el!!

44

45
    Maggio újabb beadását fülelte le De Sanctis.

45
    Totti beadására nem érkezett társ.

45

A félidőben tehát 1:0!!

Nagyon jól kezdte a meccset a hazai csapat, Higuain révén már a 3. percben vezetést szereztek. A folytatásban sok nagy helyzetet hagytak ki a hazaiak, majd a félidő második felében átadták a területet a rómaiaknak. A farkasok azonban nem tudtak komoly helyzetet kialakítani, így hátrányból kezdhetik majd a második félidőt.

50
    Higuain kapott remek labdát de lövés helyett középre passzolt. Pontatlan volt.

51
    Higuain volt lesen.

52
    A vendégek tartják a labdát.

53
    Pjanic tette középre a labdát, ahol Florenzi jól érkezett, de a kapu mellé lőtt!

59
    Florenzi kapott remek labdát, majd éles szögből lőtt, Cabral azonban védett! Szöglet!

59
    A szöglet pontatlan volt.

60
    De Sanctis él jól a játékkal és megszerzi a labdát.

60
    A második félidő egyenlőre nem túl látványos.

61
    Gervinho elől mentenek a védők.

61
    A vendég szögletet Koulibaly fejelte ki.

62
    Torosidis beadását vágják szögletre a védők.

63
    A szöglet után Manolas fejelt kapura, de nem volt benne erő.

63
    Nainggolan harcol ki szögletet!

64
    Újabb gyenge Pjanic szöglet!

64
    Mi maradt ki!!! Koulibaly indult a kontrával, majd Callejon elé passzolt, aki ziccerben átemelte a kapust, azonban egy védő még menteni tudott a gólvonal előtt!!

69
    Torosidis beadását is tisztázzák a védők.

69
    Hazai szöglet!

70
    A szöglet után Insigne lövését blokkolták.

71
    Majdnem láthattunk egy öngólt!! Manolas piszkált bele a passzba, ami így a kapu felé ment. Szöglet!

72
    Insigne helyén Mertens.

73
    A szögletet kifejelték de az ismétlés után Callejon lőtt, azonban blokkolták. Újabb hazai sarokrúgás.

73
    Nainggolan kap sárgát az elkésett belépő után!

74
    Mertens szabadrúgását védi könnyen De Sanctis.

75
    Tartják a labdát a vendégek.

76
    Jól védekeznek a hazaiak.

77
    Garganót szerelik az utolsó pillanatban.

79
    Torosidis lőtt kapásból, de nem találta el jól a labdát.

79
    Lopezt váltja Inler.

81
    Holebas lőtt messziről, de nagyon fölé ment!