Real Sociedad – Málaga CF 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Sevilla 1:0 (vége) | Villarreal – Valencia 1:3 (vége)
Levante – UD Almería 2:1 (vége) | Elche CF – RCD Espanyol 2:1 (vége)
Elche CF
2:1 (1:0)
RCD Espanyol
vasárnap 02.11.2014, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

A végén kibekkelte a hazai kis csapat és otthon tartották a 3 pontot. Az első félidőben az Espanyol fölé emelkedtek, de a második félidőben két piros lapnak köszönhetően 9 emberre fogyatkoztak és beálltak teljesen védekezni, igaz kaptak egy tizenegyes gólt, de azon kívül állták a sarat és elléptek a kieső helyekről, az Espanyol viszont marad a középmezőnyben ezzel a vereséggel.

Köszönöm, hogy Velünk tartottak! (22:52:13)

90+3

90+2
    Az első akadályt sikeresen elhárítja az Elche, a szögletet kifejelik a visszatett labda pedig nem használható, kirúgás következik.

90+1
    Szöglethez jut az Espanyol.

90
    4 perc a hosszabbítás! A spori nem kicsinyeskedett, de vajon kibírja-e az Elche vagy összeomlik?

89
    Rodriguez helyén Albacar folytatja.

88
    Jonathas kap sárgát beszédért.

87
    A szögletet Stuani fejeli kapura, de fogja Tyton.
    STUANI - 2:1

86
    Az Espanyol gólt szerzett!
    STUANI értékesíti a büntetőt és ezzel visszahozta csapatát a sírból! Megcsillant az esély a vendégek előtt miután az Elche 9 emberre fogyatkozott.

86
    A játékvezető büntetőt ítélt.

85
    Cisma is második sárga lapja után kap egy pirosat! Nehéz helyzetbe hozta a csapatát.

83
    A pályán maradt 10 játékos mindegyike a sajáttérfelén védekezik és élet-halál harcot vív szinte a 3 pont otthon tartásáért.

82
    Folyamatosan záporoznak az Espanyol beadások és ívelések a kapu előterébe, de a védelem jól teszi a dolgát.

81
    Caicedot ugratnák ki, de már lesen volt a passz pillanatában.

80
    Pasalic helyén José Ángel folytatja.

79
    Montanes helyén Salva Sevilla folytatja.

78
    Canast rúgta fel Jonathas, újabb Espanyol szabadrúgás következik.

76
    Rodrigues elköveti a második buta szabálytalanságát, ezért második sárga lap után megkapja a pirosat és mehet is fürdeni.

75
    Újabb beadási kísérlet az Espanyoltól, de Tyton húzza le a labdát.

73
    Herrera helyére Coro érkezik.

72
    Tekeredik be a labda, de Stuani nem éri el!

71
    Újabb szabadrúgást kap az Espanyol.

70
    Cisma szabálytalan Lucassal szemben.

68
    Kicsit talán már most is húzzák az időt a hazai játékosok pedig még vissza van 22 perc a meccsből.

67
    Tartja a labdát az Elche most.

65
    Rodrigues ugrik ki ziccerbe a kapussal szemben, de belelövi Casillaba!

64
    Caicedo szabálytalan Suarezzel, kifelé lesz szabadrúgás.

63
    A szögletből kipattanó labdát tűzi rá Canas, de blokkolják a lövését.

62
    Jön be a szabadrúgás a bal oldalról, de Tyton szögletre tudja tolni a labdát.

61
    Rodrigues rúgta fel Montanest és ezért kap sárga lapot.

61
    A szögletet kifejelték a vendég védők.

60
    Szöglethez jutott az Elche.

59
    Kettős csere az Espanyolnál! Alex helyén Jordan és Garcia helyén Caicedo folytatja.

58
    A szöglet már veszélytelennek bizonyult.

57
    Garcia lövése pattant le a védőről és majdnem így pattogott be a másik oldalra a lövés, de szögletre ment csak!

57
    A kapuval szembe kb. 18 méterről kap szabadrúgást az Espanyol!

56
    Alvaro kapott sárga lapot még a 46. percben, elnézést kérek a csúszásért Kedves Olvasók!

55
    Elche szöglet következik. Suarez lövi be keményen, de Casilla kimozdul rá és lehúzza!

54
    A mai mérkőzést 21492 néző követi, de szerintem mindannyian kicsit meglepettek az Elche egyértelmű fölényének a láttán.

53
    Ha így marad az eredmény, akkor az Elche a forduló után elmozdul a kieső helyekről és fellép a 17. helyre!
    JONATHAS - 2:0

52
    Az Elche gólt szerzett!
    JONATHAS duplázott! Közelről pöckölte át a kapus felett és ezzel már 2-0 az Elchenek!

51
    Nem lett túl sikeres a beadás, egyből kivágták a hazai játékosok.

50
    Lucast rúgják fel, jobb oldalról kap szabadrúgást az Espanyol együttese.

49
    Jonathas adja be a lasztit középre, de kifejelik.

48
    Passzolgatnak hátul az Espanyol játékosai.

47
    Kapufán csattant a lövés!

46
    Nagyon jó helyről kap szabadrúgást az Elche, pont a kapuval szembe kb. 20 méterre.

46

Mindkét csapat hasonló színvonalat képvisel és hasonló mennyiségű helyzetet is használnak ki, de egyenlőre a hazai csapat, Elche javára dönt az az egy gól, amit Jonathas szerzett a 19. percben.

Maradjanak Velünk, mert mozgalmas második félidőre van kilátás!

45

45
    Fuentes fut lesre, kifelé jöhet a szabadrúgás.

44
    Suarez halad előre sok kis bedobással.

42
    Canas kap sárga lapot.

41
    A szögletet könnyedén távolították el a hazaiak a kapu előteréből.

40
    Szöglethez jut az Espanyol gárdája a negyvenedik percben.

39
    Cisma adja be és érkezik rá Jonathas, de ezúttal Casilla leszedte a fejéről a labdát!

38
    Rodriguest szerelik a jobb szélen, de remek pozícióból dobhatnak a hazaiak.

37
    Egy nagyon ígéretes beadás érkezik a jobb oldalról, de Jonathas kicsivel lemarad róla!

36
    Montanes volt szabálytalan Rodriguessel.

35
    Egy visszagurított labda Rodrigueznek, aki nagyon jó helyzetben kapja, de kicsit lassú volt és odaértek a védők.

34
    Szöglet elvégzése után azonban rögtön sípol a játékvezető mivel az egyik Espanyol játékos volt szabálytalan. Kifelé ítélt tehát szabadrúgást.

33
    Szögletet harcol ki az Espanyol.

32
    A szabadrúgás sok izgalmat nem hozott, de a lepattanót Garcia nyomja egyből vissza, de ez sem hozott sikert.

31
    Cisma kap sárga lapott az ütemkéséséért.

30
    34%-66% a labdabirtoklási arány.

29
    Garcia szép elemeket is belevisz a játékba, most például sarokkal indította társát.

28
    Lucas iramodik meg a jobb szélén a pályának, egészen az ötösön belülre beviszi a labdát, de a beadási kísérlete visszapattant rá így csak kirúgás lesz.

27
    Jön a beadás és érkezik egy fejelő is, de Tyton ezt is megfogja.

26
    Mosquera mászik rá Lucas hátára, szabadrúgást kap az Espanyol a jobb szélen.

25
    Montanes tör be a tizenhatoson belülre, de hárman veszik körbe és szabályosan szereli is a túlerő.

24
    A szögletből kontrázhatna az Elche, de Rodrigues felé adnak egy rossz passzt, ami nagyon hosszú a szélsőnek.

23
    Stuani adja be, amit Montanes rúg a védőbe, szöglet következik.

22
    Suarez rúghat egy szabadrúgást a bal oldalról, de ezt könnyedén kifejelik a vendég védők.

21
    Nem is rossz a szöglet, Alvaro fejeli középre és ott többen is üresen vannak, igaz lesen is.

20
    Az Espanyol harcol ki szögletet.
    JONATHAS - 1:0

19
    JONATHAS helyezkedik remekül és Suarez beadását fejeli a hálóba!

18
    Lucas indul meg a jobb szélen, de a beadásából kontrázhat az Elche.

17
    Colottoval szemben volt szabálytalan Jonathas, saját térfeléről végezheti el a pontrúgást a védő.

16
    Elche indulhat meg Rodriguez révén, de belebonyolódik a sok cselbe és elveszik tőle a labdát.

15
    Stuani fejel a hálóba, de már előtte lökte a védőjét, kifelé lesz szabadrúgás.

14
    Garciának lépett oda Pasalic, ezért nem maradhat el a sárga lap sem.

13
    Suarez szöglete már az első emberben elakad.

13
    Cisma harcol ki szögletet egy újabb beadásából.

12
    Cisma fut fel a bal oldalon és kapja is a labdát, körülnéz mielőtt beadja, de lehet, hogy jobban körül kellett volna nézni, mert a beadása pontatlan lett.

11
    Garcia felé érkezik egy ívelt labda, le is veszi és lő, de picit rosszul találta el így a lövés nem lett túl erős Tyton simán fogta.

9
    Jonathas már az Espanyol térfelén letámad, látszik szinte minden mozdulatán a szélsőnek, hogy milyen elszántan kezdte a meccset csapattársaival együtt, nem kérdés, hogy el akarnak mozdulni az utolsó előtti helyről.

8
    Suarez, az elche csapatkapitány még mindig a gólt vitatja.

7
    Cisma fejel a hálóba.... már szabálytalan volt így érvénytelenítik a gólt.

6
    Rodriguez kapja a labdát Herreratól és pár méterről lő kapura, de Casilla védeni tud! Szögletre üti!

5
    Montanes húzza meg a bal oldalt, de kicsit hosszan tolja meg, jöhet az Elche kirúgása.

4
    Rodrigues indul meg a jobb szélen azonban Fuentes beáll elé és kiengedi a lasztit.

3
    Herrera próbált meg kiugrani Cisma indításából, de lesen tartózkodott már mielőtt megkapta volna a lasztit.

2
    Jonathas lépne meg a bal oldalon, de védője nem engedi, hogy betörjön a kapu előterébe.

1

Szép estét kívánok!

A Primera Division 10. fordulójából egy alsóházi rangadóval, az Elche-Espanyol ütközettel jelentkezem.

Az Elche a kiesés ellen küzd már a szezon elején, jelenleg a 19. helyet foglalja el öt pontjával. Elég rettentő formájuk van hiszen utolsó öt meccsükön egy döntetlent értek el az Almeria elleni 2-2- alkalmával és négyszer kaptak ki (Sevilla, Valencia, Celta Vigo, Real Madrid). A Levante után ők kapták a második legtöbb gólt a bajnokságban és a második legkevesebbet is rúgták. Jonathas a legjobb formában lévő támadójuk. Otthon még nem tudtak győzni, de lehet ennek most jön el az ideje.

A vendégek is alsóháziak, de lényegesebb jobb helyzetben vannak. Tizenegyedik helyen állnak tíz pontjukkal. Számukra a győzelmen kívül nincs más elfogadható eredmény tekintve ellenfelük helyét, formáját és azt, hogy a felsőházba léphessenek kell a 3 pont. Stuani a legveszélyesebb támadójuk, az is meg eshet, hogy ő vezeti győzelemre őket a mai napon.