Real Sociedad – Málaga CF 0:1 (vége) | Athletic Bilbao – Sevilla 1:0 (vége) | Villarreal – Valencia 1:3 (vége)
Levante – UD Almería 2:1 (vége) | Elche CF – RCD Espanyol 2:1 (vége)
Elche CF
2:1 (1:0)
RCD Espanyol
vasárnap 02.11.2014, 21:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Szép estét kívánok!

A Primera Division 10. fordulójából egy alsóházi rangadóval, az Elche-Espanyol ütközettel jelentkezem.

Az Elche a kiesés ellen küzd már a szezon elején, jelenleg a 19. helyet foglalja el öt pontjával. Elég rettentő formájuk van hiszen utolsó öt meccsükön egy döntetlent értek el az Almeria elleni 2-2- alkalmával és négyszer kaptak ki (Sevilla, Valencia, Celta Vigo, Real Madrid). A Levante után ők kapták a második legtöbb gólt a bajnokságban és a második legkevesebbet is rúgták. Jonathas a legjobb formában lévő támadójuk. Otthon még nem tudtak győzni, de lehet ennek most jön el az ideje.

A vendégek is alsóháziak, de lényegesebb jobb helyzetben vannak. Tizenegyedik helyen állnak tíz pontjukkal. Számukra a győzelmen kívül nincs más elfogadható eredmény tekintve ellenfelük helyét, formáját és azt, hogy a felsőházba léphessenek kell a 3 pont. Stuani a legveszélyesebb támadójuk, az is meg eshet, hogy ő vezeti győzelemre őket a mai napon.

Tartsanak Velünk!

1

2
    Jonathas lépne meg a bal oldalon, de védője nem engedi, hogy betörjön a kapu előterébe.

3
    Herrera próbált meg kiugrani Cisma indításából, de lesen tartózkodott már mielőtt megkapta volna a lasztit.

4
    Rodrigues indul meg a jobb szélen azonban Fuentes beáll elé és kiengedi a lasztit.

5
    Montanes húzza meg a bal oldalt, de kicsit hosszan tolja meg, jöhet az Elche kirúgása.

6
    Rodriguez kapja a labdát Herreratól és pár méterről lő kapura, de Casilla védeni tud! Szögletre üti!

7
    Cisma fejel a hálóba.... már szabálytalan volt így érvénytelenítik a gólt.

8
    Suarez, az elche csapatkapitány még mindig a gólt vitatja.

9
    Jonathas már az Espanyol térfelén letámad, látszik szinte minden mozdulatán a szélsőnek, hogy milyen elszántan kezdte a meccset csapattársaival együtt, nem kérdés, hogy el akarnak mozdulni az utolsó előtti helyről.

11
    Garcia felé érkezik egy ívelt labda, le is veszi és lő, de picit rosszul találta el így a lövés nem lett túl erős Tyton simán fogta.

12
    Cisma fut fel a bal oldalon és kapja is a labdát, körülnéz mielőtt beadja, de lehet, hogy jobban körül kellett volna nézni, mert a beadása pontatlan lett.

13
    Cisma harcol ki szögletet egy újabb beadásából.

13
    Suarez szöglete már az első emberben elakad.

14
    Garciának lépett oda Pasalic, ezért nem maradhat el a sárga lap sem.

15
    Stuani fejel a hálóba, de már előtte lökte a védőjét, kifelé lesz szabadrúgás.

16
    Elche indulhat meg Rodriguez révén, de belebonyolódik a sok cselbe és elveszik tőle a labdát.

17
    Colottoval szemben volt szabálytalan Jonathas, saját térfeléről végezheti el a pontrúgást a védő.

18
    Lucas indul meg a jobb szélen, de a beadásából kontrázhat az Elche.

19
    Az Elche gólt szerzett!
    JONATHAS helyezkedik remekül és Suarez beadását fejeli a hálóba!
    JONATHAS - 1:0

20
    Az Espanyol harcol ki szögletet.

21
    Nem is rossz a szöglet, Alvaro fejeli középre és ott többen is üresen vannak, igaz lesen is.

22
    Suarez rúghat egy szabadrúgást a bal oldalról, de ezt könnyedén kifejelik a vendég védők.

23
    Stuani adja be, amit Montanes rúg a védőbe, szöglet következik.

24
    A szögletből kontrázhatna az Elche, de Rodrigues felé adnak egy rossz passzt, ami nagyon hosszú a szélsőnek.

25
    Montanes tör be a tizenhatoson belülre, de hárman veszik körbe és szabályosan szereli is a túlerő.

26
    Mosquera mászik rá Lucas hátára, szabadrúgást kap az Espanyol a jobb szélen.

27
    Jön a beadás és érkezik egy fejelő is, de Tyton ezt is megfogja.

28
    Lucas iramodik meg a jobb szélén a pályának, egészen az ötösön belülre beviszi a labdát, de a beadási kísérlete visszapattant rá így csak kirúgás lesz.

29
    Garcia szép elemeket is belevisz a játékba, most például sarokkal indította társát.

30
    34%-66% a labdabirtoklási arány.

31
    Cisma kap sárga lapott az ütemkéséséért.

32
    A szabadrúgás sok izgalmat nem hozott, de a lepattanót Garcia nyomja egyből vissza, de ez sem hozott sikert.

33
    Szögletet harcol ki az Espanyol.

34
    Szöglet elvégzése után azonban rögtön sípol a játékvezető mivel az egyik Espanyol játékos volt szabálytalan. Kifelé ítélt tehát szabadrúgást.

35
    Egy visszagurított labda Rodrigueznek, aki nagyon jó helyzetben kapja, de kicsit lassú volt és odaértek a védők.

36
    Montanes volt szabálytalan Rodriguessel.

37
    Egy nagyon ígéretes beadás érkezik a jobb oldalról, de Jonathas kicsivel lemarad róla!

38
    Rodriguest szerelik a jobb szélen, de remek pozícióból dobhatnak a hazaiak.

39
    Cisma adja be és érkezik rá Jonathas, de ezúttal Casilla leszedte a fejéről a labdát!

40
    Szöglethez jut az Espanyol gárdája a negyvenedik percben.

41
    A szögletet könnyedén távolították el a hazaiak a kapu előteréből.

42
    Canas kap sárga lapot.

44
    Suarez halad előre sok kis bedobással.

45
    Fuentes fut lesre, kifelé jöhet a szabadrúgás.

45

Mindkét csapat hasonló színvonalat képvisel és hasonló mennyiségű helyzetet is használnak ki, de egyenlőre a hazai csapat, Elche javára dönt az az egy gól, amit Jonathas szerzett a 19. percben.

Maradjanak Velünk, mert mozgalmas második félidőre van kilátás!

46

46
    Nagyon jó helyről kap szabadrúgást az Elche, pont a kapuval szembe kb. 20 méterre.

47
    Kapufán csattant a lövés!

48
    Passzolgatnak hátul az Espanyol játékosai.

49
    Jonathas adja be a lasztit középre, de kifejelik.

50
    Lucast rúgják fel, jobb oldalról kap szabadrúgást az Espanyol együttese.

51
    Nem lett túl sikeres a beadás, egyből kivágták a hazai játékosok.

52
    JONATHAS duplázott! Közelről pöckölte át a kapus felett és ezzel már 2-0 az Elchenek!
    JONATHAS - 2:0

53
    Ha így marad az eredmény, akkor az Elche a forduló után elmozdul a kieső helyekről és fellép a 17. helyre!

54
    A mai mérkőzést 21492 néző követi, de szerintem mindannyian kicsit meglepettek az Elche egyértelmű fölényének a láttán.

55
    Elche szöglet következik. Suarez lövi be keményen, de Casilla kimozdul rá és lehúzza!

56
    Alvaro kapott sárga lapot még a 46. percben, elnézést kérek a csúszásért Kedves Olvasók!

57
    A kapuval szembe kb. 18 méterről kap szabadrúgást az Espanyol!

57
    Garcia lövése pattant le a védőről és majdnem így pattogott be a másik oldalra a lövés, de szögletre ment csak!

58
    A szöglet már veszélytelennek bizonyult.

59
    Kettős csere az Espanyolnál! Alex helyén Jordan és Garcia helyén Caicedo folytatja.

60
    Szöglethez jutott az Elche.

61
    A szögletet kifejelték a vendég védők.

61
    Rodrigues rúgta fel Montanest és ezért kap sárga lapot.

62
    Jön be a szabadrúgás a bal oldalról, de Tyton szögletre tudja tolni a labdát.

63
    A szögletből kipattanó labdát tűzi rá Canas, de blokkolják a lövését.

64
    Caicedo szabálytalan Suarezzel, kifelé lesz szabadrúgás.

65
    Rodrigues ugrik ki ziccerbe a kapussal szemben, de belelövi Casillaba!

67
    Tartja a labdát az Elche most.

68
    Kicsit talán már most is húzzák az időt a hazai játékosok pedig még vissza van 22 perc a meccsből.

70
    Cisma szabálytalan Lucassal szemben.

71
    Újabb szabadrúgást kap az Espanyol.

72
    Tekeredik be a labda, de Stuani nem éri el!

73
    Herrera helyére Coro érkezik.

75
    Újabb beadási kísérlet az Espanyoltól, de Tyton húzza le a labdát.

76
    Rodrigues elköveti a második buta szabálytalanságát, ezért második sárga lap után megkapja a pirosat és mehet is fürdeni.

78
    Canast rúgta fel Jonathas, újabb Espanyol szabadrúgás következik.

79
    Montanes helyén Salva Sevilla folytatja.

80
    Pasalic helyén José Ángel folytatja.

81
    Caicedot ugratnák ki, de már lesen volt a passz pillanatában.

82
    Folyamatosan záporoznak az Espanyol beadások és ívelések a kapu előterébe, de a védelem jól teszi a dolgát.

83
    A pályán maradt 10 játékos mindegyike a sajáttérfelén védekezik és élet-halál harcot vív szinte a 3 pont otthon tartásáért.

85
    Cisma is második sárga lapja után kap egy pirosat! Nehéz helyzetbe hozta a csapatát.

86
    A játékvezető büntetőt ítélt.

86
    Az Espanyol gólt szerzett!
    STUANI értékesíti a büntetőt és ezzel visszahozta csapatát a sírból! Megcsillant az esély a vendégek előtt miután az Elche 9 emberre fogyatkozott.
    STUANI - 2:1

87
    A szögletet Stuani fejeli kapura, de fogja Tyton.

88
    Jonathas kap sárgát beszédért.

89
    Rodriguez helyén Albacar folytatja.

90
    4 perc a hosszabbítás! A spori nem kicsinyeskedett, de vajon kibírja-e az Elche vagy összeomlik?

90+1
    Szöglethez jut az Espanyol.

90+2
    Az első akadályt sikeresen elhárítja az Elche, a szögletet kifejelik a visszatett labda pedig nem használható, kirúgás következik.

90+3

A végén kibekkelte a hazai kis csapat és otthon tartották a 3 pontot. Az első félidőben az Espanyol fölé emelkedtek, de a második félidőben két piros lapnak köszönhetően 9 emberre fogyatkoztak és beálltak teljesen védekezni, igaz kaptak egy tizenegyes gólt, de azon kívül állták a sarat és elléptek a kieső helyekről, az Espanyol viszont marad a középmezőnyben ezzel a vereséggel.

Köszönöm, hogy Velünk tartottak! (22:52:13)