Lengyelország – Olaszország 3:2 (vége) | Magyarország – Dél-Korea 6:1 (vége)
Lengyelország
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Olaszország
péntek 07.11.2014, 15:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Az első harmadban egymásnak eset a két csapat, ez sok kiállítást és két gólt hozott a harmad elején. Majd nem sokkal később megszerezte a vezetést az olasz csapat. Ezután a második harmad elején egyenlített a lengyel csapat és a többi időben a védekezésre figyeltek a csapatok, így 2:2-es állással mentek a csapatok az utolsó harmadra. Az utolsó játékrészben úgy tűnt marad a döntetlen, de a 47. percben jött Kowalowka és eldöntötte a mérkőzést. Hiába támadott ezután többet az olasz csapat, a lengyelek védelme és Odrobny jól állt helyt.
    Ezzel Lengyelország 1000. mérkőzését egy olaszok elleni sikerrel ünnepelte.

Olaszok legjobbja: Hannes Oberdorfer.
    Lengyelek legjobbja: Pawel Dronia.

Hamarosan kezdődik a nap második mérkőzése a Jégpalotából, ahol a hazai Magyar válogatott fogadja Dél-Korea csapatát. (17:37:30)

60:00

59:55
    Hofer lőtt a blokkba.

59:37
    Dutka lövése nem jutott el az üres kapuig.

59:18
    Újabb buli a lengyelek harmadában.

59:11
    Elhozták a bulit az olaszok, de Odrobny felszedte a korongot Simon Kostner elől.

59:07
    Caffi nélkül az olasz kapu, így 5 a 6 ellen támadnak.

59:07
    Időt kért az olasz csapat! Valószínűleg Caffit is leviszik a kapuból.

59:07
    Tilos felszabadítás a lengyelektől!

58:59
    Nem tud felállni az olasz csapat a lengyelek harmadában.

57:51
    Próbálkoznak az olaszok, de a lengyelek remek védekezése miatt a harmadba sem tudnak bejutni.

57:01
    Les az olaszoknál!

55:59
    Glira lövése pattant fel Obdrobnyn és hagyta el a játékteret.

55:54
    Újabb szabálytalan felszabadítás a lengyelektől!

55:14

53:38
    Kowalowka ugrott meg egy koronggal és vette célba a rövid sarkot, de Caffi szépen zárta a szöget.

53:17
    Insam lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

52:37
    Kolusz húzott meg egy-két cselt majd lőtt, de Caffi most is a helyén.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 3. Dutka (Kolusz, Dronia), 25. Zapala (Kolusz, Dutka), 47. Kowalowka (Pasiut, Laszkeiwicz) – 9. Frei (M. Sullmann P.), 12. D. Kostner (Marchetti)

Lengyelország: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Zapala, Kapica, Kolusz (C) – Pociecha, Dabkowski, Kowalowka, Laszkiewicz (A), Pasiut – Wajda, Wanacki, Wronka, Dziubinski, Baginski (A) – Bryk, Rompkowski, Witecki, Chmielewski, Galant.
    Olaszország: Caffi (Kosta) – Trivellato, Willeit, Iori, M. Sullmann P., Insam (A) – A. Sullmann P., Hofer (A), Nicolao, Goi, Caletti (C) – Casetti, Rampazzo, Frei, D. Kostner, S. Kostner – Glire, Oberdorfer, Wunderer, Marchetti, Andergassen.

Játékvezetők: Mayer Gábor, Chang S Kuk – Gangel László, Soós Dániel