Lengyelország – Olaszország 3:2 (vége) | Magyarország – Dél-Korea 6:1 (vége)
Lengyelország
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Olaszország
péntek 07.11.2014, 15:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Az első harmadban egymásnak eset a két csapat, ez sok kiállítást és két gólt hozott a harmad elején. Majd nem sokkal később megszerezte a vezetést az olasz csapat. Ezután a második harmad elején egyenlített a lengyel csapat és a többi időben a védekezésre figyeltek a csapatok, így 2:2-es állással mentek a csapatok az utolsó harmadra. Az utolsó játékrészben úgy tűnt marad a döntetlen, de a 47. percben jött Kowalowka és eldöntötte a mérkőzést. Hiába támadott ezután többet az olasz csapat, a lengyelek védelme és Odrobny jól állt helyt.
    Ezzel Lengyelország 1000. mérkőzését egy olaszok elleni sikerrel ünnepelte.

Olaszok legjobbja: Hannes Oberdorfer.
    Lengyelek legjobbja: Pawel Dronia.

Hamarosan kezdődik a nap második mérkőzése a Jégpalotából, ahol a hazai Magyar válogatott fogadja Dél-Korea csapatát. (17:37:30)

60:00

59:55
    Hofer lőtt a blokkba.

59:37
    Dutka lövése nem jutott el az üres kapuig.

59:18
    Újabb buli a lengyelek harmadában.

59:11
    Elhozták a bulit az olaszok, de Odrobny felszedte a korongot Simon Kostner elől.

59:07
    Caffi nélkül az olasz kapu, így 5 a 6 ellen támadnak.

59:07
    Időt kért az olasz csapat! Valószínűleg Caffit is leviszik a kapuból.

59:07
    Tilos felszabadítás a lengyelektől!

58:59
    Nem tud felállni az olasz csapat a lengyelek harmadában.

57:51
    Próbálkoznak az olaszok, de a lengyelek remek védekezése miatt a harmadba sem tudnak bejutni.

57:01
    Les az olaszoknál!

55:59
    Glira lövése pattant fel Obdrobnyn és hagyta el a játékteret.

55:54
    Újabb szabálytalan felszabadítás a lengyelektől!

55:14

53:38
    Kowalowka ugrott meg egy koronggal és vette célba a rövid sarkot, de Caffi szépen zárta a szöget.

53:17
    Insam lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

52:37
    Kolusz húzott meg egy-két cselt majd lőtt, de Caffi most is a helyén.

51:38
    Buli után rögtön lőtt Chmielewski, de lövését védte Caffi.

51:28
    Egy távoli lengyel lövés amit Caffi könnyen hárít.

51:13
    Les az olasz csapatnál!

50:54
    Laszkiewicz lövése után fekszik rá a korongra Caffi.

50:26
    Laszkiewicz visszajátszása után lőtt Pasiut kapu fölé.

49:41
    Diego Kostner került a kapu elé, de az előtte keresztbe fekvő lengyel védő miatt nem tudott kapura lőni.

49:21
    Frei lövését szorította magához Odrobny.

48:55
    Lengyelország kiegészült!

48:48
    Frei lőtt kapásból a rövid sarok mellé.

48:11
    Laszkiewicz állt szemben egy védővel, majd kapu fölé lőtt, mivel nem tudta magát átcselezni.

46:55
    Olaszország emberelőnyben!
    Krytian Dziubinski megy ki két percre magas bottal való játékért.

46:26
    Lengyelország gólt szerzett!
    Bent maradtak a harmadban a lengyelek és passzok után SEBASTIAN KOWALOWKA szerezte meg a vezetést a piros mezes lengyeleknek.

Gólpassz: Grzegorz Pasiut és Leszek Laszkiewicz.

46:22
    A buli után rögtön lőtt Laszkiewicz, de jól blokkoltak az olaszok.

46:20
    Tilos felszabadítás az olaszoktól!

45:59
    Caffi szedi fel Galant bejátszását.

44:43
    Goi centerezése volt pontatlan a kapu elé.

44:39

43:53
    Diego Kostner lövése Odrobny mamutján csattant.

43:02
    Lorenzo Casetti lőtt a blokkba.

42:39
    Radoslaw Galant megy ki két percre gáncsolásért.

41:51
    Chmielewski ment be a harmadba és üresen lőhetett, de lövése elkerülte a hosszú kapuvasat.

41:30
    Baginski indítása volt pontatlan.

40:51
    Les Olaszországnál!

40:01

Érkeznek a csapatok a harmadik játékrészre.

A harmad elejét megnyomta a lengyel csapat és kiharcoltak egy emberelőnyt, azt nem tudták kihasználni, de Iori visszatérése után rögtön betaláltak a kapuba, így kiegyenlítettek. Ezután mindkét csapat a védekezésre figyelt és kevés játékmegszakítással játszották le a harmad második felét, de kevesebb helyzet is volt a csapatok előtt.
    Két harmad után az eredményjelzőn 2:2-es döntetlen áll.

40:00

39:53
    Iori elől sodorják el a korongot.

39:06
    Les Lengyelországnál!

38:35
    Kowalowka centerezett Pasiut felé, egy olasz védő beleért, de így majdnem öngól lett, azonban Caffi figyelt és visszaért lábbal.

37:09
    Witecki vette célba a rövid sarkot, de gyenge lövését fogta Caffi.

36:40
    Nagy helyzet az olaszok előtt, de Odrobnyn nem jut át a korong.

36:09
    Nagy az iram, de a harmad második felében a kapuk nem forognak veszélyben.

34:42
    Rampazzo lőtt magasan, de lövését fogta lepkéssel Odrobny.

33:15
    Chmielewski játszotta a korongot hátra Galant felé, de a lengyel támadó nem érte el a korongot.

32:39
    Witecki centerezése ment el mindenki előtt.

32:17
    Iori elől vágják ki a védők a korongot.

31:06
    Glira lövése pattan fel Odrobnyról és hagyta el a játékteret.

30:12
    Tilos felszabadítás lengyel oldalon.

28:51
    Insam lövése pattan ki Odrobnyról, de csapattárshoz került. A kontrából Kapica lőtt erősen, de Caffi védet.

28:13
    Odrobny zárta szépen össze a mamutot egy lövésnél.

27:37
    Tilos felszabadítás az olaszoknál!

27:36
    Witecki visszajátszása volt pontatlan.

27:05
    Hofer lövése kerülte el nem sokkal a kaput.

26:49
    Tilos felszabadítás a lengyeleknél!

25:51
    Dabkowski lövését védte mamuttal Caffi.

25:24
    Pociecha lövésébe érnek bele, így a veszélyesen pattanó korong elkerülte a kaput.

25:11
    Kolusz elé tették a korongot, majd lőtt, de a korong elkerülte Caffi kapuját.

24:48
    Nagy tuszkolás Caffinál, de végül a kapus alatt maradt a korong.

24:03
    Benn maradt támadásban a lengyel csapat Iori visszatérése után is és közelről KRZYSZTOF ZAPALA talált be a kapuba.

Gólpassz: Marcin Kolusz és Rafal Dutka.

23:56
    Olaszország kiegészült!

23:31
    Laszkiewicz lőtt kapásból a harmad közepéről, de Caffi kitolta bottal.

23:15
    Pociecha lőtt a blokkba.

22:25
    Zapala centerezése után Klouszt pont annyira zavartak a kapu előtt, hogy ne tudjon már beleérni.

21:56
    Lengyelország emberelőnyben!
    Diego Iori megy ki két percre nyírásért.

21:25
    Oberdorfer lőtt a kék vonaltól, Odrobny előtt zavartak, de fogta a lengyel kapus a lövést.

20:23
    Hofer lőtt távolról, de lövését védte Odrobny.

20:17
    Les Lengyelországnál.

20:01

Érkeznek a csapatok a második harmadra.

Az első harmad elején nem volt folyamatosa játék, hiszen mindkét csapatból volt jó pár kiállítás. A mérkőzés elején a harmadik percben Dutka révén egy emberelőnyt villám gyorsan harcoltak ki a lengyelek, de nem örülhettek neki sokáig, mert Frei révén a harmad közepén egyenlített az olasz csapat.
    Ezután egy kicsit megnyugodtak a csapatok, majd a tizenkettedik percben Diego Kostner egyéni akciója után megszerezte a vezetést az olasz csapat.
    A harmad végén több nagy lehetősége is volt a lengyel csapatnak, de ezek rendre kimaradtak, így egy gólos olasz előnnyel mennek a csapatok pihenőre.

20:00

19:45
    Dronia iramodott meg az üres területen, de lövése Caffi válláról pattant le.

18:58
    Kowalaowka elé került egy korong a kapu előtt, de szépen zárta a szöget Caffi.

18:08
    Pociecha lőtt a kék vonaltól a blokkba.

18:01
    Caffi mozdult ki szépen egy korongra.

17:25
    Dronia előtt volt üres tér, de lövése után összezártak az olaszok, így a korong a blokkról jött le.

16:47
    Witecki centerezése is hosszú Chmielewski felé.

15:46
    Wronka próbálta megjátszani Baginskit, de a lengyel támadó előtt elment a korong.

14:40
    Insam ment be kapu elé, de ő sem tudott tisztán lőni.

14:06
    Marchettire játszottak ki a kapu előtt egy szép kontrát, de a visszaérő Galant remekül blokkolt az olasz támadó előtt.

13:54
    Tilos felszabadítás Olaszországtól!

13:26

12:39
    Alexander Sullmann P. lőtt a kék vonaltól, az kipattant Odrobnyról, de utána még gyorsan rátenyerelt.

12:19
    Nem tud felállni eddig Olaszország és az emberelőny fele már elment.

11:26
    Krzysztof Zapala megy ki két percre bottal akasztás miatt.

11:11
    Olaszország gólt szerzett!
    DIEGO KOSTNER kerülte meg szépen a kaput és a rövid saroknál Odrobny mellett/alatt a kapuba talált.

Gólpassz: Michele Marchetti.

11:02
    Tilos felszabadítás Lengyelországtól!

10:25
    Iori tört be és lőtt kapura, de Wajda pont annyira zavarta, hogy a lövés veszélytelen legyen.

09:17
    Glira lőtt a kék vonal sarkától, de lövését Odrobny könnyen fogta.

08:30
    Támadásban maradat Olaszország és ALEX FREI most már a nagy helyzetét gólra váltotta.

Gólpassz: Michael Sullmann P.

08:20
    Andergassen tette vissza a korongot Frei elé, de a támadó nem találta el a pakkot.

07:54
    Baginski elé pattan egy korong, de közeli lövését Caffi védte.

07:30

06:38

06:09
    Hofer lőtt a kék vonaltól, lövésébe beleértek, de elkerülte a korong a kaput.

05:26

04:38
    4 a 4 ellen megy a játék!
    Grzegorsz Pasiut megy ki két percre bottal akasztás miatt.

03:26
    Diego Iori megy ki két percre bottal lökés miatt.

03:14
    Kiegészültek a csapatok!

02:19
    Elhozták a bulit a lengyelek és fel is tudtak állni, kilenc másodperc telt el a kiállításból amikor RAFAL DUTKA talált be Caffi kapujába.

Gólpassz: Marci Kolusz és Pawel Dronia.

Ezzel a góllal Glira kiállítása lejárt.

02:11
    Daniel Glira megy ki két percre bottal akasztásért.

01:14
    Páros kiállítás!
    Caletti és Kowalowska mennek ki két percre.

01:09
    Pasiut ment be a harmadba és lőtt a rövid sarok mellé.

00:36
    Egy távoli lengyel lövés, de nem jut el Caffiig.

00:01

Az olaszok fehér-kékben, még a lengyelek tiszta pirosban játszanak a mai mérkőzésen.

A két kezdő kapus, az olaszoknál Alex Caffi, még a lengyeleknél Przemyslaw Odrobny.

A csapatok ékreznek a jégre.

Jelenleg a csapatokat mutatják be, szűk öt perc és bedobják a korongot a kezdőkörbe.

Hamarosan érkeznek a csapatok és kezdődik a mérkőzés.

Lengyelország: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Zapala, Kapica, Kolusz (C) – Pociecha, Dabkowski, Kowalowka, Laszkiewicz (A), Pasiut – Wajda, Wanacki, Wronka, Dziubinski, Baginski (A) – Bryk, Rompkowski, Witecki, Chmielewski, Galant.

Olaszország: Caffi (Kosta) – Trivellato, Willeit, Iori, M. Sullmann P., Insam (A) – A. Sullmann P., Hofer (A), Nicolao, Goi, Caletti (C) – Casetti, Rampazzo, Frei, D. Kostiner, S. Kostiner – Glire, Oberdorfer, Wunderer, Marchetti, Andergassen.

Játékvezetők: Mayer Gábor, Chang S Kuk – Gangel László, Soós Dániel.

A tavalyi évhez képest, idén is november elején rendezik az EIHC Négy Nemzet Tornát, amely a felkészülés kezdete a jövő áprilisi Divizió 1/A VB-re, melynek házigazdája Lengyelország lesz.
    Idén a hazai Magyarokon kívül Lengyelország, Olaszország és Dél-Korea érkezik a Káposztásmegyeri Jégpalotába. Az első mérkőzésen Lengyelország és Olaszország csapnak össze, mindkét csapat Divizió 1/A VBn fog szerepelni. Lengyelország a házigazda lesz és céljuk a bennmaradás, hiszen ők idén jutottak fel, még az Olaszok idén estek ki az A csoportból, így nekik az azonnali visszajutás lesz a cél.
    A mérkőzés esélyese és talán az egész tornáé Olaszország, de Lengyelország már tavaly is megmutatta komolyan kell velük számolni, hisz jó és egységes csapatot építenek.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 3. Dutka (Kolusz, Dronia), 25. Zapala (Kolusz, Dutka), 47. Kowalowka (Pasiut, Laszkeiwicz) – 9. Frei (M. Sullmann P.), 12. D. Kostner (Marchetti)

Olaszország: Caffi (Kosta) – Trivellato, Willeit, Iori, M. Sullmann P., Insam (A) – A. Sullmann P., Hofer (A), Nicolao, Goi, Caletti (C) – Casetti, Rampazzo, Frei, D. Kostner, S. Kostner – Glire, Oberdorfer, Wunderer, Marchetti, Andergassen.

Játékvezetők: Mayer Gábor, Chang S Kuk – Gangel László, Soós Dániel