Lengyelország – Olaszország 3:2 (vége) | Magyarország – Dél-Korea 6:1 (vége)
Magyarország
6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Dél-Korea
péntek 07.11.2014, 19:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Minden harmadban két gólt lőve hatalmas fölénnyel nyerte meg első mérkőzését a Káposztásmegyeri Négy Nemzet Tornán a magyar csapat.
    Az első harmadban Sikorcin talált be gyorsan és a harmad vége felé Csányi talált közvetlen közelről a kapuba. A második harmadban Orbán és Vas Márton szépségdíja góljával növeltük az előnyt.
    A harmadik játékrész első felében Rafaj és Szirányi talált be. A két gól között volt egy verekedés ami után Rafajnak és Oh Hyon Ho kellett elhagynia a jeget. A végén a Dél-Koreaiak Shin Sanghoon góljával szépítettek, de többre már nem futotta.

Magyarország legjobbja: Rajna Miklós.
    Dél-Korea legjobbja: Kim Wonjun.

Az első nap után, így Magyarország, Lengyelország, Olaszország és Dél-Korea a sorrend. Holnap is jövünk két meccsel tartsanak velünk!
    Köszönöm a figyelmet! (21:17:51)

60:00

59:07
    Dél-Korea emberelőnyben!
    Vas Márton kapott két percet bottal akasztás miatt.

59:01
    Lement a kapuból Mattew Dalton, de már jöhet is vissza.

58:16
    Tilos felszabadítás az ázsiai csapattól!

57:52
    Les a Dél-Koreai csapatnál!

56:32
    Ahn Jinhui lövését védte szépen Rajna.

55:47
    Sofron lőtt egy passz után kapásból, de elment a hosszú felső mellett a korong.

55:37
    Rajna tenyerelt rá egy korongra, így buli a magyar harmadban.

55:10
    Belőtt korong a kapu elé, de Dalton szépen védte.

53:25
    Dél-Korea gólt szerzett!
    Shin Sanghoon lövését először szépen spárgázta ki Rajna, de utána jött az ismétlés ismét SHIN SANGHOON érkezett és ezt már a magyar kapus sem védhette.

Gólpassz: Ahn Jinhui és Kim Hyeok.

52:23
    Kim Sang Wook lövését védte nagy bravúrral Rajna.

51:40
    Rossz centerezés Michael Owen Swift felé.

50:38
    Tilos felszabadítás a magyaroktól!

50:24
    Park Woo Sang lőhetett ziccerben, de Rajna szépen védte a lövést.

50:11
    Les a Dél-Koreaiaknál!

49:41
    Szirányi lőtt a kék vonaltól, de most blokkolták a lövését.

49:05
    Kim Ki Sung a bal kapufától lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

48:01
    Magyarország gólt szerzett!!
    Egy buli után bennmaradt a magyar csapat és a kék vonaltól SZIRÁNYI BENCE lőtte ki a kaput Dalton alatt.

A góllal kiegészült a Dél-Koreai csapat!

46:32
    Az eset után verekedés tört ki. Oh Hyon Ho kapott két percet durva játékért, Ahn Junghyun kapott 5+20 percet és a magyar csapatból Rafaj Attila kapott 5+20 percet. Így összesítésben a magyar csapat emberelőnyben.

46:32
    Szirányi lőhetett takarásból, majd Hári is lőtt és végül Rafaj lövése akad el Daltonban.

45:36
    Egy szép passz Sikorcin elé, aki rosszul találta el a korongot, de érkezett a másik oldalon RAFAJ ATTILA aki szépen a kapuba talált közelről.

Gólpassz: Vladimir Dubek és Ladislav Sikorcin.

44:52
    Kim Ki Sung vett át hosszan egy korongot, pedig egy az egyben mehetett volna Rajna ellen.

44:34
    Les a magyar csapatnál!

44:06
    Magyarország kiegészült!

43:22
    Kovács Csaba próbált kiugrani, de megállítják a védők.

42:44
    Egy kemény közeli lövés, amit szépen fogott Rajna.

42:39
    Vas Márton kiállítása lejárt!

42:36
    Kim Wonjun lőtt kapu mellé.

42:06
    Kettős emberelőnyben Dél-Korea 34 másodpercig!
    Benk András megy ki két percre bottal lökésért.

41:30
    Távoli lövés ami Rajnáról pattant kapu mellé.

40:39
    Emberelőnyben Dél-Korea!
    Vas Márton megy ki két percre korong fogásért.

40:01
    A magyar csapat hozta el a korongot.

40:01

A csapatok érkeznek a jégre és lassan kezdődik az utolsó harmad.

Ezt a harmadot is megnyerte a magyar csapat 2:0-ra, így összesítésben 4:0-ra vezetnek, egy gyönyörű akció végén Orbán növelte az előnyt, majd a harmad végén egy szépen megjátszott emberelőny végén Vas Márton növelte tovább az előnyt. Eddig fegyelmezetten és jól játszik a magyar csapat, de a koreaiak soha nem adják fel, ezt már tapasztaltuk 2013-ban is.

40:00

39:53
    Kiegészült a magyar csapat!

38:58
    Sofron előtt a korong, de egy védő visszatért tisztázni.

38:22
    Kim Hyeok lövésébe blokkolnak bele a magyar védők.

37:53
    Pozsgai Tamás megy ki két percre akadályozásért.

37:34
    Kovács Csaba lövése után pattog a korong ide-oda, de azt Dalton találta meg elsőnek.

37:25
    Tilos felszabadítás a Dél-Koreaiaktól!

36:31
    Szépen felállt megint emberelőnyben a magyar csapat és addig adogattak amíg elfeledkeztek VAS MÁRTON, aki beindult és a kapuvas jobb oldalához kapott egy korongot amit be is lőtt a kapuba.

Gólpassz: Hári János és Sofron István.

A góllal kiegészült Dél-Korea!

35:54
    Sikorcin tette be a korongot Kovács Csabának, de a magyar csatár nem tudta kapura tenni a korongot.

35:21
    Emberelőnyben Magyarország!
    Michael Owen Swift megy ki két percre durva játékért és plusz tíz percet kapott még sportszerűtlen magatartásért.

35:12
    Mestyán nem tudta visszatenni a kapu elé a korongot, így nincs lövés.

34:40
    Szándékos les a magyaroknál, így megy a buli Rajna elé.

34:24
    Tilos felszabadítás az ázsiaiaktól!

34:19
    Nagy lehetőség Benk előtt, de végül felszabadítottak a védők előle.

33:45
    Metcalfe passza után próbált betörni Hári, de megállították a kapu előtt.

33:18
    Megcéloztak a rövid sarkot az ázsiaiak, de Rajna a helyén volt, a kapu azonban elmozdult, így áll a játék.

32:12
    Kim Hyung Joon lőhetett tisztán, de lövését szépen fogta Rajna. Utána a koreai neki megy a magyar kapusnak, akit a magyar védők rendmegszabályoztak. Nincs kiállítás.

30:41
    Sofron ment egy az egyben Daltonra, de ezt a harcot a kapus nyerte. A korong azonban maradt a magyaroknál és Metcalfe passzolt a kapu elé ORBÁN ATTILÁNAK, aki közelről nem hibázott.

Gólpassz: Tyler Metcalfe és Sofron István.

30:18
    Sofron cselezte be magát a kaput elé, de visszajátszása nem jó Metcalfenak.

29:10
    Nagy tumultus Rajna előtt, de a korong kifele jött, nem befele.

28:51
    Szirányi vitte be a korongot, de ott szerelték.

28:28
    Tilos felszabadítás a magyar válogatottól!

27:47

27:30
    A korong elhagyta a játékteret, így buli a magyar harmad elől.

26:31
    Kim Ki Sung lőtt takarásból, de nem sikerült gólt lőnie.

25:47
    Emberelőnyben a Dél-Koreaiak!
    Sofron István megy le két percre bottal akasztás miatt.

25:41
    Oh Hyon Ho lőtt a kék vonaltól kapu fölé.

25:05

24:56

24:03
    Kim Wonjun lövése kerülte el a kaput.

23:24
    A kék vonaltól egy lövés, ami elakadt a blokkban.

23:05
    Ladislav Sikorcin megy ki két percre bottal akasztásért.

22:03
    Rafaj vette célba a rövid sarkot, de Dalton szépen zárta a szöget.

21:19
    Egy keresztbe ellőt korong Rajna előtt, de nem találta el a kaput.

20:17

20:01
    A Dél-Koreai csapat hozta el a korongot.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre. Egy kis pontosítás volt a szünetben, az első gól szerzője nem Kovács Csaba, hanem Ladislav Sikorcin.

Az első játékrészt remekül kezdte a magyar csapat és Kovács Csaba révén megszerezték a vezetést, ezután kiállítások jöttek, amit egyik csapat sem tudott kihasználni. A koreaiak vezettek veszélyes helyzeteket, de a magyar csapatok előtt is voltak helyezettek.
    A harmad végén egy Sofron passz után a debütáló Karol Csányi talált be a kapuba közvetlen közelről, a kapuvas mellől egy szép lövés után.

20:00

19:58
    Park Woo Sang lövését védte bravúrosan lábbal Rajna.

18:38
    Szépen felállt a magyar csapat és jól adagattak a harmadban. Sofron István hátulról adott egy passzt a bal kapuvas mellett álló KAROL CSÁNYI elé, aki onnan nem hibázott.

18:18
    Belőtt korongba ért bele Mestyán, de kapu mellé ment.

17:50
    Vas Márton próbált a kapu elé passzolni, de nem lett lövés.

17:28
    Emberelőnyben a magyar csapat!
    Suh Sin Il megy le két percre bottal lökés miatt.

17:14
    Tilos felszabadítás a magyar csapattól!

16:53
    Újabb les az ázsiaiaknál!

16:11
    Mestyán lövése akad el a blokkban, majd Vas Márton lőtt kapu mellé.

16:02
    Felpattanó korong, amit végül Dalton szerzett meg.

15:54
    Szirányi belőtt korongjába értek bele a kapu előtt, de így is védeni tudott Dalton.

15:04
    Rajna csapott ki a bárddal és állította meg Suh Sin Ilt.

14:45

14:06
    Sikorcin elől három dél-koreai játékos egyesített erővel vette el a korongot.

13:32

13:08

11:59
    Ahn Jinhui vette célba a kapu rövid sarkát, de a korong Rajna alatt maradt.

11:23
    Kim Ki Sung ütőjéről pattan le a korong, így nem jó a centerezés.

11:08
    Emberelőnyben!
    Gőz Balázs kapott két percet botfogásért.

10:18

10:14

09:30
    Kim Wonjun centerezése nem volt jó senkinek.

08:30
    Kim Wonjun lőtt kapura a kék vonaltól, a korong visszapattant, de nem ért bele senki.

08:18
    Technikai büntetést kapott a magyar csapat, mivel hatan voltak a jégen.

07:21
    Kiegészültek a Dél-Koreaiak!

07:05

06:03
    Szépen járata a a korongot a magyar csapat, majd Vas Márton passza után lőtt Sofron István, de Dalton védett.

05:21
    Magyarország emberelőnyben!
    Michael Owen Swift kapott két percet testre ütésért.

05:07
    Csányi vette célba a rövid sarkot, de az oldalhálót találta el.

04:18
    Lekorcsolyázták az ázsiaiak a magyar csapatot, de lövésük nem volt veszélyes.

03:40
    Park Woo Sang lövésénél védett Rajna.

03:32
    Rajna tenyerelt rá a kapu előtt egy korongra.

02:31
    Bent maradt a magyar csapat a Dél-Koreaiak harmadában és egy távoli lövésbe értek bele talán a kapu előtt, ami átverte Daltont. A gólszerző Kovács Csaba.

Gólpassz: Ladislav Sikorcin.

01:40

01:06

00:23
    Radunske lőtt titsztán közelről, de lövése elkerülte a kaput.

00:01
    A magyarok hozták el a korongot.

00:01

A magyar kispadnál van egy kis gond az egyik ajtóval, ezért nem kezdődik a mérkőzés.

A magyar kapuban Rajna Miklós kezd, még a Dél-Koreaiaknál Mattew Dalton a kezdő kapus.

A játékvezetők a jégen és a csapatok is érkeznek lassan a jégre.

A csapatok most fejezték be a bemelegítést.

Magyarország: Rajna (Duschek) – Vas M., Mestyán, Benk, Vas J. (A), Magosi – Tokaji (C), Orbán, Metcalfe, Hári, Sofron – Gőz, Szirányi, Kovács Cs. (A), Dubek, Sikorcin – Pozsgai, Martine, Sebők, Rafaj, Csányi.

Dél-Korea: Dalton (Park K. H.) – Kim W., Kim Y. H. (A), Radunske, Kim S. W., Kim K. S. – Young, Choi, Ahn Jinhui, Shin, Park W. S. (C) – Kim H., Oh, Cho (A), Sin, Swift – Ahn Junghjun, Sung, Suh, Kim H. J., Lee.

Játékvezetők: Tomas Radzik, Andera Benvegno – Pálkövi Botond, Németh Márton.

Érkeznek a csapatok a jégre, a magyar csapat már melegít és a Dél-Koreaiak is elkezdték a felkészülést a mérkőzésre.

A Magyar csapat is elkezdi a felkészülést április világbajnokságra, az első ellenfél az EIHC Négy Nemzet Tornán Dél-Korea lesz, akik idén hazai jégen estek ki a Divizió 1/A csoportból, így nyugodtan építhetik csapatukat a 2018-as hazai Téli Olimpiára, ezt játékosok honosításával is próbálják elérni, így több játékos is először fog szerepelni a válogatottban.
    A Magyarok is építik a csapatukat Rich Chernomaz kezei alatt és látszik is a munka hiszen az utánpótlás válogatottak remekül szerepeltek az idei VB-ken, nagy skalpokat begyűjtve. A felnőtt csapatot egy 60 fős keretből alakították ki a héten, ahova minden edző ajánlott játékosokat és ezt szűkítette le a stáb 28 főre. Vannak fiatalok és rutinosabb játékosok is, közük olyan játékosok is akik még honosítás előtt állnak.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 3. Sikorcin (Pozsgai), 19. Csányi, 31. Orbán (Metcalfe, Sofron), 37. Vas M. (Hári, Sofron), 46. Rafaj (Dubek, Sikorcin), 49. Szirányi – 54. Shin S. (Ahn Jinhui, Kim H.)

Játékvezetők: Tomas Radzik, Andera Benvegno – Pálkövi Botond, Németh Márton