Olaszország – Dél-Korea 3:4 (1:2 szétlövés után) | Magyarország – Lengyelország 4:6 (vége)
Magyarország
4:6 (2:2, 0:4, 2:0)
Lengyelország
szombat 08.11.2014, 18:00 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Az első harmad kiegyenlített játékot, két lengyel belőtt fórt, illetve ezekre válaszként adott két magyar gólt hozott! Aztán sajnos a második 20 perc valóságos magyar rémálommá változott, Duschek, majd a helyére beálló Bálizs is sorra kapta a gólokat, a Chmielewski vezérelte lengyel válogatott pedig ekkor ellenállhatatlan volt. Az emberelőnyös helyzeteinket sorra kihagytuk és a végén sem sikerült egyenlítenie a kísérleti magyar válogatottnak, a technikai kényszerszünet után azért legalább a szépítés összejött!
    Így a lengyelek nagy lépést tettek a toragyőzelem felé és ne feledjék, holnap, a zárónapon koreai-lengyel és magyar-olasz meccsek következnek!
    Tartsanak velünk akkor is, mára a Jégpalotából köszönjük a kedves figyelmet! (20:33:24)

60:00

59:59
    Még egy lengyelek által kilőtt korong a magyar kapuvasat találta el a végén, így legalább nem lett 4-7 a vége!

59:55
    Még egy lengyel tilos, talán egy magyar lövésre még van idő, de a 3 pont már biztosan a lengyeleké!

59:38
    Kiütik a lengyelek a korongot a palánkon túlra, de ezért most nincs büntetés!

58:52
    Időt kért Rich Chernomaz a mieink kapitánya!

58:30
    Bálizs lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támad a magyar csapat!

58:01
    Belül a meccs utolsó kettő percén!

56:15
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző SOFRON. Assziszt: Vas M. és Hári Tovább kozmetikázunk az eredményen, Vas Márton és Hári János akciója végén SOFRON ISTVÁN ütötte a korongot Odrobny kapujába! 4-6

56:11
    Odrobny most Rafaj elől mentett!

55:17
    Vas János szólójánál mentett Odrobny!

55:01
    Vas Márton lövése elzúgott a lengyel kapu mellett!

54:36
    Most lépett életbe a kiállítás, Pasiut testre ütésért kapta a 2 percet!

54:10
    Lesz egy újabb magyar emberelőny, Bálizs már le is korcsolyázott!

52:40
    Gólszerző CSANYI. Assziszt: Hári. Végre értékesítettek a mieink egy emberelőnyt; Hári János bejátszott korongját KAROL CSANYI a kapus alatt lőtte a lengyel kapuba! 3-6

51:48
    Végre folytatódhatott a meccs, magyar emberelőnnyel tehát!

51:48
    Egy hegesztő szerszám is kell sajnos a javításhoz, hosszabb kényszerszünetre kell egyelőre berendezkedni!

51:48
    Sajnos egyelőre továbbra is balesetveszélyes a palánk a magyar kispadnál, sajnos ezt még nem sikerült elhárítani!

51:48
    A jelek szerint megoldják talán a technikai problémát az erre illetékesek, így bízunk benne, hogy hamarosan folytatódhat a játék, de sajnos továbbra is négy gól a lengyelek előnye!
    Maradjanak velünk!

51:48
    Gond van a magyar cserepadnál a palánkkal, egyelőre áll a játék!

51:48
    Dutka kapott durváskodásért 2 percet, még egy magyar emberelőny!

51:27
    Most többnyire a mieinknél van a korong, de sajnos helyzetig nemigen jutnak a játékosaink!

50:22
    Megint egy kimaradt magyar emberelőny, kiegészültek a lengyelek.

50:15
    Dubek lövését védte biztosan Odrobny!

49:20
    Vas Márton lövését blokkolta a lengyel védelem!

48:22
    Witecki nem bírt magával, durva játékért kapott 2 percet, újra emberelőnyben a magyar válogatott!

48:11
    Kiegészült a magyar válogatott!

47:32
    Wajda bombáját is védte a magyar cserekapus, így kellett volna a második harmadban is!

46:53
    Pociecha középre tartó korongját védte Bálizs, miközben ismét négy magyar mezőnyjátékos a jégen!

46:10
    Közben Tokaji is kapott két percet, kettős lengyel emberelőny!

46:10
    Dutka bombáját most hárította Bálizs Bence!

45:25
    Megint bunyóztunk egy kicsit lengyel barátainkkal a palánknál!

45:00
    Egy kis ökölpárbaj is volt a magyar kapunál az imént!

45:00
    Chmielewski majdnem megint gólt lőtt, miközben már csak szimpla a lengyel fór!

44:47
    Gőzt is kiállítják bottal akasztásért, 8 másodpercig lesz kettős a lengyel emberelőny!

44:04
    Kolusz korongja most elment a magyar kapu mellett!

42:55
    Hüffnert állították ki, újabb lengyel emberelőny!

41:30
    Baginski lövése után Bálizs most jól tette ki a korongot.

40:01

44 másodpercig még emberelőnyben a mieink és egy gyors gól még talán visszahozhatja a reményt!

A rémálomszerű második harmadot követően jön a második, bízzunk azért a fiúkban, hátha felállnak a képzeletbeli padlóról!
    Tartsanak velünk tehát továbbra is!

A magyar jégkorong válogatott az utóbbi évek leggyengébb harmadát produkálta, sorozatban kaptuk a gólokat, az emberhátrányokat képtelenek voltunk kivédekezni, a fórokat nem tudtuk belőni és ehhez jött még Bálizs Bence nagyon gyenge teljesítménye a kapuban, de sajnos Duschek Dávid sem védett sokkal jobban!
    Van még viszont egy harmad, hátha felélednek a fiaink, ebben a reményben várjuk Önöket vissza második szünet után is!

40:00

39:44
    Mi ütünk tilost emberelőnyben, elképesztő ez a harmad!

39:37
    Vas Márton korongja vágódott le a lengyelekről!

38:43
    Martine-nak ütött oda egyet Zapala, magyar emberelőny!

38:09
    Csanyi közeli lövését Odrobny védte, hosszabb idő után az első magyar lehetőség!

37:35
    Chmielewski most a kapunk fölé emelte a korongot közelről!

36:51
    Kowalowka elől Bálizs rá tudott tenyerelni a korongra.

36:07
    Bálizs végre fogott egy korongot.

35:33
    Egy magyar visszajöhetett, sima most a lengyel fór.

35:30
    Megint kiállítás a mieinktől, Szirányi kapott 2 percet.

34:26
    Chmielewski és Zapala akciójából ezúttal nem született gól.

33:33
    Megint egy lengyel emberelőny, ez pedig nem sok jót ígér számunkra, gáncsolásért Nagy Krisztián kapta a büntetést!

31:12
    Lengyelország gólt szerzett!
    Gólszerző CHMIELEWSKI. Assziszt: Witecki. Witecki korongját sem tudta fogni Bálizs Bence és a pattanót megint ARON CHMIELEWSKI lőtte be, aki így ma már négygólos! 2-6

30:27
    Gólszerző LASZKIEWICZ. Assziszt: Kowalowka. Kezd elmenni a hajónk! Kowalowka korongjára nem tudott rafekudni Bálizs és LESZEK LASZKIEWICZ közelről bekotorta a pakkot a magyar kapuba! 2-5

29:32
    Gólszerző ROMPKOWSKI. Assziszt: Zapala. Az első lengyel gól azonos létszám mellett, Zapala korongját MATEUSZ ROMPKOWSKI értékesítette! 2-4

29:05
    Chmielewski középen lépett ki, de a magyar kapu mellé lőtt!

28:14
    Sárpátki próbálkozott, de Odrobny jól zárta a szöget!

28:10
    Kiegészültek a lengyelek.

28:02
    Megint a már megszokott jégkásaeltávolítás!

28:02
    Sofron bombája nem jött ki a lengyel kapusról!

27:30
    Csanyi közeli kísérletét fogta Odrobny!

26:51
    Pasiut korongja zúgott el a magyar kapu mellett.

26:10
    Hárit akasztották, méghozzá Dziubinski, újabb magyar emberelőny!

25:56
    Vas Márton bombájába testvére, Vas János szúrt bele, de Odrobny védett!

25:20
    Hári lövése elment a lengyel kapu mellett.

24:06
    Most a lengyelektől egy kiállítás; Wajda áll ki 2 percre!

24:00
    Kapuscsere a mieinknél Bálizs véd tovább!

23:50
    Gólszerző CHMIELEWSKI. Mielőtt még kiegészülhetett volna a magyar válogatott, ARON CHMIELEWSKI már a harmadik emberelőnyös gólját lőtte Duschek kapujába! 2-3

23:22
    Pasiut közelről nem tudta a kapunkba juttatni a korongot.

22:03
    Metcalfe megugrott emberhátrányban, de nem tudta jól befejezni a szólót!

21:51
    Tokajit állítottát ki, 2 percig lengyel emberelőny!

21:38
    Nagy Krisztián lövését is hárította a lengyel kapus!

21:32
    Odrobníy mentett Dubek elől.

20:21
    A másik oldalon Sofron ezúttal nem lőtt, hanem cselezni próbált a kapu előtt – oda lett a lehetőség!

20:10
    Kapica lövését védte szépen Duschek.

20:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második harmad, egyelőre döntetlen az állás, tartsanak továbbra is velünk!

Nagyszerű hangulatú első harmadon vagyunk túl, a mieinknek az emberhátrány kivédekezése egyelőre rosszul megy, Chmielewski kétszer is ilyen szituációban talált a kapuba, de eddig mindkétszer jött a magyar válasz, így egyelőre döntetlen az állás!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:53
    Gólszerző SIKORCIN. Assziszt: Rafaj. Ez egy remek, gyors emberelőnykihasználás volt, Rafaj Attila tette a korongot SIKORCIN LADISLAV elé, aki közelről nem hibázott! 2-2

19:30
    Wanacki is kapott 2 percet, magyar emberelőny!

01:30
    Gólszerző CHMIELEWSKI. Assziszt: Bryk. Bryk bombája is kijött Duschekről és azt már ARON CHMIELEWSKI a kapunkba kotorta! Megint a lengyelek nyolcasahasznált ki egy emberelőnyt! 1-2

01:48
    Egy, kapusunkról kipattanó korongot végül Kapica nem nem tudott a kapunkba gyömöszölni!

02:23
    Kapica közeli lövését védte Duschek!

02:47
    Sofron nem érezte magát szabálytalannak, de így is kiállították Őt 2 percre a bírók, lengyel emberelőny!

03:05
    Pociecha bombája vágódott Duschek kapuja fölé!

04:30
    Gólszerző VAS J.. Assziszt: Sofron és Hári. 5 az 5 ellen sikerült az egyenlítés; Sofron és Hári passzai után VAS JÁNOS lőtte a korongot a lengyel kapu közepébe! 1-1

04:58

05:13
    Csanyi bombájából sem lett magyar gól!

05:36
    Egy lengyel visszaállhatott, 5 a 4 ellen támadhat a magyar csapat!

05:45
    Sofron középre tartó korongját is fogta a lengyel kapus!

06:10
    Szirányi Bence remek lövését hárította Odrobny!

06:58
    Újabb kiállítás, ezúttal testre ütésért Dutka kapta a 2 percet, kettős a magyar emberelőny!

07:36
    Bottal akasztásért wanacki is kimegy két percre, magyar emberelőny!

08:11
    4 a 4 elleni a játék egyelőre!

08:11
    Páros kiállítás az iménti bunyó után!

08:11
    Óriási magyar helyzet, de Dubek nem találta el jól a korongot a kapu előtt, majd egy kis verekedés is kialakult ebből a szituációból!

08:40
    Szirányi bombája alig ment a lengyel kapu mellé!

09:09
    Csanyi húzott kapura, de lövését Odrobny védeni tudta!

09:39
    Most a mieink kerülnek emberelőnybe, Laszkiewicz testre ütésért kapott 2 percet.

10:05
    Vas Márton nagy lövése zúgott el a lengyel kapu mellett!

10:40
    Egy kis jégkásaeltávolító technikai- és média szünet!

12:09
    Witecki közeli bombáját védte Duschek.

13:22
    Gólszerző CHMIELEWSKI. Assziszt: Pasiut. Belőtték a lengyelek az emberelőnyt, Grzegorz Pasiut passzát ARON CHMIELEWSKI ütötte közelről a magyar kapuba! 0-1

14:43
    Mi támadtunk, de Dubek volt szabálytalan, 2 perces lengyel emberelőny!

17:00
    Hári szólója végén mentett Odrobny a túloldalon!

17:13
    Megint Zapala közeli lövését hárította Duschek Dávid!

18:40
    Kowalowka emelt közelről a magyar kapu fölé.

00:21
    Duschek rögtön egy jó védéssel mutatkozott be, Zapala korongját hatástalanította kapusunk!

00:01
    Hárié lett az első buli után a korong.

00:01

Elvileg minden jegyet eladtak a szervezők a ma esti meccsre, de egyelőre azért nincs telt ház, bár a hangulat már most is kiváló!

Odrobny a kezdőkapus a lengyeleknél, az újonc Duschek Dávid a mieinknél!

Korcsolyáznak a csapatok a jégre, piros mezben a magyar-, fehér felsőben a lengyel válogatott!

Megvannak tehát a sorok, soha nem látott összetételben lép jégre ma este a magyar válogatott; Duschek Dávid és Turbucz Martin személyében újabb két ujoncot avat Chernomaz mester, de azt nem mondhatjuk, hogy Reiter Attilának vagy Sárpátki Tamásnak túl sok válogatott tapasztalata lenne!
    De egyre több fiatal kopogtat a válogatott kapuján, a kapitány pedig minden arra érdemesnek tartott játékosnak igyekszik lehetőséget adni, ahogy azt előre jelezte is!
    Meglátjuk, az új fiúkkal mire megyünk az április vb házigazdái ellen!
    Hamarosan kezdődik a mérkőzés, kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Már a Káposztásmegyeri Jégpalota jegén melegít a magyar és a lengyel jégkorong válogatott a szűk félóra múlva kezdődő Négy Nemzet torna mérkőzés előtt! A tegnapi két győztes meccse remeknek ígérkezik, hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják, tartsanak velünk!

Felszabadult játékkal, remek emberhátrányos védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel aratott magabiztos győzelmet a koreaiak ellen a magyar válogatott, a felnőtt Négy Nemzet hokitorna első játéknapján!
    Szombaton is az esti programban lépnek jégre a mieink, ezúttal az áprilisi vb házigazda, lengyelek ellen!
    Az utóbbi esztendőkben többnyire sikerül legyőznünk jégkorongban lengyel barátainkat, most is erre számítunk, de azért sem szabad szem elől téveszteni, hogy ennek a tornának a legfőbb célja a minél sikeresebb felkészülés az áprilisi világbajnokságra!
    Ha azonban olyan remekül folytatódik újoncaink bemutatkozása, mint történt az Korea ellen – Csányi és Rafaj is gólt lőtt, de Mestyán és Martine sem vallott szégyent – akkor igazán sikeres lehet a Chernomaz-gárda, nemcsak a lengyelek, hanem a zárónapon az olaszok ellen is!
    Lengyelország válogatottja egyébként – ahogyan arról közvetítésünkben is olvashattak – szoros meccsen legyőzte pénteken a megfiatalított olasz gárdát, kérdés, kitart -e ez a lendület a hazai közönség által támogatott magyar válogatott ellen is?
    Ha kíváncsiak a válaszra, kövessenek figyelemmel minket szombaton is!
    Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 5. Vas J. (Sofron, Hári), 20. Sikorcin (Rafaj), 53. Csanyi (Hári), 57. Sofron (Vas M., hÁRI) – 14. Chmielewski (Pasiut), 2. Chmielewski (Bryk), 24. Chmielewski, 30. Rompkowski (Zapala), 31. Laszkiewicz (Kowalowka), 32. Chmielewski (Witecki)

Magyarország: Duschek (Bálizs, 24.00) – Mestyán, Vas M., Sofron, Metcalfe, Hári – Tokaji, Reiter, Benk, Dubek, Sikorcin – Szirányi, Gőz, Rafaj, Vas J., Csanyi – Hüffner, Martine, Sárpátki, Nagy K., Turbucz. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
    Lengyelország: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Zapala, Kapica, Kolusz – Pociecha, Dabkowski, Kowalowka, Laszkiewicz, Pasiut – Wajda, Wanacki, Baginski, Wronka, Dziubinski – Bryk, Rompkowski, Witecki, Chmielewski, Galant. Szövetségi kapitány: Jacek Pachta

Játékvezetők: Andrea Benvegnu (olasz), Chang S.Kuk (koreai) – Gangel László, Berger Ákos.

Nézőszám: 2200 (telt ház)