Magyarország – Szlovénia 4:2 (vége) | Franciaország – Olaszország 2:4 (vége)
Magyarország
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Szlovénia
szombat 08.11.2014, 10:00 • Újpesti jégcsarnok, Bp. Megyeri út • U20 Négy Nemzet torna

Második harmadbeli remek teljesítményével végül két góllal legyőzte az egy világbajnoki osztállyal egyelőre magasabban jegyzett szlovén fiatalokat a dunaújvárosi div1/b. vb-re készülő magyar válogatott, így hat ponttal zárta az U20-as Négy Nemzet tornát itt, az Újpesti jégcsarnokban!
    Hogy ez végül itt és most hányadik helyre lesz elég – az elsőre vagy a másodikra – az a 13 órakor kezdődő francia-olasz meccsen dől el. Ha a franciák nem tudnak nyerni a rendes játékidőben, akkor a miénk lesz az elsőség! Azt a meccset majd eredménykövetéssel adjuk Önöknek!
    Tartsanak velünk akkor is és persze a felnőtt válogatottak tornája alkalmával is! (12:06:40)

60:00

59:46
    Szlovénia gólt szerzett!
    Gólszerző KALAN. Assziszt: Pem. Szépít emberelőnyből a szlovén csapat, Pem korongja lejött Kornakkerről és TILEN KALAN vágta azt az üresen maradt kapuba! 4-2

59:08
    Keresztury Erik kapott még egy 2 percet, odaütött az egyik szlovénnak!

59:01
    Egy percen belül vagyunk most már!

58:38
    Hamvai Szilárd esett rosszul, de a saját lábán korcsolyázik le végül a jégről!

58:22
    Majkic távoli lövését is biztosan fogta Kornakker!

58:15
    Simsic szólójánál hatalmas bravúrral védett amieink kapusa!

57:53
    Jezovsek lövését azért mentette még Kornakker!

57:20
    Már igazából csak erölködik a szlovén válogatott, ezt a meccset kézben tartják a mieink!

56:14
    Glavic korongja pattant fel a védőhálóba, buli egyelőre a magyar védőharmadban!

55:08
    Kiegészült a magyar válogatott!

54:28
    Kraigher lövését bevetődve, önfeláldozóan mentette a magyar védők egyike!

53:55
    Kalan közelről nem tudta becsapni Kornakker Dánielt!

53:08
    Logart akasztotta kapuratörés közben Jászai Dávid, megint 2 percig emberelőnyben a szlovénok!

51:47
    Glavic közelről próbálkozott, de Kornakker megint a helyén volt!

51:22
    Keresztury Erik korongját védte Us!

50:48
    Hadzic egészen közelről Kornakker mamutját találta el a koronggal!

50:34
    Tilost ütöttek most a mieink!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 16. Szabó Pál Krisztián (Schmál), 23. Terbócs (Kiss Zs., Galló), 27. Schmál (Jászai, Galló V.), 31. Kocsis (Erdély, Reisz) – 19. Vincec (Lampic, Kompolsek), 60. Kalan (Pem)

Magyarország: Kapusok: Kornakker, Arany
    Védők: Kovács A., Stipsicz, Herszényi, Jászai, Hruby, Szaller, Herner
    Csatárok: Reisz (A), Schmál, Erdély (A), Terbócs, Kocsis (C), Szabó, Mazzag, Hamvai, Vincze, Kiss Zs., Tóth, Keresztury, Galló V.. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Szlovénia: Kapusok: Trelc, Us,
    Hátvédek: Kompolsek, Kraigher, Logar, Tarman, Jeklic, Zorko, Lampic, Srpcic
    Csatárok: Kalan, Pem, Simsic, Majkic, Chvatal, Ograjensek, Jezovsek, Potocnik, Hadzic, Vincec, Pazlar, Glavic. Szövetségi edző: Gorazd Drinovec

Játékvezetők: Soós Dániel, Halassy György – Pálkövi Botond, Sipos Roland