Magyarország – Szlovénia 4:2 (vége) | Franciaország – Olaszország 2:4 (vége)
Magyarország
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Szlovénia
szombat 08.11.2014, 10:00 • Újpesti jégcsarnok, Bp. Megyeri út • U20 Négy Nemzet torna

Második harmadbeli remek teljesítményével végül két góllal legyőzte az egy világbajnoki osztállyal egyelőre magasabban jegyzett szlovén fiatalokat a dunaújvárosi div1/b. vb-re készülő magyar válogatott, így hat ponttal zárta az U20-as Négy Nemzet tornát itt, az Újpesti jégcsarnokban!
    Hogy ez végül itt és most hányadik helyre lesz elég – az elsőre vagy a másodikra – az a 13 órakor kezdődő francia-olasz meccsen dől el. Ha a franciák nem tudnak nyerni a rendes játékidőben, akkor a miénk lesz az elsőség! Azt a meccset majd eredménykövetéssel adjuk Önöknek!
    Tartsanak velünk akkor is és persze a felnőtt válogatottak tornája alkalmával is! (12:06:40)

60:00

59:46
    Szlovénia gólt szerzett!
    Gólszerző KALAN. Assziszt: Pem. Szépít emberelőnyből a szlovén csapat, Pem korongja lejött Kornakkerről és TILEN KALAN vágta azt az üresen maradt kapuba! 4-2

59:08
    Keresztury Erik kapott még egy 2 percet, odaütött az egyik szlovénnak!

59:01
    Egy percen belül vagyunk most már!

58:38
    Hamvai Szilárd esett rosszul, de a saját lábán korcsolyázik le végül a jégről!

58:22
    Majkic távoli lövését is biztosan fogta Kornakker!

58:15
    Simsic szólójánál hatalmas bravúrral védett amieink kapusa!

57:53
    Jezovsek lövését azért mentette még Kornakker!

57:20
    Már igazából csak erölködik a szlovén válogatott, ezt a meccset kézben tartják a mieink!

56:14
    Glavic korongja pattant fel a védőhálóba, buli egyelőre a magyar védőharmadban!

55:08
    Kiegészült a magyar válogatott!

54:28
    Kraigher lövését bevetődve, önfeláldozóan mentette a magyar védők egyike!

53:55
    Kalan közelről nem tudta becsapni Kornakker Dánielt!

53:08
    Logart akasztotta kapuratörés közben Jászai Dávid, megint 2 percig emberelőnyben a szlovénok!

51:47
    Glavic közelről próbálkozott, de Kornakker megint a helyén volt!

51:22
    Keresztury Erik korongját védte Us!

50:48
    Hadzic egészen közelről Kornakker mamutját találta el a koronggal!

50:34
    Tilost ütöttek most a mieink!

49:46
    Ketten vihették volna rá Kornakkerre a korongot a szlovénok, de közben már les volt!

48:52
    Kompolsek lövésénél tisztázott remekül Kornakker!

48:35
    Ezt az emberhátrányt is sikerült kihúzni, kiegészült a magyar csapat!

47:23
    Kraigher nagy lövését sikerült blokkolnia a magyar védelemnek!

46:35
    Visszahúzásért Tóth Richárd kapott 2 percet, szlovén emberelőny!

46:10
    Szabó Pál fordulásból leadott lövését mentette a csereként beállt Zan Us!

45:20
    Kiss Zsombort ütközték le a szlovénok a palánknál keményen, de ezért nem járt 2 perc!

43:49
    Keresztury elől tenyerelt rá a korongra Us, aki időközben beállt Trelc helyére a szlovén kapuba!

43:03
    Stipsicz lövése zúgott el a szlovén kapu mellett!

41:33
    Kornakker mentett merész kivetődéssel Simsic elől!

40:42
    Erdély visszatérhetett, kiegészült a magyar együttes!

40:20
    Stipsicz Bence tudott emberhátrányban is kapura lőni, Trelc védett!

40:01

Azonnal kezdődik a harmadik harmad, egyelőre szlovén emberelőnnyel, amely még 42 másodpercig tart!
    Maradjanak velünk!

Ez egy remek harmad volt a mieink számára, három szép góllal, vezetünk tehát 4-1.re, de a meccs még nem dőlt el főleg, hogy a harmadik játékrészt emberelőnyben kezdhetik a szlovénok!
    Tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:20
    Sem Tarman, sem Kalan nem tudta becsapni Kornakkert, jól védett megint a magyar kapus!

39:01
    Belül a második harmad utolsó percén!

38:42
    Ezúttal Erdély Csanád volt talán túlzottan kemény, szlovén emberelőny 2 percig!

38:00
    Főleg a magyar válogatott birtokolja most is a korongot, de újabb helyzet nélkül egyelőre!

36:32
    Jezovsek szólóját mentette a túloldalon Kornakker!

36:06
    Keresztury elől tudott menteni a szlovén kapus!

34:33
    Trelc védett megint egyet, közben Zorko huppant a jégre, de a jelek szerint nincs komolyabb baja a szlovén játékosnak!

33:40
    Schmál estében is kapura tette a korongot, de Trelc hárított!

33:08
    Kiegészült a magyar csapat, kivédekeztük az emberhátrányt!

31:47
    Hadzic majd Kalan közeli korongját is védte Kornakker!

31:08
    Most szlovén emberelőny következik, Mazzag Dániel is kapott 2 percet!

30:34
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző KOCSIS. Assziszt: Erdély, Reisz Már csak szimpla volt a magyar emberelőny, amikor Erdély Csanád fonákja kijött Trelc-ről és a kipattanót KOCSIS FERENC vágta a kapuba! 4-1

30:27
    Durvaságáért Simsic kapott büntetést, négy másodpercig kettős a magyar fór!

30:27
    Galló Vilmos kapott egy komolyat az arcára, egy kis csetepaté is lett ebből!

29:14
    Kocsis közeli korongját fogta Trelc!

28:58
    Erdély lövésénél tört el a bot!

28:32
    Életbe lépett a szlovén kiállítás, Tarman kapta a 2 percet!

27:58
    Hamarosan emberelőnyben leszünk, Kornakker már le is korcsolyázott!

26:42
    Gólszerző SCHMÁL. Assziszt: Jászai, Galló V.Jászai tette tovább a korongot SCHMÁL KRISTÓF-nak, aki nagy erővel lőtt a szlovén kapu bal alsó sarkába! 3-1

26:26
    Herner levágódó korongja után Galló nem találta el a kaput.

25:27
    Erdély elől mentett a szlovén kapus, támadásban tehát továbbra is a magyar csapat!

23:47
    Szlovén tilos!

23:15
    Lampic közeli próbálkozását tudta menteni Kornakker!

22:03
    Gólszerző TERBÓCS. Assziszt: Kiss Zs., Galló. Gyors magyar fórkihasználás, Kiss Zsombor és Galló Vilmos kevergetett a szlovén kapu előtt, végül TERBÓCS ISTVÁN lőtte a korongot Trelc kapujába! 2-1

21:48
    Magyar emberelőny, Logar kapta a 2 percet.

20:20
    Erdély jó csel után lőtt kapura, de Trelc védeni tudott!

20:01

A csapatok már a jégen, azonnal kezdődik a második harmad!

Gyakorlatilag végig uralta a magyar juniorválogatott az első harmadot, sikerült is vezetést szereznie, de a szlovénok egy megingást kihasználva egyenlítettek, így egyelőre döntetlen az állás itt, Újpesten!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:32
    Kornakkernek kellett védenie egyet!

19:00
    Gólszerző VINCEC. Hidegzuhany! LUKA VINCEC lépett ki egy eladott koronggal és Kornakkert is elfektetve csúsztatta azt a magyar kapuba! Mi támadunk és egyenlít a szlovén válogatott! 1-1

18:47
    Erdély Csanád lőtt egy szóló végén, de Trelc védett!

17:30
    Továbbra is támadásban a mieink!

15:52
    Gólszerző SZABÓ PÁL KRISZTIÁN. Assziszt: Schmál. Megvan a vezetés! Schmál Kristóf passzát SZABÓ PÁL KRISZTIÁN fonákkal emelte a szlovén kapuba, megtört tehát a jég! 1-0

15:37
    Kocsis fonákja most elakadt a szlovén védőkben!

14:52
    Kocsis Ferenc nehéz szögből lőtt, de Trelc ismét védett!

14:44
    Újabb tilos a szlovénoktól!

13:44
    Kiegészült a szlovén együttes!

13:27
    Galló megint megeresztett egy sistergős bombát, de Trelc a helyén volt!

12:30
    Jól védekezik egyelőre emberhátrányban a szlovén csapat!

11:44
    Vincecé a meccs első 2 perces kiállítása, magyar emberelőny!

11:40
    Galló lövését hárította a szlovén kapus!

11:25
    Lesen akadt el egy magyar akció!

10:40
    Pem a túloldalon egészen közelről emelt Kornakker kapuja fölé!

10:20
    Herszényi lövése nyomán csúszott el a korong a szlovén kapu mellett!

09:57
    Szlovén tilos felszabadítás!

09:20
    Reisz Áron elől tenyerelt rá a korongra Trelc!

09:00
    Sokkal többet támad most a magyar csapat, de a szlovénok egyelőre állják a sarat!

07:54
    Egy megpattanó korongot védett nehezen a szlovén kapus!

07:23
    Vinczét kenték fel a szlovénok a palánkra, de nem volt szabálytalanság!

06:40
    Hadzic közeli lövésénél mentett kapusunk Kornakker Dániel!

05:41
    Keresztury egészen közelről sem tudta a korongot Trelc alatt a kapuba passzolni!

05:28
    Jászai remek lövését fogta Trelc!

04:02
    Vincze Péter bombáját hárította a szlovén kapus Trelc!

03:31
    Pem kapta lesen a korongot, felszabadult a magyar harmad!

02:30
    Szabó Pál lövése akadt el a szlovén védők egyikében.

01:43
    Galló Vilmos nagy lövése zúgott el a szlovén kapu mellett.

01:16
    Logar középre tartó lövését hárította Kornakker!

01:01
    Újabb magyar tilos!

00:43
    Magyar tilos felszabadítás az első momentum.

00:01
    Erdély Csanád hozta el a korongot az első buliból!

00:01

Piros mezben Magyarország-, fehérben Szlovénia korosztályos válogatottja!

Kornakker Dániel kezd a kapuban a mieinknél, a szlovénoknál pedig Tomaz Trelc.

Magyarország: Kapusok: Kornakker, Arany
    Védők: Kovács A., Stipsicz, Herszényi, Jászai, Hruby, Szaller, Herner
    Csatárok: Reisz (A), Schmál, Erdély (A), Terbócs, Kocsis (C), Szabó, Mazzag, Hamvai, Vincze, Kiss Zs., Tóth, Keresztury, Galló V.. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Szlovénia: Kapusok: Trelc, Us,
    Hátvédek: Kompolsek, Kraigher, Logar, Tarman, Jeklic, Zorko, Lampic, Srpcic
    Csatárok: Kalan, Pem, Simsic, Majkic, Chvatal, Ograjensek, Jezovsek, Potocnik, Hadzic, Vincec, Pazlar, Glavic. Szövetségi edző: Gorazd Drinovec

Játékvezetők: Soós Dániel, Halassy György – Pálkövi Botond, Sipos Roland.

Már befejezte a bemelegítést a magyar és a szlovén U20-as jégkorong válogatott itt, az Újpesti jégcsarnokban, hamarosan kezdődik tehát a tornagyőzelem szempontjából nagyon fontos mérkőzés!
    Ne feledjük, Szlovénia pillanatnyilag négy ponttal áll, a mieinknek három egysége van, két fordulót követően, tehát a mieinknek mindenképpen nyerni kell, ha hazai jégen meg akarják nyerni a tornát!
    Tartsanak velünk, azonnal kezdünk!

Teljes a körbeverés eddig az U20-as Négy Nemzet tornán! Az utolsó forduló előtt csak azért nem áll minden csapat 3-3 ponttal, mert az első napon az olaszok a szlovén együttest csak a hosszabbítás során győzték le, viszont a franciák a mieink, a mieink az olaszokat, míg a szlovénok a franciákat már rendes játékidőben verték meg. Így aztán ha a magyar válogatott az utolsó játéknap délelötti találkozóján 60 perc alatt legyőzi Szlovéniát, akkor biztosan nem végez a második helynél hátrébb, ám vereség esetén akár még utolsó is lehet!
    Érdekes helyzetet teremthet tehát egy ilyen tornán a körbeverés!
    Augusztusban egyébként a Jégpalotában háromszor is játszott a dunaújvárosi divízió 1/b. világbajnokságra készülő magyar csapat a délnyugati szomszéd hasonló korú játékosokból álló csapatával és akkor két minimális különbségű szlovén- és egy nagyon sima magyar siker született, az egy vb osztállyal feljebb szereplő riválissal szemben!
    A torna végeredménye szempontjából döntő fontosságú, magyar érdekeltségű összecsapást természetesen a helyszínről közvetítjük Önöknek, hogy semmiről se maradjanak le!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:00 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 16. Szabó Pál Krisztián (Schmál), 23. Terbócs (Kiss Zs., Galló), 27. Schmál (Jászai, Galló V.), 31. Kocsis (Erdély, Reisz) – 19. Vincec (Lampic, Kompolsek), 60. Kalan (Pem)

Játékvezetők: Soós Dániel, Halassy György – Pálkövi Botond, Sipos Roland