RK Radnicki Kragujevac – Veszprém 24:28 (vége)
RK Radnicki Kragujevac
24:28 (16:15)
Telekom Veszprém
szombat 08.11.2014, 18:15SEHA Liga

A végén kiengedett a Veszprém, de a nehéz kezdés után és a rettentően furcsa bírói felfogás ellenére így is magabiztosan szerezte meg újabb győzelmét a magyar csapat, továbbra is 100%-os mérleggel vezeti SEHA-Liga csoportját.

A fordulópont Mikler Roland beállásával következett be, onnantól jó 12 percen át csak egyetlen gólt kapott Roland, rengeteget védett, a végére kb 50%-os mérlegre "rontott", mert a záró percekben már nem védekeztünk olyan jól.

Elől Marguc kiemelkedett 9 góljával, de szépen termelt Iváncsik, Nilsson, Sulic és Ugalde is. Lékai visszatért, két gólt is szerzett és sok gólpasszt kiosztott. Megvan a három pont, ez a lényeg. A második félidei védekezés már igen jól sikerült.

Radnicki Kragujevac – MKB-MVM Veszprém: 24-28!
    ---- (19:40:12)

60
    Mérkőzés vége. (24:28)

60
    Eladtuk elől, de közben újabb gólt kapunk az utolsó másodpercben átlövésből, TOMIC a szerzője. (24:28) (24:28)

60
    Lerohanásgólt szerez a Kragujevac, RAJICEVIC. (23:28) (23:28)

60
    Középről lőttünk át, de a felső léc hárított a kapus helyett. (22:28) (22:28)

59
    Schuch védekezett jól. (22:28) (22:28)

59
    Ebben a játékrészben egyelőre csak 6 gólt szerzett a Radnicki. (22:28) (22:28)

59
    Már csak a gólkülönbség kérdéses. (22:28) (22:28)

58
    MARGUC kilencedik góljával kiemelkedik, ezt a hetest is beverte. (22:28) (22:28)

58
    Nilsson harcolt ki hétméterest. (22:27) (22:27)

58
    Kancel Ottó érkezett a pályára nálunk. (22:27) (22:27)

57
    Továbbra sem kapkod a támadásoknál a Radnicki, lassan csak három perc hátra. (22:27) (22:27)

57
    SULIC emberrel együtt dobja be beállóból, védője nagyjából 5 méteren védekezett. (22:27) (22:27)

56
    Ha ezt most belövi az MKB, alighanem eldönti a meccset. (22:26) (22:26)

56
    SMIGIC lőtt gólt talpról a bal oldalról. (22:26) (22:26)

55
    Mikler véd egy talpról megeresztett lövést, de a szerbeknél marad. (21:26) (21:26)

55
    Mikler védése után Marguc kapott indítást, de nem tudta jól átvenni. (21:26) (21:26)

54
    Lékai pihen már a padon, 20 percet játszott Máté a visszatérésekor, elég jól. (21:26) (21:26)

54
    Támad a Radnicki. (21:26) (21:26)

53
    Időt kér a Radnicki Kragujevac. Az utóbbi negyed órában a Veszprém egy 7:1-es sorozatot produkált és magabiztosan vezet. (21:26) (21:26)

53
    GULYÁS Péter viszi végig sikerrel a lerohanást. (21:26) (21:26)

53
    Belemenés, vihetjük előre a labdát. (21:25) (21:25)

52
    Meg is kapták a szerbek a két perces büntetést. (21:25) (21:25)

52
    SULIC szedte össze visszahúzás ellenére beállóban, de így is a bal alsóba bombázott. (21:25) (21:25)

51
    Mikler véd egy jobb oldali lövést, miénk a kipattanó. (21:24) (21:24)

50
    MARGUC lerohanásból eredményes a remek labdaszerzés után. (21:24) (21:24)

50
    Kiválóan blokkolt Terzic, miénk a labda. (21:23) (21:23)

49
    Elszórjuk a labdát elől a jobb oldalon, nem sikerült kihasználni az emberelőnyt. (21:23) (21:23)

49
    Kettő perces kiállítás, Pralica kap kiállítást reklamálás miatt. (21:23) (21:23)

48
    TOMIC a jobb szélről behúzza Mikler mellett a rövidbe. (21:23) (21:23)

48
    Az utolsó hazai találat a 37. percben született, több, mint 10 perce. (20:23) (20:23)

48
    Kiegészültünk időközben. (20:23) (20:23)

47
    Lékai remek bejátszását Sulic nem tudta gólra váltani, Petrovic védett bravúrral. (20:23) (20:23)

46
    Elszúrtuk a támadást, de nem tudták rádobni az üres kapura, sőt a gyors indításnál el is adja a Radnicki. (20:23) (20:23)

46
    Iváncsik Gergő megkülönböztető mezben a pályán. (20:23) (20:23)

45
    Bosic lövését Mikler védi. Roland eddig elképesztő teljesítményt nyújt. (20:23) (20:23)

45
    Zeitz kap kettő perces büntetést. (20:23) (20:23)

45
    Egy négy nullás sorozatot hozunk most. (20:23) (20:23)

44
    Négy perc szünet után született újra gól. (20:23) (20:23)

44
    UGALDE most nem hibáz már, a bal szélről rendezetlen védelem ellen átemeli a kapust. (20:23) (20:23)

43
    Ismét kontra a szerb csapat ellen. (20:22) (20:22)

43
    Dupla kínai figura végén Ugalde lövése elakad Petrovicban, hatalmas védés. (20:22) (20:22)

42
    Eladja a szerb gárda, ismét mi támadunk. (20:22) (20:22)

42
    Ilic lövését védi Petrovic. (20:22) (20:22)

41
    Belemenés a szerbeknél, de reklamálásért ki is áll a hazaiak játékosa. Magyar emberelőny. (20:22) (20:22)

41
    Fölé lőtt a Radnicki, mi is eladjuk azonban elől. (20:22) (20:22)

41
    Mikler egyelőre jó csere volt, minden lövést fogott eddig. (20:22) (20:22)

40
    LÉKAI rendezetlen védelem ellen középen eredményes. Próbál gyorsítani a Veszprém. (20:22) (20:22)

40
    Ervacanin hatalmas kapufát lő átlövésből. (20:21) (20:21)

40
    MARGUC ziccerét a kapus félig kivédi, de a lábáról bevánszorog a hálóba. Újra vezetünk! (20:21) (20:21)

39
    Mikler védi Radovanovic lövését. (20:20) (20:20)

39
    LÉKAI Máté középen betörve szerez gólt rendezetlen védelem ellen. Az első gólja. (20:20) (20:20)

39
    Zeitz bejátszása nem jó, a túloldalon hosszú a passz, újra mi jövünk. (20:19) (20:19)

38
    Mikler azonnal egy remek védéssel mutatkozik be, egy átlövést hatástalanít. (20:19) (20:19)

38
    Rossz passz elől, közben Mikler a kapunkban. (20:19) (20:19)

37
    ERVACANIN felkanyarodva középről hatalmas átlövésgólt szerez. (20:19) (20:19)

37
    Lékai lövését védi Petrovic. (19:19) (19:19)

36
    Régóta támad már a Veszprém. (19:19) (19:19)

36
    Nilsson góljába fújnak bele, de nálunk marad. Simán adhattak volna előnyszabályt. (19:19) (19:19)

35
    GUGLETA a jobb szélről Alilovic feje felett húzott lövéssel eredményes. (19:19) (19:19)

35
    Megtört a jég, ILIC betörése után végre vezet a Veszprém! (18:19) (18:19)

34
    Beállóból Grbovic összeszedi a labdát, de mellé dobja a ziccert estében. (18:18) (18:18)

33
    UGALDE gyorsan egyenlít rendezetlen védelem ellen. (18:18) (18:18)

33
    RAJICEVIC a bal szélről nulla szögből is betalál Alilovic mellett! (18:17) (18:17)

32
    UGALDE kap labdát beállóba befutva Zeitztől és nem is hibázza el a ziccert. (17:17) (17:17)

32
    GRBOVIC nagyon szép átlövésgólt szerez középről. (17:16) (17:16)

31
    MARGUC jobb szélről eredményes a kapus lába alatt. (16:16) (16:16)

31
    Lékai Máté a pályán, először a Veszprém színeiben, sérülése után! (16:15) (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

Bekezdett a Radnicki az elején, igen korán négy gólos fórba került a hazai csapat. A Veszprém rendre felkapaszkodik egálra, de a vezetést még egyszer sem sikerült átvennie a mérkőzésen.

Sajnos érezhető a Veszprémen a fáradtság és a motiválatlanság is, de remélhetőleg a szokásosan erős második játékrészt fogják produkálni és nem hagyják már tovább, hogy az ellenfél ennyire lassítsa a játékot. Az MKB érdeke ugyanis, hogy gyorsan folyjon a játék, sok legyen a futás, mert a magyar csapatnak két szinte egyforma erősségű csapata van, simán tud cserélgetni, ahogy az eddigi meccseken is tette. Érzésem szerint meglesz ma is a három pont azért a veszprémieknek.

Radnicki Kragujevac – MKB-MVM Veszprém: 16-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

30
    ZEITZ az utolsó másodpercben átlövésből messziről talál be. (16:15) (16:15)

30
    SMIGIC jó 1,5 perces támadás végén a bal alsóba lő talpról. (16:14) (16:14)

30
    Jó egy perce támad a Radnicki. (15:14) (15:14)

30
    Utolsó perc az első félidőben. Támadnak a szerbek. (15:14) (15:14)

29
    Sulic a szabaddobást váratlanul azonnal rálőtte, de mellé ment. (15:14) (15:14)

29
    Törlés miatt áll a játék, az egyenlítésért támad ismét az MKB. (15:14) (15:14)

29
    SPASIC a bal szélről veri meg a védelmet és Alilovicot is. (15:14) (15:14)

28
    RUESGA szerez gólt betörésből, előtte Iváncsik kiválóan szerezte meg a labdát kipattanóból. (14:14) (14:14)

27
    GUGLETA lerohanásból eredményes. (14:13) (14:13)

27
    Blokkolt labdát fog ismét Alilovic. Elől mi is eladtuk. (13:13) (13:13)

26
    IVÁNCSIK Gergő egyenlít a bal szélről a kapus lába alatt. Gyönyörű találat! (13:13) (13:13)

26
    Schuch blokkolt, Alilovic megszerzi. (13:12) (13:12)

26
    Sárga lapot kapott Ortega, a Veszprém edzője, az okot nem láttuk, de vélhetően reklamálásért. (13:12) (13:12)

25
    Feljött a Veszprém, a második félidőben felőrölheti ellenfelét. (13:12) (13:12)

24
    MARGUC nagyon szép figura végén a jobb szélről a rövidbe talál be. (13:12) (13:12)

24
    PRALICA a bal alsóba lövi a hetest. (13:11) (13:11)

24
    Hetest harcol ki Meduric beállóban. (12:11) (12:11)

23
    MARGUC rendezetlen védelem ellen a jobb oldalról talál be szép átemeléssel. (12:11) (12:11)

23
    Pralica lövését védi Alilovic. (12:10) (12:10)

23
    A Radnicki kér időt. (12:10) (12:10)

22
    IVÁNCSIK nagyon szép lerohanásgólt szerez a bal szélről egy labdaszerzés után. (12:10) (12:10)

21
    A Kragujevac továbbra is lassítja a játékot. (12:9) (12:9)

21
    Iváncsik ejtését védte a kapus a bal szélről. (12:9) (12:9)

20
    Ilic is a pályán, Schuch szerez közben labdát. (12:9) (12:9)

20
    IVÁNCSIK Gergő a bal szélről a hosszú alsóba lő. (12:9) (12:9)

20
    Veszprémi támadással folytatódik az összecsapás. (12:8) (12:8)

20
    Időt kért az MKB-MVM Veszprém. (12:8) (12:8)

20
    GUGLETA a jobb szélről újabb nagyon szép találatot szerez. (12:8) (12:8)

19
    Gulyás átlövését védi a kapus lábbal, a túloldalon elszórjuk, majd mi is újra. (11:8) (11:8)

19
    PRODANOVIC lő a kapunkba. (11:8) (11:8)

18
    Egyelőre jobb a hazai csapat, de az utóbbi percekben inkább a korai előnyből él meg a Radnicki (10:8) (10:8)

18
    Gulyás ad tökéletes bejátszást SULICNAK, aki a kapus lába alatt pörgeti be a hálóba. (10:8) (10:8)

17
    GRBOVIC beállóból talál a hálónkba, újra három a hazai előny. (10:7) (10:7)

16
    Kapufát dobott Chema. (9:7) (9:7)

16
    Sulic kapott sárga lapot. (9:7) (9:7)

16
    Jobb oldali átlövésgól BOSICTÓL. (9:7) (9:7)

16
    Terzic kapott két perces büntetést. (8:7) (8:7)

16
    Bosicot blokkolja Nilsson, de marad a szerbeknél. (8:7) (8:7)

15
    Kezd észhez térni a Veszprém. (8:7) (8:7)

15
    Ruesga bejátszását NILSSON lövi be rendezetlen védelem ellen. (8:7) (8:7)

15
    Ugalde és Terzic közös erővel szereznek labdát. (8:6) (8:6)

14
    Lassítja a játékot a Kragujevac, elég feltűnően. (8:6) (8:6)

14
    NILSSON egy kézzel lekapta a labdát, majd átejtette Petrovicot beállóból! (8:6) (8:6)

13
    PRALICA második beállóban a jobb oldalról összeszedte a labdát és bebombázta Alilovic mellett. (8:5) (8:5)

12
    MARGUC az első triplázó nálunk, jobb szélről a kapus lába alatt talál be. (7:5) (7:5)

12
    Alilovic védi Pralica kísérletét. (7:4) (7:4)

12
    Hosszú hazai támadás. (7:4) (7:4)

12
    Zeitz lő fölé jobbátlövőből. (7:4) (7:4)

11
    Hatalmas átlövés bombagól PRODANIVICTÓL középről! (7:4) (7:4)

10
    NILSSON kapott jó labdát beállóban és ugyan balra sodródott, de a hosszú felsőt így is kilőtte. (6:4) (6:4)

10
    RAJICEVIC a bal szélen tört be és fordított cunderrel a rövid oldalon talál be nagyon szép góllal. (6:3) (6:3)

9
    Ugalde pontatlanul kapta, végül a bal szélen összeszedi, de elszállt a lendület, ki is hagyja a helyzetet. (5:3) (5:3)

9
    Rajicevic kapott sárga lapot, Chema harcolta ki. (5:3) (5:3)

8
    Alilovic véd egy lövést, támadhatunk. (5:3) (5:3)

8
    ZEITZ átlövésből eredményes jobb kettőből szintén. (5:3) (5:3)

7
    Átlövésgólt szerez jobb kettőből BOSIC. (5:2) (5:2)

6
    Ismét labdát veszítünk, eddig borzalmasan rosszul kezd a Veszprém. (4:2) (4:2)

6
    SPASIC egy gyors labdaszerzés után lerohanásból eredményes. (4:2) (4:2)

5
    GUGLETA a jobb szélről eredményes. (3:2) (3:2)

5
    Kontrafault a Veszprém ellen, szabálytalan zárás, Nilsson ellen fújnak. (2:2) (2:2)

5
    Rontott kínai figura a jobb oldalon a Radnickitől. (2:2) (2:2)

4
    Labdát szerzünk, majd gyors indítás végén MARGUC újabb góljával egyenlítünk! (2:2) (2:2)

4
    MARGUC a jobb szélről végre nekünk szerez gólt. (2:1) (2:1)

3
    Újra labdát veszítünk SPASIC a kapus feje felett a jobb felső sarokba lő rendezetlen védelem ellen. (2:0) (2:0)

3
    RAJICEVIC cunderrel szerez gólt bal kettőben betörve. (1:0) (1:0)

3
    Labdát veszít a Radnicki, Ilic pedig a túloldalon adja el. (0:0) (0:0)

2
    Terzic kapott sárga lapot. (0:0) (0:0)

2
    Zeitz jobb kettőből a rövid felsőbe lőtt volna, Petrovic hárít. (0:0) (0:0)

2
    Zeitzet kell ápolni, de szerencsére tudja folytatni. A nyakára kapott egyet. (0:0) (0:0)

2
    Blokkolt lövés után Ugalde szerez labdát. (0:0) (0:0)

1
    A kapuban Alilovic kezd, a túloldalon pedig Petrovic. (0:0) (0:0)

1
    Radnicki kezdéssel indul az első félidő. (0:0) (0:0)

1

Fehérben játszik a Veszprém, a Radnicki pedig piros mezben. Hamarosan kezdünk!

Szerbiába utazik az eddig mind a BL-ben, mind a SEHA-Ligában veretlen MKB-MVM Veszprém együttese a Radnicki Kragujevac otthonába. Papírforma szerint sima győzelmet kellene aratnia a magyar csapatnak, a szerbek ugyanis a 10 csapatos liga hetedik helyén állnak négy ponttal (1 győzelem, 1 döntetlen és hat vereség). A Veszprém nyolc forduló után 100%-os, imponáló gólaránnyal, mind a 24 pontot begyűjtve eddig.

A SEHA-Ligában három pont jár egy győzelemért, így a döntetlenek jóval kevesebbet érnek, mint egy normál bajnokságban, vagy a Bajnokok Ligájában.

Nem könnyű heteket él a Veszprém, az utóbbi időben nagyon sok idő telt utazással és mivel a csapat keretében magyar és más országok válogatottjai is nagy számban helyet kapnak, így a terhelés három frontról érkezik számukra. Egyelőre azonban jól állják a sarat, ez a mérkőzés elvileg nem jelenthet problémát a veszprémieknek még fáradtan sem.

Lékai javulgat, elképzelhető, hogy Szerbiában már pályára léphet, Jamali és Nagy Laci azonban biztosan nem még.
    A találkozó szombaton 18:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!