Dél-Korea – Lengyelország 6:3 (vége) | Magyarország – Olaszország 3:4 (0:2 szétlövés után)
Dél-Korea
6:3 (3:0, 3:1, 0:2)
Lengyelország
vasárnap 09.11.2014, 14:30 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

A koreai csapat legjobbja Michael Owen Swift lett, míg a lengyel csapaté Marcin Kolusz (16:41:29)

Meglepetésre a jól játszó Dél-Korea magabiztosan vert az eddig erőn felül teljesítő Lengyelországot. A vesztes válogatott ettől függetlenül megnyert a tornát.

60:00

59:30
    Lengyel kiállítás. Zapala büntetése 2 perc bottal akasztásért.

58:59
    Koreai kiállítás. Radunske büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért.

58:59
    Egy kemény ütközés után egy lengyel játékos marad a jégen a koreai kapu mögött, de szerencsére saját lábon hagyja el a pályát.

58:16
    Lengyelország gólt szerzett!
    Potyognak a gólok a végére. Az egyes előny utolsó másodperceit kihasználva megszerzi a harmadik gólját a piros mezes csapat. A gólszerző KRYSTIAN DZIUBINSKI. Assziszt: Wanacki és Wajda

58:04
    Az utolsó percekre jönne meg a lengyelek lövőkedve? Ezúttal Wanacki kemény lövését fogta a koreai kapus.

57:03
    Sikerül újfent kihasználni a kettős előnyt a lengyel csapatnak. Egy középről előtt korong talál utat a kapuba. A gólszerző MARCIN KOLUSZ.

56:30
    Újabb kiállítás a koreai csapatból. Kim Sang Wook büntetése 2 perc akadályozásért.

55:51
    Koreai kiállítás. Kim Hyung Joon büntetése 2 perc testre ütésért.

54:26
    Vendégek teljes létszámban.

53:39
    Szépen felállnak a koreaiak és passzolgatnak a lengyel kapu előtt, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani.

52:24
    Kiállítás a lengyel csapatból. Dronia büntetése 2 perc gáncsolásért.

52:23
    Kim Hyeok kemény bal oldalról megeresztett lövése lepattan a lengyel kapus mellvértjéről.

51:34
    Lengyel les.

51:10
    Nem erőltetik már a támadást a koreaiak, sok az egyéni akció, de ez a magabiztos vezetés tudatában nem meglepő.

50:23
    Pasiut lövése megpattan a blokkon, így elkerüli a kaput, jöhet a bedobás a koreai kapu előtt.

49:45
    Ahn Jinhui korcsolyázik be a lengyel védők között és tüzel. Odrobnynak nem okoz gondot a lövése.

48:33
    Egy lövés után a korong valahogy elvánszorog Dalton kapujáig, de ez nem okoz gondot a koreaiak hálóőrének.

48:15
    Cho Min Ho lövése, bár jó erősre sikeredett, elkerüli a kaput. Bedobás a lengyel harmadban.

47:00
    Kiegyenlített játék folyik az utóbbi percekben, egyik csapat sem tudja hosszabban birtokolni a korongot, helyzetek nem alakulnak ki.

45:19
    Lengyel tilos felszabadítás.

45:11
    Swift kéken túli lövése bár kemény volt, csemege Odrobny-nak.

44:07
    Young lövése akad el a lengyel kapus mamutjában.

43:30
    Kim Hyeok lövése pattan a kapusról az védőhálóba.

42:54
    Beszorul sajt harmadába a lengyel csapat, de igazi gólhelyzet nem adódik a koreaiak előtt.

41:33
    Bryk próbálkozik a túloldalon, ugyanúgy sikertelenül.

40:50
    Shin Sanghoon az utolsó játékrész első próbálkozója, ezt a lövést könnyedén fogja Odrobny.

40:01

Tovább robog a koreai henger. Az ázsiai csapat most is meglőtte a 3 gólját, míg a lengyelek csak egy kettős előnyt kihasználva tudtak szépíteni. Lassan kezd eldőlni a mérkőzés, az eredmény pedig több, mint érdekesen alakul a korábbi mérkőzések fényében. Ismét bebizonyosodni látszik, hogy a divizio I csapatai nagyon hasonló játéktudással rendelkeznek, ahol az aznapi forma dönt csak a mérkőzések kimenetelét illetően.

40:00

39:55
    A blokkról felvágódik Ahn Jinhui lövése, valószínűleg ez volt a harmad utolsó helyzete.

39:00
    A harmad utolsó perce kezdődik.

38:21
    Helyzet a koreai kapu előtt. Dziubinski korcsolyázik el a kapu mögött és tüzel fordulásból, de Dalton résen volt.

37:58
    Kapuvas a lengyel kapunál...minden azért nem mehet be.

36:45
    Dél-Korea gólt szerzett!
    Gyorsan kihasználják az előnyt a fehér mezesek. Egy jobbról beadott korongba ér bele mesterien és bombáz a kapu bal oldalába. A góllal a lengyel csapat kiegészül. A gólszerző PARK WOO SANG. Assziszt: Cho Min Ho.

36:11
    Kiállítás a lengyel csapatból. A kapust büntetik 2 percre a játék késleltetése miatt, egy mezőnyjátékos üli le a büntetést.

36:11
    A lengyel kapus bottörése miatt áll néhány pillanatig a játék.

34:52
    Az 5 a 3 elleni szituációt kihasználják végre a lengyelek, egy végletekig kijátszott helyzetben Kowalowka tálal LESZEK LASZKIEWICZ elé, aki nem hibázik, megszerzi csapata első gólját.

34:11
    Kiállítás a koreai csapatból. Kim Yoon Hwan büntetése 2 perc bottal lökésért.

34:11
    Dronia bombáz a kékről, Daltonról felpattan a korong majd takarítanak a védők.

33:15
    Kiállítás a koreai csapatból, Park Woo Sang büntetése 2 perc térhasználatért.

32:19
    Komoly helyzet, Kowalowka a kapu torkából lövi Daltonba a korongot. Egyszerűen semmi nem jön most be a piros mezes csatároknak.

31:14
    Veszélyesebbek most a lengyel támadások, mint az első 20 percben, de a szépítő találat továbbra is várat magára.

30:20
    Bryk próbálkozik távolról, a lövést könnyedén fogja Dalton.

29:37
    Lengyelország kapust cserél. Kosowski helyére Odrobny érkezik.

29:37
    Újabb koreai gól, ezúttal egy kiugrás után, Kosowski kapus tehetetlen volt. A gólszerző SING SANHOON.

29:17
    Gyorsan telik a mérkőzés, ebben a harmadban nem volt még kiállítás, lassan a mérkőzés felénél tartunk.

27:34
    Újabb koreai gól, ez már kezd méretes hátránnyá nőni, kezdhet főni a tornagyőzelemre ácsingózó lengyelek feje. A gólszerző: SUH SIN IL. Assziszt: Sin Sang Woo és Lee Young Jun.

26:30
    Újabb Laszkiewicz kísérlet közelről, de lepattan Daltonról a korong.

25:27
    Bryk bomba a kék vonal közeléből, de ez jócskán elkerüli a koreai kaput.

24:49
    Oh Hyun Ho lövése után pottyan a korong Kosowski lepkésébe.

24:05
    Megélénkülnek a lengyelek. Ezúttal Laszkiewicz próbálkozott, de még mindig nincs meg az első gól.

23:37
    Az első lengyel lövés a harmadban. Dronia betörése után véd Dalton.

22:41
    Újabb koreai próbálkozás, Kim Hyung Joon lövése után elkerüli a korong a kaput.

21:48
    Cho Min Ho lövése jön le a lengyel kapus mamutjáról.

20:46
    Továbbra is nyom a koreai csapat, el szeretnék dönteni a mérkőzést.

20:14

20:01

A koreai csapat némi meglepetésre magabiztos, 3 gólos előnyt szerzett az első 20 perc alatt. A lengyelek egyelőre nem tudnak mit kezdeni a sokat korcsolyázó, gyors és az emberelőnyös helyzeteket igen jól kihasználó ázsiai csapattal. Ha így marad az állás a mérkőzés végégig, akkor ez a találkozó igen meg fogja kavarni a torna végeredményét.

20:00

18:47
    Hazaiak teljes létszámban.

18:38
    Pasiut próbálkozik újfent. Ezúttal egy blokkoló védőben akad el a korong.

17:30
    Kicsit tanácstalannak tűnik a lengyel csapat, alig-alig jutnak el lövésig.

16:47
    Koreai kiállítás. Ahn Junghyun büntetése 2 perc testre ütésért.

16:47
    Pasiut fonák lövését fogja a koreai kapus.

16:15
    Újabb ígéretes koreai próbálkozás, ami után kijön Kosowskiról a korong, de aztán rá tud tenyerelni a lengyel kapus.

14:47
    A kiállítás utolsó pillanataiban Korea újabb gólt szerez. Ezzel a távoli lövéssel már magabiztos 3 gólos az ázsiai előny. A gólszerző CHO MIN HO. Assziszt: Swift és Sung Wooje

14:19
    Koreai les.

13:57
    Ahn Jinhui kap jó passzt a társtól, de betalálni nem tud, kicsit sután ért a korongba.

13:00
    Kiállítás a lengyel csapatból. Dabkowski büntetése 2 perc durva játékért.

13:00
    Kisebb dulakodás a lengyel kapu előtt.

12:49
    Pociecha lövése csúszik el keresztben a kapu előtt.

11:59
    Koreai tilos felszabadítás.

11:57
    Kolusz tör be a koreai harmadba, de gyorsan elválasztják a pakktól a védők.

11:21
    Páros kiállítás. Oh Hyon Ho és Chmielewski a büntetettek, egyaránt 2 percre.

A góllal a lengyel csapat kiegészült.

10:14
    Végül sikerül kihasználni az előnyt, egy szépen kipasszolgatott akció végén PARK WOO SANG talált a lengyel kapuba. Assziszt: MICHAEL OWEN SWIFT.

09:40
    Swift vezethette ziccerben kapura a korongot, de Kosowski védeni tudott mamuttal.

08:45
    Korongot szereznek a lengyelek, de igazi támadást nem tudnak hátrányban vezetni. Mindenesetre az időt jól ölik ezzel.

08:27
    Kiállítás a lengyel csapatból. Kapica büntetése 2 perc botfogásért.

07:58

07:48
    A korong elhagyja a játékteret, bedobás a semleges harmadban.

07:27
    Koreai les.

06:58

06:23
    Nem tudja egyelőre gólra váltani az előnyt a lengyel csapat, igazi helyzetük sem volt.

05:02
    Koreai kiállítás, Sung Wooje büntetése 2 perc palánkra lökésért.

04:13
    Egy gyors ellentámadás után Korea szerzi meg a vezetést. BROCK RADUNSKE kerüli meg a kaput, majd teszi be a korongot a rövid sarokba. Assziszt: Lee YoungJun és Kim Ki Sung.

04:00
    Pociecha lövi be a korongot a kapu elé, de a társ nem tud a túljárni a kapus eszén.

03:30
    Oh tör kapura, de a lengyel védők ki tudják szorítani, nincs lövés.

03:00
    A kapu mögött fagyasztják kicsit a korongot a fehér mezesek.

02:07
    Dziubinski az első próbálkozó a másik oldalon, Dalton hárítja a lövést.

01:10
    Szépen passzolgatnak a lengyelek, de nagyon jól zár egyelőre a koreai védelem.

00:38
    Park Woo Sang ereszti meg az első koreai lövést, Kosowski-nak nem kell beavatkozni.

00:05
    A piros mezes lengyelek hozzák el a korongot a bedobásból és vezethetik az első támadást.

00:01

Dél-Korea: Dalton (Park Kye Hoon) – Kim Wonjun, Kim Yoon Hwan (A), Radunske, Kim Ki Sung, Kim Sang Wook – Ahn Junghyun, Young, Ahn Jinhui, Shin Sanghoon, Park Woo Sang (C) – Kim Hyeok, Oh Hyon Ho, Cho Min Ho (A), Sung Wooje, Swift – Suh Sin Li, Kim Hyung Joon, Lee Young Jun – Sin Sang Woo

Lengyelország: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Zapala, Kolusz (C), Kapica – Pociecha, Dabkowski, Kowalowka, Laszkiewicz (A), Pasiut – Wajda, Wanacki, Wronka, Dziubinski, Baginski (A) – Bryk, Rompkowski, Witecki, Chmielewski, Galant

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Benvegnu Andrea – Vas Mátyás, Pálkövi Botond.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 5. Radunske (Lee Young Jun, Kim Ki Sung), 11. Park Woo Sang (Swift), 15. Cho Min Ho (Swift, Sung Wooje), 28. Suh Sin Il (Sin Wang Woo, Lee Young Jun), 30. Shin Sanghoon, 37. Park Woo Sang (Cho Min Ho) – 35. Laszkiewitz (Kowalowka), 58. Kolusz, 59. Dziubinski (Wanacki, Wajda)

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Benvegnu Andrea – Vas Mátyás, Pálkövi Botond