Magyarország – Azerbajdzsán 1:1 (vége)
Magyarország
1:1 (1:0)
Azerbajdzsán
hétfő 10.11.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • EB selejtező (U19)

Az első félidőben végig támadtak a magyarok, két nagy helyzet adódott, az egyiknél még hárított Sahin, a másodiknál már nem tudott. A 37. percben Zsótér remek pontrúgására érkezett Polgár , aki védhetetlen fejest ragasztott a kapuba.

A második félidőben is támadtunk, lőttünk kapura becsülettel, de csak kapufáig jutott Sallai. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. Egy veszélytelennek ígérkező helyzet után Nasirov küldte be a labdát a büntetőterületre. Mivel senki nem ért be, így picit megzavarta Ivancsicsot, aki nem tudta megfogni, és kezei közül, becsorgott a labda a kapuba. Erre nem tudott válaszolni Magyarország. Zsótér elvesztette a fejét, és a 92. percben kiállíttatta magát.

Magyarország – Azerbajdzsán 1:1 . Köszönjük, hogy velünk tartottak Kedves Nézőink! (20:05:54)

90+3

90+3
    Balogh lőtte fölé nem sokkal.

90+3
    Hazai bedobás.

90+2
    Zsótér kapott egyből pirosat durvaságért.

88
    Lenzsér remek labdát adott a bal szélre, de odaért az ellenfél. Bedobás jöhet.

87
    A beadást kivágták a vendégek védői, kapkodó a játék.

85
    Öt perc van hátra a meccsből.

84
    Azerbajdzsán gólt szerzett!

BUDAQ NASIROV rúgta kapura 35 méterről, és Ivancsics kezei közül csúszott tovább a labda, egyenesen a hálóba. Döntetlen az állás.

84
    Tóth Martin helyére érkezik Takács Krisztofer.

82
    Továbbra is stabil a magyar védelem. Remekül zárnak.

81
    Madatov rúgott oda Zsótérnak.

81
    Tíz perc van hátra a meccsből.

79
    Rácz Barnabás helyére érkezik Jancsó András.

79
    Polgár jobb szélről érkező beadása ellenfélhez ment.

78
    Kama rúgott oda Tóthnak a középpályán. Sárgát nem kapott.

78
    Ígéretes támadásnak indult, de elpasszolták a hazaiak, a támadásnak vége ezennel.

77
    Kijöttek most térfelükről a vendégek, de ez veszélyt rejt magában, ha túlságosan kinyílnak.

76
    A beadást könnyedén húzta le Ivancsics.

75
    Madatov lövése veszélytelen. Ivancsics rúghatja ki.

73
    Zsótér szabadrúgása után Balogh volt lesen.

73
    Zamanov rúgott oda ellenfelének. Sárgalap!

71
    Rácz lövése nem pontos, a támadásnak vége.

70
    Zsótér faltolt Agaverdievel szemben. John Beaton a sípjába fújt.

70
    Sallai rúgott hatalmas kapufát. Megúszta Sahin.

69
    A második félidő derekán járunk Kedves Nézőink. Tartjuk a vezetést, benne van a meccsben , hogy megduplázzuk az előnyünket. Jobban játszik a hazai alakulat! 11-3 a lövések száma.

69
    Polgár nem tudta bent tartani, vendég bedobás.

68
    Rácz rúgott oda Nasirovnak.

67
    A kifejelt labda Zsótér elé pattant, aki ballal ráküldte 18 méterről. Nem sokat tévedett! Kirúgás jöhet.

66
    Balogh sarkazott Zsótérnek, akit felrúgtak. Szabadrúgás veszélyes helyről.

65
    Muradbayli próbálkoyott, méterekkel fölé lőtt. Kirúgás.

64
    Agaverdiev rúgott oda ellenfelének, Baloghnak.

63
    Grabant helyére érkezik Sallai Roland.

63
    Madatov lőtt rá, azonban mellészállt a labda.

62
    Kama érkezik Jafarov helyére.

61
    Talabér kapott szabadrúgást. Ivancsics végezheti el.

60
    Lenzsér remek védőmunkáját láthattuk. Vendég bedobás.

58
    Remek labdát adott Balogh a szélre Zsótérnak, aki ráküldte, és a gólvonaltól néhány centire kivágta a védő a labdát.

56
    Zsótér tartózkodott lesen.

56
    Folytatódhat a játék. Adogatnak a piros mezesek.

55
    A játékvezető megállította a játékot. Lent maradt az egyik hazai játékos. Ápolni kell.

54
    Remekül áll a lábán a magyar védelem, esélyt sem adnak az ellenfélnek a gólszerzésre.

52
    Zsótér próbálkozott ismét, ezúttal fölé lőtte.

52
    Zsótér kínálta meg Sahint. Kellemetlen volt a kapusnak, de kivédte. Szép jelenet volt.

51
    Remek labdát kapott Balogh, aki kettőt tolt rajta, majd rálőtte, Sahin fogta.

50
    Tóth követett el taktikai faltot.

49
    Agaragimov lökött. Polgár végzi el a szabadot.

48
    Nasirov szabadrúgása érintés nélkül kiment. Ivancsics jöhet kirúgással.

47
    Lenzsér rúgott oda Agaragimovnak.

46
    Agaragimov folytatja Nahavandi helyén.

46

A kapura lövések aránya 7:1.

Az első 45 percben Azerbajdzsán térfelén folyt a játék nagyrészt, hatalmas helyzet adódott egy szögletből, ami a védőről lecsorogva majdnem bement a vendégek kapujába, de Sahin védett, azonban Polgár ismételhetett, de ő se tudott túljárni a kapus eszén. A 37.percben megtört a gólcsend. Polgár Kristóf érkezett Zsótér beadására, magasra ugorva védhetetlenül fejelte vissza a hosszú felsőbe. Ezzel a remek góllal vezet Magyarország a félidőben 1:0 arányban. Hamarosan folytatjuk. Maradjanak velünk!

45

45
    A jobb szélről érkező beadás centikkel szállt el a fejek fölött. Nagy lehetőség lett volna.

45
    Tóth rúgott oda Jafarovnak.

44
    Agaverdiev szabálytalankodott, Zsótér adta be a labdát, amit nagy nehezen kivágnak a védők.

44
    Telejsen visszaállnak az Azeriek, körbeadogatják őket a mieink.

43
    Három perc van már csak a félidőből.

41
    Rácz adta be, a rövid sarok felé tartó labdát kifejelték, bedobás.

40
    Vida gondolt egyet , majd kapura lőtt, de a védő blokkolta.

40
    Nahavandi szögletét a kapus kiöklözte, a támadásnak vége.

39
    Khakimov lövését blokkolták. Szöglet jöhet.

39
    Tóth követett el faltot.

37
    Magyarország gólt szerzett!

Remekül érkezett Zsótér beadására POLGÁR KRISTÓF. Magasra ugrott, és védhetetlenül fejelte vissza a hosszú felsőbe. 1:0 Magyarországnak!

35
    Nahavandi szabálytalankodott, Talabér végezte el.

34
    Grabant Bence ezért a megmozdulásáért sárgát kapott.

34
    Muradbayli adott remek labdát csapattársának.

33
    Balogh futott el a baloldalon, és jobb külsővel próbálta beadni, de Sahin kezében kötött ki a labda.

33
    Vida rúgott oda ellenfelének. Szabadrúgás.

32
    Nahavandi belépője durvára sikerült. Sárga a jutalma.

32
    Safarzade vitte el a jobb szélen a labdát, beadására azonban nem érkezett társ.

31
    Rácz lőtte rá a labdát. Középre tartott, Sahin fogta.

30
    Lenzsér szabadított fel. Sahinnál a labda.

29
    Nasirov fölé vágta méterekkel. Az első lövési kísérlete a vendégeknek.

28
    Madatov kapott szabadrúgást. Polgár a vétkes. Veszélyes helyről jöhet a beadás, esetleg lövés.

27
    Grabant futott lesre.

26
    Balogh kis híján labdát szerzett de ellőtte a védő előle.

25
    Mustafazade beadását kifejelték a védők.

25
    Jó helyről kapott szabadot a kék mezes csapat.

24
    A kapuralövések száma 5-0.

23
    Az első félidő felénél járunk, támad a magyar csapat becsülettel, gólt nem sikerült szerezni, de jól játszunk.

22
    Balogh rúgott oda Nahavandinak. Lefújta John Beaton.

22
    Zsótér szerelt Nasirov elől. Bedobás.

21
    Safarzade kapott jogos sárgát.

20
    A védőről kis híján bement a labda, a kapus mentett nagyot. Polgár ismétlést is fogta Sahin. Nagy helyzet volt.

20
    Grabant harcolt ki szögletet. Rácz végzi el.

19
    Jafarov követett el támadószabálytalanságot Talabérrel szemben.

19
    Grabant nem engedte, hogy kihozzák, bedobás.

18
    Polgár jöhet a bedobással.

17
    Szinte végig a vendégek térfelén zajlik a játék.

16
    A beadást blokkolták, ismét dobhatnak a magyarok.

15
    Zsótér szöglete jól ment be, de Sahin húzta le a labdát.

15
    Zsótér kapott remek labdát, a védők szögletre tisztáztak ezután.

14
    Zsótér szabadrúgása nem volt pontos. Azonban az ismétlést Balogh csúsztatta kapura, de Sahin könnyedén fogta.

13
    Nahabandi veszélyes játék. Szabadrúgás.

12
    Nasirov egy csel után eladta a labdát. Támadhatnak a mieink.

11
    A beadás jól jött, de kifejelték a hórihorgas Balogh elől, ki sem ment a labda.

10
    Ismét a jobb szélen támadtunk, tisztáztak a vendégek védői.

10
    Nahavandi végezte el a szabadrúgást. Vida volt a vétkes.

9
    Zsótér kapott remek keresztlabdát ismét, de bedobásra tisztásznak az Azeriek.

8
    Agaverdiev jöhet bedobással.

7
    Jobb oldalt támadt a magyar csapat, a középre tett labdára nem érkezett hazai játékos.

6
    A kipattanót Zsótér küldte rá, de fölé szállt a labda.

6
    Ismét szöglet jöhet, Rácz beadását kifejelték.

6
    Zsótér elől kirúgták. Rácz jöhet a szöglettel.

5
    Balogh futott el a bal szélen beadását kivágták a védők.

4
    A szabadot Agaverdiev végezheti el. Talabér szabálytalankodott.

4
    Sahin kirúgta az oldalvonalon. Hazai bedobás.

3
    Vendég bedobás következik.

2
    Zsótér kapott remek keresztlabdát, de azt követően eladtuk a labdát.

2
    Balogh passza pontatlan volt.

1
    A magyarok kezdték a meccset.

1

Kékben a vendégek, piros,fehér,zöldben a magyarok.

Az U19-es Európa Bajnokság első szakaszában, a 4. csoportban Magyarország fogadja Azerbajdzsánt.

A mérkőzést Dunaújvárosban rendezik, és a hazai csapat az esélyesebb.
    A magyar csapat legutóbbi tíz meccséből ötöt megnyert, egy döntetlen, és négy vereség a mérleg. Hazai környezetben legutóbb kikaptak Portugáliától, és Ausztriától. Előtte viszont verték Anglia C csapatát, és a finn u19-es csapatot is magabiztosan.

Az azeri csapat legutóbbi tíz meccséből egyet nyert, két döntetlen, hét vereség mellett. Idegenbeli szereplésük alkalmával legutóbb kikaptak Svédországtól, Írországtól.
    Döntetlent játszottak Grúziával, és Moldovát verték csupán.

Magyarország kerete:
    kapusok: Ivancsics Alex, Horváth Dániel

védők: Talabér Attila, Polgár Kristóf, Lenzsér Bence, Kecskés Ákos, Valencsik Dávid, Nagy Ádám

középpályások: Vida Máté, Jancsó András, Sallai Roland, Rácz Barnabás, Tóth Martin

támadók: Grabant Bence, Balogh Norbert, Németh Erik, Zsótér Donát, Takács Krisztofer

Edző: Pisont István