Magyarország – Azerbajdzsán 1:1 (vége)
Magyarország
1:1 (1:0)
Azerbajdzsán
hétfő 10.11.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • EB selejtező (U19)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Az U19-es Európa Bajnokság első szakaszában, a 4. csoportban Magyarország fogadja Azerbajdzsánt.

A mérkőzést Dunaújvárosban rendezik, és a hazai csapat az esélyesebb.
    A magyar csapat legutóbbi tíz meccséből ötöt megnyert, egy döntetlen, és négy vereség a mérleg. Hazai környezetben legutóbb kikaptak Portugáliától, és Ausztriától. Előtte viszont verték Anglia C csapatát, és a finn u19-es csapatot is magabiztosan.

Az azeri csapat legutóbbi tíz meccséből egyet nyert, két döntetlen, hét vereség mellett. Idegenbeli szereplésük alkalmával legutóbb kikaptak Svédországtól, Írországtól.
    Döntetlent játszottak Grúziával, és Moldovát verték csupán.

Magyarország kerete:
    kapusok: Ivancsics Alex, Horváth Dániel

védők: Talabér Attila, Polgár Kristóf, Lenzsér Bence, Kecskés Ákos, Valencsik Dávid, Nagy Ádám

középpályások: Vida Máté, Jancsó András, Sallai Roland, Rácz Barnabás, Tóth Martin

támadók: Grabant Bence, Balogh Norbert, Németh Erik, Zsótér Donát, Takács Krisztofer

Edző: Pisont István

Azerbajdzsán kerete:
    kapusok: Tolga Sahin, Aghaseyid Gasimov

védők: Ilyas Safarzade, Bahlul Mustafazade, Yusup Khakimov, Mansur Nahavandi, Yusif Nabiyev, Renat Agaverdiev, Afsar Mammadov

középpályások: Budag Nasirov, Fahmin Muradbayli, Emin Zamanov, Tayyar Mammadov, Elnur Suleymanov

támadók: Mahir Madatov, Benhur Kama, Elnur Jafarov, Vadim Agaragimov

Edző: Nicolai Adam

Kékben a vendégek, piros,fehér,zöldben a magyarok.

1

1
    A magyarok kezdték a meccset.

2
    Balogh passza pontatlan volt.

2
    Zsótér kapott remek keresztlabdát, de azt követően eladtuk a labdát.

3
    Vendég bedobás következik.

4
    Sahin kirúgta az oldalvonalon. Hazai bedobás.

4
    A szabadot Agaverdiev végezheti el. Talabér szabálytalankodott.

5
    Balogh futott el a bal szélen beadását kivágták a védők.

6
    Zsótér elől kirúgták. Rácz jöhet a szöglettel.

6
    Ismét szöglet jöhet, Rácz beadását kifejelték.

6
    A kipattanót Zsótér küldte rá, de fölé szállt a labda.

7
    Jobb oldalt támadt a magyar csapat, a középre tett labdára nem érkezett hazai játékos.

8
    Agaverdiev jöhet bedobással.

9
    Zsótér kapott remek keresztlabdát ismét, de bedobásra tisztásznak az Azeriek.

10
    Nahavandi végezte el a szabadrúgást. Vida volt a vétkes.

10
    Ismét a jobb szélen támadtunk, tisztáztak a vendégek védői.

11
    A beadás jól jött, de kifejelték a hórihorgas Balogh elől, ki sem ment a labda.

12
    Nasirov egy csel után eladta a labdát. Támadhatnak a mieink.

13
    Nahabandi veszélyes játék. Szabadrúgás.

14
    Zsótér szabadrúgása nem volt pontos. Azonban az ismétlést Balogh csúsztatta kapura, de Sahin könnyedén fogta.

15
    Zsótér kapott remek labdát, a védők szögletre tisztáztak ezután.

15
    Zsótér szöglete jól ment be, de Sahin húzta le a labdát.

16
    A beadást blokkolták, ismét dobhatnak a magyarok.

17
    Szinte végig a vendégek térfelén zajlik a játék.

18
    Polgár jöhet a bedobással.

19
    Grabant nem engedte, hogy kihozzák, bedobás.

19
    Jafarov követett el támadószabálytalanságot Talabérrel szemben.

20
    Grabant harcolt ki szögletet. Rácz végzi el.

20
    A védőről kis híján bement a labda, a kapus mentett nagyot. Polgár ismétlést is fogta Sahin. Nagy helyzet volt.

21
    Safarzade kapott jogos sárgát.

22
    Zsótér szerelt Nasirov elől. Bedobás.

22
    Balogh rúgott oda Nahavandinak. Lefújta John Beaton.

23
    Az első félidő felénél járunk, támad a magyar csapat becsülettel, gólt nem sikerült szerezni, de jól játszunk.

24
    A kapuralövések száma 5-0.

25
    Jó helyről kapott szabadot a kék mezes csapat.

25
    Mustafazade beadását kifejelték a védők.

26
    Balogh kis híján labdát szerzett de ellőtte a védő előle.

27
    Grabant futott lesre.

28
    Madatov kapott szabadrúgást. Polgár a vétkes. Veszélyes helyről jöhet a beadás, esetleg lövés.

29
    Nasirov fölé vágta méterekkel. Az első lövési kísérlete a vendégeknek.

30
    Lenzsér szabadított fel. Sahinnál a labda.

31
    Rácz lőtte rá a labdát. Középre tartott, Sahin fogta.

32
    Safarzade vitte el a jobb szélen a labdát, beadására azonban nem érkezett társ.

32
    Nahavandi belépője durvára sikerült. Sárga a jutalma.

33
    Vida rúgott oda ellenfelének. Szabadrúgás.

33
    Balogh futott el a baloldalon, és jobb külsővel próbálta beadni, de Sahin kezében kötött ki a labda.

34
    Muradbayli adott remek labdát csapattársának.

34
    Grabant Bence ezért a megmozdulásáért sárgát kapott.

35
    Nahavandi szabálytalankodott, Talabér végezte el.

37
    Magyarország gólt szerzett!

Remekül érkezett Zsótér beadására POLGÁR KRISTÓF. Magasra ugrott, és védhetetlenül fejelte vissza a hosszú felsőbe. 1:0 Magyarországnak!

39
    Tóth követett el faltot.

39
    Khakimov lövését blokkolták. Szöglet jöhet.

40
    Nahavandi szögletét a kapus kiöklözte, a támadásnak vége.

40
    Vida gondolt egyet , majd kapura lőtt, de a védő blokkolta.

41
    Rácz adta be, a rövid sarok felé tartó labdát kifejelték, bedobás.

43
    Három perc van már csak a félidőből.

44
    Telejsen visszaállnak az Azeriek, körbeadogatják őket a mieink.

44
    Agaverdiev szabálytalankodott, Zsótér adta be a labdát, amit nagy nehezen kivágnak a védők.

45
    Tóth rúgott oda Jafarovnak.

45
    A jobb szélről érkező beadás centikkel szállt el a fejek fölött. Nagy lehetőség lett volna.

45

Az első 45 percben Azerbajdzsán térfelén folyt a játék nagyrészt, hatalmas helyzet adódott egy szögletből, ami a védőről lecsorogva majdnem bement a vendégek kapujába, de Sahin védett, azonban Polgár ismételhetett, de ő se tudott túljárni a kapus eszén. A 37.percben megtört a gólcsend. Polgár Kristóf érkezett Zsótér beadására, magasra ugorva védhetetlenül fejelte vissza a hosszú felsőbe. Ezzel a remek góllal vezet Magyarország a félidőben 1:0 arányban. Hamarosan folytatjuk. Maradjanak velünk!

48
    Nasirov szabadrúgása érintés nélkül kiment. Ivancsics jöhet kirúgással.

49
    Agaragimov lökött. Polgár végzi el a szabadot.

50
    Tóth követett el taktikai faltot.

51
    Remek labdát kapott Balogh, aki kettőt tolt rajta, majd rálőtte, Sahin fogta.

52
    Zsótér kínálta meg Sahint. Kellemetlen volt a kapusnak, de kivédte. Szép jelenet volt.

52
    Zsótér próbálkozott ismét, ezúttal fölé lőtte.

54
    Remekül áll a lábán a magyar védelem, esélyt sem adnak az ellenfélnek a gólszerzésre.

55
    A játékvezető megállította a játékot. Lent maradt az egyik hazai játékos. Ápolni kell.

56
    Folytatódhat a játék. Adogatnak a piros mezesek.

56
    Zsótér tartózkodott lesen.

58
    Remek labdát adott Balogh a szélre Zsótérnak, aki ráküldte, és a gólvonaltól néhány centire kivágta a védő a labdát.

60
    Lenzsér remek védőmunkáját láthattuk. Vendég bedobás.

61
    Talabér kapott szabadrúgást. Ivancsics végezheti el.

62
    Kama érkezik Jafarov helyére.

63
    Madatov lőtt rá, azonban mellészállt a labda.

63
    Grabant helyére érkezik Sallai Roland.

64
    Agaverdiev rúgott oda ellenfelének, Baloghnak.

65
    Muradbayli próbálkoyott, méterekkel fölé lőtt. Kirúgás.

66
    Balogh sarkazott Zsótérnek, akit felrúgtak. Szabadrúgás veszélyes helyről.

67
    A kifejelt labda Zsótér elé pattant, aki ballal ráküldte 18 méterről. Nem sokat tévedett! Kirúgás jöhet.

68
    Rácz rúgott oda Nasirovnak.

69
    Polgár nem tudta bent tartani, vendég bedobás.

69
    A második félidő derekán járunk Kedves Nézőink. Tartjuk a vezetést, benne van a meccsben , hogy megduplázzuk az előnyünket. Jobban játszik a hazai alakulat! 11-3 a lövések száma.

70
    Sallai rúgott hatalmas kapufát. Megúszta Sahin.

70
    Zsótér faltolt Agaverdievel szemben. John Beaton a sípjába fújt.

71
    Rácz lövése nem pontos, a támadásnak vége.

73
    Zamanov rúgott oda ellenfelének. Sárgalap!

73
    Zsótér szabadrúgása után Balogh volt lesen.

75
    Madatov lövése veszélytelen. Ivancsics rúghatja ki.

76
    A beadást könnyedén húzta le Ivancsics.

77
    Kijöttek most térfelükről a vendégek, de ez veszélyt rejt magában, ha túlságosan kinyílnak.

78
    Ígéretes támadásnak indult, de elpasszolták a hazaiak, a támadásnak vége ezennel.

78
    Kama rúgott oda Tóthnak a középpályán. Sárgát nem kapott.

79
    Polgár jobb szélről érkező beadása ellenfélhez ment.

79
    Rácz Barnabás helyére érkezik Jancsó András.

81
    Tíz perc van hátra a meccsből.

81
    Madatov rúgott oda Zsótérnak.

82
    Továbbra is stabil a magyar védelem. Remekül zárnak.

84
    Tóth Martin helyére érkezik Takács Krisztofer.

84
    Azerbajdzsán gólt szerzett!

BUDAQ NASIROV rúgta kapura 35 méterről, és Ivancsics kezei közül csúszott tovább a labda, egyenesen a hálóba. Döntetlen az állás.

85
    Öt perc van hátra a meccsből.

87
    A beadást kivágták a vendégek védői, kapkodó a játék.

88
    Lenzsér remek labdát adott a bal szélre, de odaért az ellenfél. Bedobás jöhet.