Szolnoki Dózsa-Közgép - A Híd-OSC-Újbuda 11:9 (vége)

11:9

(4:3, 2:1, 3:2, 2:3)

szerda 12.11.2014, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik..

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája harmadik és egyben utolsó selejtező körében egymással meccsel két magyar csapat, a Szolnok és az OSC. Az oda-visszavágós párharc első meccsén Budapesten 11-11-re végeztek a felek. Azaz a visszavágó győztese kerül fel a 12-es főtáblára, amelynek a tavalyi bajnok Eger már tagja.

A BL-ben az OSC-nek már az első selejtezőkörben jelenése volt, amelyet csoportelsőként zárt, sőt a második csoportkört is veretlenül, elsőként tudta le a Nagyvárad, a Kazany és a Duisburg előtt. A Dózsa a második fordulóban kezdte a menetelését. Csoport másodikként végzett a Radnicski Kragujevac mögött, de Possilipót és az Istambult megelőzve.

Eddig a Szolnok 100%-os a bajnokságban, az OSC viszont kikapott az Egertől öt győzelem mellett. A Magyar Kupában mindkét gárda magabiztosan jutott be a négyes döntőbe.

1
    Elkezdődött a meccs, Graham hozta el a labdát.

1
    Graham távoli lövését védte Nagy.

1
    Varga Dénes lőtte be távolról középre a labdát és STEFAN MITROVIC két méterről finom mozdulattal húzta be a kapuba. (1:0)

2
    Emberelőnyből Graham lőtt a hosszú kapufára.

2
    Emberfórból Gocics lőhetett 5 méterről középről, nagyot védett Bisztritsányi.

3
    Nagyszerű szolnoki megelőző szerelés Kayes elöl.

3
    Madaras lőtt emberelőnyből az oldalhálóba.

3
    Kis ellen ötméteres. SALAMON FERENC lőtte Nagy feje fölé a labdát. (1:1)

4
    VÁMOS MÁRTON pattintott 6 méterről a rövidbe. (2:1)

6
    Emberfórból nem lőtt gólt az OSC, egyenlő létszámban viszont SALAMON FERENC 6 méterről lőtte ki a hosszú felsőt, a kapufa is segítette. (2:2)

6
    Öt méteres Brguljan ellen lerántásért. VARGA DÉNES a kapu jobb oldalába pattintott. (3:2)

6
    Bátori pattintott fölé 6 méterről.

7
    Emberelőnybe került Brguljan kiállítása miatt a Szolnok, Cseh Sándor időt kért.

7
    VÁMOS MÁRTON lőtt a felső lécre, onnan az oldalsó kapufára pattant és onnan ment be. (4:2)

7
    BUNDSCHUH ERIK vált be őrzőjéről centerben és lőtt félig üres kapuba közelről. (4:3)

8
    Emberelőnyben Mitrovic lövését tolta felé Bisztritsányi.

8
    Kis ellen kontra fault, majd ki is küldték Kist.

8
    Vendég időkérés.

8
    Brguljan passzolt pontatlanul emberelőnyben.

8
    Vége az első negyednek.

Nagyszerű támadójátékot láthattunk, mindkét csapatban remek egyéni teljesítmények voltak. Salamon kiemelkedőt nyújtott az első negyedben, már két gólos, a Szolnokban Vámos két találatos.

9
    Elkezdődött a második negyed.

9
    Grahama ismét elhozta a labdát az OSC-nek.

9
    VARGA DÉNES messziről lőtt gólt a rövid alsóba. (5:3)

10
    GÓR-NAGY MIKLÓS közelről tolta be a labdát laposan. (5:4)

10
    Mitrovic durrantott fölé 5 méterről.

11
    Emberelőnyben Bátori lőtte telibe a felső lécet.

11
    Páros kiállítás, Gocics és Decker Á. állt ki.

11
    Bátori lőtt jócskán fölé.

12
    VARGA DÁNIEL pattintott rossz kéz oldalról a rövidbe. (6:4)

12
    Kayes lőtt centerből kapásból, Nagy védett.

12
    Salamon lőtt csúnyán mellé.

12
    Bundschuh-ot küldték ki, szolnoki időkérés.

13
    Vámos bejátszotta a labdát a kapufánál álló Mezeihez, aki fölé húzta a labdát.

14
    Bátori ezúttal sem talált kaput.

14
    Brguljan lőtt felső kapufát.

15
    Emberelőnyben rossz átadások után Varga Dénes lőtt messziről kapufát.

15

15
    Brguljan játszott be rosszul Decker Á.-hoz.

16
    Varga Dénes lőtt csavarból 7 méterről, Bisztritsányi védett.

16
    Tóth centerezett, de leszedték a kezéről a labdát.

16
    Vége a második negyednek.

Nagyszerű pólót láthatunk. Az első negyed inkább a támadó játékról szólt, a második pedig a védekezésről. A Szolnok jól megszervezte védekezését Kayes ellen és ezért a vendégek távolról lőttek. Bátori pontatlan és a második negyedben már Salamonnak sem ment. A Dózsa klasszisai parádés megoldásokat választanak támadásban, Vámos és a Varga-testvérek is remekelnek.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

17
    Varga Dániel elhozta a labdát.

17
    Varga Dániel lövését védte jobb kézzel Bisztritsányi.

18
    Egy rossz bejátszás centerbe Grahamtől.

18
    Tulajdonképpen Juhász a rossz passzával ugratta ki STEFAN MITROVIC-ot , aki végig ment a kapuig és a kapu jobb oldalába lőtt. (7:4)

19
    Salamon lőtt felső lécet.

19
    Brguljan ellen öt méteres, kipontozódott ezzel a montenegrói, az ötméterest VARGA DÉNES lőtt a jobb felsőbe. (8:4)

19
    Kovács bombáját védte Nagy.

20
    Emberelőnyből KOVÁCS GÁBOR lőtt a bal szélről, Nagy védhette volna a lövést, de bement. (8:5)

20
    Varga Dániel jobb felső sarkos lövését védte bravúrral Bisztritsányi.

21
    Gór-Nagy kiállítása után hazai időkérés.

21
    Emberfórban Vámos bombázott fölé, elkapkodták.

22
    Kovács lőtt reménytelen helyzetből a jobb szélről.

22
    Vámos kiállítása miatt kért időt Vincze Balázs.

22
    SALAMON FERENC lőtt emberelőnyből 6 méterről a rövid felsőbe. (8:6)

23
    MILAN ALEKSZICS-ről behúzódtak a védők, hogy Kist semlegesítsék, ezt használta ki ALEKSZICS, aki 7 méterről bombázott a jobb felsőbe. (9:6)

23
    Emberelőnyből lőtt Kovács 5 méterről, de középre, Nagy védett biztosan.

24
    Madaras lövését blokkolták a vendégek.

24
    Kovács lőtt el messziről egy szabaddobást, Nagy védett bravúrral.

24
    Vége a harmadik negyednek.

Parádézott a harmadik negyedben a Szolnok. Nagy Viktor bámulatosan védett, elképesztő bombákat hatástalanított. Támadásban pedig Mitrovic és Varga Dénes jeleskedett. Három gólos szolnoki előnnyel kezdődik a negyedik negyed.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

25
    Madaras elhozta a labdát a szolnokiaknak.

25
    Emberelőnyből nem jutott el lövésig a Dózsa. Bundschuh kipontozódott.

26
    Vámos kiállítása után előnyből Gór-Nagy bombázott három méterről Nagy földön túli bravúrral védett.

27
    Mitrovic lőtt fölé emberelőnyben ziccerből.

27
    Vendég időkérés Mitrovic kiállítása után.

27
    Nagy védett ismét elképesztőt Gór-Nagy lövésénél.

27
    Kósz Zoltán a kispadról kapott pirosat.

28
    Gocics és Varga Dénes kiállítása miatt kettős előnyben az OSC.

28
    DECKER ÁDÁM lőtt két méterről egy kipattanót a kapuba.(9:7)

28
    Decker Á. kiállítása után üresen maradt STEFAN MITROVIC a bal szélen és lőtt a hosszú felsőbe. (10:7)

29
    Hegedűst blokkolta Alekszics.

29
    Kovács lőtte el a szabaddobást, ami bement , de öt méteren belülről dobta el ezért nem adták meg.

30
    Alekszics és Varga Dénes szerzett labdát együttes erővel.

31
    Tóth lőtt centerből, Bisztritsányi fölé tolta, szöglet, pedig már felúsztak az újbudaiak az ellenfél kapuja elé, így jöhetnek vissza.

31
    Öt méteres Alekszics ellen, BÁTORI BENCE Nagy feje fölé lőtte az öt méterest. (10:8)

32
    STEFAN MITROVICS eldöntötte a továbbjutást, a jobb szélről lőtt óriási gólt a hosszú felsőbe. (11:8)

32
    KEVIN GRAHAM szépített 6 méterről lőtt a jobb felsőbe. (11:9)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    A Szolnok jutott fel a BL-főtáblájára! 22-20-as összesítéssel és játszhat majd a Partizannal, a Jug Dubrovnikkal, a Spandauval, a Galatasaray-jal és vélhetően a Primorje Rijekával a BL-csoportban. Fantasztikus mérkőzés volt. A Szolnok remekül játszott. A négy gólos Mitrovic és Nagy parádés teljesítményt nyújtott, nyugodtan kijelenthető, hogy világklasszis produkciót. A Varga-testvérek és Vámos is keményen húzták a Szolnok szekerét. Az OSC az első félidőben sokszor pontatlanul lőtt. A második félidőben pedig Nagy Viktor brillírozott és vele nem bírtak a fővárosiak. Megérdemelt győzelmet aratott a Szolnok.
    A vízilabda ünnepe volt ez a mérkőzés!

Szolnok – OSC 11:9,
    Szolnok gólszerzői:: Mitrovic 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Varga Dániel 1, Alekszics 1

OSC gólszerzői: Salamon 3, Decker Á. 1, Bátori 1, Kovács 1, Gór-nagy 1, Bundschuh 1, Graham 1

Összesítésben Szolnok – OSC 22:20.

Köszönöm a figyelmet! (20:21:57)