Szolnoki Dózsa-Közgép - A Híd-OSC-Újbuda 11:9 (vége)

11:9

(4:3, 2:1, 3:2, 2:3)

szerda 12.11.2014, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

32
    A Szolnok jutott fel a BL-főtáblájára! 22-20-as összesítéssel és játszhat majd a Partizannal, a Jug Dubrovnikkal, a Spandauval, a Galatasaray-jal és vélhetően a Primorje Rijekával a BL-csoportban. Fantasztikus mérkőzés volt. A Szolnok remekül játszott. A négy gólos Mitrovic és Nagy parádés teljesítményt nyújtott, nyugodtan kijelenthető, hogy világklasszis produkciót. A Varga-testvérek és Vámos is keményen húzták a Szolnok szekerét. Az OSC az első félidőben sokszor pontatlanul lőtt. A második félidőben pedig Nagy Viktor brillírozott és vele nem bírtak a fővárosiak. Megérdemelt győzelmet aratott a Szolnok.
    A vízilabda ünnepe volt ez a mérkőzés!

Szolnok – OSC 11:9,
    Szolnok gólszerzői:: Mitrovic 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Varga Dániel 1, Alekszics 1

OSC gólszerzői: Salamon 3, Decker Á. 1, Bátori 1, Kovács 1, Gór-nagy 1, Bundschuh 1, Graham 1

Összesítésben Szolnok – OSC 22:20.

Köszönöm a figyelmet! (20:21:57)

32
    KEVIN GRAHAM szépített 6 méterről lőtt a jobb felsőbe. (11:9)

32
    STEFAN MITROVICS eldöntötte a továbbjutást, a jobb szélről lőtt óriási gólt a hosszú felsőbe. (11:8)

31
    Öt méteres Alekszics ellen, BÁTORI BENCE Nagy feje fölé lőtte az öt méterest. (10:8)

28
    Decker Á. kiállítása után üresen maradt STEFAN MITROVIC a bal szélen és lőtt a hosszú felsőbe. (10:7)

Parádézott a harmadik negyedben a Szolnok. Nagy Viktor bámulatosan védett, elképesztő bombákat hatástalanított. Támadásban pedig Mitrovic és Varga Dénes jeleskedett. Három gólos szolnoki előnnyel kezdődik a negyedik negyed.

23
    MILAN ALEKSZICS-ről behúzódtak a védők, hogy Kist semlegesítsék, ezt használta ki ALEKSZICS, aki 7 méterről bombázott a jobb felsőbe. (9:6)

22
    SALAMON FERENC lőtt emberelőnyből 6 méterről a rövid felsőbe. (8:6)

20
    Emberelőnyből KOVÁCS GÁBOR lőtt a bal szélről, Nagy védhette volna a lövést, de bement. (8:5)

19
    Brguljan ellen öt méteres, kipontozódott ezzel a montenegrói, az ötméterest VARGA DÉNES lőtt a jobb felsőbe. (8:4)

18
    Tulajdonképpen Juhász a rossz passzával ugratta ki STEFAN MITROVIC-ot , aki végig ment a kapuig és a kapu jobb oldalába lőtt. (7:4)

Nagyszerű pólót láthatunk. Az első negyed inkább a támadó játékról szólt, a második pedig a védekezésről. A Szolnok jól megszervezte védekezését Kayes ellen és ezért a vendégek távolról lőttek. Bátori pontatlan és a második negyedben már Salamonnak sem ment. A Dózsa klasszisai parádés megoldásokat választanak támadásban, Vámos és a Varga-testvérek is remekelnek.

12
    VARGA DÁNIEL pattintott rossz kéz oldalról a rövidbe. (6:4)

10
    GÓR-NAGY MIKLÓS közelről tolta be a labdát laposan. (5:4)

9
    VARGA DÉNES messziről lőtt gólt a rövid alsóba. (5:3)

Nagyszerű támadójátékot láthattunk, mindkét csapatban remek egyéni teljesítmények voltak. Salamon kiemelkedőt nyújtott az első negyedben, már két gólos, a Szolnokban Vámos két találatos.

7
    BUNDSCHUH ERIK vált be őrzőjéről centerben és lőtt félig üres kapuba közelről. (4:3)

7
    VÁMOS MÁRTON lőtt a felső lécre, onnan az oldalsó kapufára pattant és onnan ment be. (4:2)

6
    Öt méteres Brguljan ellen lerántásért. VARGA DÉNES a kapu jobb oldalába pattintott. (3:2)

6
    Emberfórból nem lőtt gólt az OSC, egyenlő létszámban viszont SALAMON FERENC 6 méterről lőtte ki a hosszú felsőt, a kapufa is segítette. (2:2)

4
    VÁMOS MÁRTON pattintott 6 méterről a rövidbe. (2:1)

3
    Kis ellen ötméteres. SALAMON FERENC lőtte Nagy feje fölé a labdát. (1:1)

1
    Varga Dénes lőtte be távolról középre a labdát és STEFAN MITROVIC két méterről finom mozdulattal húzta be a kapuba. (1:0)