Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 4:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 6:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Dab.Docler
péntek 21.11.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Igazi rangadóval folytatódnak pénteken a MOL Liga küzdelmei, hiszen a tabella második helyezettjéhez az éllovas látogat, azaz a Miskolci Jegesmedvék fogadják a Dunaújvárosi Acélbikákat.

A kiegyenlített versenyfutásból az utóbbi hetekben egyre inkább megléptek a dunaújvárosiak, mostanra hét pontos előnyt építettek ki az őket követő miskolciakkal szemben. A harmadik helyen az Érsekújvár áll, a sárga-feketékkel azonos pontszámmal (37). A Miskolc számára tehát igazán kulcsfontosságú találkozó lesz ez, hiszen egy győzelemmel még felzárkózhatnak a DAB-ra, vereség esetén azonban az Érsekújvár mögé szorulhatnak.

A rangadóra a két csapat különbözőképp hangolt: a Miskolc az Újpestet verte kedden 6-0-ra, az utolsó harmadban igazi örömhokit rendezve, míg a Dunaújváros hétfőn hazai pályán szenvedett meglepő, 5-2-es vereséget a Brassó csapatától.

Eddig a két együttes Miskolcon még nem találkozott, Dunaújvárosban viszont kétszer is, mindkettőt Donald MacLean csapata nyerte (2-1, 4-1), ezúttal azonban még nehezebb dolguk lesz a Miskolci Jégcsarnokban!

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Nagy, Cohen, Becze – Gőz, Dósa, Hajós, Tóth, Dansereau – Sagert, Vojtkó, Popovics, Láda B., Miskolczi – Ritó, Budai, Roczanov, Fliszár, Szilágyi
    vezetőedző: Majoross Gergely

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Hüffner, Pozsgai, Papp, Azari, Szappanos – Martine, Mestyán, Pavuk, Peterdi, Galanisz – Erdélyi, Nagy, Gröschl, Somogyi, Kiss – Hruby, Léránt, Kovács, Szepessy, Magosi
    vezetőedző: Donald MacLean

Játékvezetők: Halassy, Kincses – Muszik, Soltész.

00:01

00:40
    Boyle távoli lökését blokkolja Azari.

01:20
    Kiss lőtt kapásból, középről, jócskán mellé.

01:35
    Hajós lövését Somogyi blokkolja, a korong a palánkon túlra repül.

02:44
    Láda passza után Miskolczi lőhetett tisztán középről, Sevela nagy bravúrral védte a bal felsőbe tartó löketet.

03:03
    Dudas lövése pattant ki, Roczanov nem tudta már ellőni a kipattanót közelről.

03:45
    Nagy cselezte el magát a kapuig, lapos lövését Sevela védte, a kipattanót Becze szúrta rá, de Sevela ezt is elérte a hosszún.

05:15
    Kovács lő a bal szélről, tíz méterről, Bálizs véd magabiztosan.

05:48
    Martine engedte kicsúszni a korongot a támadó harmadból, majd lőtte vissza, les.

06:05
    Boyle lövésébe Cohen ért bele, a korong kapu mellé pattant.

06:30
    A Miskolc gólt szerzett!
    Vezetnek a hazaiak! Zachary Cohen és BECZE TIHAMÉR játszottak össze parádésan a vendégek kapuja előtt, előbbi passzolt balról keresztbe, utóbbi pedig az üresen maradt kapuba lőtt három méterről! 1-0!

07:30
    Vojtkó lőtte el félpályáról a korongot, egyenesen Sevela kezébe.

07:52
    Tóth passzolt balról középre, Dansereau érkezett a kapu elé, de közvetlen közelről már nem tudta ellőni a pakkot Sevela mellett, aki jól zárta a szöget.

08:30
    Popovics és Láda nem értették meg egymást, így elmaradt a veszélyes kontra.

09:05
    Szappanos szerez korongot az ellenfél kapuja előtt, de lövésébe belenyúlt Dudas és blokkolt.

09:30
    Azari veszélyeztetett ezúttal közelről, Bálizs reflexmozdulattal védett.

09:34
    Megvan a második hazai gól is! Buli a vendégek kapuja előtt, Tóth Adrián lő azonnal, Seveláról kipattan, a hosszún érkező HAJÓS ROLAND pedig négy méterről bevágja a jobb alsóba, Sevela nem érhette el! 2-0!

10:05
    Mestyán tilos felszabadítása után ismét az újvárosiak kapuja előtt a korong.

11:02
    Boyle lő jobbról, egy védőn megpattan a korong, Sevelát ez majdnem megzavarta, de végül meg tudta fogni a pakkot.

11:06
    Vojtkó tüzel a kék vonalról, Sevela ügyesen kapja el.

11:20
    Szappanosé az első kétperces, Beczét gáncsolta el.

11:26
    Dansereau passza után Dudas ereszt meg egy szép kapáslövést, Sevela látványos mozdulattal véd.

11:57
    Martine palánkra lökése fölösleges volt és durva, kettős emberhátrányban csapata emiatt.

12:20
    Dudas próbált egyedül előretörni, Peterdi állította meg.

12:40
    Boyle passza után Dudas tüzelt kapásból, nagyon sokkal mellé.

12:49
    Nagy hiba a hazaiaknál, elcserélték magukat, túl sokan voltak a jégen, jön a kiállítás. Becze üli le a büntetést.

13:13
    Újabb hazai gól! A kiállítás után egyből javítanak a Jegesmedvék, Gőz Balázs passzol balról hosszan keresztbe, HAJÓS ROLAND remekül érkezik a hosszún és egy méterről a lemaradó Sevela mellett a bal alsóba lő! 3-0!

14:00
    Martine visszatér a jégre, 45 másodpercig a vendégek lesznek előnyben.

14:25
    Szorongatott helyzetben Boyle vágja ki a korongot a kapu elől, fellélegezhetnek a hazaiak.

14:29
    Nem sokáig voltak teljes létszámban az Acélbikák, Kiss Ákos megy le két percre akadályozásért.

14:52
    Becze visszajön, ismét a Jegesmedvék emberelőnyben.

15:32
    Cohen lekészítése után Dudas ágyúz, Sevela lábbal védi a jobb alsót.

16:30
    A korong a lelátón, Kiss Ákos pedig újra a jégen, ezt a hátrányt kibekkelte a vendégcsapat.

17:08
    Martine találta el botjával Roczanov arcát, meg kell állítani a játékot.

17:08
    Nincs kiállítás, amivel a közönség messzemenően elégedetlen. Roczanov folytatni tudja, ennek viszont örülhet mindenki, nincs sérülés.

17:08
    Mégis van kiállítás, de Gröschl hagyja el a jeget magas bottal való játékért.

17:40
    Gőz kínálta meg takarásból Sevelát, aki résen volt.

18:30
    Pavuk és Nagy akadnak össze a palánknál, de nem alakul ki bunyó.

18:50
    Cohen marad le kevéssel a jobbról kapu elé belőtt korongról.

19:10
    Gröschl visszatér a jégre, egyenlő létszámban a csapatok.

20:00

Az első harmadban gyorsabb és agilisabb játékot mutatott a Miskolc, amely így megérdemelten szerzett háromgólos előnyt. Agresszív támadójáték, néhol remek összjátékok jellemezték a hazaiak játékát, a Dunaújvárosnak nagyot kell javulnia, ha vissza akar jönni a meccsbe.

20:01

20:20
    Tilos felszabadítás Cohentől.

21:15
    Pavuk passzába Dudas piszkált bele, így az nem jutott már el Somogyihoz.

21:45
    Hajós robog el a jobb szélen, majd lő éles szögből, Sevela véd.

22:00
    Dósa lő laposan a kék vonalról, Sevelának nem okoz gondot.

22:50
    Szepessy lő éles szögből, de nem találja el a kaput.

23:30
    Szepessy készíti le Martine-nak a kapu mögül, Martine pedig három méterről, kapásból kicsivel mellé lő.

24:10
    Fliszár passzolt jobbról középre, de Roczanovig már nem jutott el a korong.

25:00
    Kiss lő jobbról, Bálizs kiüti a korongot, Dudas pedig lendületből a kaput üti ki a helyéről, ezért áll a játék.

25:30
    Dansereau lövését Hüffner blokkolja középen.

26:55
    Popovics lő balról, Sevela fogja a korongot.

27:00
    Szilágyi lő estében négy méterről, Sevelának nem okoz gondot.

28:00
    Pavuk tört be jobbról a kapu elé, de kisodródva már nem tudott jól lőni, mellé szállt a kísérlete.

28:25
    Dansereau lövi el jobbról a kapu előtt keresztbe a korongot, senki nem ér bele.

29:10
    Somogyi próbált lőni Gőz mellett, de a védő blokkolni tudott.

29:39
    Kiállítás hazai oldalon: Popovics gáncsolásért kap két percet.

30:15
    Galanisz tüzelt takarásból, Bálizs bravúrral védte a lövést.

30:40
    Galanisz, majd Peterdi közeli lövését védte reflexmozdulattal Bálizs Bence.

31:09
    Kiss mandineres passza után Peterdi lőtt jobbról, éles szögből, Bálizs nagyot védett megint.

31:15
    Hosszú szorongatás után Roczanov szabadítja fel a miskolci kaput.

31:50
    Pozsgai löketét védi Bálizs, Popovics pedig visszatér.

32:00
    A kiegészülés után MISKOLCZI MÁRK kap remek passzt a visszatérő Popovics Patriktól a bal szélen, és öt méterről kilőtte a jobb felső sarkot! 4-0!

32:50
    A kiugró Nagy elől Martine mentett bevetődve hatalmasat.

33:25
    Tóth bepasszát Hajós nem érhette el a kapu előtt.

33:30
    Pavuk Attila is megismerkedik a büntetőpaddal, térdhasználatért.

34:35
    Gőz távoli lökete kerüli el egy kicsivel a kaput.

35:20
    Cohen passzáról marad le egy hajszállal Becze a kapu előtt.

36:15
    Dudas passzol balról vissza, Dansereau tüzel kapásból, nagyot blokkoltak a védők.

37:39
    Túl sok ember a jégen a vendégeknél, kiállítás! Somogyi ül le két percre.

38:10
    Dudas lő messziről, méterekkel kapu mellé.

38:40
    Már ötnél járnak a Jegesmedvék! Becze Tihamér passzol a bal szélről a kapu elé, ahol ZACHARY COHEN érkezik és egy méterről a vert helyzetben lévő Sevela mellett a kapu közepébe lő! 5-0!

39:25
    Somogyi távoli lövését Gőz kezeli le a kapu előtt, majd hozza ki onnan.

39:55
    Tóth közeli lövését védi Sevela, majd kisebb kakaskodás kezdődik, aminek elejét veszik a játékvezetők.

40:00

Újabb remek harmadot zártak a hazaiak! Bár a játékrész elején úgy tűnt, hogy magára talál a Dunaújváros, de aztán elfogyott a lendület, majd Miskolczi és Cohen révén megnyugtató, öt gólos előnyre tettek szert a hazaiak. Ezt a hegyet már aligha mássza meg a vendégcsapat! Tartsanak azért velünk a harmadik felvonásban is, negyedóra múlva kezdődik!

40:01

40:08
    Galanisz köszön be egy közeli lökettel máris, Bálizs véd nagyot.

40:38
    Galanisz lövőhelyzetben eggyel tovább passzol, Szappanos viszont egy méterről már nem tudja ellőni Bálizs mellett a pakkot.

41:40
    Tóth lő kapu mögül befordulva, Sevela nagyot véd. A játékvezetők közben kiállítást jeleznek.

41:45
    Martine kap két percet palánkra lökésért.

43:04
    Tóth készíti le a korongot Hajósnak, ő nyolc méterről lő kapásból, Sevela reflexmozdulattal véd.

43:24
    Tóth ezúttal maga fordul kapura az alapvonalról, de nem tudja ellőni Sevela mellett.

44:25
    Kiss tüzel messziről, nem találja el a kaput.

45:50
    Mezőnyben birkóznak a játékosok, egyik csapat sem töri már magát össze a gólért.

46:37
    Becze kap remek passzt Gőztől, kapura viszi a korongot, kíséri őt Cohen is, de inkább a lövést választja, Sevela bravúrral véd.

47:13
    Tóth és Hüffner szólalkoznak kicsit össze, de hamar helyreáll a béke.

48:50
    Szép összjáték után Szilágyi lőtt, Martine blokkolta.

49:30
    Becze lövését Pozsgai blokkolta, a lecsorgót Miskolczi lőtte el, azt is Pozsgai hárította vállal.

50:10
    Becze próbálta megint egyedül megcsinálni, két csel után kicsit kiszorítva tüzelt, Sevela védeni tudott.

50:50
    Boyle próbálja meglepni Sevelát egy távoli lövéssel, sikertelenül.

51:11
    Martine bombáz messziről, Bálizs véd nagyot.

51:16
    Popovics és Martine akadnak össze, kőkemény egy az egy elleni bunyó veszi kezdetét kesztyű és fejvédő nélkül. Nagy küzdelemben a hazai játékos arat győzelmet, a közönség majdnem hangosabb mint a gólok után.

51:16
    A játékvezetők tanácskoznak, a közönség ünnepel.

51:17
    Folytatódik a játék.

51:52
    Féltucatnál a hazaiak! Popovics verése után itt az újabb pofon! LÁDA BALÁZS közelíti meg a jobb szélen a kaput, hat méterről lövésre szánja el magát és kipókhálózza a jobb felsőt! 6-0!

52:15
    Dudas kap két perces büntetést játék késleltetésért. Közben természetesen a bunyóért Popovics és Martine is végleges kiállítást kaptak.

53:20
    Emberelőnyben sem tud már összeszedetten támadni a DAB, Boyle, majd Tóth szabadítanak fel könnyedén.

53:45
    Tóth lóg meg egyedül, Pozsgai éri utol és rántja le, de a játékvezetők szerint nem történt szabálytalanság.

54:15
    Dudas tér vissza a jégre.

54:47
    Mestyán lő távolról, Bálizs ér bele lábbal, a palánkon túlra pattan a korong.

55:06
    Becze vitte rá ismét Sevelára, bevetett néhány nagyszerű cselt, de a kapus mellett már nem tudta ellőni a pakkot.

55:10
    Kovács Viktor kap két percet gáncsolásért.

56:15
    Hajós szúrt kapura hét méterről, Sevela reflexmozdulattal szedte ki a jobb felsőből.

56:50
    Dudas megpattanó lövése Sevela kezében köt ki.

57:12
    Dansereau és Becze összjátéka után utóbbi hagyja ki sokadik helyzetét.

58:44
    Sagert tilos felszabadítása töri meg a játékot.

59:08
    Hüffner lőhetett tisztán középről, életerős löketét Bálizs védte magabiztosan.

59:47
    Hajós kerül ziccerbe a kapu előtt, megpróbálja elhúzni Sevela mellett, de már nem tudja kapura húzni a korongot.

60:00

A Miskolci Jegesmedvék igazi fiesztát rendeztek szép számú közönségük számára ma este! A liga éllovasának momentumai is alig voltak, a hazaiak megállíthatatlanok voltak. Ezt a meccset Miskolcon még biztosan sokáig emlegetik majd! Mára köszönöm a figyelmet, további szép estét és kellemes hétvégét kívánok! (21:06:21)

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Becze (Cohen, Nagy), 10. Hajós (Tóth), 14. Hajós (Gőz), 32. Miskolczi (Popovics, Sagert), 39. Cohen (Becze, Dudas), 52. Láda B. (Fliszár, Gőz)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Nagy, Cohen, Becze – Gőz, Dósa, Hajós, Tóth, Dansereau – Sagert, Vojtkó, Popovics, Láda B., Miskolczi – Ritó, Budai, Roczanov, Fliszár, Szilágyi

Játékvezetők: Halassy, Kincses – Muzsik, Soltész