MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
Dunaújváros PASE
1:0 (0:0)
Paksi FC
szombat 22.11.2014, 16:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Az első félidőben egy egy veszélyes helyzet adódott, gólt nem láthattunk, csak egy veszélyes Haraszti lövést, és Zsótér ziccere, amit a kapus bravúrral fogott.

A második félidő sokkal eseménydúsabb volt, gólt is láthattunk. Nikházi érkezett Petneházi remek beadására, és védhetetlenül fejjel gólt szerzett. Volt még a vendégek részéről egy nagy kapufa a végén! Ez a gól eldöntötte a meccset, és otthon tartotta az újváros a három pontot. Ezzel feljöttek a tabellán a 12. helyre, és elmozdultak a kieső helyről!! Köszönjük, hogy velünk tartottak! További szép napot minden Kedves Nézőnek! (17:54:19)

90+5

90+5
    Nikházi lőtte ki a tömegből.

90+4
    Szögletet végezhet el a Paks!

90+3
    Bartha baloldali beadása lecsúszott. Kirúgás.

90+2
    Teljesen kinyílnak a vendégek az egyenlítés érdekében.

90+1
    A beadás élesen csavarodott, de Nagy ma nem képes hibázni.

90+1
    Öt perc a ráadás.

90
    A védők szögletre mentettek, ápolni kell az egyik játékost!

90
    Ismét szabadrúgás, Kovács végezte el, de ezt is leszedte Nagy!

89
    A visszatett labdát is Nagy fogta magabiztosan.

88
    Petneházi helyére Dodlek érkezett.

87
    Sistergős kapufa, 12 méterről, éppen hogy kipattant, majd egy félolló, és Nagy óriási védése ! Paksi szöglet!

86
    Orosz addig tologatta amíg tiszta lövőhelyzet adódott. Molnár leért és fogta.

85
    Óriási helyzet! Könyves fűzte be védőjét majd 12 méterről a kapus ölébe rúgta a labdát.

85
    Csehi a földön, szabadrúgást kapott a hazai csapat.

84
    Böőr két remek cselt mutatott be, majd adott a hosszú oldalra egy pontos passzt Nikházinak, a levétellel gondok adódtak, és kisodródott a játékos. A támadásnak vége.

83
    Orosz követett el taktikai faltot.

83
    Folytatódik a meccs, képes folytatni Orosz.

82
    A játékvezető megállította a meccset, ápolni kell Orosz Márkot.

81
    A bal oldalon veszélyesebb az újváros, most is ott harcoltak ki szabadrúgást.

80
    Tíz perc van a meccsből!

78
    Haraszti tartott rá ellenfele lábára, Szalai a labda mögött.

77
    Petneházi végezte el a szabadot, majd Thiago sarokkal készítette elő, a lövést azonban blokkolták.

76
    Hatalmasat szerelt Nikházi, aki bevetődött a labda elé, megakadályozva a lövést, és a gólhelyzetet.

75
    Bertus helyére Kiss érkezett.

74
    Bartha eresztett egy lövést, azonban Nagy leért, és magabiztosan fogta.

72
    A labda elhagyta az alapvonalat. Molnár jöhet kirúgással.

70
    Nagy Gergelyt kell ápolni, képes folytatni.

69
    Egy remek baloldali beadást követően nagy helyzet, de Nagy elcsente a labdát a támadó elől. Nem sokon múlt.

65
    A második félidő derekán gólt szerzett a hazai csapat. Egyenlőre nem tudott váltani a Paks, lendületben továbbra is a Dunaújváros.

64
    Jót tett a gól a meccsnek. Lüktető, izgalmas meccs.

63
    Böőr remek egyéni megmozdulását láthattuk. Majd a passz elakadt, de ismét hozzákerült. Lövését blokkolták.

62
    Zsótért rúgta fel Kecskés, sárgalap!

61
    A Dunaújváros gólt szerzett!Petneházi beadására remekül érkezett NIKHÁZI MÁRK, aki berobbant a védők gyűrűjében, és fejjel bevágta. Remek gól!

60
    Bartha kapott sárgát teljes joggal.

60
    Petneházi beadását kifejelték.

59
    Tamási rúgta meg Nikházit. Most az újváros előtt adódott veszélyes helyről pontrúgás.

58
    Veszélyes volt a beadás, levette a támadó, majd Harasztinak passzolt aki mellé gurította. Kirúgás.

57
    Lázár szabálytalankodott, és megmozdulása sárgát ért.

56
    Kulcsár vitte be a büntetőterületen belülre, de lekapcsolták a labdát, bedobás.

54
    Lázár került nagy helyzetbe a kapuval szemben, majd 14 méterről fölé durrantott!

53
    A második félidőben egyenlőre helyzet nem adódott ezidáig!

50
    Haraszti elől mentettek, meleg helyzet volt a hazaiak tizenhatosán belül.

49
    Orosz kapott szabadrúgást.

48
    Remek védőmunka, hazai bedobás következik.

47
    Villám vesztett labdát a saját térfelén. Jöhet a Paks.

46
    Báló beadására volt érkező, azonban a fejes fölé szállt. Kirúgás.

46
    Az újváros kezdte a második félidőt.

46

Az első félidőben egy-egy helyzetet érdemes kiemelni. A 20. percben Zsótér került szembe a kapussal, és 5-6 méterről belelőtte, vagy mondhatni, hogy Molnár bravúr. A 36. percben Haraszti végezte el a szabadot, éles, erős lövése a bal alsóba tartott, de Nagy leért, és mentett. Hamarosan folytatjuk a második félidővel! Tartsanak velünk!

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Vági tartotta fel ellenfelét, besárgult ő is.

44
    Haraszti cselezett, de Sárközi szerelte, bedobás.

43
    A bedobást szöglet váltja. Nikházi adta be a labdát, amit ismét kivágtak a védők. Két perc van a félidőből.

43
    Orosz előtt egy védő volt mindössze, és nem dőlt be a cselnek! Bedobás következik a hazaiak részéről.

42
    A szögletből nem adódott veszély, jöhet a kontra.

41
    Haraszti harcolt ki szögletet.

40
    A szögletet kifejelték, majd egy távoli próbálkozás, amit blokkoltak, ismét az újváros támadhat.

40
    Böőr harcolt ki szögletet.

39
    Haraszti volt lesen.

38
    Csehi kapott szabadrúgást, Petneházi végezte el, hátul passzolgat a Dunaújváros.

37
    A szögletet követően egy gyengére sikerült fejes következett, kirúgással folytatódik a játék.

36
    Haraszti tekerte rá, a bal alsóba tartott a labda, Nagy azonban bravúrral védett. Szöglet.

35
    Veszélyes helyről jöhet a paksi szabadrúgást. Haraszti a labda mögött.

34
    Orosz tartózkodott lesen.

32
    Nikházi mutatott be szép cselt a közönség örömére, azonban utána faltolnak vele szemben, de nem ítél semmit a játékvezető, folyamatosan a PASE támad percek óta.

31
    Báló kapott sárgalapot szabálytalanság miatt.

29
    A szögletet kirúgták a védők, de maradt a labda az újvárosnál.

29
    Kovács mentett nagyot, Petneházi jöhet a szöglettel.

28
    Petneházi adta el a labdát, jöhet a Paks.

27
    Petneházi beadása nem jó, Molnár jöhet kirúgással.

26
    Kecskés szabálytalan Böőrrel szemben, Veszélyes helyről jöhet a beadás.

25
    Kulcsár indította Harasztit, de Csehi kivágta oldalra, bedobás.

24
    Ismét ígéretes beadás volt, Böőr centikkel maradt le, Molnár fogta a labdát.

24
    A saját térfelére szorították a Paksot a hazaiak, most ők kezdeményeznek.

23
    Az első félidő közepén járunk, elsősorban középen folyik a játék, nem sikerült feltörni egyik védelmet sem, de ehhez Zsótér volt a legközelebb, aki kis híján gól szerzett.

22
    Zsótér ismét a pályán, kiegészültek a piros mezesek.

20
    Az eddigi legnagyobb helyzet, a jobb oldali beadásba belecsúsztattak, és ziccerbe került Zsótér, aki belelőtte Molnárba a labdát. Ápolni is kell, de képes folytatni!

19
    Böőr kapott szabadrúgást a kezdőkörben.

18
    Lázár passzolgat Nikházival, jól tartja a labdát a hazai csapat ezekben a pillanatokban.

16
    Az előre ívelt labda Kulcsárnak nem volt jó, Nagynál a játékszer.

15
    Ismét Zsótér helyzetben, balról adta be, éppen hogy tudott tisztázni a védő. Bedobás.

14
    Hajszálpontos passzt kapott Zsótér, aki fejjel veszélyeztetett, Molnár azonban fogta a fejest.

13
    Ismét Kulcsár kapott szabadrúgást.

12
    Kovács egy remek keresztpasszt adott társának, de előrébb nem sikerült jutni, többet van a labda a Paksnál.

11
    Böőr Zoltán kapott remek passzt, azonban egy védő elzárta az utat, és higgadtan kikísérte a labdát. Kirúgás.

10
    Kulcsár kapott a lábára egyet, Andó-Szabó Sándor lefújta. Szabadrúgás.

9
    Egy 35 méteres lövés tartott Molnár kapujára, akinek gondot ez nem okozott.

8
    Az első hazai támadás a jobb szélen, de a beadásra nem jutott erő, a védők lekapcsolták a támadást.

6
    Kulcsár követett el támadó faltot. Nagy végezheti el a szabadrúgást.

5
    Haraszti csele nem jött be, Nagy kaparintotta meg a labdát.

4
    Tartja a Paks az hazaiak térfelén a játékszert.

3
    Haraszti cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de lövése lecsúszott. Nagy jöhet kirúgással.

3
    Vági végezhet el bedobást.

2
    Farkas végezte el a szabadrúgást, de helyzetbe nem sikerült hoznia társát.

1
    Rögtön szöglethez jutottak a vendégek, de a beadást kifejelték.

1
    A Paks kezdte a meccset . Fehér mezben a vendégek, pirosban a hazaiak.

1

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában szombat délután 16.00-kor fogadja a Dunaújváros PASE csapata az MVM Paks csapatát.

Az újváros hétközben játszott a Ligakupában egy szoros meccset a csoport elsőségért, de 1:2-re kikaptak az MTK együttesétől, így számukra a második hely jutott, ami szintén továbbjutást ért. A bajnokságban jelenleg a 15. helyen találhatóak, nem olyan rég mozdultak el az utolsó helyről, ez köszönhető annak, hogy most már meccseik zömét otthon játsszák. Eddig 14 meccsen két győzelem, négy döntetlen, nyolc vereség a mérleg.
    Hazai környezetben három meccsen kétszer győztek, egy döntetlen mellet. (Igaz az fehérváron volt a Pápa ellen)

A Paks csapata nem játszott a héten még meccset, ez kiderül majd hogy jót, vagy rosszat tett a csapatnak. Jelenleg a várakozásokat felülmúlva teljesít a gárda.
    A tabella harmadik helyén vannak. 14 meccsen hét győzelem, öt döntetlen, két vereség. Idegen szereplésük alkalmával két győzelem, négy döntetlen, és mindösszesen egy vereség a mérleg.

A két csapat tavaly a Magyar Kupában került össze, amikor Dunaújvárosban diadalmaskodtak a hazaiak 2:0-ra. A Ligakupában tavaly mindkét meccsen hazai győzelem született, tehát tavaly mindkét alkalommal nyert a PASE otthon. Izgalmas, remek meccs lesz. Minden fontos eseményről élőben tudósítunk Önöknek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 61. Nikházi

Lapok:   57. Lázár (DUP) – 31. Báló (PAS), 45. Vági (PAS), 60. Bartha (PAS), 62. Kecskés (PAS)

Dunaújváros PASE: Nagy – Csehi, Sárközi, Farkas ( 50' Szalai), Villám – Nikházi, Böőr, Lázár – Zsótér 68' Thiago), Petneházi ( 88' Dodlek), Orosz
    Cserék: Milinte – Szalai ,Thiago, Godslove, Sóron, Dodlek, Hangya

Edző: Dobos Barna

Paksi FC: Molnár – Vági, Kovács, Gévay, Báló – Tamási ( 68' Kesztyűs), Bartha – Kulcsár 68' Könyves), Kecskés, Bertus ( 75' Kiss) – Haraszti
    Cserék: Csernyánszki – Bagó, Kiss, Nagy R., Bor, Kesztyűs, Könyves