MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
Dunaújváros PASE
1:0 (0:0)
Paksi FC
szombat 22.11.2014, 16:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában szombat délután 16.00-kor fogadja a Dunaújváros PASE csapata az MVM Paks csapatát.

Az újváros hétközben játszott a Ligakupában egy szoros meccset a csoport elsőségért, de 1:2-re kikaptak az MTK együttesétől, így számukra a második hely jutott, ami szintén továbbjutást ért. A bajnokságban jelenleg a 15. helyen találhatóak, nem olyan rég mozdultak el az utolsó helyről, ez köszönhető annak, hogy most már meccseik zömét otthon játsszák. Eddig 14 meccsen két győzelem, négy döntetlen, nyolc vereség a mérleg.
    Hazai környezetben három meccsen kétszer győztek, egy döntetlen mellet. (Igaz az fehérváron volt a Pápa ellen)

A Paks csapata nem játszott a héten még meccset, ez kiderül majd hogy jót, vagy rosszat tett a csapatnak. Jelenleg a várakozásokat felülmúlva teljesít a gárda.
    A tabella harmadik helyén vannak. 14 meccsen hét győzelem, öt döntetlen, két vereség. Idegen szereplésük alkalmával két győzelem, négy döntetlen, és mindösszesen egy vereség a mérleg.

A két csapat tavaly a Magyar Kupában került össze, amikor Dunaújvárosban diadalmaskodtak a hazaiak 2:0-ra. A Ligakupában tavaly mindkét meccsen hazai győzelem született, tehát tavaly mindkét alkalommal nyert a PASE otthon. Izgalmas, remek meccs lesz. Minden fontos eseményről élőben tudósítunk Önöknek!

1

1
    A Paks kezdte a meccset . Fehér mezben a vendégek, pirosban a hazaiak.

1
    Rögtön szöglethez jutottak a vendégek, de a beadást kifejelték.

2
    Farkas végezte el a szabadrúgást, de helyzetbe nem sikerült hoznia társát.

3
    Vági végezhet el bedobást.

3
    Haraszti cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de lövése lecsúszott. Nagy jöhet kirúgással.

4
    Tartja a Paks az hazaiak térfelén a játékszert.

5
    Haraszti csele nem jött be, Nagy kaparintotta meg a labdát.

6
    Kulcsár követett el támadó faltot. Nagy végezheti el a szabadrúgást.

8
    Az első hazai támadás a jobb szélen, de a beadásra nem jutott erő, a védők lekapcsolták a támadást.

9
    Egy 35 méteres lövés tartott Molnár kapujára, akinek gondot ez nem okozott.

10
    Kulcsár kapott a lábára egyet, Andó-Szabó Sándor lefújta. Szabadrúgás.

11
    Böőr Zoltán kapott remek passzt, azonban egy védő elzárta az utat, és higgadtan kikísérte a labdát. Kirúgás.

12
    Kovács egy remek keresztpasszt adott társának, de előrébb nem sikerült jutni, többet van a labda a Paksnál.

13
    Ismét Kulcsár kapott szabadrúgást.

14
    Hajszálpontos passzt kapott Zsótér, aki fejjel veszélyeztetett, Molnár azonban fogta a fejest.

15
    Ismét Zsótér helyzetben, balról adta be, éppen hogy tudott tisztázni a védő. Bedobás.

16
    Az előre ívelt labda Kulcsárnak nem volt jó, Nagynál a játékszer.

18
    Lázár passzolgat Nikházival, jól tartja a labdát a hazai csapat ezekben a pillanatokban.

19
    Böőr kapott szabadrúgást a kezdőkörben.

20
    Az eddigi legnagyobb helyzet, a jobb oldali beadásba belecsúsztattak, és ziccerbe került Zsótér, aki belelőtte Molnárba a labdát. Ápolni is kell, de képes folytatni!

22
    Zsótér ismét a pályán, kiegészültek a piros mezesek.

23
    Az első félidő közepén járunk, elsősorban középen folyik a játék, nem sikerült feltörni egyik védelmet sem, de ehhez Zsótér volt a legközelebb, aki kis híján gól szerzett.

24
    A saját térfelére szorították a Paksot a hazaiak, most ők kezdeményeznek.

24
    Ismét ígéretes beadás volt, Böőr centikkel maradt le, Molnár fogta a labdát.

25
    Kulcsár indította Harasztit, de Csehi kivágta oldalra, bedobás.

26
    Kecskés szabálytalan Böőrrel szemben, Veszélyes helyről jöhet a beadás.

27
    Petneházi beadása nem jó, Molnár jöhet kirúgással.

28
    Petneházi adta el a labdát, jöhet a Paks.

29
    Kovács mentett nagyot, Petneházi jöhet a szöglettel.

29
    A szögletet kirúgták a védők, de maradt a labda az újvárosnál.

31
    Báló kapott sárgalapot szabálytalanság miatt.

32
    Nikházi mutatott be szép cselt a közönség örömére, azonban utána faltolnak vele szemben, de nem ítél semmit a játékvezető, folyamatosan a PASE támad percek óta.

34
    Orosz tartózkodott lesen.

35
    Veszélyes helyről jöhet a paksi szabadrúgást. Haraszti a labda mögött.

36
    Haraszti tekerte rá, a bal alsóba tartott a labda, Nagy azonban bravúrral védett. Szöglet.

37
    A szögletet követően egy gyengére sikerült fejes következett, kirúgással folytatódik a játék.

38
    Csehi kapott szabadrúgást, Petneházi végezte el, hátul passzolgat a Dunaújváros.

39
    Haraszti volt lesen.

40
    Böőr harcolt ki szögletet.

40
    A szögletet kifejelték, majd egy távoli próbálkozás, amit blokkoltak, ismét az újváros támadhat.

41
    Haraszti harcolt ki szögletet.

42
    A szögletből nem adódott veszély, jöhet a kontra.

43
    Orosz előtt egy védő volt mindössze, és nem dőlt be a cselnek! Bedobás következik a hazaiak részéről.

43
    A bedobást szöglet váltja. Nikházi adta be a labdát, amit ismét kivágtak a védők. Két perc van a félidőből.

44
    Haraszti cselezett, de Sárközi szerelte, bedobás.

45
    Vági tartotta fel ellenfelét, besárgult ő is.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45+1

Az első félidőben egy-egy helyzetet érdemes kiemelni. A 20. percben Zsótér került szembe a kapussal, és 5-6 méterről belelőtte, vagy mondhatni, hogy Molnár bravúr. A 36. percben Haraszti végezte el a szabadot, éles, erős lövése a bal alsóba tartott, de Nagy leért, és mentett. Hamarosan folytatjuk a második félidővel! Tartsanak velünk!

46

46
    Az újváros kezdte a második félidőt.

46
    Báló beadására volt érkező, azonban a fejes fölé szállt. Kirúgás.

47
    Villám vesztett labdát a saját térfelén. Jöhet a Paks.

48
    Remek védőmunka, hazai bedobás következik.

49
    Orosz kapott szabadrúgást.

50
    Haraszti elől mentettek, meleg helyzet volt a hazaiak tizenhatosán belül.

53
    A második félidőben egyenlőre helyzet nem adódott ezidáig!

54
    Lázár került nagy helyzetbe a kapuval szemben, majd 14 méterről fölé durrantott!

56
    Kulcsár vitte be a büntetőterületen belülre, de lekapcsolták a labdát, bedobás.

57
    Lázár szabálytalankodott, és megmozdulása sárgát ért.

58
    Veszélyes volt a beadás, levette a támadó, majd Harasztinak passzolt aki mellé gurította. Kirúgás.

59
    Tamási rúgta meg Nikházit. Most az újváros előtt adódott veszélyes helyről pontrúgás.

60
    Petneházi beadását kifejelték.

60
    Bartha kapott sárgát teljes joggal.

61
    A Dunaújváros gólt szerzett!Petneházi beadására remekül érkezett NIKHÁZI MÁRK, aki berobbant a védők gyűrűjében, és fejjel bevágta. Remek gól!

62
    Zsótért rúgta fel Kecskés, sárgalap!

63
    Böőr remek egyéni megmozdulását láthattuk. Majd a passz elakadt, de ismét hozzákerült. Lövését blokkolták.

64
    Jót tett a gól a meccsnek. Lüktető, izgalmas meccs.

65
    A második félidő derekán gólt szerzett a hazai csapat. Egyenlőre nem tudott váltani a Paks, lendületben továbbra is a Dunaújváros.