Magyarország_dup – Szlovénia 40:28 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Magyarország_dup
40:28 (11:9)
Szlovénia
szerda 26.11.2014, 15:30 • Nagyatád, Városi Sportcsarnok • Felkészülési mérkőzések (U18)

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 15:30-kor kezdődik.

A Horvátországban rendezett nyári korosztályos világbajnokság után ismét a magyar junior női kézilabda-válogatott mérkőzéseiről közvetítünk!

A nyári VB után a nemzeti együttes kerettagjai kiöregedtek, így új válogatott épül, egy új szakmai stábbal. A magyar női junior válogatottat ifjabb Kiss Szilárd irányítja, akinek munkáját Papp György segíti.

Formálódó fiatal csapatunk november 24-e és november 27-e között Nagyatádon edzőtáborozik, s a dél-somogyi kisvárosban két nemzetközi felkészülési mérkőzést is vív Szlovénia hasonló korosztályú nemzeti alakulatával.

Az ifjabb Kiss Szilárd által vezetett szakmai stáb útmutatásaival válogatottunk napi két edzéssel hangol az előttük álló feladatokra, s a tréningeket két felkészülési mérkőzés színesíti. A magyar és a szlovén korosztályos válogatott első összecsapására az előzetes tervek szerint november 26-án, szerdán 15:30-tól, míg a másodikra november 27-én, csütörtökön 09:30-tól kerül sor.

Mindkét találkozót élőben közvetítjük, tartsanak velünk!

Nagy tisztelettel köszöntjük Olvasóinkat, a magyar szurkolókat a nagyatádi Városi Sportcsarnokból, ahol bő egy és negyedóra múlva kezdetét veszi a magyar és a szlovén női junior kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzése.

Harminc perccel a kezdősípszó előtt már mindkét válogatott intenzíven melegít. Ma délután a magyarok meggypiros szerelésben, míg a szlovének tiszta kékben szerepelnek. A házigazdák hálóőrei narancssárga, míg az északkeleti szomszédok kapusai citromsárga-kék dresszben állnak a "ketrec" elé.

A két csapat közös megegyezése alapján a mai játékidő a hagyományos két félidős forma helyett 3x30 perc lesz.

Magyarország: (12) Mistina Kitty, (54) Győri Barbara, (55) Gercsó Nóra – (2) Pásztor Noémi, (5) Hámori Konszuéla, (6) Pintér Zsanett, (7) Horváth Petra, (9) Diószegi Nikolett, (14) Gerháth Fanni, (21) Bouti Fruzsina, (22) Csala Anita, (28) Élő Beatrix, (29) Mód Noémi, (30) Puhalák Szidónia, (39) Kemény Dóra, (48) Faluvégi Dorottya, (61) Szabó Laura

Szövetségi edző: ifjabb Kiss Szilárd

Szlovénia: (1) Bratina Anja, (12) Golob Pia, (16) Burzanovic Natalija – (2) Svetik Maja, (4) Zelnik Ursa, (5) Cede Petra, (7) Abina Ana, (8) Micic Milica, (9) Voglar Kaja, (10) Stanko Tjasa, (11) Ljepoja Natasa, (13) Fragenz Asja, (14) Beganovic Aneja, (15) Rudman Tjasa, (17) Cehic Saida, (18) Poplasen Suzana, (19) Pisek Jasmina, (20) Unuk Alin

Szövetségi edző: Voglar Bojan

Játékvezetők: Burghardt Lukrécia, Burghardt Rozália.

A lelátókon szépen gyűlik a közönség, a korai időpont ellenére nagyjából kétszázan lehetünk a helyszínen.

1
    A szlovénok kezdték a mérkőzést.

A magyar válogatott kezdőcsapata: Gercsó – Diószegi, Pintér Zs., Csala, Gerháth, Horváth P., Puhalák

A vendégek kezdőcsapata: Golob – Pisek, Unuk, Ljepoja, Stanko, Micic, Cehic (0:0)

1
    Ljepoja Natasa kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután túl kemény volt a falban. (0:0) (0:0)

2
    GERHÁTH FANNI ment fel a falra, majd lőtte ki a jobb felső sarkot. (1:0) (1:0)

3
    Rengeteg hibával kezd a szlovén válogatott, ugyanakkor a mieink sem sokkal pontosabbak. (1:0) (1:0)

3
    Stanko Tjasa vitte földre Csala Anitát, villant a sárga lap. (1:0) (1:0)

4
    A szabaddobás után CSALA ANITA kapott labdát, majd a léc alá lőtte. (2:0) (2:0)

4
    Az ellenakció során Csala Anita volt keményebb a kelleténél, sárga lap. (2:0) (2:0)

4
    Diószegi Nikolett vitte földre ellenfelét, egy támadáson belül a második magyar sárga kártya villant! (2:0) (2:0)

5
    Egy elrontott támadás a hazai, egy elrontott a vendégek oldalán. Most éppen a szlovén válogatott akciózhat az első góljáért a mai mérkőzésen. (2:0) (2:0)

6
    STANKO TJASA nevéhez fűződik a vendégek első találata. (2:1) (2:1)

6
    MICIC MILICA maradt egyedül, majd a léc alá küldte a játékszert. (2:2) (2:2)

7
    A mieink harmadik gólját PINTÉR ZSANETT szerezte, beállóból. (3:2) (3:2)

6
    Végigjátszott szlovén akció végén Unuk Alin lőtt, azonban Gercsó Nóra remek mozdulattal hárított. (3:2) (3:2)

7
    A gyors lerohanás végén BOUTI FRUZSINA volt eredményes. (4:2) (4:2)

8
    Remek iramban zajlik a mérkőzés, egyelőre nyugodtan kijelenthető, hogy színvonalas találkozónak lehetünk szemtanúi. (4:2) (4:2)

9
    Vendégakció végén Stanko Tjasa szánta el lövésre magát, Gercsó Nóra ezúttal lábbal védett. (4:2) (4:2)

9
    Micic Milica nevéhez fűződik az összecsapás ötödik sárga lapja. (4:2) (4:2)

10
    STANKO TJASA kapott remek labdát, majd gyönyörű mozdulattal lőtt a kapu közepébe. (4:3) (4:3)

10
    Hazai labdavesztést követő gyors kontra végén PISEK JASMINA egyenlített! (4:4) (4:4)

11
    Egy párharc során Csala Anita maradt a földön, akinek el is kellett hagynia pályát, miután vérezni kezdett a térde. Helyére Hámori Konszuéla érkezett. (4:4) (4:4)

12
    Hámori Konszuéla rögtön el is adta a labdát, a szlovén kontra végén pedig Cehic Saida lőtt is, azonban Gercsó Nórát találta telibe! (4:4) (4:4)

12
    Ljepoja Natasa vitte kétperces kiállítást érően a földre Pintér Zsanettet. (4:4) (4:4)

13
    STANKO TJASA szerezte együttese ötödik, önmaga harmadik gólját. (4:5) (4:5)

13
    A gyors ellenakció végén Puhalák Szidónia próbálta a bal alsó sarokba húzni a labdát, azonban Golob Pia remek érzékkel hárítani tudott. (4:5) (4:5)

14
    A kezdeti álmosság után felpörgött a szlovén együttes, míg a mieink játékába az utóbbi percekben viszonylag sok hiba csúszik, így tizennégy perc után egygólos hátrányban van nemzeti csapatunk. (4:5) (4:5)

15
    UNUK ALIN révén kerültek kétgólos előnyben a szlovén fiatalok. (4:6) (4:6)

16
    Magyar labdavesztés után MICIC MILICA kapott remek labdát, majd határozott mozdulattal továbbított a ketrec jobb oldalába. (4:7) (4:7)

16
    Kilenc perc után DIÓSZEGI NIKOLETT törte meg a hazai gólcsendet, s jegyezte a mieink ötödik találatát. (5:7) (5:7)

17
    Szlovén labdavesztés után HÁMORI KONSZUÉLA játszotta tisztára magát, majd csökkentette egygólos a magyar hátrányt. (6:7) (6:7)

17
    Ljepoja Natasa állt ki ismételten két perc erejéig. A vendégek 11-esének öt perc alatt a második kiállítása volt. (6:7) (6:7)

18
    Pintér Zsanett kapott remek labdát beállóba, ellenfeléről le is fordult, azonban Golob Piát találta telibe. (6:7) (6:7)

19
    Unuk Alin tört be egy forintos passzal, ám kísérletét Gercsó Nóra hárítani tudta. (6:7) (6:7)

20
    Rudman Tjasa szabálytalankodott hétméterest érően Diószegi Nikolettel szemben. (6:7) (6:7)

20
    A megítélt büntetőt Élő Beatrix középre lőtte, Golob Pia határozott mozdulattal mentett meg csapatát az egyenlítő góltól. (6:7) (6:7)

21
    A végigjátszott ellentámadás lezárásaként STANKO TJASA lőtte csapata nyolcadik gólját. (6:8) (6:8)

21
    Hámori Konszuéla passza volt pontatlan Pintér Zsanett számára, azonban a látogatók elkapkodták a lerohanást, ismét indulhat a magyar csapat! (6:8) (6:8)

22
    HÁMORI KONSZUÉLA játszotta tisztára magát ismét, majd csökkentette egygólosra a mieink hátrányát. (7:8) (7:8)

22
    Szlovén lépéshiba után indulhat a magyar válogatott az egyenlítéséért! (7:8) (7:8)

23
    Remekül végigvezetett akció végén HORVÁTH PETRA ment fel a falra, majd a sáncon megpattanva lövése a bal felső sarokban kötött ki. (8:8) (8:8)

23
    22:37-nél, a vendégek szövetségi edzője, Voglar Bojan időt kért. (8:8) (8:8)

23
    Vendégtámadással folytatódik tehát a találkozó. (8:8) (8:8)

23
    A kissé gyorsan végigvezetett akció végén Pisek Jasmina lőtt, azonban kísérletét Gercsó Nóra kézzel hárította. (8:8) (8:8)

24
    Pisek Jasmina szabálytalankodott kétperces kiállítást érően. (8:8) (8:8)

25
    A látogatók közel 40-45 másodpercig támadhattak, azonban Stanko Tjasa lökete elkerülte a mieink kapuját. (8:8) (8:8)

26
    A magyar csapat indulhatott a vezetéséért, azonban egy labdavesztést követően fordulhatnak a vendégek. (8:8) (8:8)

26
    Pisek Jasmina kapott remek passzt a jobbszélen, a jobbkezes játékos a ketrec hosszú oldalát vette célba, ám a lelátón helyet foglalókra nagyobb veszélyt jelentett, mint a magyar kapura... (8:8) (8:8)

27
    A gyors ellentámadás végén KEMÉNY DÓRA ment fel a falra, majd szerezte meg ismét a mieink számára a vezetést! (9:8) (9:8)

28
    Pintér Zsanett kapta a mérkőzés utolsó sárga lapját, miután túlzottan kemény volt Voglar Kaja-val szemben. (9:8) (9:8)

28
    Elkapkodott vendégtámadás után kontrázhatott a magyar válogatott, s DIÓSZEGI NIKOLETT a jobbszélről érkezve gyönyörűen lőtte ki a bal felső sarkot. (10:8) (10:8)

28
    Pintér Zsanett ismét keményebb volt a kelleténél, ám ezúttal kétperces kiállításban részesült. (10:8) (10:8)

29
    28:43-nál ifjabb Kiss Szilárd is kikérte első idejét a mai összecsapáson. (10:8) (10:8)

29
    És akkor tehát magyar támadással folytatódik a találkozó. (10:8) (10:8)

29
    HÁMORI KONSZUÉLA ezúttal is remek mozdulattal vétette észre magát, s szerezte meg a mieink tizenegyedik gólját. (11:8) (11:8)

30
    BEGANOVIC ANEJA kapott labdát beállóban, majd csökkentette kétgólosra a vendégek hátrányát. (11:9) (11:9)

30
    Gyaníthatóan ez volt az első félidő utolsó valamit mondó szituációja, pillanatokon belül véget ér az első harminc perc. (11:9) (11:9)

30
    Véget ért az első félidő. (11:9)

Remek iramban vívták meg a csapatok az első felvonást, színvonalas csatát láthattunk. Jobban kezdett a magyar csapat, majd az álmosan indító, ám időközben felpörgő szlovén fiatalok előbb egyenlítettek, ezt követően pedig kihasználva a mieink közel kilencperces gólcsendjét három találattal elléptek.

Válogatottunk 8-8-nál érte utol ellenfelét, s az utolsó hét és fél percet 3-1-re nyerve 11-9-re vezet a szünetben.

Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második felvonással!

A szünetben fontos hangsúlyozni, hogy a két csapat közös megegyezése alapján a mai játékidő a hagyományos két félidős forma helyett 3x30 perc.

A magyar csapat már mintegy két perce megérkezett a folytatásra, ám a vendégek még nem bukkantak fel az öltözők mélyéről.

Mindkét együttes a pályán, hamarosan kezdődik a második félidő, melynek elején 19 másodpercig lesz még emberhátrányban a magyar csapat.

31
    Elkezdődött a második játékrész. (11:9)

31
    ÉLŐ BEATRIX parádés találata nyitja a második felvonást: a remek felépítésű játékos talpról lőtt nagyon nagy gólt a kapufa érintésével a jobb felső sarokba. (12:9) (12:9)

32
    Szlovén labdavesztést követő magyar akció lezárásaként ÉLŐ BEATRIX bombázta a labdát a jobb alsó sarokba. (13:9) (13:9)

33
    PISEK JASMINA kapott labdát a jobbszélen, majd kilőtte a ketrec jobb oldalát. (13:10) (13:10)

34
    HÁMORI KONSZUÉLA fordult le emberéről, majd tiszta helyzetben szerezte a magyar csapat tizennegyedik gólját. (14:10) (14:10)

34
    Cede Petra szabálytalankodott hétméterest érően Bouti Fruzsinával szemben. (14:10) (14:10)

35
    A büntetőt KEMÉNY DÓRA biztos kézzel lőtte a kapu közepébe. (15:10) (15:10)

35
    Győri Barbara remek védése után indulhatott a magyar csapat, amely Cede Petra "vonalazása" miatt büntetővel jöhet. (15:10) (15:10)

36
    A magyar együttes soros hétméteresét újfent KEMÉNY DÓRA váltotta gólra, biztos kézzel. (16:10) (16:10)

37
    Szabálytalan zárás után indulhat a szlovén válogatott a tizenegyedik góljáért. (16:10) (16:10)

37
    ABINA ANA kapott nagyszerű passzt a balszélen, majd lőtte ki a ketrec hosszú oldalát. (16:11) (16:11)

38
    Pintér Zsanett kapufáját követő szlovén lerohanás végén Fragenz Asja vette célba a kaput, ám kísérletét Győri Barbara hárította. (16:11) (16:11)

38
    PINTÉR ZSANETT nevéhez fűződik a magyar válogatott tizenhetedik gólja. (17:11) (17:11)

39
    Voglar Bojan időt kért! A szlovén mester lépése teljesen indokolt, hiszen a mieink a második játékrész első nyolc percét 6-2-re nyerték, ezáltal pedig hat góllal vezetnek. (17:11) (17:11)

39
    Vendégtámadással folytatódik a 3x30 perces mérkőzés második játékrésze. (17:11) (17:11)

39
    Fragenz Asja a jobbszélről érkezve vette célba a mieink kapuját, azonban Győri Barbara újfent remek érzékkel avatkozott közbe! (17:11) (17:11)

40
    ÉLŐ BEATRIX nevéhez fűződik a mieink tizennyolcadik gólja. (18:11) (18:11)

40
    Unuk Alin vette talpról célba a magyar kaput, azonban Győri Barbara ezúttal is útját állta a lövésnek! (18:11) (18:11)

41
    Kemény Dóra szabálytalankodott kétperces kiállítást érően Zelnik Ursával szemben. (18:11) (18:11)

41
    A szabaddobást követően Csala Anita szabálytalankodott hétméterest érően. (18:11) (18:11)

42
    A büntetőt STANKO TJASA végezte el, s jegyezte belőle együttese tizenkettedik találatát. (18:12) (18:12)

43
    Élő Beatrix könnyelmű lökete után fordultak a vendégek, s az ellenakció végén UNUK ALIN volt eredményes. (18:13) (18:13)

43
    Hiba itt, hiba ott, majd a szlovén akció végén Fragenz Asja lépett a vonalra, fordulhat a magyar válogatott. (18:13) (18:13)

44
    HÁMORI KONSZUÉLA játszotta sokadjára tisztára magát, majd ezúttal a kapu közepébe húzta a labdát. (19:13) (19:13)

44
    Unuk Alin állt ki két percre. (19:13) (19:13)

45
    Élő Beatrix találta meg mesteri passzal a jobbszélen meglépő FALUVÉGI DOROTTYÁT, aki remek mozdulattal lőtte ki a bal alsó sarkot. (20:13) (20:13)

46
    ABINA ANA ejtette át sikerrel Győri Barbarát, megszerezve ezzel a vendégek tizennegyedik gólját. (20:14) (20:14)

47
    Győri Barbara indította FALUVÉGI DOROTTYÁT, aki végigrobogott a pályán, majd eredményesen zárta le az akciót. (21:14) (21:14)

48
    Poplasen Suzana védekezett belül, ezáltal hétméterest lőhet a magyar válogatott. (21:14) (21:14)

48
    A megítélt büntetőt KEMÉNY DÓRA ezúttal is magabiztosan értékesítette. (22:14) (22:14)

49
    Bár a vendégek becsülettel küzdenek, láthatóan a fáradtság jelei mutatkoznak rajtuk. Ebben a félidőben egyértelmű a mieink dominanciája. (22:14) (22:14)

49
    Stanko Tjasa részesült kétperces kiállításban. (22:14) (22:14)

50
    FALUVÉGI DOROTTYA kapott forintos passzt a jobbszélen, majd sikeresen ejtette át Burzanovic Nataliját. (23:14) (23:14)

51
    50:08-nál ifjabb Kiss Szilárd letett az időkérést jelző "T"-betűt a zsűriasztalra. (23:14) (23:14)

51
    Az időkérést követően a tízgólos vezetéséért indulhat a magyar csapat. (23:14) (23:14)

51
    Egyelőre nincs meg... Élő Beatrix kapkodta el a dolgokat, s lőtte jócskán a bal felső sarok mellé a labdát. (23:14) (23:14)

52
    Faluvégi Dorottyával szabálytalankodtak hétmétereset érően. A büntetőt ÉLŐ BEATRIX váltotta gólra. (24:14) (24:14)

52
    A szlovén támadás végén MICIC MILICA csökkentette csapata hátrányát kilenctalálatnyira. (24:15) (24:15)

54
    Bouti Fruzsina és Pásztor Noémi szabálytalankodott együttes erővel, büntetőt érően. (24:15) (24:15)

54
    A megítélt hetesből STANKO TJASA volt eredményes. (24:16) (24:16)

54
    FALUVÉGI DOROTTYA nevéhez fűződik a huszonötödik magyar gól. (25:16) (25:16)

55
    Elrontott szlovén támadás után fordult a magyar csapat, s a gyors akció végén FALUVÉGI DOROTTYA lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. (26:16) (26:16)

55
    Voglar Bojan 54:35-nél kikérte harmadik idejét a mai mérkőzésen. (26:16) (26:16)

55
    A rövid szünet alatt újfent megemlíthető, hogy a két csapat közös megegyezése alapján a mai játékidő a hagyományos kétfélidős forma helyett 3x30 perc! (26:16) (26:16)

55
    Vendégtámadással folytatjuk az összecsapást. (26:16) (26:16)

56
    Mód Noémi vitte hetest érően földre Poplasen Suzanat. (26:16) (26:16)

56
    A büntetőből VOGLAR KAJA volt eredményes. (26:17) (26:17)

56
    A túloldalon Élő Beatrix végezhetett el hétméterest azonban félmagas löketét Bratina Anja védte! Nagyon szép mozdulat volt! (26:17) (26:17)

58
    Kettő és fél perc a második félidőből hátralévő idő. (26:17) (26:17)

58
    Önmaga hetedik, csapata tizennyolcadik gólját jegyezte STANKO TJASA. (26:18) (26:18)

59
    Bouti Fruzsina – ÉLŐ BEATRIX volt a labda útja, utóbbi gyönyörű mozdulattal lőtte a játékszert a kapu bal oldalába. (27:18) (27:18)

60
    Belül vagyunk az utolsó percen a második felvonásban. (27:18) (27:18)

60
    ÉLŐ BEATRIX jegyezte a magyar válogatott huszonnyolcadik gólját. (28:18) (28:18)

60
    Véget ért a második játékrész. (28:18)

60
    Ez a játékrész egyértelműen a magyar válogatott dominanciáját hozta, a fokozatosan fáradó vendégek rövid idő alatt komolynak mondható hátrányba kerültek. Nemzeti csapatunk végig gyorsabban és jobban játszott ellenfelénél, így a felvonás derekától állandósította 7-8 gólos vezetését.

A felek között először az 52. percben hízott tízgólossá a különbség, s ez a differencia a folytatásban gyakorlatilag folyamatosan megmaradt.

60 minutum után 28-18 áll az eredményjelzőn, azonban hamarosan jövünk a harmadik felvonással, amely szintén harmincperces lesz!

Tíz perc szünet után jön a harmadik félidő! (28:18)

61
    Elkezdődött a harmadik játékrész! (28:18) (28:18)

61
    ABINA ANA szerezte önmaga harmadik, csapata tizenkilencedik gólját. (28:19) (28:19)

61
    Magyar labdavesztést követő gyors lerohanás végén STANKO TJASA volt eredményes. (28:20) (28:20)

62
    A magyar csapat számára belül védekezés miatt megítélt hétméterest PUHALÁK SZIDÓNIA váltotta gólra. (29:20) (29:20)

63
    Mistina Kitty indította DIÓSZEGI NIKOLETTET, aki a lerohanás végén tízgólossá tette a differenciát. (30:20) (30:20)

64
    Pontatlan magyar bejátszás után indított vendégkontra végén Mistina Kitty védte Abina Ana próbálkozását. (30:20) (30:20)

65
    STANKO TJASA tréfálta meg Mistina Kittyt, akinek lábáról a szlovén lány lövése a kapu bal alsó sarkába pattant. (30:21) (30:21)

66
    SVETIK MAJA kapott remek labdát a balszélen, majd szép mozdulattal lőtte ki a kapu bal oldalát. (30:22) (30:22)

67
    MÓD NOÉMI hétméteresből jegyezte a mieink harmincegyedik gólját. (31:22) (31:22)

68
    STANKO TJASA tarthatatlannak bizonyul, újfent eredményes volt. (31:23) (31:23)

68
    A gyors magyar támadás lezárásaként MÓD NOÉMI volt eredményes. (32:23) (32:23)

68
    LJEPOJA NATASA nevéhez fűződik a szlovén együttes újabb gólja. (32:24) (32:24)

69
    ÉLŐ BEATRIX ment fel a falra, majd növelte a mieink előnyét kilencgólossá. (33:24) (33:24)

69
    Magyar labdavesztést követő kontra végén Abina Ana vette célba a hazai kaput, azonban Mistina Kitty újabb bravúrt mutatott be és sikeresen védett! (33:24) (33:24)

70
    Abina Ana állt ki két percre. (33:24) (33:24)

70
    A mieink szépen végigvezetett támadása végén ÉLŐ BEATRIX lőtt nagyszerű átlövésgólt. (34:24) (34:24)

70
    SZABÓ LAURA révén első ízben vezet a magyar csapat tizenegy találattal. (35:24) (35:24)

70
    69:53-nál Voglar Bojan habozás nélkül időt kért. (35:24) (35:24)

70
    Szlovén támadással folytatódik tehát a mai, maratoni csata. (35:24) (35:24)

71
    PUHALÁK SZIDÓNIA szerzett labdát, majd végigrobogott vele, s kilőtte a kapu bal oldalát. (36:24) (36:24)

72
    Stanko Tjasa került lövőhelyzetben, azonban Mistina Kitty újfent szép mozdulatot bemutatva mentette meg a mieinket a góltól. (36:24) (36:24)

Élő Beatrix hozta remek helyzetbe MÓD NOÉMIT, aki határozottan küldte a játékszert a ketrec bal oldalába. (37:24) (37:24)

75
    Eseménytelen percek után PUHALÁK SZIDÓNIA gólja törte meg a csendet. (38:24) (38:24)

76
    A túloldalon RUDMAN TJASA révén jött a válasz. (38:25) (38:25)

76
    Élő Beatrix pontatlan lövése után jöhet a szlovén válogatott, amely a huszonhatodik góljáért indíthat támadást. (38:25) (38:25)

77
    Az unalomig vezetett támadás végén Beganovic Aneja lökete tévesztett célt. (38:25) (38:25)

77
    76:03-nál ifjabb Kiss Szilárd időt kért. (38:25) (38:25)

77
    Az időkérést követőn akció végén Horváth Petra tüzelt elképesztő erővel, lökete a felső lécről jött ki. (38:25) (38:25)

77
    A fordulás után RUDMAN TJASA volt eredményes. (38:26) (38:26)

78
    Elrontott hazai támadás után ismét jöhettek a vendégek, akiknek oldalán ezúttal is RUDMAN TJASA lőtte ki a mieink kapujának közepét. (38:27) (38:27)

78
    HORVÁTH PETRA nevéhez fűződik az újabb magyar gól. (39:27) (39:26)

79
    RUDMAN TJASA csökkentette csapata hátrányát tizenegy gólosra. (39:28) (39:28)

80
    ÉLŐ BEATRIX talpról elengedett lökete zárult eredményesen, s jelentette a mieink negyvenedik gólját. (40:28) (40:28)

70
    Véget ért a mérkőzés!

Bár korábban arról volt szó, hogy a két csapat a harmadik félidőben is harminc percet játszik egymással, ezt végül húsz minutumra faragták, így a magyar győzelem végül tizenkét találatnyira sikeredett. (40:28)

A harmadik felvonásban jobbára azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik az első kettőben kevesebb időt töltöttek pályán. Bár a játékrész elején a szlovének irányítottak, a mieink gyorsan helyreállították a világ rendjét.

Válogatottunk biztos sikere a második félidőtől kezdődően egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben, végül pedig tizenkét gólosra sikeredett.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! A nagyatádi Városi Sportcsarnok mára búcsúzik. (17:37:36)

Vörös Sándor

Magyarország_dup: (12) Mistina Kitty, (54) Győri Barbara, (55) Gercsó Nóra – (2) Pásztor Noémi, (5) Hámori Konszuéla, (6) Pintér Zsanett, (7) Horváth Petra, (9) Diószegi Nikolett, (14) Gerháth Fanni, (21) Bouti Fruzsina, (22) Csala Anita, (28) Élő Beatrix, (29) Mód Noémi, (30) Puhalák Szidónia, (39) Kemény Dóra, (48) Faluvégi Dorottya, (61) Szabó Laura

Játékvezetők: Burghardt Lukrécia, Burghardt Rozália