Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Fehérvár 0:5 (vége) | MTK Budapest FC – Pécsi MFC 3:2 (vége)
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – KTE-Phoenix Mecano 3:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
3:1 (0:1)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 29.11.2014, 20:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • OTP Bank Liga

A második félidő első felét alaposan meghajtotta a Ferencváros, be is rámolt három gólt a Kecskemét kapujába és ezzel el is dőlt a három pont sorsa!
    A KTE hiába vezetett a szünetben 1-0-ra a második 45 percben nem bírt a helyenként jól focizó hazaiakkal!
    A Ferencváros ezzel a győzelemmel továbbra is harcol a bajnoki dobogóért, míg a Kecskemét marad egyelőre a középmezőnyben!
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet az Üllői útról, de tartsanak továbbra is velünk! (22:02:32)

90+4

90+3
    Még Lauth kiugrott egy labdával középütt, de az utolsó pillanatban szerelték Őt a kecskemétiek!

90+2
    Már csak hátul adogat a hazai csapat.

90+1
    Gera jobblábas pontrúgása után a labda elment a bal alsó sarok mellett!

90+1
    3 perc hosszabbítás következik, ennyit rendelt el Erdős játékvezető!

90
    Nagy Dominik volt lendületben, majd buktatták Őt, 25 méteres Fradi szabadrúgás jön.

89
    Most már őrzi inkább a labdát saját térfelén a Fradi!

88
    Dilaver szorult ápolásra az iménti szituáció végén!

88
    Gréczi sarokrúgását kaparintotta meg Dibusz.

87
    Nagy Dominik beadása most nem hozott veszélyt a kecskeméti kapura.

86
    Gyors hazai támadás végén Nagy Dominik esett el két kecskeméti védő gyűrűjében, de ez nem volt 11-es!

85
    Laczkó elől Dilaver fejelte haza kapusának, Dibusznak a labdát.

84
    Laczkó lerántotta a megiramodó Somaliat, újabb sárga lap.

83
    Nagy Dominikot rántották le, jöhet előre, a most már takarékos üzemmódra átállt FTC csapata!

81
    Gera labdáját rúgta ki a kecskeméti védelem.

80
    Kukuruzovic beadása ezúttal nem sikerült!

79
    Fótyik csúnyán megrúgta Nagy Dominikot, ez is sárga kártya!

78
    Kisszögletet követően Bönig nem tudta középre adni a labdát!

77
    Lauth most szögletet harcolt ki a bal oldalon.

76
    Böde egyelőre vissza tudott térni a pályára az ápolás után!

75
    Böde megsérült és nincs már cserelehetősége a Ferencvárosnak!

74
    Játékvezetői labda után jöhet előre a Fradi.

73
    Dibusz a kapujából kifutva, vetődve lábbal mentett Bebeto elől a Fradi 16-osán!

72
    Egy kicsit most átengedi a kezdeményezés lehetőségét ellenfelének a Ferencváros!

70
    Lamah helyére Bönig jött be a Fradiba!

68
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző LAUTH. Megint BENJAMIN LAUTH volt eredményes, ezúttal egy szép akció végén Böde jobb oldali centerezését értékesítette tiszta helyzetből, hat méterről a német csatár! 3-1

68
    Lovric szögletét fejelte ki a visszahúzódó Lamah.

67
    Kukuruzovic és Lauth elől mentettek a vendégvédők egy gyors akció végén!

66
    Gyagya helyén Gréczi játszik tovább a Kecskemétben!

64
    Vajon erre lesz -e válasza a vendégcsapatnak!

63
    Kitl helyett Laczkó jött be a Kecskemétbe.

62
    Gólszerző LAMAH. Kukuruzovic szöglete után Nagy Dominik még eltörte a labdát, de így lett jó ROLAND LAMAH-nak, aki nehéz szögből lőtt a kecskeméti kapuba! Fordított tehát az FTC! 2-1

61
    Böde egy jó szóló végén lőtt kapura, 13 méterről, Tujvel nagy vetődéssel szögletre mentett!

60
    Egy kis vita volt a játékvezető és Pavlovic között, de sárga nélkül rendeződtek a dolgok.

59
    Szöglet utáni kavarodás végén pavlovic fejelt hat méterről a kecskeméti kapu fölé.

59
    Gera 22 méteres jobblábas lövését bravúrral ütötte ki Tujvel a jobb sarok elől.

58
    Karan felvágta a megiramodó Lauthot, ezért sárga lapot kapott.

58
    Kukuruzovic most nem tudta jól átvenni a labdát, szerelték Őt a vendégek.

57
    A pontrúgásból beívelt labdát Dibusz öklözte ki a mezőnybe.

56
    Most Balázs Zsolt rúghat jobbról egy kecskeméti szabadot!

55
    Most aztán igazán érdekes lehet ez a csata, érdemes tehát velünk tartani!

54
    Gólszerző LAUTH. Kukuruzovic küldte a labdát az ötösre a pontrúgásból, Böde lefejelte azt és BENJAMIN LAUTH közvetlen közelről a hálóba sodorta! 1-1

54
    Most Nagy Dominik került a földre, balról jöhet ezúttal a szabadrúgás a Fradi javára!

53
    Nagyon nehezen jön csak előre most a hátrányban lévő Ferencváros csapata!

52
    Kukuruzovic ívelte be a labdát az ötösre, de ott Böde nem tudta kapu felé fejelni azt!

51
    Szabadrúgás 27 méterre a vendégkaputól a fardi javára!

50
    Nagy Dominik begurított labdája senkinek sem volt jó középütt!

48
    Egyelőre a Kecskemét próbál támadni, kezdeményezni a szünetet követően!

46
    Botka Endre helyére állt be a Kecskemétbe Varga Róbert!

46
    Busai és Gyömbér helyén tehát Nagy Dominik és Kukuruzovic a pályán a Fradiban!

46

A Ferencvárosban Nagy Dominik és Kukuruzovic készülődik, csere várható tehát a hazaiaknál is.

Varga Róbert fog várhatóan beállni a szünetben a vendégcsapatba, már le is vetkőzött!

Gyakorlatilag végigtámadta az első félidőt a Ferencváros, de gólt nem tudott szerezni – egy ízben a gólvonalról is mentett a vendégvédelem – aztán egy ellenakció végén Balázs zsolt kiharcolt egy 11-est, így vezet egyelőre meglepetésre a vendégcsapat!
    Bajnoki meccsen az új stadionjában először került hátrányba az FTC, meglátjuk mi lesz ebből a második félidőben!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

45+2

45+1
    Lamah bal oldali beadását fejelték ki a kecskemétiek!

45+1
    1 perc a ráadás a félidő végén.

45
    Böde középre gurított labdáját fülelte le a kecskeméti védelem.

44
    Egyelőre nehezen ocsúdik fel a Fradi a bekapott gól óta!

43
    Hidegzuhany az eddig végig támadó hazaiakanak a Kecskemét vezető gólja!

42
    A Kecskemét gólt szerzett!
    Gólszerző VUKASZOVICS. A megítélt 11-esből MARKO VUKASZOVICS jobbal, a bal alsó sarokba gurította a labdát! 0-1

40
    A játékvezető büntetőt ítélt a Kecskemét javára és Nalepának sárga lap is Balázs Zsolt buktatásáért!

40
    Gera beemelt labdáját fejelte ki a KTE védelme.

39
    Most kiszabadult egy kicsit a nagy nyomás alól a kecskeméti csapat!

38
    Gera beívelése elment Busai feje felett.

38
    Gera és Eninful összecsapása után, Fradi szabadrúgás balról!

36
    Böde lefejelt labdája találta lesen Lauth-ot.

35
    Somalia és Lamah kényszerítője után utóbbi lőtte a labdát 17 méterről a védőkbe!

34
    Somalia labdájával Lauth esett nagyot a 16-oson belül, de ez nem volt 11-es!

33
    Az újabb sarokrúgás után kavarodás a kecskeméti kapu előtt, de nem lett belőle kapuralövés!

32
    Böde fordulűsból lőtt, kilenc méterről jobbal, újabb szöglet jön.

32
    Böde vesztett labdát a bal oldalon, kiszabadul a nyomás alól a vendégcsapat.

30
    Szemre is tetszetős ferencvárosi passzolgatás a 16-oson belül, végül Gera 16 méterről a védőkbe bikázta a labdát!

28
    Somalia futotta le a jobb oldalon Fótyikot, majd nehéz szögböl a kapu fölé emelt!

27
    Böde átívelt labdáját Lauth fejelte le, de az érkező Busai elesett...

26
    Böde középről, tiszta lövőhelyzetből, mintegy 16 méterről a kapus ölébe lőtte a labdát!

25
    Leshelyzet után Tujvel, a KTE kapusa rúghatja ki a labdát.

24
    Gera jobb oldali beadását ezúttal Karan mentette fejjel.

24
    Gyagya mentett becsúszva Böde elől a jobb oldalon.

23
    Dilaver 20 méteres lövése Gera lábáról vágódott végül le!

21
    Bebetoval szemben mentett a Fradi védelme, ráadásul kirúgás.

20
    Eninful esett nagyot Lamah mellett, jöhet előre a Kecskemét!

19
    Megint Gera beívelését mentette a vendégek védelme!

18
    Gera sarokrúgását Pavlovic csúsztatta meg mintegy hat méterről, a kecskemétiek a gólvonalon mentettek!

17
    Böde a bal oldalon harcolt ki egy újabb szögletet a Fradinak.

17
    Balázs Zsolt becsapta Pavlovicot, de Nalepa ismét kisegítette védőtársát.

16
    Lauthnak volt túlságosan magas egy előreívelt labda.

15
    Fótyik lefejelt labdáját Gera tűzte rá 16 méterről, Tujvel előrevetődve hárított.

14
    Dilaver és Kitl összecsapását láthatták a nézők, de már mindkét "harcos" jól van!

13
    Pavlovic vesztett labdát a Fradi 16-osa előtt, de végül Bebeto elől Nalepa mentett.

12
    Nagy nehezen felszabadult a KTE kapuja.

11
    Gyors Fradi akció végén Lamah lőtt 14 méterről, de Tujvel védte a jobb sarokra tartó labdát! Újabb szöglet!

11
    Lauthtal szemben a szbaálytalanság a felezőnél.

10
    Somalia most Gerát nem tudta jól kiugratni középütt.

9
    Somalia nem tudta átemelni a labdát vendégek védelmén.

8
    Megint Gera tette középre a labdát, de ebből sem lett igazi helyzet.

8
    Most Somalia ellen védekeztek jól a vendégek, újabb Fradi szöglet.

6
    Nem nagyon találja a rést a kecskeméti védelmen egyelőre a hazai csapat, az egyébként roppant rossz mináségű talajon!

5
    Gera kiugratása most nem volt jó Lamah-nak.

4
    Gera sarokrúgása után a kifejelték a vendégek, végül Lamah lőtt bal belsővel, 18 méterről a bal sarok mellé.

3
    Böde harcolt ki szögletet a jobb oldalon a Fradinak.

2
    Balázs Zsolt beívelését mentette a Fradi védelme.

2
    Szabadrúgás kissé jobbről, mintegy 25 méterről a KTE javára.

1
    Nalepa mentett a Fradi védelem bal oldalán Botka elől.

1
    A kecskemétiek kezdték a játékot.

1

Egy 80 esztendős korában, nemrégiben elhunyt Fradi drukerről, Ferenczy Istvánról emlékeznek meg a jelenlévők!
    Nyugodjék békében!

Vonulnak ki a csapatok, tiszta lilában a Kecskemét, zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban a Ferencváros!

A bemelegítést már befejezte a Ferencváros és a Kecskemét együttese az Üllői úti gyepen, ebben a meglehetősen hideg időben! A KTE kezdőjében nincs különösebb meglepetés – öt védővel áll fel a Bekő-legénység a mai estén, így nyilván a védekezés lesz a fő profilja!
    A Fradiban sok a támadó szellemű játékos, fontos számukra a 3 pont begyűjtése, főleg hazai körülmények között.
    A meccs rögtön kezdődik, tartsanak velünk!

Forrás: tempofradi.hu

Tavasz a télben! Ezen a hétvégén rendezik a labdarúgó OTP bank liga előrehozott, első tavaszi fordulóját, amely egyébként hivatalosan a bajnokság 16. kanyarja! Szombaton késő este – várhatóan komoly hidegben – a Ferencváros a Kecskemétet fogadja az Üllői úton. A fővárosi zöld fehérek, akiknél a szezon kezdetekor kimondottan a bajnoki cím volt a célkitűzés, eddig alaposan elmaradnak a várakozástól, a pillanatnyi hatodik hely minden csak nem jó szereplés arrafelé. Ráadásul a vendég kecskeméti lila fehérek egy rossz rajtot követően egyre feljebb kúsztak a tabellán, íly' módon egyelőre csupán három pont választja el egymástól a két együttest. A KTE egyébiránt ötös veretlenségi sorozattal érkezik Budapestre – legutóbb még az MTK-tól kapott ki a korábban a Fradi játékosaként is szereplő Bekő Balázs együttese – igaz az FTC is régen, még október 4-én, Diósgyőrött kapott ki, tehát szintén öt, egymást követő bajnokin nem talált legyőzöre, a Thomas Doll irányította csapat! A Fradi az újonnan átadott stadionjában még őrzi NB I-es veretlenségét, a Haladás és a Paks tudott pontot rabolnI a IX. kerületből!
    Pályaválasztóként tavaly ilyenkor a Pécstől kapott ki legutóbb a Fradi, 2-1-re még a Puskás Ferenc stadionban.
    Mindenképpen érdekes meccs lesz tehát, amelyen egy esetleges döntetlennel egyik nagy sorozat sem szakadna meg, de az egy ponntal nyilvánvalóan csak a vendégek lennének boldogok, hiszen a Ferencváros hat pontot tervez a még hátralévő két-, ráadásul hazai mérkőzésére, ugyanis így a dobogó még megmaradhat, mint elérhető, reális cél.
    A Kecskemét viszont nyugodtan játszhat, hiszen olyan jó pozícióban vannak, amin egy esetleges papírforma vereség a Fraditól sem rontana sokat!
    Természetesen a találkozó valamennyi rezdüléséről ezúttal is a helyszínről számolunk be Önöknek.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Juhász Attila

Gólok: 54. Lauth, 62. Lamah, 68. Lauth – 42. Vukaszovics

Lapok:   40. Nalepa (FTC) – 58. Karan (KTE), 79. Fótyik (KTE), 84. Laczkó (KTE)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Somalia, Pavlovic, Nalepa, Dilaver – Busai (Nagy Dominik, a szünetben), Gyömbér (Kukuruzovic, a szünetbe) – Lauth, Gera, Lamah (Bönig, a 70.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Bönig, Batik, Nagy Dominik, Kukuruzovic, Csukics, Ugrai.

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Botka (Varga R., a szünetben), Lovric, Karan, Gyagya (Gréczi, a 66.), Fótyik – Vukaszovics, Eninful, Kitl (Laczkó, a 63.) – Balázs Zs., Bebeto. Vezetőedző: Bekő Balázs
    Cserék: Németh V.(kapus), Varga R., Patvaros, Novák, Gréczi, Laczkó, Farkas A.

Játékvezetők: Erdős József (Albert István, Viszokai László 4. j.v.: Farkas Balázs)