Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Fehérvár 0:5 (vége) | MTK Budapest FC – Pécsi MFC 3:2 (vége)
Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – KTE-Phoenix Mecano 3:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
3:1 (0:1)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 29.11.2014, 20:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • OTP Bank Liga

A második félidő első felét alaposan meghajtotta a Ferencváros, be is rámolt három gólt a Kecskemét kapujába és ezzel el is dőlt a három pont sorsa!
    A KTE hiába vezetett a szünetben 1-0-ra a második 45 percben nem bírt a helyenként jól focizó hazaiakkal!
    A Ferencváros ezzel a győzelemmel továbbra is harcol a bajnoki dobogóért, míg a Kecskemét marad egyelőre a középmezőnyben!
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet az Üllői útról, de tartsanak továbbra is velünk! (22:02:32)

90+1
    Gera jobblábas pontrúgása után a labda elment a bal alsó sarok mellett!

90+1
    3 perc hosszabbítás következik, ennyit rendelt el Erdős játékvezető!

84
    Laczkó lerántotta a megiramodó Somaliat, újabb sárga lap.

79
    Fótyik csúnyán megrúgta Nagy Dominikot, ez is sárga kártya!

73
    Dibusz a kapujából kifutva, vetődve lábbal mentett Bebeto elől a Fradi 16-osán!

70
    Lamah helyére Bönig jött be a Fradiba!

68
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző LAUTH. Megint BENJAMIN LAUTH volt eredményes, ezúttal egy szép akció végén Böde jobb oldali centerezését értékesítette tiszta helyzetből, hat méterről a német csatár! 3-1

66
    Gyagya helyén Gréczi játszik tovább a Kecskemétben!

63
    Kitl helyett Laczkó jött be a Kecskemétbe.

62
    Gólszerző LAMAH. Kukuruzovic szöglete után Nagy Dominik még eltörte a labdát, de így lett jó ROLAND LAMAH-nak, aki nehéz szögből lőtt a kecskeméti kapuba! Fordított tehát az FTC! 2-1

61
    Böde egy jó szóló végén lőtt kapura, 13 méterről, Tujvel nagy vetődéssel szögletre mentett!

59
    Gera 22 méteres jobblábas lövését bravúrral ütötte ki Tujvel a jobb sarok elől.

58
    Karan felvágta a megiramodó Lauthot, ezért sárga lapot kapott.

54
    Gólszerző LAUTH. Kukuruzovic küldte a labdát az ötösre a pontrúgásból, Böde lefejelte azt és BENJAMIN LAUTH közvetlen közelről a hálóba sodorta! 1-1

46
    Botka Endre helyére állt be a Kecskemétbe Varga Róbert!

46
    Busai és Gyömbér helyén tehát Nagy Dominik és Kukuruzovic a pályán a Fradiban!

A Ferencvárosban Nagy Dominik és Kukuruzovic készülődik, csere várható tehát a hazaiaknál is.

Varga Róbert fog várhatóan beállni a szünetben a vendégcsapatba, már le is vetkőzött!

Gyakorlatilag végigtámadta az első félidőt a Ferencváros, de gólt nem tudott szerezni – egy ízben a gólvonalról is mentett a vendégvédelem – aztán egy ellenakció végén Balázs zsolt kiharcolt egy 11-est, így vezet egyelőre meglepetésre a vendégcsapat!
    Bajnoki meccsen az új stadionjában először került hátrányba az FTC, meglátjuk mi lesz ebből a második félidőben!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

45+1
    1 perc a ráadás a félidő végén.

42
    A Kecskemét gólt szerzett!
    Gólszerző VUKASZOVICS. A megítélt 11-esből MARKO VUKASZOVICS jobbal, a bal alsó sarokba gurította a labdát! 0-1

40
    A játékvezető büntetőt ítélt a Kecskemét javára és Nalepának sárga lap is Balázs Zsolt buktatásáért!

35
    Somalia és Lamah kényszerítője után utóbbi lőtte a labdát 17 méterről a védőkbe!

34
    Somalia labdájával Lauth esett nagyot a 16-oson belül, de ez nem volt 11-es!

33
    Az újabb sarokrúgás után kavarodás a kecskeméti kapu előtt, de nem lett belőle kapuralövés!

32
    Böde fordulűsból lőtt, kilenc méterről jobbal, újabb szöglet jön.

30
    Szemre is tetszetős ferencvárosi passzolgatás a 16-oson belül, végül Gera 16 méterről a védőkbe bikázta a labdát!

28
    Somalia futotta le a jobb oldalon Fótyikot, majd nehéz szögböl a kapu fölé emelt!

26
    Böde középről, tiszta lövőhelyzetből, mintegy 16 méterről a kapus ölébe lőtte a labdát!

18
    Gera sarokrúgását Pavlovic csúsztatta meg mintegy hat méterről, a kecskemétiek a gólvonalon mentettek!

15
    Fótyik lefejelt labdáját Gera tűzte rá 16 méterről, Tujvel előrevetődve hárított.

11
    Gyors Fradi akció végén Lamah lőtt 14 méterről, de Tujvel védte a jobb sarokra tartó labdát! Újabb szöglet!

4
    Gera sarokrúgása után a kifejelték a vendégek, végül Lamah lőtt bal belsővel, 18 méterről a bal sarok mellé.

Egy 80 esztendős korában, nemrégiben elhunyt Fradi drukerről, Ferenczy Istvánról emlékeznek meg a jelenlévők!
    Nyugodjék békében!

Vonulnak ki a csapatok, tiszta lilában a Kecskemét, zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban a Ferencváros!

A bemelegítést már befejezte a Ferencváros és a Kecskemét együttese az Üllői úti gyepen, ebben a meglehetősen hideg időben! A KTE kezdőjében nincs különösebb meglepetés – öt védővel áll fel a Bekő-legénység a mai estén, így nyilván a védekezés lesz a fő profilja!
    A Fradiban sok a támadó szellemű játékos, fontos számukra a 3 pont begyűjtése, főleg hazai körülmények között.
    A meccs rögtön kezdődik, tartsanak velünk!

Tavasz a télben! Ezen a hétvégén rendezik a labdarúgó OTP bank liga előrehozott, első tavaszi fordulóját, amely egyébként hivatalosan a bajnokság 16. kanyarja! Szombaton késő este – várhatóan komoly hidegben – a Ferencváros a Kecskemétet fogadja az Üllői úton. A fővárosi zöld fehérek, akiknél a szezon kezdetekor kimondottan a bajnoki cím volt a célkitűzés, eddig alaposan elmaradnak a várakozástól, a pillanatnyi hatodik hely minden csak nem jó szereplés arrafelé. Ráadásul a vendég kecskeméti lila fehérek egy rossz rajtot követően egyre feljebb kúsztak a tabellán, íly' módon egyelőre csupán három pont választja el egymástól a két együttest. A KTE egyébiránt ötös veretlenségi sorozattal érkezik Budapestre – legutóbb még az MTK-tól kapott ki a korábban a Fradi játékosaként is szereplő Bekő Balázs együttese – igaz az FTC is régen, még október 4-én, Diósgyőrött kapott ki, tehát szintén öt, egymást követő bajnokin nem talált legyőzöre, a Thomas Doll irányította csapat! A Fradi az újonnan átadott stadionjában még őrzi NB I-es veretlenségét, a Haladás és a Paks tudott pontot rabolnI a IX. kerületből!
    Pályaválasztóként tavaly ilyenkor a Pécstől kapott ki legutóbb a Fradi, 2-1-re még a Puskás Ferenc stadionban.
    Mindenképpen érdekes meccs lesz tehát, amelyen egy esetleges döntetlennel egyik nagy sorozat sem szakadna meg, de az egy ponntal nyilvánvalóan csak a vendégek lennének boldogok, hiszen a Ferencváros hat pontot tervez a még hátralévő két-, ráadásul hazai mérkőzésére, ugyanis így a dobogó még megmaradhat, mint elérhető, reális cél.
    A Kecskemét viszont nyugodtan játszhat, hiszen olyan jó pozícióban vannak, amin egy esetleges papírforma vereség a Fraditól sem rontana sokat!
    Természetesen a találkozó valamennyi rezdüléséről ezúttal is a helyszínről számolunk be Önöknek.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 54. Lauth, 62. Lamah, 68. Lauth – 42. Vukaszovics

Lapok:   40. Nalepa (FTC) – 58. Karan (KTE), 79. Fótyik (KTE), 84. Laczkó (KTE)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Somalia, Pavlovic, Nalepa, Dilaver – Busai (Nagy Dominik, a szünetben), Gyömbér (Kukuruzovic, a szünetbe) – Lauth, Gera, Lamah (Bönig, a 70.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Bönig, Batik, Nagy Dominik, Kukuruzovic, Csukics, Ugrai.

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Botka (Varga R., a szünetben), Lovric, Karan, Gyagya (Gréczi, a 66.), Fótyik – Vukaszovics, Eninful, Kitl (Laczkó, a 63.) – Balázs Zs., Bebeto. Vezetőedző: Bekő Balázs
    Cserék: Németh V.(kapus), Varga R., Patvaros, Novák, Gréczi, Laczkó, Farkas A.

Játékvezetők: Erdős József (Albert István, Viszokai László 4. j.v.: Farkas Balázs)