HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:4 (vége) | Budapešť – DVTK Jegesmedvék 1:5 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 3:4 (vége)
HSC Csíkszereda
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 30.11.2014, 18:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

Megérdemelten nyert az Érsekújvár. Izgalmakkal dúsított mérkőzést láthattunk amit a vendégek nyertek meg. Mindkét fél előtt akadtak lehetőségek, az Érsekújvár előtt több is, így hoztak a kötelező győzelmet 4-2-re. A HSC ezzel a vereséggel méginkább elveszítette a reményt a playoff helyezés iránt. (20:13:18)

60:00

59:36
    Lehozza kapusát a HSC.

59:34
    Durco kap 2 percet bottal lökésért.

58:30
    Tartja a korongot az Érsekújvár, a HSC ebben a helyzetben tehetetlen.

57:30
    Támad a HSC minden erejével, de lehet hogy ez is kevés a kétgólos hátrány ledolgozásához.

55:10
    Hazaiak teljes létszámban.

54:32
    Kowalczyk kap 2 percet palánkra lökésért.

54:32
    Hazai időkérés.

54:20
    Siska próbálkozik közelről, mellé száll a lövése.

53:10
    Mihály Ede kap 2 percet testre ütésért.

52:14
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Újra eredményes a vendég csapat. ALBIN PODSTAVEK gyönyörűen pókhálózza ki a hosszú fölső sarkat kapásból.

51:20
    Podstavek találta el közelről a kapuvasat egy jó passz után!

49:05
    Kettős kiállítás. Spady és Domian kap 2-2 percet bottal lökésért.

48:17
    Dubec ad szép passzt estébe Froliknak, Ruczuj védeni tudta az alsó sarok felé szálló korongot.

47:07
    Tilos felszabadítás. (NZA)

45:37
    Kihasználja végül a hosszú emberelőnyt az Érsekújvár. Kowalczyk lő el egy korongot laposan amibe fonákkal ERIK CALADI beleér és a korong becsszúszik Ruczuj mellett.

45:29
    Huba lő a kék vonalról, Ruczuj ismét védeni tud.

44:45
    Hatékonyan áll fel az Érsekújvár, gólt azonabn egyelőre nem sikerült szerezniük.

43:49
    Kowalczyk lő laposan, Ruczuj véd.

43:31
    Bíró Tamás kap 2+2 percet magas bottal való játékért.

43:07
    Vendégek teljes létszámban.

41:40
    Spady lő a kék vonalról, Krajcovic rutinosan véd.

40:53
    Huba kap 2 percet térd használatáért.

40:37
    Caladi marad egyedül Ruczujjal szemben, kivárni is van ideje, a hazaiak kapusa viszont óriásit véd kesztyűvel.

40:01

Érdekes második harmad volt az elsőhöz hasonlóan. A HSC a harmad elején volt jobb, meg is szerezték a vezetést, az Érsekújvár azonban észhez kapott a harmad második felében és egyenlített illetve több veszélyes támadást dolgozott ki. Reméljük izgalmas lesz az utolsó harmad is.

40:00

39:46
    Tilos felszabadítás. (HSC)

38:22
    Megint egyenlít az Érsekújvár. LUBOMIR HURTAJ kap egy passzt a jobb oldalon amit kapásból ellő, a korong nagy erővel vágódik Ruczuj kapujába.

37:47
    Farkas kap 2 percet bottal akasztásért.

36:47
    Chrenko lő nagy erővel, fölé megy a korong.

35:49
    Salonen lő, Krajcovic véd, úgy néz ki megúszták ezt a vendégek, még 8 másodpercig vannak emberhátrányban.

33:57
    Chrenko kap 2 percet bottal lökésért. Kettős emberelőny a HSC-nek.

33:45
    Az Érsekújvártól Hrudik kap 2 percet akadályozásért illetve Baron kap 2+2 percet durva játékért. A HSC-től Bíró Gergő kap 2+2 percet durva játékért.

33:45
    Bunyó alakul ki Baron és Bíró Gergő között, jöhetnek a kiállítások.

32:20
    Hurtaj ér bele egy lőtt korongba, Ruczuj a helyén volt.

31:10
    Podstavek lő közelről, egyenesen Ruczujba.

30:46
    Óriási ütközés, elmozdul Ruczuj kapuja, a hazaiak kapusa pedig lentmarad. Szerencsére nem tünik komolynak a sérülés, folytatni tudja.

29:55
    A HSC gólt szerzett!
    Újra vezet a HSC. Mihály húz el a jobb oldalon, lövése Krajcovicról kipattan, FARKAS TAMÁS pedig résen volt és belőtte a korongot az üres kapuba.

28:23
    Podstavek kap tanítanivaló passzt a jobb oldalra, tisztán lőhetett, de a korong mellé szállt.

26:38
    Két hazai játékos marad ziccerben Krajcoviccal szemben, aki hatalmasat véd!

25:32

25:21
    Salló lőtt éles szögből, Krajcovic lenyeli.

23:27
    Stefanka lőtt laposan, Ruczuj védett.

22:06
    Egy nagy kapu előtti kavarodás után Krajcovic kapujába jut a korong, a bírók azonban érvénytelenítik a találatot.

20:51
    Feláll emberelúnyben az Érsekújvár, egy szép passz után LUBOMIR HURTAJ győzi le közvetlen közelről Ruczujt.

20:01

Eseménydús első harmad volt, sok helyzettel és kiállítással. A HSC-nek kevesebb helyzete volt mégis ők vezetnek. Az Érsekújvár is dolgozott ki pár tetszetős támadást, gólt azonban nem sikerült szerezniük. Folytatjuk a második harmaddal, maradjanak velünk!

20:00

19:38
    Technikai kisbüntetés a HSC-nek, túl sok játékos miatt a jégen.

18:58
    Spady kap 2 percet bottal akasztásért.

18:06
    Podstavek kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért, illetve még 2 perc fegyelmi büntetést.

17:38

16:40
    Szűk egy percig emberelőnyben a hazaiak.

15:38
    Hurtaj kap 2 percet bottal akasztásért.

14:59
    Hurtaj próbálkozik távolról, Ruczuj kesztyűvel fogja.

14:39
    Spady kap 2 percet testre ütésért.

13:37
    Dubec elé pattan egy kipattanó korong, fonákkal próbálkozott, Ruczuj védett.

11:55
    Bíró Gergő mutat be egy gyönyörű szólót, de Krajcovic eszén végül nem tud túljárni. Nagyon pörgős a meccs eddig.

11:22

10:59
    Bors kerül ziccerbe a hazaiaknál, másodpercekre rá egy kontrából Hurtaj nézhetett farkasszemet Ruczujjal. Egyikből sem lett gól.

09:52
    Spady lő nagy erővel, bravúrosan véd Krajcovic!

09:22
    Huba kap 2 percet bottal akasztásért.

08:20
    Salonen vezet kontrát, majd egy csel után fonákkal lő, Siska azonban szépen blokkolt.

06:33
    Megszerzi a vezetést a HSC. Az újonnan érkezet PASI SALONEN középen kapott egy korongot és higgadtan vágta fel Krajcovic kapujába.

05:39

04:45
    Frolik előtt adódik hatalmas lehetőség egy kipattanó után, azonban Ruczuj óriási bravúrral ment.

04:10
    Caladi szép egyéni akció után lőtt, Ruczuj oldalra tisztázott.

03:22

01:58
    Puchovsky lő a kapu közelében, Ruczujnak megvan az első védése.

00:35
    Podstavek korcsolyázza körbe a kaput, nem jelent most veszélyt ez a támadás.

00:01

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Salonen, Bors, Salló, Satek, Mihály, Molnár, Tranca, Papp, Spady, Bíró G., Bíró O., Nagy, Bíró T., Farkas. Edző: Gál Sándor

Játékvezetők: Topirceanu Cosmin, Csomortáni Zsolt, Butucel Alexandru, Péter Vilmos.

Ma este a megújuló HSC Csíkszereda fogadja az Érsekújvár csapatát. A hazaiaknál eseménydúsan telt el ez a hét, ugyanis szerződést bontottak Christer Dreberg edzővel, illetve két idegenlégióssal, Marek Curillával és David Pojkarral. Érkezett egy 28 éves finn csatár is, Pasi Salonen személyében. A HSC az utolsó helyet foglalja el a ligában és egyre inkább távolodik a legutolsó playoff helyezéstől és mostmár több nagyobb bravúrra is szükség lenne, ahhoz, hogy felzárkózzanak. Az Érsekújvár sincs a legjobb formájában, tegnap sokkoló, 7-1-es vereséget szenvedtek Brassóban. A hazaiak tehát a pályaelőny mellett ebben is reménykedhetnek. Reméljük izgalmas lesz a mérkőzés. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 7. Salonen (Spady), 30. Farkas (Mihály, G) – 21. Hurtaj (Chrenko, Frolik), 39. Hurtaj (Frolik), 46. Caladi (Kowalczyk), 53. Podstavek (Chrenko, Kowalczyk)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Salonen, Bors, Salló, Satek, Mihály, Molnár, Tranca, Papp, Spady, Bíró G., Bíró O., Nagy, Bíró T., Farkas, Szennyes. Edző: Gál Sándor
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajcovic (Cikanek) – Huba, Podstavek, Baron, Puchovsky, Domian, Stefanka, Dubec, Hrudik, Hurtaj, Durco, Kowalczyk, Frolik, Caladi, Siska, Chrenko. Edző: Chlebec Slavomir