Borussia M'gladbach – Hertha BSC 3:2 (vége) | Hannover 96 – VfL Wolfsburg 1:3 (vége) | 1. FC Köln – FC Augsburg 1:2 (vége)
SC Paderborn 07 – SC Freiburg 1:1 (vége) | Bayern München – Bayer Leverkusen 1:0 (vége)
Hannover 96
1:3 (1:1)
VfL Wolfsburg
szombat 06.12.2014, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Bundesliga

A Wolfsburg ismét megszerezte a három pontot, egyre elérhetőbb közelségbe kerülhet a csapat hivatalos célja, nevezetesen hogy a bajnokságban Bajnokok Ligája érő helyen végezzen.
    A Hannover pedig ezúttal sem tudott egy pontot se szerezni hazai pályán, vendéglátóként utolsó négy meccséből hármat elveszített a csapat.
    Az első félidőben a vendégek hamar megszerezték a vezetést, majd a 45. percben Joselu révén egyenlített a Hannover. A fordulást követően a hazaiak voltak aktívabbak, ennek ellenére a csereként beállt Dost a farkasoknak szerzett vezetést. A 85. percben pedig egy újabb csere, Arnold gólja már a biztos három pontot jelentette a Wolfsburgnak.
    Köszönöm a figyelmet! (17:29:49)

90+2

90+2
    Sakaj buktatásért a végén még besárgult.

90+1
    Egy kiugratást követően Dost duplázhatott volna, de nyolc méterről a kapu mellé gurított.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Rodríguez fejezte be lövéssel a vendégek támadását, mintegy húsz méterről bikázta kapura, Zieler védett.

88
    Schafer jött be a lecserélt Perišič helyett.

87
    De Bruyne ívelte be a vendégek sarokrúgását, középen Zieler szépen lehúzta.
    Maximilian ARNOLD - 1:3

85
    A Wolfsburg gólt szerzett!
    Ezzel az újabb góllal minden bizonnyal eldőlt a három pont sorsa. Ezúttal is Perišič az előkészítő, gyönyörűen passzolta be két hazai védő mögé a labdát, MAXIMILIAN ARNOLD pedig hat méterről higgadtan helyezett a kapuba.

84
    A balról beívelt hazai szabadrúgás veszélytelen, Benaglio magabiztosan lehúzta az ötösön.

84
    De Bruyne kaszálta el ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

83
    A Hannovernek már nem sok ideje maradt, hogy legalább az egy pontot otthon tartsa, ugyanakkor a hazaiak nem tudnak helyzetet kidolgozni.

82
    Vieirinha helyett Arnold a pályán.

81
    Rodríguez ívelhetett be ismét egy szögletet, Naldo fejelt vagy tíz méterről kapura, labdája mellé ment.

80
    A Wolfsburg vezetett támadást, balról veszélyesen lőtték középre a labdát a vendégek, Zieler kivetődve tisztázott.

79
    Sok most a hiba mindkét oldalon. Most éppen a hazaiak birtokolják a labdát, de nehezen jutnak előre.

78
    A vendégek dobhattak, a Wolfsburg igyekszik megbecsülni a labdát.

77
    Rodríguez ívelte be balról a vendégek szögletét, Dost középen jócskán fölé fejelt.

Gólok: 45+1. Joselu – 4. de Bruyne, 69. Dost, 85. Arnold

Lapok:   71. Marcelo (HAN), 84. Bruyne (HAN), 90+2. Sakaj (HAN)

Hannover 96: Zieler – Marcelo, Sakaj, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Gülselam (74. Sobiech) – Kijotake (68. Prib), Briand (68. Bittencourt), Stindl – Joselu
    Cserék: Almer – Felipe, Sané, Bittencourt, Hirsch, Prib, Schlaudraff, Sobiech, Karaman

VfL Wolfsburg: Benaglio – Jung, Knoche, Naldo, Rodríguez – Gustavo, Guilavogui – de Bruyne, Vieirinha (82. Arnold), Perišič (88. Schafer) – Olić (66. Dost)
    Cserék: Grün, Drewes – Klose, Schäfer, Sprenger, Träsch, Arnold, Caligiuri, Hunt, Malanda, Dost, Klich

Játékvezetők: M. Schmidt – W. Walz, K. Voss