Debreceni HK – Dab.Docler 4:2 (vége) | Budapešť – Nové Zámky 3:5 (vége)
Debreceni HK
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Dab.Docler
vasárnap 07.12.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Bravúros győzelmet aratott a DHK a listavezető Dab.Docler ellen. A harmadik harmadban megőrizte, sőt még eggyel növelte előnyét a Debrecen, majd az utolsó másfél percben hősies emberhátrányos védekezést bemutatva nyerte meg a meccset Jevgenyij Muhin alakulata. A híresen szigorú mester elégedett lehet fiai hétvégi teljesítményével, hiszen előbb a Csíkszeredát verték tönkre Ladányiék, majd a jó erőkből álló Dunaújvárost múlták felül. A mai mérkőzés hőse a 2+1-gyel záró Sijka Dusan, aki hamar beilleszkedett a szezon közben érkezve is a Debrecenbe.

Köszönjük mai megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:16:17)

60:00

59:41
    Megint Berlisk próbálkozott, de ezúttal végig látta a korong útját Borodin, aki így látványos lepkés védést mutatott be.

59:28
    Borodin védi Azari lövését.

59:15
    Berlisk lőhetett tisztán, de senkitől sem zavartatva magasan a védőhálóba lőtt. Ez nagyon lecsúszott. Ami rosszabb a vendégeknek, hogy a semleges harmadban lesz a buli.

58:53
    Újabb debreceni játékos kap két percet. Sava Borodin a játék késleltetéséért kap büntetést. Hat három ellen a jégen, már ami a mezőnyjátékosok számát illeti.

58:44
    Azari lövését Sijka blokkolja, kicsúszik a debreceni harmadból a pakk.

58:19
    Hat újvárosi mezőnyjátékos a négy debreceni ellen most.

58:19
    Könczei Áront küldik ki bottal lökésért.

57:51
    Nem jutott lövésig az ellentámadás végén a DHK.

57:35
    Borodin védett bravúrral a jégen fekve.

57:23
    Kalnins helyett egy mezőnyjátékos a jégen a vendégeknél.

57:23
    Vendég időkérés.

57:23
    Ismét a hazaiak tisztáznak tilos felszabadítás árán.

56:57
    Vaszjunyin mehetett egy-az-egyben Hüffner Adrián ellen, de a védő megoldotta a helyzetet, Kalnins pedig felszedte az elé csúszó pakkot.

56:43
    Tilosra üt a DHK.

56:34
    Többször is óriási szerencséje volt most a hazaiaknak. A kapu előtti kavarodás végén Hüffner lőtt óriási erővel a kapuvasra, ahonnan a védőhálóba pattant a korong.

56:08
    Vendégek teljes létszámban.

55:40
    Kaskov keresi a lehetőséget a bal szélen, majd adja el a korongot. Kevés volt a mozgás most a hazai emberelőnyben.

54:06
    Azari Zsolt volt kemény Hárival szemben, a játékvezetők pedig úgy ítélték meg, hogy bottal lökött a csatár. Két percig emberelőnyben lehetnek a hazaiak.

53:13
    Tilos felszabadításra üt a DHK.

52:43
    A kapu mögül beforduló Szappanos lövését védi Borodin.

52:23
    Vaszjunyin lőtt az oldalhálóba a bal szélről.

51:54
    Borodin a lepkéssel kapja le a kiszorított helyzetből érkező lövést.

51:39
    Peterdi botja törik el lövés közben.

51:02
    Hazaiak teljes létszámban.

50:18
    Megint a kapu mögül próbál visszajátszani a fórban lévő Dab.Docler, de ezúttal tisztáznak a hazai védők.

49:45
    Lesre csúsztak a dunaújvárosi támadók.

49:02
    Dancsfalvi Norbert magasbot miatt ül ki két percre.

48:18
    A Debrecen gólt szerzett!
    Kihasználja az emberelőnyt a DHK. Ismét a ma remeklő második sor hozta össze a negyedik hazai találatot. Danil Kaskov passzolt az alapvonalon üresen maradó SIJKA DUSANhoz, aki csalta egy kicsit a távolságot, majd remek csuklómozdulattal lőtt a rövid felsőbe.

47:58
    Óriási debreceni helyzet marad ki. A jégen fekvő Kalnins mellett nem sikerült a majdhogynem üres kapuba lőni.

47:21
    A vendégek csapatkapitánya, Gröschl Tamás eddig nem sokszor hallatta a nevét, de most szabálytalanul állította meg a lépéselőnybe kerülő debreceni támadót. Bottal akasztás miatt két percig emberelőnyben játszhat a DHK.

46:49
    Kaskov ütőjéről pattan a nézőtérre a korong.

46:30
    Dunaújvárosi lest ítélnek a sporik.

46:21
    Könczei játszotta volna meg Gartot, de remek érzékkel szedte le a passzt a védő.

45:58
    Most a DHK üt az alapvonalon túlra, megint tilos felszabadítás.

45:38
    Tilos felszabadítás: Dab.Docler.

45:23
    Hosszas tanácskozás után Berta maradhat a jégen, noha kiütötte Pavuk kezéből a botot, vétlennek ítélték meg a játékvezetők.

45:18
    Rengeteg most a pontatlanság, megint tilos felszabadítás, ezúttal a vendégek követték el.

45:01
    Emelianov hosszú passza csúszik el két csapattársa előtt is. Így viszont tilos felszabadítás, a buli a debreceni harmadban lesz.

44:33
    Megint tilosra üt a Dab.Docler.

44:20
    Azarit taglózták le a hazaiak, de kiállítás nincs, tilos felszabadítást ítélnek a játékvezetők.

44:00
    Szappanos tört be egy semleges harmadban szerzett koronggal a debreceni zónába, de aztán Borodin védte a lövést. Az oldalhálóban landolt a korong, így marad a buli Borodin kapija előtt.

Rendkívül csapkodó most a játék mindkét oldalon.

42:09
    Borodinnak kell használnia a mamutját egy távoli lövésnél.

41:55
    Könczei lövi el a vendégek kapuja előtt a pakkot.

40:31
    Hüffner Adrián emeli be a támadó harmadba a korongot, Borodin inkább a lepkésben tartja a sípszóig.

40:08
    Tilos felszabadítás a hazaiak részéről.

40:01

Ezúttal a Dunaújváros kezdte góllal a harmadot Eskelinen révén, de fordítani tudott a DHK Berta remek helyzetfelismerésének, majd Kaskov és Sijka remek összhangjának köszönhetően. A második harmadban a fizikai hoki helyett immár a látványosabb megoldások domináltak inkább, és helyzeteket is gyakrabban jegyezhettünk fel, mint az első játékrészben. A harmadik játékrészre előnnyel fordulhat a DHK, de nem véletlenül listavezető a Dab.Docler: bármi lehet még a folytatásban.

40:00

39:40
    Hári váltott ritmust a bal szélen, és tört be középre, de éppen a kapu bal felső sarka mellé lőtt.

38:26
    Borodin véd óriásit, igaz esélye sem lett volna, ha nem csúszik le a dunaújvárosi csatár botjáról a lövés.

38:04
    Szepessy lőtt a kapu mellé a bal szélről, majd a másik oldalról azonnal visszaérkező korongba nem sikerült beleszúrnia, mielőtt Borodin rátenyerelt volna.

37:19
    Gart passzából Könczei lép ki, de jó helyzetből célt téveszt a saját nevelésű csatár.

35:49
    Borodin ismét véd, megint jön a bedobás a kapus bal keze felőli bedobókörben.

35:35
    Borodin véd megint, a hazai harmadban marad a buli.

35:10
    Galanisz ad megint remek hát mögötti passzt Azari Zsoltnak, Borodin azonban kitolja a botossal a kapu felső sarkába tartó korongot.

34:45
    Lesen a Dab.Docler.

33:27
    Remekbe szabott gólt szerez a DHK. Az egész meccsen veszélyesen játszó Sijka Dusan találja meg sortársát, DANIL KASKOV pedig szép lövéssel veszi be Kalnins kapuját. Andrei Emelianov kap még asszisztot a gólnál.

33:11
    A tetőszerkezetet éri a korong, a buli a debreceni harmadban lesz.

32:53
    Borodin látványosan véd a lepkéssel, Pavuk pedig visszatérhet a fegyelmijéből.

32:08
    Kalnins kap 10 perc fegyelmit sportszerűtlen magatartásért. Vélhetően a gólnál reklamált túl hevesen. Magosi Erik üli le a kapus büntetését.

32:08
    Gólszerző BERTA.

31:54
    LAdányi próbál passzolni megint, ezúttal talán a lövés kifizetődőbb megoldás lett volna.

30:49
    Ladányi keresztpassza csúszik el Kaskov előtt centikkel.

30:16
    Szepessy Máté és Tőkési ütköznek a debreceni sarokban, ahogy megáll a játék, a dunaújvárosi csatár sportszerűen ellenőrzi, hogy van a jégen maradó bekk. Ezzel együtt 2 percet kap gáncsolásért Szepessy.

30:07
    Borodinról pattan a védőhálóba Erdélyi lövése, a buli a debreceni zónában lesz.

29:29
    Kalnins véd magabiztosan, marad a buli az újvárosi harmadban.

29:19
    Emelianov emelte saját kapujára a korongot. Vélhetően lecsúszott az orosz bekk ütőjéről a korong, de Borodin felszedte a játékszert. Marad a buli a hazai harmadban.

28:51
    Galanisz és Azari játszottak össze szépen, utóbbi lövését Borodin védte. A korong marad a debreceni harmadban.

28:36
    Sőt, a debreceni harmadba viszik a bulit a játékvezetők.

28:36
    Lest ítélnek a sporik a DHK ellen.

28:11
    Kaskov és Sijka vezették két védőre a támadást, és remekül is oldották meg a helyzetet, de Kalnins bravúrral védte Sijka fonák emelését.

27:28
    Lesre korcsolyáznak a debreceni támadók.

27:14
    Megint egy kapu mögül visszatett korong okoz némi riadalmat a hazai kapu előtt.

26:53
    A vendégek harmadában lesz buli.

26:28
    Hári Norbert próbált meg négy vendég védő között betörni, de Kalnins lehúzta a lepkéssel a gyengécske lövést.

25:49
    Voronov lövése jön ki Kalnins mamutjáról.

24:46
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Nem először veszít korongot a DHK a saját kapuja mögött, ezúttal pedig góllal bosszulja meg a hibát a Dab.Docler. VILLE ESKELINEN fejezi be az akciót góllal, miután Nejc Berlisk adott neki tökéletes passzt a kapu mögül. Azari Zsolt pedig a korongszerzésért dicsérhető.

24:35
    Tilos felszabadítás a Debrecennél.

24:19
    Sadikov bombáját védi Kalnins, bár fogni nem tudta a kapus a nagy erejű lövést.

23:56
    Rosszul cserélt a DHK, Galanisz kapott remek passzt, amit azonnal középre játszott Somogyi felé. A támadó fonákra húzta a pakkot, majd Borodin lepkés kesztyűjébe emelt ziccerben.

22:16

22:00
    Kicsit zavart most a debreceni védekezés, majdnem a Dab.Docler került helyzetbe.

21:23
    Berta kapott egyet a palánk mellett, de nincs újabb kiállítás.

20:55
    Sadikov elcsúszik a kék vonalon, így kicsúszik a korong. Szerencséjére nem startolt rá újvárosi támadó a pakkra.

20:16
    Pavuk volt túl erőszakos, emberelőnybe kerül a DHK. A fejre irányuló ütközésért Pavuk 2+10 percet kap, helyére majd Magosi jön vissza. 2 percig tehát emberelőnyben lehet a DHK.

20:01

A kezdeti tapogatózás után a DHK kezdte jobban a mérkőzést, nagyobb nyomás alá tudták helyezni a dunaújvárosiakat, mint fordítva és meg is született a hazai vezető gól egy remek támadás végén. Ezek után volt két emberelőnyös lehetősége is a Debrecennek, de ezek kihasználatlanok maradtak, a DAB pedig egy szintén gyönyörű támadás végén egyenlített. Mindkét csapat remekül zárja le a semleges harmadot, kevés a védelmi hiba, és emiatt az igazán nagy helyzet, és több, látványos ütközést is láthatott a kilátogató mintegy 400 néző. Ennél azonban mindkét csapat tud jobban játszani, meglátjuk, a folytatásban melyik gárda lesz fölényben.

20:00

19:16
    Martine és Sadikov találkoztak. Fizikális a meccs.

18:33
    Buli lesz a semleges harmadban.

17:34
    Pavuk Attila találta meg egy csodálatos emelt passzal NAGY RICHÁRDOT, aki a kapu előtt üresen maradt, a korong lekezelése pedig talán nehezebb volt, mint a ziccert értékesíteni utána. Hüffner Adrián kap még asszisztot.

16:39
    Prakab lőtt bátran messziről, de a blokkoló védő ütőjéről mellé pattant a korong.

16:13
    Dancsfalvi és Vaszjunyin nem értették meg egymást és hoztak össze emiatt egy lest.

15:28
    Kaskov és Ladányi játszottak össze gyönyörűen a kissé elveszettnek tűnt dunaújvárosi védelem között, de Kalnins védte az orosz ziccerét.

14:41
    Borodin kap tapsot a hazai nézőktől magabiztos, könnyű védése után.

14:16
    Könczei ütközik egyet Martinenal pont ott, ahol az előbb Kaskov lenn maradt.

13:43
    Pozsgai tisztáz megint.

12:56
    Pavuk kőkeményen ütközte le Kaskovot. Az orosz center a kezét fájlalva hagyja el a jeget. Kiállítás nem lesz.

12:36
    Sadikov távoli lövését nyeli el Kalnins.

12:19
    Ismét debreceni emberelőny lesz. Azari Zsolt a kiállított játékos gáncsolásért.

11:39
    Galanisz szerzett korongot a debreceni kapu mögött, a visszatett korongot Szepessy fonákkal Borodin mamutjába lőtte.

11:10
    Galanisz lövése kipattant Borodinról, majd a kaput megkerülve Galanisz lőtt ismét, ezt pedig már magához ölelte Borodin.

10:12
    Tilosra üt a Dab.Docler.

09:53
    Ismét remek debreceni akció után Dancsfalvi találta magát teljesen üresen a vendég kapu előtt, de fordulásból leadott lövését Kalnins bravúrral hárította.

09:08
    Ladányi emeli be a pakkot a semleges zónából, Kalnins játssza tovább a korongot.

08:52
    Borodin véd egy távoli lövést. Buli a debreceni harmadban.

08:09
    Ladányi lő éles szögből, Kalnins résen van, a kipattanót kiemelik a harmadukból a vendégek.

07:46
    Pozsgai tisztáz, remek eddig a vendégek emberhátrányos sora.

07:21
    Vaszjunyin botját szedték fel az újvárosi kék vonalon, így les lett.

06:47
    Sijka keresztpassza lelassult a védő botján, így Kalnins felszedhette a korongot. Buli lesz az újvárosi harmadban.

06:20
    Elcserélte magát a Dunaújváros, Somogyi tölti le a technikai büntetést a túl sok játékos miatt.

05:31
    Némi szerencsével maradt bent a vendégek harmadában a pakk, de aztán mintaszerűen játszották ki gólig az akciót a hazaiak. SIJKA DUSAN adott remek passzt Ladányi Balázsnak, aki Kaskovhoz játszott a sarokba. A középen érkező SIJKA DUSAN visszakapta a korongot, és szépen helyezett a jobb alsóba.

04:28
    Galaniszt választották el a korongtól a hazai védők.

03:44
    Vaszjunyin tudta visszakanalazni az újvárosi kapu elől a pakkot, de a közelben nem volt debreceni támadó.

02:51
    Kaskov indult meg a jobb szélen, a rövidre lőni is tudott, de Kalnins a helyén volt.

Tapogatózva kezdenek a csapatok, nagy az óvatosság egyelőre.

02:15

02:03
    Sadikov lőhetett viszonylag tisztán, de nem volt erő a lövésében.

00:28
    Tilos felszabadítás: Debrecen.

00:01

November közepén úgy tűnt, komoly válságba kerül a MOL Ligában listavezető Dab.Docler, hiszen sorozatos vereségek jöttek, közben pedig Kiss Ákos nem éppen békésen vált el klubjától. Aztán az egyhetes pihenő és a két könnyebb ellenfél megtette hatását: a Dunaújváros előbb a Fradi ellen győzött, majd pénteken az UTE ellen rendezett mészárlást (7:0). És ha már pénteki mészárlás, a vasárnap esti házigazda is nagy önbizalommal várhatja a meccset a Csíkszereda kiütése után (8:2). A két csapat eddig kétszer találkozott a MOL Ligában: még a szezon elején Dunaújvárosban 6:3 arányban, míg október végén Debrecenben hosszabbítás után 5:4 arányban nyert a Dab.Docler. Fűtheti tehát a visszavágás vágya a hazaiakat, akik egészen jól viselték a lassan visszatérő sérültek hiányát, így kiegyenlített mérkőzésre lehet számítani, még ha a két csapatot jelen pillanatban 21 pont választja is el a tabellán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 6. Sijka (Kaskov, Ladányi), 33. Berta, 34. Kaskov (Sijka, Emelianov), 49. Sijka (Kaskov) – 18. Nagy (Pavuk, Hüffner), 25. Eskelinen (Berlisk, Azari)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Dancsfalvi, Vaszjunyin, Berta (A) – Sadikov, Voronov, Ladányi (C), Kaskov, Sijka – Prakab, Tőkési, Hári, Könczei (A), Gart – Wéber, Barabás

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Berlisk, Martine, Somogyi, Gröschl (C), Szappanos – Hüffner (A), Pozsgai, Szepessy, Galanisz, Azari – Mestyán, Nagy R., Pavuk, Peterdi (A), Papp V. – Erdélyi, Hruby, Magosi, Eskelinen

Vezetőedző: Donald MacLean

Játékvezetők: Gangel László, Halassy György – Pálkövi Botond, Soltész Áron