Nové Zámky – Budapešť 6:3 (vége) | Debreceni HK – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Debreceni HK
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 12.12.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

A Debreceni HK csapata nyerte a szétlövést csapatkapitánya, Ladányi Balázs góljával.

62:52
    Novak lövése csípte a kapuvasat is.

60:38
    Sijka Dusan gáncsolásért áll ki. Nagy esély a Fradi előtt.

60:26
    Kaskov fordulhat be a kapu előtt, de Budai ennél nehezebb lövéseket is védett ma.

57:30
    Kaskovval szemben voltak túl kemények a ferencvárosiak, Lencsés Tamás ül ki két percre bottal akasztásért.

56:18
    Kaskov indult meg emberhátrányban. Gól nem lett, de Hegyi Ádám is kiáll két percre gáncsolásért.

56:05
    Voronovot küldik ki Kiss Ákos palánkra lökéséért két percre.

53:53
    A Debrecen gólt szerzett!
    Eddig bírta a Fradi, eddig bírta Budai a nyomást. Az emberelőnyt jól végigjátszotta a Debrecen, aminek a végén LADÁNYI BALÁZS maradt üresen kapásoldalon, és lőtt a kapuba. Sijka Dusan és Alexei Voronov nevei mellé kerül assziszt. Repülnek a plüssök a jégre.

53:34
    Dubeket küldik ki gáncsolásért. Kulcsfontosságú emberelőny jöhet.

50:22
    Hári passzolt be középre a jobb szélről, Budai belerúgott a korongba, ami így éppen elcsúszott az érkező debreceni csatár előtt.

49:00
    Sijka kap keresztpasszt, de Budai megint elképesztő védést mutat be a mamuttal.

48:32
    Vaszjunyin előtt marad a korong a Fradi kapuja előtt, de Budai hatalmas bravúrral kirúgja a pakkot az alsó sarokból.

43:49
    Megint több óriási helyzet maradt ki. Ladányi adott jó passzt, amiből jött egy veszélyes lövés, majd a kipattanó, amiből nagy kavarodás lett, de gól nem.

32:43
    Kaskov kap tökéletes keresztpasszt, de amikor Budai már verve volt, rosszul találta el a pakkot az orosz.

32:15
    Gart is ziccerig verekszi magát, de Budai ezt is védi. Elképesztő!

29:30
    Egymás után kétszer is Budai védett óriásit, mindkétszer centiken múlt az egyenlítés.

26:44
    Hardi teljesen üresen kapott korongot a debreceni kaputól két méterre, de Borodin lábai közt nem csúszott át a pakk.

24:37
    Voronov volt felelőtlen, amikor a közeli blokkba lőtt utolsó védőként a kék vonalon. Jött is a ziccer a másik oldalon, de Borodin hatalmas bravúrral védett.

24:10
    Dubek akasztotta be Dancsfalvi lába közé a botját, a debreceni csatár pedig elesett, jött is a büntetés. Két perc emberelőny jöhet a hazaiaknál.

22:10
    Vaszjunyin lőtte ki Dancsfalvit, majd a kipattanó a már fekvő Budaiban akadt el.

20:54
    Hegyi Ádám gáncsolásért kap két perces büntetést.

20:26
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Bent maradt az öltözőben a DHK. Védelmi hibák után Borodint hagyták kiszolgáltatott helyzetben a védők, ezt pedig VLADIMIR DUBEK használta ki a kapu előtti lecsorgóból. Kiss Ákos és Vaclav Novak a gólpasszosok.

20:09
    Dubek három debreceni védő között szlalomozott be a kapu elé, és a kipattanót is el tudta lőni.

19:42
    Ales Cerny távoli lövése pattan meg, de Borodinon nem jut túl a pakk.

18:53
    Most két veszélyes vendég lövés akadt el Borodinban.

18:01
    Prakab Jánost állítják ki gáncsolásért, ha nem szerez gólt a Fradi, a harmad végéig emberelőnyben lesz.

16:55
    Berta passza találja meg Dancsfalvit a kapu előtt, de Budai fejvédőjéről a kapus ölébe hull a korong.

16:11
    Hatalmas tűzijáték a Fradi kapuja előtt, de vagy Budaiban vagy a blokkokban akadt el három-négy lövés is.

15:25
    Budainak volt szerencséje most: elakadt benne egy veszélyes lövés.

15:18
    Kiss Ákos volt túl agresszív Hári Norberttel szemben: testre ütésért jár a két perc.

15:09
    Kiss Ákos kap remek passzt, rengeteg ideje is volt, de Borodinba lőtt közvetlen közelről, kicsit kiszorított szögből.

13:17
    Gart tartotta benn bravúrral a korongot a Fradi harmadában, centerezése is megtalálta a kapu előtt üresen váró Hári Norbertet, de a fiatal csatár túlságosan megemelte a korongot, ami érintés nélkül a védőhálóban landolt. Buli a semleges harmadban.

11:43
    Dancsfalvi lövése megpattan a védőn, Budai viszont még visszanyúl a botjával. Nagy védés!

09:13
    Berta centerezéséről éppen lemarad Dancsfalvi.

06:39
    Könczei ziccere az elfekvő Budaiban akad el.

06:27
    Borodinnak volt szerencséje: Papp Csaba veszélyes lövése pont a kapus vállát talált el. Sokat nem látott a lövésből az orosz kapus.

03:53
    Könczei Áron nyúlt oda a támadó harmadban a korongot birtokló védőnek, két percre kiküldik gáncsolásért.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 54. Ladányi (Sijka, Voronov), utolsó bünt. Ladányi – 21. Dubek (Kiss, Novak)