HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:4 (0:2 szétlövés után) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 3:4 (vége)
szétlövés vége (0:2)
HSC Csíkszereda
3:4 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
szombat 13.12.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A Miskolc végül büntetőkkel nyeri meg ezt az izgalmas mérkőzést, a HSC csupán egy pontot szerez, amivel megint csak csökken az esélye, hogy odaérjen a hatodik helyre. Jó iramú mérkőzést láthatott ma a közönség, és reménykednek, hogy holnap a Dunaújváros ellen több szerencséje lesz a kedvenceiknek.
    Tartsanak velünk akkor is! (19:35:41)

65:00
    A Miskolc JJSE csapata nyerte a szétlövést.

64:02
    Heffernan ugrik ki, és egy az egybe viheti Bálizs ellen, aki bravúrosan véd!

62:54
    Dudas lövése pattan meg, majdnem becsapja Raitumsot.

62:11
    Sateket akasztják el keményen, de nincs kiállítás.

60:34
    Spady egy gyönyörű testcsel után óriási kapuvasat lő! Nincs ma szerencséjük a hazaiaknak!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:27
    Egy kapáslövés Mihály Edétől, de blokkolják.

58:15
    Becze lő középről, Raitums védeni tudott.

57:36
    Eldurvul a meccs a végére, Dansereau kapott nagyot, egy pillanatra lent is marad.

56:20
    Cohen ér bele egy bejátszott korongba, pár centivel csúszik el a korong a Raitums kapuja mellett.

55:55
    Újabb sérülés, most Bálizs fekszik a miskolci kapu előtt.

55:09
    Salonen lő éles szögből, kevéssel megy mellé.

54:20
    Egy kemény ütközés után Bors marad lent a palánk mellett.

52:51
    Salonen passzol be középre, Bíró Gergő elől az utolsó pillanatokban tisztáztak a miskolciak.

51:40
    A Miskolc nem tört meg a kétgólos előny elvesztésétől, most ők dominálják a játékot.

49:58
    Becze játszik be egy korongot veszélyesen, de végül senki nem ért bele.

48:52
    Molnár Zsombor lő a bal oldalról, Bálizs oldalra kitolja.

47:20
    Nagy Krisztián fordul be a kapu hátától, Raitums résen volt.

45:24
    A HSC gólt szerzett!
    Egyenlít emberelőnyben a HSC! Salló passzol Erik Spadyhoz, akinek lövésébe SHANE HEFFERNAN ér bele, a korong pedig becsorog Bálizs kapujába!

45:18
    Popovics kap 2 percet akadályozásért.

43:11
    Nagy Krisztián kap remek passzt és közvetlen közelről lőhetett, Raitums valahogy még beleért és nem lett gól!

42:46
    Salonen korcsolyázik be a Miskolci harmadba, és telibelövi a felső kapuvasat!

42:10
    Bíró Gergő volt ziccerben, de kapáslövése mellé megy.

41:05
    Hajós volt jó helyzetben, azonban a centerezését blokkolták a hazai védők.

40:44
    Bors lövése kevéssel kerüli el a kaput.

40:01

Egygólosra csökkentették hátrányukat a hazaiak ebben a harmadban, így a mérkőzés továbbra is nyílt marad a harmadik harmadra. A HSC többet próbálkozott ebben a harmadban és jobban is védekezett, a Miskolc már nem erőltette a támadásokat annyira mint az első harmadban. Reméljük izgalmas lesz a záró felvonás, maradjanak velünk!

40:00

39:49
    Satek lőtt éles szögből, Bálizs védeni tudott.

38:05
    Gyönyörű góllal szépít a HSC! SHANE HEFFERNAN kezdett egyéni akcióba, kicselezett egy védőt, majd egy finom mozdulattal, fonákkal ellőtte a korongot Bálizs alatt.

37:05
    Nagy Krisztián lő 3-4 méterről és eltalálja a kapuvasat!

36:32
    Satek volt lövőhelyzetbe, a korong azonban egy vendég védőről felpattan a korongfogó hálóba.

34:52
    Salonen passzol Hefernanhez, aki a kapu torkából nem tudja bejuttatni a korongot a kapuba.

34:31
    Mihály Ede lövése kevéssel kerüli el a jobb felső sarkat.

32:58
    Molnár Zsombor maradt egyedül Bálizs ellen, aki hatalmasat védett újfent!

32:54
    Heffernan lőtt a kék vonalról, Bálizsnak nem jelentett gondot.

31:36
    Nagy István kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért. Metcalfe kap 2 percet akadályozásért.

30:35
    A Miskolc gólt szerzett!
    Egy ellentámadás után megszerzi harmadik gólját a Miskolc. BECZE TIHAMÉR érkezett jól középen Cohen passzára, majd lövése egy kis szerencsével, Raitums lábai között becsorgott a korong a kapuba.

30:09
    Salonen lő középről, Bálizs kesztyűvel fogja.

29:03
    Papp lövését, Bálizs oldalra tisztázza.

28:08
    Bors próbálkozik, Bálizs ismét a helyén volt.

27:47
    Satek iramodik meg, majd lő, Bálizs magabiztosan hárított.

26:48
    Boyle kap 2 percet gáncsolásért.

26:12
    Tilos felszabadítás. (HSC)

24:45
    Dudas maradt ziccerbe, Raitums óriási bravúrral hárított!

23:43
    Papp kap 2 percet akadályozásért.

23:12
    Gyönyörű támadás végén szerzi meg a szépítést a HSC. Nagy hozza lövőhelyzetbe BORS HUBÁT, aki felnéz és csuklóból belövi a korongot Bálizs mellett.

22:42
    Újabb kiállítás, ezúttal a vendégeknél. Gőz kap 2 percet hátulról lökésért, plusz 10 perc fegyelmi büntetést is kapott.

22:27
    Mihály Ede kap 2 percet bottal akasztásért.

21:35
    Spady lőtt ismét, kevéssel ment fölé.

20:41
    Spady lő a kék vonalról, a kipattanó Heffernan elé kerül, aki nem tudott élni a lehetőséggel.

20:14
    Nagy Krisztián kap 2 percet gáncsolásért.

20:01

A harmad jelentős részét uralta a Miskolc. Gólhelyzeteket alakítottak ki, kimagaslottak a mezőnyjátékban és két gólt is szereztek. A HSC a harmad végére ébredt föl, akkor emberelőnyös helyzetből szerezhettek volna gólt, illetve az utolsó másodpercekben Bíró Gergő révén, de mindeddig Bálizs kapuja érintetlen maradt.
    Hamarosan következik a második harmad, tartsanak velünk!

20:00

19:41
    Bíró Gergő egy remek egyéni akció végén a kapuvasat találja el!

18:40
    Spady és Salló egyaránt elereszt egy-egy jó lövést az emberelőnyben, Bálizs mindkétszer remekül védett.

17:33
    Spady lövésébe Satek ér bele, nagy helyzet marad ki.

16:56
    Sagert kap 2 percet palánkra lökésért.

15:25
    Nagy István volt lövőhelyzetben, de nagyon rosszul találta el a korongot.

14:25
    Metcalfe célozza meg a bal felső sarkat, nem sokkal ment fölé a korong.

13:25
    Becze ér bele a kapu közelébe egy bejátszott korongba, Raitums védeni tud.

12:37
    Nagy István kap 2 percet gáncsolásért.

11:55
    Bíró Gergő szépen korcsolyázza körbe a kaput, lövését Bálizs védi.

10:40
    Hosszú passzokkal keresik a társak egymást mindkét csapatnál, egyelőre eredménytelenül, kissé leült a meccs.

09:25
    A HSC zavarodottan keresi a szépítés lehetőségét, nagyon jól kezdte a Miskolc a mérkőzést, gyorsan kétgólos vezetést szereztek.

06:59
    Megduplázza előnyét a Miskolc. DUDAS JESSE RAY volt szemfüles a kapu előtt, és egy jó passz után Raitums lábai közt juttatja be a korongot a kapuba.

05:59
    Satek bekorcsolyázik középre, lövését Bálizs fogja.

05:24

03:49
    Sagert kap jó passzt a kék vonalnál, erős lövését Raitums még védi, azonban a kipattanót könnyedén értékesítette ROCZANOV DEZSŐ.

03:20
    Nagy Krisztián húz el a jobb szélen, majd fonákkal lőtt, a korong pár centivel ment el a hosszú sarok fölött.

01:35
    Farkas gyönyörű fonákpasszát Papp lövi el kapásból, a vendégek védői blokkolni tudnak.

00:26
    Salonentől kerül Heffernanhez a korong, aki kétszer is lőtt, de Bálizs a helyén volt.

00:10

00:01

HSC Csíkszereda: Raitums (Kozuch) – Salonen, Bors, Heffernan, Salló, Satek, Mihály, Molnár, Tranca, Papp, Spady, Bíró G., Bíró O., Nagy, Bíró T., Farkas. Edző: Christer Dreberg

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár. Edző: Majoross Gergely

Játékvezetők: Gergely Lehel, Rédai Botond, Gergely Vilmos, Máté István.

Ma este a MOL Liga nyolcadik helyét elfoglaló HSC Csíkszereda fogadja a második helyezett Miskolci Jegesmedvéket. A hazaiak legutóbbi meccsükön egy negatív sorozatot törtek meg, ugyanis 23 forduló után képesek voltak idegenben nyerni, igaz csak hosszabbításban tudták felülmúlni a Ferencvárost Budapesten. A Miskolcnak idén nagyon jól megy, komolyan kell számolni velük a végső elszámolásnál is. Legutóbb némi meglepetésre otthon kaptak ki a Debrecentől 4-2-re, viszont azelőtt a Csíkszeredát verték 6-1-re haza pályán. A Csíkszeredától mostmár rengeteg bravúr kellene, ahhoz hogy felzárkózzanak a Ferencvároshoz és az Újpesthez az utolsó playoff helyért folyó küzdelemben.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 24. Bors (Nagy, Tranca), 39. Heffernan, 46. Heffernan (Spady, Salló) – 4. Roczanov (Sagert, Gőz), 7. Dudas (Cohen), 31. Becze (Cohen), utolsó bünt. Dansereau