Corona Brasov Wolves – DVTK Jegesmedvék 5:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Dab.Docler 2:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 4:3 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 14.12.2014, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Szoros mérkőzésen vesztették el az érsekújváriak a mai mérkőzést, és az első helyet is a táblázaton. A végén sikerült izgalmassá tenni a hajrát Juraj Faith góljával, de már nem volt elegendő idő az egyenlítésre. A Fradi megérdemelten nyert másodszor az idei évadban egy góllal a címvédő ellen és egy pontra megközelítette az újpestieket a tabellán. (21:13:07)

60:00

59:50
    Weissmann lövését védi Marton, buli következik.

Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Az utolsó perc második másodpercében felcsillan az újváriak reménye FAITH JURAJ gólja után. Gólpasszok: Albín Podstavek, Marek Uram.

58:55
    Uram fordul a kapura, de lövése nem találja el a kaput.

58:10
    Közben teljes létszámban a Zámky.

58:01
    Az utolsó két percben járunk, nem úgy néz ki, hogy itt még lesz fordulat.

57:05
    Marek Dubec büntetése lejárt.

57:00
    Járatják a korongot a hazaiak, végül Moravec lövését védi a lepkéssel Krajčovič.

56:10
    Kiegészült a Fradi, Cerny újra játékban, kettős előnyben vannak.

56:00
    Čaládi Erik felvágta Marton kapust ezért két percet kapott.

54:59
    Ismét egy kiállítás, most az újváriak csapatából megy le Marek Dubec gáncsolásért.

54:53
    Galló indult meg, és lövéssel fejezte be az akciót emberhátrányban.

54:03
    Cerny gáncsolta Frolíkot és kap két percet.

53:30
    Frolík indult meg kontrába, szabálytalankodnak vele, kiállítás lesz, de még mindig tartják a korongot, közben Púchovský visszatért, így két percig játszik majd a Zámky előnyben.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 16. Kiss G. (Pál, Cerny), 21. Dubek (Novák, Moravec), 26. Revák (Galló, Kiss), 51. Galló (Rafaj, Kiss) – 13. Frolík (Weissmann, Huba), 39. Podstavek (Weissmann, Huba), 60. Faith (Podstavek, Uram)

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Guren, Moravec, Dubek, Novák (C), Kiss Á.- Lencsés (A), Lévai, Németh, Farkas, Papp – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G.(A), Rafaj – Mach, Géczi, Hardi, Pál, Revák.

Edző: Szakács Ferenc.

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Držík) – Šiška, Ďurčo, Uram, Čaládi (A), Faith (A) – Huba, Baron, Podstavek, Frolík, Weissmann – Kowalczyk, Hrudík, Brandis, O.Štefanka, Marek Dubec (C) – Leško, Král, Rejzek, Domian, Púchovský.

Edző: Slavomír Chlebec.

Játékvezetők: Wolf László, Kincses Gergely – Kis-Király Barna, Abonyi Antal