Lengyelország – Ukrajna 1:2 (vége) | Franciaország – Magyarország 4:3 (vége) | Kazahsztán – Japán2 6:3 (vége)
Kazahsztán
6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Japán2
hétfő 15.12.2014, 20:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • U20 Div. I/B Férfi Világbajnokság

A harmad elején tovább folytatódott a kazah roham. A 44. percben Shestakov lő újabb gólt, és állítja vissza a 3 gólos különbséget. Majd a japán csapat jut büntetőhöz,de Volosenko fogja a lövést. A 48. percben emberelőnybe került a japán válogatott, de Mikhailis révén a kazah válogatott ért el újabb gólt. 6 perccel a harmad vége előtt Katsuragawa emelt Volosenko kapujába.
    Nagy iramot diktált mind a két csapat a mérkőzés folyamán, de a helyzeteit jobban kihasználó Kazah csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Így két nap után 100%-osan vezetik a csoportot. (22:06:47)

Gólpassz: Koizumi Tomonari

Koizumi passzolt a kapu elé érkező Katsuragawanak aki fonákkal emelt Volosenko mellett a kapuba

Gólpassz: Savitski Kirill, Mikhailis Nikita

Savitski passzolt a baloldalra Shestakovhoz, aki Takase lábai közt a kapuba lőtte a korongot

43:29
    Ohba lövését fogja Volosenko

40:38
    Mikhailis húz kapura egy korongot bedobás után, de elmegy a kapu mellett

40:30

40:01

A második harmadban a kazah válogatott magasabb sebességre kapcsolt. Aminek eredményeként már a 21. percben gólt szereztek Shestakov révén, majd a 24. percben 3 gólosra növelte az előnyt Grents. A 26. percben szépítettek a japánok Hirano révén, majd nemsokkal később ismét visszaállt a 3 gólos előny ismét Shestakovnak köszönhetően. A 37. percben Osaka ütött be egy kósza korongot közelről a fekvő Volosenko alatt.

Gólpassz: Mikhailis Nikita, Savitski Kirill

Mikhailis passzolt az üresen álló Shestakovhoz, aki egy állítás után Takase mellett kilőtte a bal sarkot

20:01

A kazah csapat ott folytatta ahol tegnap este abbahagyta. Sorra vezették támadásaikat, de Furukawa rendre hárított minden próbálkozást. A japánok a harmad felénél kezdtek ébredni, amikor is kiegyenlítette vált a mérkőzés. Több nagy helyzetet lehetett jegyezni ebben az időben. Majd a 14. percben Korolinski egy lecsorgó korongot ütött a japán kapuba. A harmad hátralevő részében többet támadott a japán alakulat, de gólt nem sikerült ütniük. Így kazah előnnyel mehettek a csapatok pihenőre.

Gólpassz: Grents Dmitri, Zinchenko Stanislav

Grents lövése lecsorog Furukawaról. Az elsőként kapcsoló Korolinskinek már csak az üres kapuba kell továbbítania a korongot

09:00
    Presnov elé kerül a korong, aki már nem tud erőt belevinni a lövésbe, így Furukawa rátenyerel a korongra

06:45
    Ibraibekov kékvonalas lövésébe ér bele egy japán védő, a korong a kapu mellé vágódik

04:58
    Stepanenko büntetése 2 perc bottal akasztásért, és a japán csapatból Hikosaka büntetése 2 perc sportszerűtlen magatartásért

04:30
    Mindkét csapat nagy iramban kezdte a mérkőzést, igazán nagy helyzet eddig egyik kapu előtt sem alakult ki

03:11
    Sakamoto szerez korongot a kazah harmadban, majd középről leadott lövése elmegy a kapu felett

01:14
    Mikhailis fonákkal emel kapura, de Furukawa fogja a lövést

00:45
    Grents közeli lövése kerüli el a japán kaput

00:01

Kazahsztán: Volosenko (Sevidov) – Gorozhaninov, Zinchenko, Korolinski, Grents, Presnov – Ibraibekov, Stepanenko, Shestakov, Mikhailis, Savitski – Mezhebitski, Nenakhov, Asetov, Kinstler, Kiselyov – Alexandrov, Ryspayev, Stukalov, Yadryshnikov, Neznamov

Japán: Furukawa (Takase) – Ohba, Minoshima, Koizumi, Osaka, Katsuragawa – Halliday, Otsu, Namioka, Hikosaka, Hirano – Hayata, Arai, Sakamoto, Inui, Nakayashiki – Iijima, Matsumoto, Miura, Sato, Yamada

Játékvezetők: Alerie, Aasum, Jucers.

Két nyertes csapat találkozója

A kazah csapat simán átlépett az ukránok felett, már-már felbillent a pálya annyira nyomtak a kazahok. Végül 5-1-es siker született. A kazah csapat mindenesetre esélyes a torna megnyerésére, az első nap látottak alapján.

A japánok a francia csapatot győzték le, egy már rendes játékidőben megnyert mérkőzést elveszítvén, büntetőkkel nyertek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 14. Korolinski (Grents, Zinchenko), 21. Shestakov (Ibraibekov, Mikhailis), 24. Grents (Korolinski, Zinchenko), 29. Shestakov (Mikhailis, Savitski), 45. Shestakov (Savitski, Mikhailis), 49. Mikhailis (Shestakov) – 26. Hirano (Hikosaka, Namioka), 37. Yo, 54. Katsuragawa (Koizumi)

Japán2: Furukawa (Takase) – Ohba, Minoshima, Koizumi, Osaka, Katsuragawa – Halliday, Otsu, Namioka, Hikosaka, Hirano – Hayata, Arai, Sakamoto, Inui, Nakayashiki – Iijima, Matsumoto, Miura, Sato, Yamada

Játékvezetők: Alerie, Aasum, Jucers