Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
UC Sampdoria
2:2 (1:2)
Udinese Calcio
vasárnap 21.12.2014, 15:00 • Stadio Comunale Luigi Ferraris, Genova • Serie A

Izgalmas mérkőzés kerekedett ki belőle.

A vendégek hatalmasat harcoltak, hogy haza vigyék legalább az egyik pontot.

A mérkőzés nagy részében a hazaiak domináltak, de az Udinese állt közelebb a gólhoz. Kontráik nagyon veszélyesek voltak.

Összességében egy jó kis pörgős meccs volt és talán a hazaiak lehetnek szomorúbbak.

Köszönöm, hogy velünk tartottatok, tartsatok velünk legközelebb is! (16:57:01)

90+6

90+6
    A védők esnek kelnek, de végül Kone szabadít fel.

90+6
    Utolsó esély talán. Szögletet rúghatnak a hazaiak.

90+6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kone (Udinese Calcio).

90+5
    Hárman szerelni tudták Konet.

90+5
    Szögletet harcol ki a támadó.

90+4
    Kone próbál értékes másodperceket szerezni az ellenfél szögletzászlójánál.

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pinzi (Udinese Calcio).

90+2
    A szögletet követően kisebb kavarodás a tizenhatoson belül. A bíró kifelé ítél szabadrúgást.

90+2
    Mesbah lő kapura, de Daniloról szögletre pattant.

90+1
    Kontratámadást vezetnek a vendégek, melynek végén Di Natale teker jobb lábbal mellé. Veszélyes volt.

90+1
    6 perc a hosszabbítás. A bíró alaposan meghosszabbította a mérkőzést.

90
    Elkezdődött az utolsó perc.

89
    A frissen beállt Cacciatore fejelt mellé.

89
    Csere a UC Sampdoria-nél/nál: lemegy De Silvestri, bejön Cacciatore.

88
    Heurtaux rántotta vissza Hedert. 10 emberrel maradtak a vendégek.

88
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Thereau, bejön Di Natale.

87
    De Silvestri szerez labdát, de Pinzi megrúgja a térdét. Nem tudta továbbvinni a labdát a támadó és a földre került.

86
    Eder kap sárga lapot buktatásért.

86
    Soriano szöglete veszélyesen tekeredett középre, de a védők kivágják.

85
    Kone fejelte ki a beadást. Most a másik oldalról rúghatnak szögletet.

85
    Megint szögletet rúghat a Sampdoria.

85
    Kone pontatlan keresztpasszát kifejelték a védők, de pont Widmer elé aki egyből ellőtte, de lövésében nem volt sok erő.

84
    Gyenge szöglet volt. A védők hatástalanították a beadást.

82
    Okaka harcol ki Wague mellett egy szögletet.

82
    Kone tekerte középre a bal szélről, de Romero kapus húzta le a beadást.

81
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Geijo, bejön Fernandes.

81
    Csere a UC Sampdoria-nél/nál: lemegy Obiang, bejön Bergessio.

80
    Micsoda kapufa! Geijo fejelhetett 5 méterre a kaputól, de csak a bal kapufát találta el fejese.

78
    Palombo adta középre , de Kone haza fejelte a beadott labdát.

77
    Palombo kényszerítőzött Gabbiadinivel, majd jó 20 méterről megeresztett egy bombát, de Karnezis kapus szépen leért a jobb sarokra.

76
    Megkezdődött az utolsó negyed óra. Ennyi ideje maradt a csapatoknak, hogy eldöntsék a mérkőzés kimenetelét.

75
    Okaka csúszott a labdáért, hogy bent tartsa, de csak egy mikrofon látta kárát az akciónak.

74
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Pasquale, bejön Silva.

74
    Soriano cibálta meg ellenfele mezét.

72
    Gabbiadini passzolt Palombohoz, de telibe lőtte az egyik védőt. Teljes mértékben átvette a mérkőzés irányítását a Sampdoria. A vendégek kontrákra rendeződtek be.

70
    A beadás valamelyik védőről lepörgött, majd De Silvestri próbálkozhatott, de nem találta el a kaput.

70
    Gabbiadini tekerte kapura, de lövése valakin megpattant és szöglet következhet.

68
    Jól tekerte középre, de a védők oldalra kifejelték.

68
    Gabbiadini végezhet el szögletet.

65
    Pasquale rántotta le Okakat , amiért a védő sárga lapot kapott.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pasquale (Udinese Calcio).

65
    Okaka ugratta volna ki Edert, de a kapus jól helyezkedett.

64
    Felélénkült a Sampdoria játéka. Most már egyértelműen ők irányítják a a mérkőzést.

63
    Gabbiadini mászta meg Wague.

62
    Okaka ollózott egyet a tizenhatoson belül, de a védőkről lepattant a próbálkozása.
    Manolo GABBIADINI - 2:2

60
    Egyenlít a Sampdoria! A szélről egy szép beadást követően Gabbiadini fejelte be a labdát a bal felsőbe.

59
    Thereau ellen fúj a játékvezető. A támadó a fejét fogja és nem hiszi el.

58
    Soriano emelte a kapus kezébe a labdát.

57
    Soriano vezette ki a labdát az alapvonalon kívülre. Túl nagy volt a lendület.

56
    Folytatódhat a meccs.

55
    Még mindig ápolnak. Mindkét játékos kapott egy szép kötést a fejére. Könnyű lesz így megtalálni a két belső védőt.

53
    Regini és Gastaldello fejelt össze. Mindkettejüket ápolni kell.

52
    A védők könnyedén szabadították fel a beérkező labdát.

51
    Szögletet harcolnak ki a vendégek. 5-3 a szögletarány a hazaiaknak.

51
    Eder eresztett meg egy hatalmas lövést 20 méterről. Nem sokkal ment ez mellé.

48
    Okaka lesen kapott labdát. A bíró egyből megállította a játékot.

47
    Gabbiadini lövi rá 18 méterről, de ez a lövés sem talál kaput. Élénkebben kezdenek a hazaiak a 2. félidőben.

46
    Máris kiharcolnak egy szögletet. Palombo íveli be, amit a védők kifejelnek. Mesbah érkezik a kifejelt labdára, de csúnyán fölé durrantja.

46
    A Sampdoria nyitotta meg a 2. félidőt.

46

Már érkeznek ki a játékosok az öltözőből. Hamarosan kezdődik a 2. félidő.

Vége az első félidőnek.

Obiang 15. percben szerzett góljával még vezetett a Sampdoria, de a 31. és a 34. percben, Geijo, illetve Danilo góljával megfordította az eredményt az Udinese.

A hazaiak birtokolják többet a labdát, de a helyzetekben ez nem mutatkozik meg.

A szünet után folytatjuk!

45+2

45+1
    2 perc a hosszabbítás az első félidőben.

45
    Thereau adta gyengén középre a jobb oldalról. A kapusé lett.

44
    Soriano lövését blokkolták a védők.

43
    Újabb sárga lap. Heurtaux szúrt oda Edernek.

41
    Thereau terül el a földön, miután Gastaldello lekönyökölte. A hazai játékos sárga lapot kapott.

40
    Okaka esik el a tizenhatoson belül Wagueval együtt, de a bíró kifelé ítél szabadrúgást. Véleményes szituáció.

40
    Widmer beadása mindenki feje fölött elszállt.

39
    Obiang veszélyesen adta középre a bal szélről, de a védők ezt a beadást is tisztázták.

38
    Eder kanyarítja középre, de az egyik védő fejéről szögletre pattant.

37
    Gabbiadini kap sárga lapot. A következő meccsen nem játszhat a támadó.

36
    A szabadrúgás a kapus kezében landol.

36
    Gabbiadini rúgat szabadrúgást, mintegy 20 méterről.
    DANILO - 1:2

34
    Góóól! Kone szögletére Danilo érkezett üresen. A támadó a jobb sarokba fejelte a labdát. A kapus tehetetlen volt. Pár perc alatt megfordította a mérkőzést az Udine.
    Alexandre GEIJO PAZOS - 1:1

33
    Szögletet rúghat az Udinese.

32
    Pasquale lökte fel De Silvestrit.

32
    Egyből helyzet a másik oldalon. Okaka elől mentenek a védők.

31
    Micsoda Góóól! Kone adta be középre a labdát és Geijo megelőzve védőjét és a kapust, a kapuba pörgetett.

29
    Gabbiadinit állították meg lesen.

28
    Okaka felé ment a szabadrúgás, de a támadó kézzel vette le a labdát, azt pedig a futballban nem megengedett.

28
    Okakaval szemben szabálytalankodtak.

26
    A védők kifejelték a szögletet, de pont Regini elé került, aki egyből rátűzte a kapura, eredménytelenül.

26
    Eder adta középre, de Wague mentett szögletre.

25
    Danilo lökte fel ellenfelét.

23
    Pasquale rúgott oda Gabbiadininek. Megúszta lap nélkül.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Widmer (Udinese Calcio).

22
    Pasquale adja be, de a védők tisztáznak.

21
    Kone kapta üresen a labdát szembe a kapuval, de fölé lőtte. Hatalmas egyenlítési lehetőség maradt ki.

20
    Okaka vitte be 2 védő közé, de győzött a túlerő.

19
    Pasquale végezte el a szabadrúgást, de a védők tisztázni tudtak.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Soriano (UC Sampdoria).

18
    Veszélyes helyről jöhet szabadrúgással az Udine. Soriano buktatta Irratit.
    Pedro OBIANG - 1:0

15
    Palombo emelte középre, de a kapus pont Obiang elé öklözött, aki higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát. A gólvonalon helyezkedő udine játékos tehetetlen volt.

14
    Palombot lökte fel Thereaun

13
    Obiang emelte veszélyesen középre a labdát, de Gabbiadini nem tudta megtartani a labdát és a védők tisztáztak.

12
    De Silvestri nagyon gyengén adta középre. Kirúgás következhet.

11
    Gabbiadini rántotta le az ellenfelét a félpályánál.

10
    A szabadrúgást egy védő csúsztatta ki. Szöglet következhet.

9
    Badu ütött oda Obiangnak. A bíró szabadrúgást ítélt, de a védő megúszta lap nélkül az esetet.

7
    Megvan a mérkőzés első helyzete. Widmer passzolt középre Geijonak, de a támadó estében fölé lőtt.

6
    Gyengén kivitelezett akció lett a szabadrúgásból. Az Udinese támadhat.

6
    Heurtaux szabálytalankodott. Palombo lőheti a szabadrúgást.

5
    Eder vette át rosszul a labdát az ellenfél tizenhatosánál, végül az alapvonalon hagyta el a labda róla a játékteret.

4
    Obiang szabálytalankodott Daniloval szemben.

3
    Egyelőre a hazaiak járatják a labdát és próbálnak előre jutni.

2
    Abszolút nincs telt ház a genovai stadionban.

A vendégek kezdték a mérkőzést akik fehér, fekete csíkos mezt viselnek. A hazaiak kék felsőt, fehér alsót viselnek.

1

UC Sampdoria: Romero – Mesbah, Regini, Gastaldello, De Silvestri – Obiang, Palombo, Soriano – Eder, Okaka, Gabbiadini
    Cserék: Bergessio, Cacciatore, da Costa, Duncan, Fedato, Fornasier, Krsticic, Marchionni, Rizzo, Viviano

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo, Wague – Pinzi, Widmer, Badu, Kone, Pasquale – Thereau, Geijo
    Cserék: Belmonte, Brkic, Bubnjuc, Di Natale, Evangelista Lucas, Fernandes, Gabriel Silva, Guilherme, Hallberg, Scuffet, Zapata

Játékvezetők: Massimiliano Irrati, Renato Faverani, Sergio Ranghetti.

Olaszországban a karácsonyi szünet előtt a 16. fordulót rendezik meg. A forduló egyik helyszíne Genova lesz, ahol a Sampdoria fogadja, az Udineset.

A tabellán mindössze 5 pont választja el a 2 csapatot egymástól, a hazaiak javára. A samp, az 5. helyen, míg az udine a 9. helyen áll a mérkőzést megelőzően.

Legutóbbi genovai mérkőzésükön a hazaiak nyertek 3-0-ra, de nem kell sokat lapoznunk a történelem könyvben, hogy megtaláljuk a legutóbbi Udinese sikert, ami 2012-ben történt. Ekkor a vendégek nyertek 2-0-ra.

Izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás, tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..