Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
UC Sampdoria
2:2 (1:2)
Udinese Calcio
vasárnap 21.12.2014, 15:00 • Stadio Comunale Luigi Ferraris, Genova • Serie A

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

Olaszországban a karácsonyi szünet előtt a 16. fordulót rendezik meg. A forduló egyik helyszíne Genova lesz, ahol a Sampdoria fogadja, az Udineset.

A tabellán mindössze 5 pont választja el a 2 csapatot egymástól, a hazaiak javára. A samp, az 5. helyen, míg az udine a 9. helyen áll a mérkőzést megelőzően.

Legutóbbi genovai mérkőzésükön a hazaiak nyertek 3-0-ra, de nem kell sokat lapoznunk a történelem könyvben, hogy megtaláljuk a legutóbbi Udinese sikert, ami 2012-ben történt. Ekkor a vendégek nyertek 2-0-ra.

Izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás, tartsatok velünk!

UC Sampdoria: Romero – Mesbah, Regini, Gastaldello, De Silvestri – Obiang, Palombo, Soriano – Eder, Okaka, Gabbiadini
    Cserék: Bergessio, Cacciatore, da Costa, Duncan, Fedato, Fornasier, Krsticic, Marchionni, Rizzo, Viviano

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo, Wague – Pinzi, Widmer, Badu, Kone, Pasquale – Thereau, Geijo
    Cserék: Belmonte, Brkic, Bubnjuc, Di Natale, Evangelista Lucas, Fernandes, Gabriel Silva, Guilherme, Hallberg, Scuffet, Zapata

Játékvezetők: Massimiliano Irrati, Renato Faverani, Sergio Ranghetti.

1

A vendégek kezdték a mérkőzést akik fehér, fekete csíkos mezt viselnek. A hazaiak kék felsőt, fehér alsót viselnek.

2
    Abszolút nincs telt ház a genovai stadionban.

3
    Egyelőre a hazaiak járatják a labdát és próbálnak előre jutni.

4
    Obiang szabálytalankodott Daniloval szemben.

5
    Eder vette át rosszul a labdát az ellenfél tizenhatosánál, végül az alapvonalon hagyta el a labda róla a játékteret.

6
    Heurtaux szabálytalankodott. Palombo lőheti a szabadrúgást.

6
    Gyengén kivitelezett akció lett a szabadrúgásból. Az Udinese támadhat.

7
    Megvan a mérkőzés első helyzete. Widmer passzolt középre Geijonak, de a támadó estében fölé lőtt.

9
    Badu ütött oda Obiangnak. A bíró szabadrúgást ítélt, de a védő megúszta lap nélkül az esetet.

10
    A szabadrúgást egy védő csúsztatta ki. Szöglet következhet.

11
    Gabbiadini rántotta le az ellenfelét a félpályánál.

12
    De Silvestri nagyon gyengén adta középre. Kirúgás következhet.

13
    Obiang emelte veszélyesen középre a labdát, de Gabbiadini nem tudta megtartani a labdát és a védők tisztáztak.

14
    Palombot lökte fel Thereaun

15
    Palombo emelte középre, de a kapus pont Obiang elé öklözött, aki higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát. A gólvonalon helyezkedő udine játékos tehetetlen volt.
    Pedro OBIANG - 1:0

18
    Veszélyes helyről jöhet szabadrúgással az Udine. Soriano buktatta Irratit.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Soriano (UC Sampdoria).

19
    Pasquale végezte el a szabadrúgást, de a védők tisztázni tudtak.

20
    Okaka vitte be 2 védő közé, de győzött a túlerő.

21
    Kone kapta üresen a labdát szembe a kapuval, de fölé lőtte. Hatalmas egyenlítési lehetőség maradt ki.

22
    Pasquale adja be, de a védők tisztáznak.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Widmer (Udinese Calcio).

23
    Pasquale rúgott oda Gabbiadininek. Megúszta lap nélkül.

25
    Danilo lökte fel ellenfelét.

26
    Eder adta középre, de Wague mentett szögletre.

26
    A védők kifejelték a szögletet, de pont Regini elé került, aki egyből rátűzte a kapura, eredménytelenül.

28
    Okakaval szemben szabálytalankodtak.

28
    Okaka felé ment a szabadrúgás, de a támadó kézzel vette le a labdát, azt pedig a futballban nem megengedett.

29
    Gabbiadinit állították meg lesen.

31
    Micsoda Góóól! Kone adta be középre a labdát és Geijo megelőzve védőjét és a kapust, a kapuba pörgetett.

32
    Egyből helyzet a másik oldalon. Okaka elől mentenek a védők.

32
    Pasquale lökte fel De Silvestrit.

33
    Szögletet rúghat az Udinese.
    Alexandre GEIJO PAZOS - 1:1

34
    Góóól! Kone szögletére Danilo érkezett üresen. A támadó a jobb sarokba fejelte a labdát. A kapus tehetetlen volt. Pár perc alatt megfordította a mérkőzést az Udine.
    DANILO - 1:2

36
    Gabbiadini rúgat szabadrúgást, mintegy 20 méterről.

36
    A szabadrúgás a kapus kezében landol.

37
    Gabbiadini kap sárga lapot. A következő meccsen nem játszhat a támadó.

38
    Eder kanyarítja középre, de az egyik védő fejéről szögletre pattant.

39
    Obiang veszélyesen adta középre a bal szélről, de a védők ezt a beadást is tisztázták.

40
    Widmer beadása mindenki feje fölött elszállt.

40
    Okaka esik el a tizenhatoson belül Wagueval együtt, de a bíró kifelé ítél szabadrúgást. Véleményes szituáció.

41
    Thereau terül el a földön, miután Gastaldello lekönyökölte. A hazai játékos sárga lapot kapott.

43
    Újabb sárga lap. Heurtaux szúrt oda Edernek.

44
    Soriano lövését blokkolták a védők.

45
    Thereau adta gyengén középre a jobb oldalról. A kapusé lett.

45+1
    2 perc a hosszabbítás az első félidőben.

45+2

Vége az első félidőnek.

Obiang 15. percben szerzett góljával még vezetett a Sampdoria, de a 31. és a 34. percben, Geijo, illetve Danilo góljával megfordította az eredményt az Udinese.

A hazaiak birtokolják többet a labdát, de a helyzetekben ez nem mutatkozik meg.

A szünet után folytatjuk!

Már érkeznek ki a játékosok az öltözőből. Hamarosan kezdődik a 2. félidő.

46

46
    A Sampdoria nyitotta meg a 2. félidőt.

46
    Máris kiharcolnak egy szögletet. Palombo íveli be, amit a védők kifejelnek. Mesbah érkezik a kifejelt labdára, de csúnyán fölé durrantja.

47
    Gabbiadini lövi rá 18 méterről, de ez a lövés sem talál kaput. Élénkebben kezdenek a hazaiak a 2. félidőben.

48
    Okaka lesen kapott labdát. A bíró egyből megállította a játékot.

51
    Eder eresztett meg egy hatalmas lövést 20 méterről. Nem sokkal ment ez mellé.

51
    Szögletet harcolnak ki a vendégek. 5-3 a szögletarány a hazaiaknak.

52
    A védők könnyedén szabadították fel a beérkező labdát.

53
    Regini és Gastaldello fejelt össze. Mindkettejüket ápolni kell.

55
    Még mindig ápolnak. Mindkét játékos kapott egy szép kötést a fejére. Könnyű lesz így megtalálni a két belső védőt.

56
    Folytatódhat a meccs.

57
    Soriano vezette ki a labdát az alapvonalon kívülre. Túl nagy volt a lendület.

58
    Soriano emelte a kapus kezébe a labdát.

59
    Thereau ellen fúj a játékvezető. A támadó a fejét fogja és nem hiszi el.

60
    Egyenlít a Sampdoria! A szélről egy szép beadást követően Gabbiadini fejelte be a labdát a bal felsőbe.
    Manolo GABBIADINI - 2:2

62
    Okaka ollózott egyet a tizenhatoson belül, de a védőkről lepattant a próbálkozása.

63
    Gabbiadini mászta meg Wague.

64
    Felélénkült a Sampdoria játéka. Most már egyértelműen ők irányítják a a mérkőzést.

65
    Okaka ugratta volna ki Edert, de a kapus jól helyezkedett.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pasquale (Udinese Calcio).

65
    Pasquale rántotta le Okakat , amiért a védő sárga lapot kapott.

68
    Gabbiadini végezhet el szögletet.

68
    Jól tekerte középre, de a védők oldalra kifejelték.

70
    Gabbiadini tekerte kapura, de lövése valakin megpattant és szöglet következhet.

70
    A beadás valamelyik védőről lepörgött, majd De Silvestri próbálkozhatott, de nem találta el a kaput.

72
    Gabbiadini passzolt Palombohoz, de telibe lőtte az egyik védőt. Teljes mértékben átvette a mérkőzés irányítását a Sampdoria. A vendégek kontrákra rendeződtek be.

74
    Soriano cibálta meg ellenfele mezét.

74
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Pasquale, bejön Silva.

75
    Okaka csúszott a labdáért, hogy bent tartsa, de csak egy mikrofon látta kárát az akciónak.

76
    Megkezdődött az utolsó negyed óra. Ennyi ideje maradt a csapatoknak, hogy eldöntsék a mérkőzés kimenetelét.

77
    Palombo kényszerítőzött Gabbiadinivel, majd jó 20 méterről megeresztett egy bombát, de Karnezis kapus szépen leért a jobb sarokra.

78
    Palombo adta középre , de Kone haza fejelte a beadott labdát.

80
    Micsoda kapufa! Geijo fejelhetett 5 méterre a kaputól, de csak a bal kapufát találta el fejese.

81
    Csere a UC Sampdoria-nél/nál: lemegy Obiang, bejön Bergessio.

81
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Geijo, bejön Fernandes.

82
    Kone tekerte középre a bal szélről, de Romero kapus húzta le a beadást.

82
    Okaka harcol ki Wague mellett egy szögletet.

84
    Gyenge szöglet volt. A védők hatástalanították a beadást.

85
    Kone pontatlan keresztpasszát kifejelték a védők, de pont Widmer elé aki egyből ellőtte, de lövésében nem volt sok erő.

85
    Megint szögletet rúghat a Sampdoria.

85
    Kone fejelte ki a beadást. Most a másik oldalról rúghatnak szögletet.

86
    Soriano szöglete veszélyesen tekeredett középre, de a védők kivágják.

86
    Eder kap sárga lapot buktatásért.

87
    De Silvestri szerez labdát, de Pinzi megrúgja a térdét. Nem tudta továbbvinni a labdát a támadó és a földre került.

88
    Csere a Udinese Calcio-nél/nál: lemegy Thereau, bejön Di Natale.

88
    Heurtaux rántotta vissza Hedert. 10 emberrel maradtak a vendégek.

89
    Csere a UC Sampdoria-nél/nál: lemegy De Silvestri, bejön Cacciatore.

89
    A frissen beállt Cacciatore fejelt mellé.

90
    Elkezdődött az utolsó perc.

90+1
    6 perc a hosszabbítás. A bíró alaposan meghosszabbította a mérkőzést.

90+1
    Kontratámadást vezetnek a vendégek, melynek végén Di Natale teker jobb lábbal mellé. Veszélyes volt.

90+2
    Mesbah lő kapura, de Daniloról szögletre pattant.

90+2
    A szögletet követően kisebb kavarodás a tizenhatoson belül. A bíró kifelé ítél szabadrúgást.

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pinzi (Udinese Calcio).

90+4
    Kone próbál értékes másodperceket szerezni az ellenfél szögletzászlójánál.

90+5
    Szögletet harcol ki a támadó.

90+5
    Hárman szerelni tudták Konet.

90+6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kone (Udinese Calcio).

90+6
    Utolsó esély talán. Szögletet rúghatnak a hazaiak.

90+6
    A védők esnek kelnek, de végül Kone szabadít fel.

90+6

Izgalmas mérkőzés kerekedett ki belőle.

A vendégek hatalmasat harcoltak, hogy haza vigyék legalább az egyik pontot.

A mérkőzés nagy részében a hazaiak domináltak, de az Udinese állt közelebb a gólhoz. Kontráik nagyon veszélyesek voltak.

Összességében egy jó kis pörgős meccs volt és talán a hazaiak lehetnek szomorúbbak.

Köszönöm, hogy velünk tartottatok, tartsatok velünk legközelebb is! (16:57:01)