Newcastle United – Sunderland AFC 0:1 (vége) | Liverpool F.C. – Arsenal FC 2:2 (vége)
Internazionale
2:2 (0:2)
S. S. Lazio
vasárnap 21.12.2014, 20:45 • San Siro, Milano • Serie A

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik..

Az olasz labdarúgó bajnokság 16. fordulójához érkeztünk. Az idén eddig rendkívül gyengén teljesítő Inter vendége lesz a Lazio csapata. A Lazio jól szerepel, a negyedik helyen állnak, egyetlen pontocskára a dobogós Napoli mögött. Ellenben a milánói gárda csak a 11. pozícióban tanyázik, 19 pontos lemaradásuk a tabellát vezető Juventus mögött pedig azt jelenti, hogy már decemberben lemondhatnak a bajnoki címről.

Az Európa Ligában továbbjutott a hazai csapat egy azeri döntetlennel (erősen úgy tűnt, hogy a Qarabag utolsó perces gólja szabályos volt, de ki tudja miért, a játékvezető nem adta meg), a bajnokságban az elmúlt három fordulóból egy győzelem és két vereség a mérleg. Pedig már edzőváltáson is átesett az Inter az utóbbi hetekben. Most itt a lehetőség gyarapítani a pontokat hazai pályán, bár a fővárosi csapat ellen ez meglehetősen nehéz feladat lesz.

A találkozó vasárnap 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Internazionale: Handanovic – D'Ambrosio, Ranocchia, Juan, Nagatomo – Guarin, Kuzmanovic, Kovacic – Palacio, Icardi, Dodó
    Cserék: Carrizo, Berni – Andreolli, Campagnaro, Vidic, Medel, Obi, Mbaye, Krhin, Hernanes, Bonazzoli

S. S. Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Cana, Radu – Parolo, Ledesma, Mauri – Felipe Anderson, Klose, Lulic
    Cserék: Strakosha, Berisha – Dordevic, Konko, Keita, Gonzalez, Onazi, Cataldi, Cavanda, Novaretti

Játékvezetők: P. Tagliavento – M. Passeri, M. Barbirati.

Fekete szerelésben az Inter, világoskék-fehér csíkos mezben a Lazio, hamarosan kezdünk!

1

1
    Azonnal harcosan kezdenek a csapatok, már a középpályán letámadják a labdás embert.

2
    Guarin vette át szépen középen, de Vrij kiválóan vetődik a labda útjába.

3
    Radu vezeti a vendégek támadását, majd balra dobja Lulicnak. Ő azonban már rosszul passzol.

3
    A Lazio gólt szerzett!
    Rettentő gyors góllal szerez vezetést a fővárosi csapat! FELIPE ANDERSON kapta középen Radu kiválóan belőtt labdáját balról, Mauri segített elvinni a védőt, Anderson pedig hét méterről, kissé balról kilövi az alsó sarkot! 0-1!
    Felipe ANDERSON - 0:1

4
    Hidegzuhany az Inter híveknek, alig két perc elteltével máris vezet a Lazio, igen szép találattal.

5
    Mauri engedi hátra a labdát Marchettinek, Lazio akció következhet.

6
    Anderson indult meg a jobb oldalon, Juan Jesus szerelte hátul.

7
    Egy megpattanó labdát Felipe Anderson lőhetett jó helyzetből, jobbról, nagyjából 8 méterről kapura, alig a felső léc fölött süvített el a bomba!

8
    Mezőnyfölényben a Lazio, a gól ellenére kezdeményezőbbek a fővárosiak.

9
    Basta iramodott meg a jobb oldalon Anderson szöktetésével, középre adását azonban D'Ambrosio kirúgja.

10
    Radu tartja meg hidegvérrel utolsó előtti védőként hátul, Dodó pedig fenyegetően közeledett.

11
    Palacio indításába Radu tette bele a lábát, marad az Internél.

12
    Jobb oldali milánói beadás, középen érkezett Icardi, de kifejelik előle az ötösről.

13
    Guarin lavírozott középen a védők között, Parolot is lecselezte, majd 22 méterről rátűzte laposan, Marchetti vetődve hárított!

14
    Felipe Anderson nem tudta áthámozni magát Nagatomón, pedig már majdnem túljutott a védőn. Ranocchia segített ki.

15
    Szögletet harcol ki Kuzmanovic a bal oldalon. Éledezik az Inter.

15
    Ledesma fejeli ki hátul Juan Jesus elől szögletre, de végül leshelyzet miatt a Lazio jöhet szabadrúgással.

16
    Hátul adogat a Lazio, az Inter a felezőnél próbál már labdát halászni.

17
    Kovacic indítaná Palaciot, Radu felszabadítása éppen Icardi környékére kerül a tizenhatoson belül, a védő szerencséjére Basta kisegített.

18
    Áttevődött a játék a Lazio térfelére, a felezőn se könnyen jutnak át a rómaiak.

19
    Anderson kapott sárga lapot.

20
    Parolo húzta meg a jobb oldalon, beadni azonban nem tudta, Kuzmanovic jól zárt.

21
    Anderson indítása jó lenne Maurinak, de lesen kapta.

22
    Dodó iramodott meg a bal oldalon, középen ketten is várták, de Icardi és Palacio háta mögé sikerült passzolnia.

23
    Lulic dajkálja a labdát a bal oldalon, majd kényszerítőzött volna Andersonnal, Lulic nem fért hozzá egy védő miatt a visszatett labdához 12 méteren, pedig ez nagy helyzet lett volna.

24
    Felipe Anderson minden mozzanata veszélyt teremt a hazai kapu előtt, most éppen előkészítő szerepkörben volt.

25
    D'Ambrosio bedobásával folytatódik a találkozó. Radu vágja ki a tizenhatoson belülről.

26
    Handanovicig ját hátra a labda, újabb Inter támadás következhet.

27
    Juan Jesus szerez labdát hátul, Guarin azonban eladja elől.

28
    Felipe Anderson tartja meg a labdát nagy nehézségek árán, a felezőhöz hátratett labdát azonban nem tudja megtartani a vendég együttes.

29
    Icardit rúgta fel Radu a felezőnél, jöhet előre a milánói gárda.

30
    Guarin könyökölt oda ellenfelének, megússza sima szabadrúgással lap nélkül.

30
    Marchetti vetődik rá a labdára, az Inter előtt még nem alakult ki igazi gólhelyzet. Lulic közben sárga lapot kapott.

31
    Palacio kapta leshatáron a bal oldalon, de nem volt les. Keresztbe lőtt labdájára azonban senki nem érkezett középen ütemre.

32
    Icardi küzd meg a játékszerért elől, jó ideje többet birtokolja a labdát az Inter.

33
    Bő fél óra játékot követően Inter – Lazio: 0-1.

33
    Guarin tüzel 30 méterről, középről, alig pár centivel mellé-fölé!

33
    Klose is besárgul, buktatta ellenfelét túl keményen.

34
    Beszorul a Lazio, ezúttal bal oldali hazai szöglet következik.

35
    Dodó ívelte be a sarokrúgást, igen mélyre sikeredett, Marchettinek nem okozott gondot.

36
    Parolo pontatlanul indítja Klosét, Lulic sem tudja már megmenteni elől.

37
    A felezőnél rendre elveszíti a labdát a Lazio, előbb-utóbb a hazaiak ziccerig fognak jutni, ha a rómaiak nem tudnak támadni ennyire.

38
    FELIPE ANDERSON a bal oldalon húzta meg, de váratlan megoldással nem beadott, hanem befelé cselezett, még három cselt bevetett, ameddig helyzetbe nem került, majd kilőtte a jobb alsót! 0-2!
    Felipe ANDERSON - 0:2

39
    Hiába támadott sokkal többet az Inter az utóbbi időszakban, a Lazio duplázza meg az előnyét.

40
    Basta hozhatja játékba a labdát bedobással a saját térfelén.

41
    Még inkább feljebb tolta állásait az Inter, Ledesma indítása nem is jó, Kovacic lecsap a labdára.

42
    Hátul adogat most a Lazio. Érzésem szerint az Internek még ebben a félidőben szépítenie kéne, ha akarnak még valamit a mérkőzésen.

43
    Nagatomo kapcsolja le az Anderson felé érkező indítást.

44
    Palacio balról belöbbölt labdáját Lulic fejeli ki, de marad a hazaiaknál.

44
    Nem sokáig volt a labda a vendégeknél. Guarin szökteti Dodót, aki még kapu felé kotorja balról, de Marchetti résen van és könnyedén lehúzza a labdát.

45
    Anderson veszélyeztet a jobb oldalon, de keresztbe ívelt labdája nem jó, ott ugyanis nem érkezett társ.

45+1
    Klose találja el Nagatomo lábát a saját térfele közepén. Vigyáznia kell a német világbajnoknak.

45+1
    Medel érkezik Dodó helyére a hazai csapatba. Meglepő időpontban a csere!

45+1
    Egyetlen perc a ráadás, amiből fél már el is telt.

45+1

A Lazio kezdte nagy lendülettel a találkozót és mire kettőt pislogott az Inter, máris vendég előnyt mutatott az eredményjelző. Felipe Anderson minden megmozdulása veszélyes az ellenfél tizenhatosánál.

Annak ellenére, hogy az Inter került mezőnyfölénybe nagyjából a 15. perctől kezdve, mégis a Lazio szerzett újabb gólt, Anderson újabb kiváló villanásával. Ezzel két gólos a római előny. nehéz dolga lesz az Internek.

Inter – Lazio: 0-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

46

46
    Nem történt csere a szünetben.

47
    Némileg meglepő módon egyáltalán nem kapkodták el a kezdést, 15 perces helyett 18 percesre nyúlt a szünet, a pontosság nem erényük ma.

48
    Radu dobja be a labdát balról, Ranocchia megszerzi a saját tizenhatosánál.

49
    Felipe Anderson fut lesre Klose indításánál.

50
    Ledesma tartja meg a labdát jól a középpályán, az indítása már kevésbé sikerült pontosra.

50
    Basta mentett szögletre, Icardi volt veszélyes helyzetben, előle kellett menteni.

51
    Nem igazán gyorsítja a játékot a Lazio, inkább a lassításra törekszik a fordulás óta.

52
    Klose kapott egyet, D'Ambrosio emiatt sárgul be.

53
    Hosszú volt a készülődés a semmiért, Handanovic könnyedén húzza le a szabadrúgást, ami egy beívelés lett.

54
    Változik a kép, az Inter birtokolja többet a labdát az utóbbi időben, de gólveszély még nem volt ebben a félidőben.

55
    Nagatomo kevergetett a bal oldalon, Cana fejeli ki, de nem jut messzire a Lazio.

56
    Icardi lövése Ledesmáról pattan le, nem volt igazán lövőhelyzet. Ranocchia ismét megszerzi.

57
    30 méterről szúrta rá Guarin, méterekkel fölé, nem nevezhetjük helyzetnek.

57
    Klose hagyja el a pályát, Dordevic a helyén. Klose sokszor volt szabálytalan a sárga lapját követően is, megvolt a veszélye, hogy előbb-utóbbi kiállítják.

58
    Dordevic háromszögelt volna a jobb oldalon Bastával, de a visszatett labda csapattársa mögé jött, Inter bedobás.

59
    Kuzmanovic cselezte be magát a tizenhatoson belülre, már lőni készült jobb lábbal, Basta még az utolsó pillanatban oda tudott piszkálni, oda a hazai helyzet!

60
    Icardinak teszik vissza lövésre középen, Kovacic passzát azonban centikkel, de mellé lövi a támadó!

61
    Egy óra játékot követően Inter – Lazio: 0-2!

62
    Gyakorlatilag már teljes pályás letámadást folytat az Internazionale, nagyon nem ízlik ez a rómaiaknak, a felezőig sem jutnak el többnyire.

62
    Kuzmanovic tűzte rá középről, 20 méterről, jó előkészítést követően, Marchetti bravúrral üti oldalra a megpattanó lövést!

63
    Anderson felé elérhetetlen az indítás a bal oldalon, jó ideje ez volt az egyetlen Lazio támadási kísérlet.

64
    De Vrij mentett bedobásra egy bal oldali hazai támadásnál. Igencsak beszorul a Lazio, nehéz perceket él át.

64
    Nagatomo passza üresen találta Palaciot a bal oldalon, 8 méterre a kaputól. Erős lövése azonban a jobb kapufa mellé száll jócskán.

65
    Máris újra az Inter terelgeti a felezőnél a labdát, nem tudja megtartani a Lazio.

66
    Lulic helyett Onazi a vendégek második cseréje.

67
    Jobb oldali szöglethez jut az Inter.

67
    Az Inter gólt szerzett!
    A jobb oldali szöglet után Parolo kifejelt labdáját ZDRAVKO KOVACIC 18 méterről, kapásból vágta a jobb felső sarokba, gyönyörű gól! 1-2!
    Mateo KOVAČIĆ - 1:2

68
    Megélénkült a hazai közönség, az Inter visszajött a meccsbe.

69
    Mauri rúgja fel a középpályán Guarint, szabadrúgás a hazaiak javára.

70
    Onazi nem ment a labdáért, így Ledesma passza eladott labdává vált. Továbbra is beszorul a Lazio.

71
    Ha nem változtat a felfogásán a Lazio, akkor akár még ki is kaphat. Egyáltalán nem tud támadásokat építeni a vendég együttes, folyamatosan csak védekezik.

72
    Kovacic készült lőni 22 méterről, Parolo vetődik a labda útjába.

73
    Basta is igazából csak vaktában vágja előre egy labdaszerzés után, a felezőnél újra az Inter birtokolja a labdát.

74
    Dordevic harcol ki szabadrúgást a középkörnél, ezzel kicsit fellélegezhetnek.

75
    A második félidő labdabirtoklási aránya hatalmas Inter fölényt mutathat, az összetettben 64-36%. A második játékrész ebből 80-20% lehet.

76
    D'Ambrosio igen durván rúgja fel Andersont, megússza a sárga lapot. Ez neki már a pirosat jelentette volna.

77
    Bonazzoli érkezett Guarin helyére az Internazionale csapatába.

78
    A Lazio támad a jobb oldalon kivételesen, Medel szerzi meg hátul.

78
    Dordevic harcol ki a jobb oldalon bedobást, a Lazionak jól jön ez a kis szusszanás.

79
    Újra az Inter támad, Bonazzoli azonban kézzel érinti a labdát.

80
    Most nem engedi a Lazio a saját kapujához az Intert, de a labda többnyire a hazaiaknál van.

81
    Internazionale szabadrúgás kissé jobbról, jó 32-35 méterről.

81
    A beívelt labdát mellel továbbította D'Ambrosio, RODRIGO PALACIO elé került, aki öt méterről a hálóba bombázta a labdát! 2-2!
    Rodrigo PALACIO - 2:2

82
    Abszolút bejött az Internek a mindent elsöprő támadások vezetése, a Lazio pedig ráfizetett, hogy folyamatosan csak bekkelni próbált még 1-2 után is.

83
    Mauri tűzte rá jobbról 20 méterről, mellé!

83
    Ledesma helyett érkezett Gonzalez a vendégekhez.

84
    Kovacic fejelt 8 méterről egy felpattanó labdába, Marchetti bravúrral kapta ki a jobb felsőből!

85
    Innentől valóban előrefelé is kéne tekintgetnie a Lazionak, mert a végén vereség lesz az eredménye a folyamatos védekezésnek.

86
    Medel végezhetett el szabadrúgást a saját térfelén, most hátul adogatnak az Inter védői, ez jó hír a Lazionak, aki próbál letámadni.

87
    Nagatomo bal oldali beadása lecsúszik, az oldalhálóban landol. Kirúgás.

88
    Nagyon harcos az Inter, egyértelműen megpróbálják megnyerni a mérkőzést.

88
    Gonzalez önveszélyes játék miatt kap sárga lapot, túl mélyre hajolt.

89
    Medel hazaadja Handanovicnak. Az Inter továbbra is támadó felfogásban játszik, de most már a védekezésre is jobban ügyel.

89
    Inter szabadrúgás, D'Ambrosio kapja a jobb oldalon, majd némi adogatás alakul ki középen.

90
    Támad a Lazio, ez sem volt gyakori a második félidőben. Parolonak azonban hosszú az indítás.

90+1
    Icardi kapott labdát középen, Cana azonban remekül szereli. Dordevic kap indítást, le is veszi 7 méteren, de ott terem Ranocchia és tisztáz!

90+1
    Három perc a ráadás.

90+2
    Campagnaro érkezett az Inter csapatába utolsó csereként D'Ambrosio helyett.

90+3
    Anderson mellett húzta meg a jobb oldalon Campagnaro, középre lőtt labdájára azonban nem érkezett középen senki ütemre.

90+3
    Icardi kapott középen remek indítást Medeltől, ami lövésnek indult eredetileg, majd pár centivel mellé lövi. Lesen volt egyébként Icardi, így nem is ért volna, ha gól.

90+4

Két teljesen eltérő félidőt láthattunk. Az elsőben a Lazionak minden sikerült, a másodikban semmi. Már az első játékrész második felében is látszott, hogy az Inter átvette az irányítást, de akkor még nem tudott betalálni, sőt, újabb gólt kapott.

A fordulás után a Lazio kiszabadulni sem tudott a saját kapuja előteréből, bejött Mancini taktikája az előretolt védelmi vonalakkal. Látványos és nyomasztó fölényben játszott az Internazionale, aminek meg is lett az eredménye, a 81. percre már kiegyenlítettek, sőt, a győzelemre is volt esélye a milánói csapatnak. Összességében igazságos a pontosztozkodás.

Internazionale – Lazio: 2-2!
    ---- (22:42:00)

Gólok: 67. Kovacic, 81. Palacio – 3. Anderson, 38. Anderson

Lapok:   52. D'Ambrosio (INM) – 19. Anderson (LAZ), 30. Lulic (LAZ), 33. Klose (LAZ), 88. Gonzalez (LAZ)

Internazionale: Handanovic – D'Ambrosio (Campagnaro 90+2'), Ranocchia, Juan, Nagatomo – Guarin (Bonazzoli 77'), Kuzmanovic, Kovacic – Palacio, Icardi, Dodó (Medel 45+1')

S. S. Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Cana, Radu – Parolo, Ledesma (Gonzalez 83'), Mauri – Felipe Anderson, Klose (Dordevic 57'), Lulic (Onazi 66')

Játékvezetők: P. Tagliavento – M. Passeri, M. Barbirati