Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (vége) | Villarreal – La Coruňa 3:0 (vége) | Granada – Getafe CF 1:1 (vége)
Elche CF – Málaga CF 1:2 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4 (vége)
Elche CF
1:2 (1:0)
Malaga CF
vasárnap 21.12.2014, 19:00 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

A Primera Divison 16. fordulójában az Elche fogadja a Malaga csapatát.

Az Elche a sereghajtó, huszadik helyen tartózkodik jelenleg. A csapat kapta a legtöbb gólt a bajnokságban, szám szerint harmincat. Hazai környezetben hét meccsből csupán egyet nyertek, két döntetlen, és négy vereség mellett. Gólkülönbségük 5:11.

A Malaga csapata a hetedik a tabellán. Egy esetleges győzelemmel megelőznék a Villarrealt, és Európa Ligát érő helyre ugorna a csapat. A csapat idegenben háromszor győzött, egy döntetlen, és három vereség mellett. Gólkülönbségük 7:10.

A két csapat tavaly szezonbeli meccsein mindkét alkalommal az idegenben játszó csapat győzött 1:0-ra, tehát a Malaga legutóbb elhozta a három pontot az Elche otthonából. Ezúttal is ők az esélyesebbek, de bármi megtörténhet. Ne maradjanak le semmi fontosról, tartsanak tehát velünk!

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1
    Egy remek indítást kapott Santa Cruz, majd kapásból lőtt. Lövését Tyton védte bravúrral!

3
    Lomban szabálytalankodott, veszélyes helyről jöhet a vendég szabadrúgás. A távolság 20 méter.

4
    Duda lövését Fajr blokkolta, majd a védő kivágta a labdát.

5
    Antunes kapott szabadrúgást az Elche térfelén.

5
    A kapu elé tett labdát Tyton könnyedén húzta le.

6
    Duda kapott remek passzt, majd fűzte át védőjét, ezt követően pedig tüzelt. Tyton remekül élt együtt a játékkal, és merészkedett ki. A kapus védte a közeli lövést!

7
    Roco lesen tartózkodott.

9
    Élesen repült a labda a kapu előterébe, de a partjelző lengetett, ugyanis Rodriguez lesen tartózkodott.

10
    Az elchei támadást Antunes kapcsolta le, aki hátra tette Kameninek, aki pedig a mezőnybe lőtte a labdát.

11
    Camacho lövésre szánta el magát, bombája azonban méterekkel a kapu fölé ment.

12
    Castillejo rántotta le ellenfelét. Jogos a sárga lap.

13
    Roco beadását Kameni kellő magabiztossággal húzta le a levegőből.

14
    Antunes tekerte a tizenhatos csücskéből kapura, ám Tyton vetődött, és fogta a lövést.

15
    A próbálkozások számával nincs gond. Ezúttal Rodrigues próbálkozott lövéssel, ám ő is célt tévesztett, és fölé lőtt jócskán. Kirúgás.

16
    Hazai szabadrúgás. Camacho állította meg ellenfelét. Megúszta lap nélkül.

17
    Fajr lőtte rá jó 35-40 méterről, a labda megpattant Kameni előtt, de nem okozott gondot a kapusnak.

18
    Úgy látszik ez az átlövések napja. Ezúttal Horta lőtte rá messziről, de ez sem okozott veszélyt Tyton kapujára.

19
    A próbálkozások száma 2:7.

19
    A hazaiak csapatkapitánya, Albacar alkalmazott meg nem engedett eszközöket. Sárga a jutalma.

21
    A félidő feléhez közeledve még mindig 0:0 a mérkőzés állása. Próbálkozások vannak, a legnagyobb lehetőség Duda előtt adódott, de nem sikerült túljárnia Tyton eszén.

23
    A vendégeknél van többet a labda, ők kezdeményeznek inkább.

24
    Castillejo távoli lövése a nézőket veszélyeztette, a kaput nem.

25
    Elchei bedobás következik, most ők passzolgatnak hátul, és próbálnak támadást kezdeményezni.

26
    Pasalic szabálytalankodott a kezdőkörben.

27
    A hosszú átadás Dudát kereste, de egy leheletnyivel hosszabb lett a labda a kelleténél, a támadásnak vége.

28
    Antunes végezheti el a bedobást.

29
    Horta egy remek cselt követően centerezett, de mindenkinek hosszú lett az átadás.

30
    Gonzalez akadályozta ellenfelét, sárga lap ez is.

30
    A szabadot Angeleri végezte el, de átadását nem tudta levenni Castillejo, elchei bedobás jöhet.

31
    Negyed óra a félidőből.

32
    A jobb oldalon szövögeti támadását a Malaga, de nem sikerült beadni a labdát, a két védő együttes erővel szerzett labdát.

33
    Pasalicot kell ápolni.

33
    A játékos már talpon, képes folytatni a mérkőzést.

34
    Az Elche sportszerűen visszaadta a labdát a Malagának.

35
    Az utóbbi percekben inkább a szabálytalanságok uralkodnak, és kevés a próbálkozás, nem úgy mint a meccs elején.

36
    Antunes kézzel tette maga elé a labdát, Alberto Undiano le is fújta a szabálytalanságot, de sárgát nem osztott.

37
    Az első szöglet a mérkőzésen, melyet a hazaiak végezhetnek el.

37
    Fajr beadására Roco érkezett, és fejelt, ám nem tudta irányítani kellően, és a labda fölé szállt. Kameni jöhet kirúgással.

38
    Duda lövése nem okozott gondon Tytonnak, ugyanis a játékszer középre tartott. Felpörgött a meccs ismét.

38
    Angeleri blokkolta ezúttal Jonathas lövését, ismét hazai szöglet. Helyzetek itt is ott is.

39
    Fajr tette be a kapu elé, de már lökés miatt kifelé ítél a játékvezető.

40
    Öt perc a félidőből.

41
    Pasalic akadályozta Camachot a középpályán. Szabadrúgást kap a Malaga.

41
    Ezúttal Rodrigues koccintotta össze Camacho lábát, ismét szabad.

42
    A beadást kifejelték, majd éppen Horta elé pattant aki egyből bombázott. Léc alá tartó lövését Tyton védte bravúrral. Szöglet következik!

42
    Duda beadását kifejelték, majd ezt követően Boka próbálkozott távolról, ez nem okozott veszélyt a hazaiak kapujára. Kirúgással jöhet Tyton.

43
    Duda lépett oda igen csúnyán ellenfelének, csoda, hogy ez nem lap.

45
    A jobboldali beadás jól tekeredett be, Kameni csak kiütni tudta. Fajr lőhetett ezután, ezt a lövést blokkolták.
    A Malaga nem tudta kihozni a labdát, sőt.. Duda szabálytalan a tizenhatos sarkától nem messze. Jó helyről jöhet az Elche.

45+1
    Az Elche gólt szerzett!

DAVID LOMBAN érkezett remek ütemben Albacar beadására, és lezárva védőjét védhetetlenül a bal alsóba fejelt. A kapus mozdulni sem tudott ! Remek fejes volt. A mérkőzés új állása ezennel 1:0 az Elchének!
    LOMBAN - 1:0

45+2

Remek első félidőt láthattunk! Rengeteg próbálkozás jellemezte az első félidő felét, majd leült a meccs egy jó 10-15 percre. Az utolsó percekre is fellendült a játék, ismét a helyzeteké volt a főszerep. Jelenleg Lomban 45.percben góljával vezet az Elche a félidőben 1:0-ra, de ez még nem biztos, hogy elég a győzelemhez, a Malaga előtt is nem egy helyzet adódott, azonban Tyton a hátán cipelte a csapatot, és remek védéseivel egyenlőre rengeteget köszönhetnek neki a társak! Hamarosan folytatjuk a második játékrésszel!

A próbálkozások száma 6:11, ebből kaput talált 4, illetve 7.

46

47
    Antunes távoli lövése bizony kellemetlen volt Tyton számára. Kis híján jött az egyenlítés!

48
    Szabadrúgást kapott a Malaga, melyet Torres már el is végzett.

49
    A Málaga gólt szerzett!

IGNACIO CAMACHO egyenlített az 49. percben! Castillejo remekül tálal Camachonak, aki higgadtan a bal alsóba lőtt! A mérkőzés új állása ezzel 1:1!
    CAMACHO - 1:1

51
    Santa Cruz helyére Amrabat állt be.

53
    Castillejoval szemben szabálytalankodott Cisma.

54
    A játék ezekben a percekben áttevődik az Elche térfelére.

55
    Horta kapott szabadrúgást a Malaga térfelén. Beadásra számíthatunk.

55
    Albacar beadása nem volt jó senkinek sem, de a labda Horta elé pattant, és tizenhat méterről eleresztett lövését Roco blokkolta.

57
    Jonathas tartózkodott lesen.

58
    Antunes távolról próbálkozott, lövése a kapu jobb oldala mellett szállt el jócskán.

59
    Castillejo cselezte be magát a tizenhatoson belülre majd lőtt ballal laposan, lövése azonban elkerülte a kaput. Tyton jöhet kirúgással.

59
    Gonzalez is lövésre szánta el magát, ez is jócskán kapu fölé ment. Nem mennek ezek az átlövések ma, hiába próbálkoznak sokszor ezzel a megoldással.

60
    Castillejo iramodott meg a bal szélen majd lőtt kapura, a labda azonban elsuhant a kapu előtt, és elhagyta az alapvonalat. Tyton jöhet kirúgással.

61
    Duda helyére Recio állt be.

61
    Pasalic kezezett, a labdát a Malaga kapja ezáltal.

62
    Darder végezhette el a szabadrúgást, ám a labda elrúgásának pillanatában Camacho lesen volt.

64
    Darder szánta el magát lövésre ezúttal, Tyton ezt is hatástalanítani tudta.

65
    A második félidőben a próbálkozások száma 2:7, bekezdett a Malaga a félidő elején, ez gólt is eredményezett.

65
    Rodriguez helyére áll be Niguez a 65. percben.

66
    Pasalic lesen tartózkodott az átadás pillanatában. Gólt szerzett ugyan, de érvénytelen természetesen, hiszen az asszisztens zászlaja a magasban.

67
    A második félidő derekánál járunk, eseménydús a mérkőzés, egyenlőre a csapatok döntetlenre állnak, meglátjuk hogy a mérkőzés utolsó negyedében lesz-e döntés.

68
    Jonathas tartózkodott ezúttal lesen.

70
    Elche szöglet következhet, Torres piszkált bele a beadásba.

70
    Fajr tette be középre a labdát, de a védelem tisztázott.

71
    Elchei bedobás következhet a Malaga térfelén.

72
    A jobb szélről remekül csavarodott be a labda, majd Jonathas fejelhetett. Erős fejese a léc alá tartott, Kameni bravúrral tolta szögletre.

73
    Albacar tette középre a labdát, de ez sem okozott veszélyt, az akciónak vége.

74
    Rodrigues saját térfeléről indult meg, majd centezett, de Lomban beletudott piszkálni még, és szögletre tudott menteni.

74
    Fajr végezte el a pontrúgást, és rövid időn belül harmadszorra sem okozott veszélyt az Elche szögletrúgásból.

75
    Negyed óra a mérkőzésből.

76
    A labdabirtoklás aránya 45:55, a próbálkozások száma 10:18. Minden mutatóban jobb a Malaga, de a legfontosabban nem, az állás ugyanis döntetlen.

77
    Darder helyére Alberto állt be.

77

Szinte hihetetlen. Néhány másodpercre rá, hogy beállt, rögtön előnyhöz juttatja csapatát LUIS ALBERTO. A játékos mindenkit kicselezett, tisztára játszotta magát, majd tizenhat méterről laposan, erősen kilőtte a jobb alsó sarkot! Vezet a Malaga!
    ALBERTO - 1:2

79
    Niguez szabálytalankodott, a Malaga jöhet feltehetőleg beadással.

80
    A beadás pillanatában Recio lesen tartózkodott.

80
    Gonzalezt váltja Herrera az utolsó tíz percben.

82
    Amrabat volt ezúttal lesen.

83
    A Malaga letámad, a hazaiak a félpályán is nehézségek árán tudnak csak átjönni.

85
    Lomban szabálytalankodott, jó helyről jöhet a vendégek pontrúgása.

85
    Castillejo kapu elé tett labdáját Tyton húzta le magabiztosan.

86
    Öt perc már csak a rendes játékidőből!

86
    Horta bal szélről érkező beadást a védő eléggé érdekes mozdulattal, de hatásosan takarította el a kapu elől. Malaga szöglet!

87
    Alberto tekerte be a kapu elé a labdát, de ez nem okozott gondot a védelemnek, újabb szöglet jöhet.

88
    Alberto szögletét a védelem kifejelte.

88
    Jonathas kézzel ért labdába, a játékszert a Malaga kapja.

89
    Coro váltja Albacart a hajrában.

90
    Amrabat szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Szabadrúgás kifelé!

90+1
    Három perc a ráadás.

90+2
    Alberto cselezte ki védőjét, aki csak szabálytalanul tudta megállítani.

90+3
    Alberto végezte el a szabadot, és tette ki a jobb sarokba Amrabatnak, feltehetőleg időhúzó szándékkal.

90+3
    Malaga bedobás, eldugják a labdát a vendégek.

90+3

Megérdemelten vitte el a Malaga a három pontot az Elche otthonából. A hazaiak ugyan vezetést szereztek az első félidőben Lomban találatával, de ez pontot nem ért, mint kiderült később.

A második félidő elejét megnyomták a vendégek, és a 49. percben sikerült is egyenlítenie Camachonak, majd továbbra is a vendégek akarata érvényesült. J. Gracia remekül cserélt, ugyanis a 77. percben beállt Alberto másodpercekkel beállása után egy remek szóló után tizenhat méterről győztes gólt lőtt. Erre nem volt válasza ugyanis az Elchének! A próbálkozások száma 10:20, tehát ezekben nem volt hiány egyik oldalon sem! A végeredmény tehát Elche – Malaga 1:2! Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:54:58)

Gólok: 45+1. Lomban – 49. Camacho, 77. Alberto

Lapok:   19. Albacar (ELC), 30. Gonzalez (ELC) – 12. Castillejo (MLG)

Elche CF: Tyton – Albacar (C) ( 89' Coro ) , Lomban, Roco, Cisma – Gonzalez ( 80' Herrera ) , Pasalic – Rodrigues, Rodriguez ( 65' Niguez ) , Fajr – Jonathas
    Cserék: Freixanet – Coro, Galvez, Gimenez, Herrera, Niguez, Pelegrin

Edző: F. Segura

Malaga CF: Kameni – Antunes, Torres, Angeleri, Boka – Camacho, Darder ( 77' Alberto ) – Horta, Duda (C) ( 61' Recio ) , Castillejo – Santa Cruz ( 51' Amrabat )
    Cserék: Ochoa – Alberto, Amrabat, Anor, Casado, Portillo, Recio

Edző: J. Gracia