Svédország – Montenegró | 25:23 (vége) | | | Norvégia – Spanyolország | 28:25 (vége) |
vége
Norvégia
28:25
(10:12)
Spanyolország
Kármán Zoltán
Norvégia:
Silje Solberg, Sando (kapusok) – Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Riegelhuth-Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe
Cserék:
Trenér:
Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral
Cserék:
Trenér:
Cserék:
Trenér:
Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral
Cserék:
Trenér:
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)
Nézőszám:
A fordulás után Norvégia ragadta magához a kezdeményezést, lassan, de biztosan növelték előnyüket. Végig nagyon jól tapadtak a spanyolok, néhány rövidzárlattól eltekintve az egész döntő alatt jól játszottak, szép gólokat szereztek és sokat is. A hajrában azonban elment négy góllal a skandináv csapat, ami már soknak bizonyult. Igaz, még egyszer egyre felzárkóztak az ibériaiak, de emberelőnyben sem tudtak egyenlíteni.
Ezt a mérföldkövet pedig Norvégia kihasználta és végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A hajrában sokkal pontosabbak voltak a norvégok, ezzel nyerték meg a mérkőzést és ezzel együtt az Európa Bajnokságot is! A spanyolok végig teljesen egyenrangúak voltak a döntőben, könnyedén lehetett volna fordítva is a végeredmény.
Norvégia – Spanyolország: 28-25!
Ezzel aranyérmes Norvégia, ezüstérmes Spanyolország lett!
Korábban kiderült már, hogy Svédország szerezte meg a bronzérmet, Montenegró a negyedik helyen végzett.
Franciaország ötödik, Magyarország hatodik lett!
Köszönöm a figyelmet!
---- (19:37:42)
Nem sikerült azonban az egyenlítés, ellenben a spanyolok az utolsó másodpercben még egyet lőttek, így két gólos spanyol előny az első félidőt követően. Eddig erőn felül teljesítenek a spanyolok. Kérdés, hogy Norvégia tud-e újítani, illetve Spanyolország végig tudja-e tartani ezt a formáját. Nagyszerű második félidőre számíthatunk, teljesen nyílt a csata!
Norvégia – Spanyolország: 10-12, a szünet után folytatjuk!
----
Norvégia: Silje Solberg, Sando (kapusok) – Betina Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Riegelhuth-Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe
Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangué, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA).
A norvégok végig magabiztosak voltak az EB alatt annak ellenére, hogy Hammerseng, Edin és Katrine Lunde sincs a keretben. De tudjuk, hogy a norvég kézilabdában óriási a merítési lehetőség, így könnyen lehet, hogy ilyen nagy nevű hiányzók ellenére is sikerül megnyerniük az aranyérmet. Egyetlen vereségüket éppen Magyarország ellen gyűjtötték be, kicsit árnyalja a képet, hogy addigra Norvégia már biztosan az első középdöntős csoport élén végzett, így valójában tét nélküli volt a találkozó.
Az elődöntőben ugyan "csak" négy góllal verték Svédországot, de a mérkőzést igazából végig kézben tartották a norvégok, különösen az utolsó 15 percben. A legnagyobb gólgyárosok nem meglepő módon Heidi Löke és Nora Mörk, de szépen termelt Riegelhuth és Kristiansen is. Továbbá kiemelkedően jó a kapusteljesítményük Solberg részéről annak ellenére, hogy Lunde és Grimsbö mögött általában csak harmadik számú hálóőr lenne Solberg, de sérülés, illetve szülési szabadság miatt hirtelen első számú kapus lett, él is a lehetőséggel.
Spanyolország egyik kulcspillanata az ellenünk aratott kínkeserves, de nagyon fontos győzelem volt még a csoportmeccsek alatt. Az így magukkal vitt négy pont végül éppen elég lett, kiegészítve azzal, hogy a középdöntőben némi meglepetésre súlyos vereséget mértek Dániára, hogy elődöntőbe jussanak velünk azonos pontszámmal, de egymás elleni jobb eredménnyel.
Az elődöntőben a spanyolok óriási elánnal kezdtek, csodálatosan szép, szellemes támadásokkal, könnyű gólokkal, szép, kombinatív játékkal lemosták Montenegrót az első félidő nagy részében. Aztán a második félidő merő szenvedés lett, szerencséjükre Montenegró is partner volt a kapkodó, rossz támadásokkal teletűzdelt játékban és úgy is sikerült az öt gólos előnyből egyet megtartania Spanyolországnak, hogy a második játékrészben mindössze hat találatot jegyeztek!
Carmen Martin a házi gólkirálynő eddig, de igen sokszor rongálta az ellenfelek hálóját Pena és Mangue is. Itt se feledkezzünk meg Navarro kapusteljesítményéről, ami szintén kiemelkedő.
A mérkőzés esélyese egyértelműen Norvégia, aki most visszaszerezheti az Európa bajnoki koronát, amit két éve Montenegró ellen elveszített. Címvédés már biztosan nem lesz. A spanyolokat semmiképpen sem szabad leírni, ha az elődöntőben látott első félidei játékukat tudnák előhúzni a cilinderből. Norvégia azonban végig kiegyensúlyozott volt a tornán, meglepetés lenne a spanyol aranyérem.
A találkozó vasárnap este 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
----