Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 3:2 (vége) | Debreceni HK – Budapešť 3:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 4:1 (vége)
Corona Brasov Wolves
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HSC Csíkszereda
péntek 26.12.2014, 16:45 • Brassó • MOL Liga

Ugyan a végén kicsit megizzadt a Brassó a folyamatos szeredai nyomás alatt, de a három pont így is meglett végül. Nem játszottak ma kiemelkedően a hazaiak, teljesen egyenrangú ellenfél volt ma a Csíkszereda, de sajnos ez sem ért pontot számukra, így a felzárkózás még várat magára. A végén talán kicsit túl későn hozták le a kapust a vendégek, már csak 20 másodperc volt hátra.

Brassó – Csíkszereda: 3-2!
    ---- (18:54:35)

60:00

59:51
    Időkérés, a Csíkszereda kért időt. Alig 10 mp hátra.

59:51
    Gondban lehetnek a brassóiak, ugyanis hazai kiállítás következik a hajrában. Obsut megy le palánkra lökés miatt. Hat a négy ellen támadhat a Szereda!

59:40
    Kapus nélkül a szeredaiak, Raitums lement, talán kicsit túl későn.

58:00
    Már csak a védekezéssel tud törődni a Brassó, kockáztat a Szereda, folyamatosan támad.

57:30
    Gólhelyzet a fehér mezesek előtt, Molnár Zsombor közeli lövését Polc hárítja bravúrral!

56:10
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól. Folyamatosan a vendégek támadnak, de az utóbbi percekben nem jutottak lövéshez.

55:00
    Utolsó erejét is beveti már a Szereda, igyekeznek támadásban maradni.

54:25
    Salonen teremtett veszélyt a hazaiak kapuja előtt, de János passza pontatlannak bizonyult végül.

54:00
    A meccs hajrájához érkeztünk, jól tartja magát az utolsó helyezett Csíkszereda a jóval esélyesebb Brassó otthonában.

53:40
    Saluga vezetett egy kontrát középen, amikor visszakapta, kicsit hosszan került hozzá vissza, így a közeli lövésnél Raitumsnak csak elé kellett állnia.

53:04
    Különösebb gond nélkül lehozta ezt a hátrányt most a Szereda.

51:30
    Salugára jött volna ki a figura a bal oldalon a kapuvashoz közel, de az utolsó passzba hiba csúszott, végül a vendégek ki is lövik a korongot.

51:04
    Satek akadályozás miatt áll ki két percre a vendégektől. Brassói emberelőny.

50:35
    Igyekszik elől tartani most a korongot a Brassó, de még a záró harmad fele hátravan, próbálják bevinni a döntő ütést.

50:15
    Molnár Zsolt visszatett korongját Imecs próbálta volna kapura tenni balról, ám kísérletét blokkolták.

49:40
    Aktívabb a Csíkszereda, Imecs védekezett most jó Salonen középső lövésénél.

49:00
    Polc tenyerel rá Molnár Zsombor előtt a korongra a biztonság kedvéért, egy bal oldali lövés pattant vissza veszélyesen a palánkról.

Gólok és gólpasszok: 17. Klouda (Obsut, Zsók), 25. Hietamaki, 41. Saluga (Obsut, Filip) – 3. Molnár (Spady, Salló), 42. Bors (Bíró Mátyás)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Kluoda – Molnár Zsolt, Mihály Á., János, Virág Cs., Hietamaki – Antal Zs., Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás
    HSC Csíkszereda: Raitums (Ruczuj) – Salonen, Salló, Satek, Spady, Molnár Zsombor – Bors, Mihály Ede, Papp Sz., Farkas, Tranca – Heffernan, Bíró M., Nagy I., Bíró T., Gecse – Molnár Z., Geréb, Bíró O. A., Rokaly

Játékvezetők: Valentin Lascar, Mihai Butucel – Péter Vilmos, Siko Szilárd-Levente