Tottenham Hotspur – Manchester United 0:0 (vége) | Southampton FC – Chelsea F.C. 1:1 (vége) | Aston Villa FC – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Hull City – Leicester City 0:1 (vége) | Manchester City – Burnley FC 2:2 (vége) | Queens Park Rangers – Crystal Palace 0:0 (vége)
Stoke City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | West Ham United – Arsenal FC 1:2 (vége) | Newcastle United – Everton FC 3:2 (vége)
Southampton FC
1:1 (1:1)
Chelsea Football Club
vasárnap 28.12.2014, 15:05 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Rendkívül jól védekezett a mérkőzés második félidejében a Southampton, hiába támadta szinte végig nyomasztó fölényben a Chelsea a második 45 percet, nem sikerült újabb gólt szerezniük a vendégeknek, így a listavezető csak egy ponttal gazdagodik ma. Az esélyek tekintetében vélhetően egy pontra fog csökkenni az előnyük a Manchester Cityvel szemben. A Soton rászolgált az egy pontra.

Southampton – Chelsea: 1-1!
    ---- (16:59:04)

90+5

90+5
    Hazard-t is felrúgják jó 30 méterre a kaputól, még ez is mehet!

90+5
    Még egy vendég szabadrúgás balról.

90+4
    Pellé kapott még sárga lapot.

90+4
    Fél perc már csak hátra, nem fogja megszerezni a győzelmet ma már a Chelsea.

90+4
    Mané feküdt a földön egy jó fél percet, vélhetően időhúzási szándékból.

90+3
    Filipe Luis bal oldali beadása pocsék, érintés nélkül pattog kirúgásra.

90+3
    Egyre nő az esélye annak, hogy kihúzza döntetlennel a Southampton, kiváló a védekezésük.

90+2
    Fabregas lőtte keresztbe a labdát a kapu előtt Drogba felé, pár centi híján elérte, de ez is kimaradt!

90+1
    Négy perc a hosszabbítás.

90+1
    Még jobban beszorul most emberhátrányban a Southampton, szerencséjükre már csak kevés idő van hátra.

90
    Remy érkezik az utolsó percekre Costa helyére a vendégekhez.

89
    Schneiderlin buktatja a kiugrani készülő Fabregast, második sárga lap, kiállítás!

89
    Feltámadt az utóbbi percekben a Southampton, egyáltalán nem támad percek óta a Chelsea. Most is szögletet harcolt ki a hazai csapat.

88
    Ismét Alderweireld akcióban, jobb oldali beadása elszáll mindenki felett, de marad a Sotonnál.

87
    Alderweireld jól került lövőhelyzetbe már a túloldalon, de magasan fölé bombázza 20 méterről..

86
    Costa húzta meg a bal oldalon, Alderweireld azonban elérte, hogy kirúgás legyen belőle.

85
    Földre került Mané a középpályán, Taylor megállítja a játékot.

84
    Filipe Luis balról középre lőtt labdája megpattan, Forster kivetődve hárít.

83
    Ivanovic elől mentenek hátul, újra nyom a Chelsea.

82
    Drogba jobb oldali beadási kísérletét Gardos menti szögletre lábbal.

81
    Ward Prowse indítja Manét, de két védő között nem tudja jól átvenni fejjel.

80
    Már nincs cserelehetősége a Southamptonnak, de szerencsére nincs is rá szükségük, már talpon Fonte. A Chelsea még cserélhet egyet.

79
    Fonte ütközik saját kapusával, Forster térde találta el a védőt.

78
    Shane Long váltja Davist a hazaiaknál.

78
    Drogba kapott jó labdát a bal oldalon, jó csellel tartotta meg, majd próbálta kiugratni Costát, hajszálnyit rövidre sikerült.

77
    A felezőnél adogat a Chelsea, még át kell állniuk a két csatáros játékrendre.

76
    Wanyama szerez meg egy elveszettnek hitt labdát a Chelsea térfelén, de végül mégis elveszítik a hazaiak.

75
    Mikel helyett Drogba érkezett második éknek előre Costa mellé.

75
    Ivanovic 30-32 méterről tüzelt középről, jócskán mellé-fölé.

75
    Drogba érkezik hamarosan a Chelsea csapatába.

74
    Továbbra is a Chelsea támadgat, de már nincs akkora nyomás alatt a hazai kapu az utóbbi percekben.

73
    Forster húz le magabiztosan egy vendég beívelést, ismét támadhat a Soton.

72
    Schneiderlin kapott sárga lapot, az Arsenal ellen ő pihenni kényszerül ötödik sárga lap miatt.

72
    Hazard esik el Schneiderlin szorításában, előbbi kap szabadrúgást a középpályán.

71
    Biztató ellentámadás a Southampton részéről, Mané tört be a jobb oldalon, meg is kapta a labdát, de három védő gyűrűjében nem volt esélye.

70
    Fabregas kiváló indítást kapott a jobb oldalon, de már nem tudta középre adni, mert pechére elcsúszik ígéretes helyzetben!

69
    Többször is veszélyesen betört Matic és Hazard a bal oldalon a büntetőzónába, de lövés helyett mindketten cselezgetni kezdtek, vesztükre.

68
    Willian kapott a jobb oldalon labdát túl későn, addigra lesre került.

67
    Luis bal oldali beadása a túloldalon bedobásra pattan. Targett végzi el a bedobást, kicsit fújhatnak a hazaiak.

66
    Costa jobb oldali beadását Targett akadályozza meg egy szöglet árán.

65
    Wanyama szerez labdát hátul, de Fabregas megint nagyon gyorsan visszaszerzi.

64
    Luis tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalról, Costa elé pattant 12 méteren, lövésébe azonban beleléptek a hazai védők.

63
    Gardos érkezik Yoshida helyett a pályára. A második hazai csere.

63
    Erősödik a Chelsea mezőnyfölénye, már csak ritkán tudja megtartani a labdát tartósan a Soton.

62
    Egy óra játékot követően Southampton – Chelsea: 1-1.

61
    Hazard kapott nagy labdát a bal oldalon Fabregastól, félfordulatból bal lábbal kapura szúrja 16 méterről, a bal kapufa mellé.

60
    Próbálja nyomás alá helyezni a Chelsea a Sotont, a tizenhatosuk előtt járatják a labdát.

59
    Tadic helyett Ward-Prowse érkezett a hazai csapatba.

59
    A felezőtől jöhet ismét szabadrúgással a fővárosi csapat.

58
    Yoshida kapott sárga lapot.

58
    Kék mezes szabadrúgás, Terry a labda mögött a Chelsea térfelének közepén.

57
    Egyelőre a Chelsea emelni tudta a tempót, gyorsították a játékot és a fordulás óta többet támadnak.

56
    Fabregas még sárga lapot is kapott. Vagy műesésért, vagy mert túl teátrálisan kérte számon a játékvezetőn az (úgy tűnik jogos) büntetőt.

56
    Targett tette ki a lábát Fabregas elé a tizenhatoson belül, ám nem kapott büntetőt a Chelsea támadója.

55
    Costa tette vissza lövésre Williannek, kétszer is kísérletezhetett, mindkettő lepattan egy védőről.

54
    Tadic kétszer is kísérletezhetett beadással balról, az első lepattant, a második mély lett, így Courtois könnyedén megfogta.

53
    Mikel indítja Hazard-t a bal oldalon, a Williannek visszatett labda már nem pontos.

52
    Wanyama kisebb lökését fújja vissza Taylor, a vendég szabadrúgás a jobb oldalról, jó 30 méterről jár.

51
    Willian szerez labdát a felezőnél, majd Schneiderlin fellöki, jöhet előre a fővárosi csapat.

50
    Forster szedi fel Hazard elől az indítást, kicsit volt csak hosszú.

49
    Mikel, Ivanovic, majd Matic a labda útja, a felezőnél már letámadnak a hazaiak.

48
    Fabregastól Yoshida lop labdát, a középpályán viszont Terry visszaszerzi.

47
    Luis hozta fel a labdát a bal oldalon, Hazard-t indítja.

46
    Schürrle helyett Willian érkezett a vendég csapatba a szünetben.

46

Nem tett rá többet Taylor játékvezető a jelzett hosszabbításnál. Jól kezdte a találkozót a Chelsea, némi mezőnyfölényt harcolt ki, de helyzetekig nem jutott.

Ellenben Mané a 18. percben remek megoldással szerzett vezetést a hazaiaknak. A londoniak mezőnyben jók voltak, de a kapu előtt hiányzott a szellemesség a játékukból. Végül a ráadás perceiben sikerült az egyenlítés, így könnyebb dolguk lehet a második játékrészre. Ha nem változik a játék képe, akkor a Southampton a győzelemre is esélyes lehet, ha változik, akkor a Chelsea megőrizheti három pontos előnyét a tabellán.

Southampton – Chelsea: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+3

45+3
    Három perc a ráadás, bár a gól miatt nem kizárt, hogy kicsit még rátesz a játékvezető.

45+2
    Némileg váratlanul egyenlített a Chelsea, szinte semmi ötletet nem lehetett felfedezni a játékukban jó 10-15 perce.
    Eden HAZARD - 1:1

45+1
    Chelsea gólt szerzett!!
    EDEN HAZARD kapott szép kiugratást a bal oldalon, jól tartotta meg, remekül cselezett befelé, végül középről, 14 méterről kiválóan lőtte ki laposan a bal alsót! 1-1!

45
    Pellé vette le középen az átadást, majd 15 méterről a jobb felső sarok mellé-fölé lő. Ebben több volt.

45
    Már a saját térfelén letámadja a Chelseat a Soton, ezzel most nem tud mit kezdeni jó ideje az éllovas.

44
    Cahill már hátul ment Mané elől bedobásra.

43
    Yoshida dönti fel Schürrlét a középpályán, a kékek jöhetnek előre.

42
    A labdabirtoklási arány 41-59% a Chelsea javára. Most is a vendégek járatják a középpályán.

41
    A Chelsea támadójátéka egyelőre nem veszélyes kapura. Mezőnyben jól tartják a labdát, jól cseleznek, de lövés nélkül nem lesz gól.

40
    Targett bedobása után Tadic indult meg veszélyesen a tizenhatoson belülre, végül Ivanovic szerelt jó ütemben.

39
    A pontrúgásból semmi veszély nem alakul ki, Courtois hozhatja játékba a labdát.

38
    Manét vágja fel Obi Mikel, 32 méterről jöhet szabadrúgással a hazai csapat.

37
    Ezúttal sem sikerült a lövés, Forster jöhet kirúgással.

36
    Bármilyen hihetetlen, de a listavezető Chelsea még nem lőtt kapura a mérkőzésen, a Soton már négyszer is próbálkozott, ebből egy találta el a kaput, abból lett a gól.

35
    Filipe Luis balról lágyan löbbölte be Costa irányába a labdát, de ez is pár centivel magasabbra sikeredett a kelleténél.

35
    Tadic jobb oldali beívelése mindenki felett magasan átszáll és túl erős is lett, kirúgásra suhan érintés nélkül.

34
    A hazai szabadrúgás a jobb oldalról, az ötössel egy magasságból jár.

33
    Mané kapott kiugratást a jobb oldalon, Hazard majdnem labdát szerzett, de a kezét is használta hozzá.

32
    Matic ütötte el a középpályán ellenfelét, sárga lap.

32
    Fél óra játékot követően Southampton – Chelsea: 1-0.

31
    Matic iramodott meg a bal oldalon, középen adogatnak már a kékek, de lövéshez nem jutnak.

30
    Hazard a jobb oldalon tűnik fel ezúttal, Ivanovic lábát pedig kihúzzák, jobb oldali vendég szabadrúgás.

29
    A felezőnél labdát szerez a fővárosi csapat, most ők becsülik meg a játékszert.

28
    Középen járatja a labdát a Southampton, még Forsterhez is hátrakerült.

27
    Jóval többet van a labda a Chelseanél, de egyelőre az igazán nagy ziccerek és főleg a gólok hiányoznak a vendégek játékából.

26
    Fabregas bal oldali beadása megpattan egy védőn, Schürrle csak centikkel maradt le róla középen, egy méteren!

25
    Maticot ugratják ki a bal oldalon, de lesre futott már.

24
    Hazardot szerelte Tadic hátul, de aztán elcsúszik, így újra a Chelsea támadhat.

23
    Hazard bal oldali beadását Alderweireld fejeli ki Costa elől szögletre.

22
    Diego Costa tartotta meg jól a labdát egy bal oldali indításnál, középre tett labdáját Yoshida vágja ki bedobásra.

21
    Schneiderlin hagyta maga előtt lepattanni, majd kapura tűzte 25 méterről, 30 centivel a felső léc fölé!

20
    Támad a Chelsea a bal oldalon, majd keresztlabda Ivanovichoz a jobb oldalra. Targett azonban szerelni tudja.

19
    Még nagyon messze a vége, de vezetést szerez a Soton egy nagyon szép góllal, eddig sem játszottak alárendelt szerepet.
    Sadio MANÉ - 1:0

18
    A Southampton gólt szerzett!
    Leshatárról indult egy remek kiugratással középen SADIO MANÉ, de Terry beragadt. Két pattanás után a kifutó Courtois felett átemelve továbbította a kapuba a labdát! 1-0!

17
    Matic várta állva a labdát, Tadic megelőzte. Manét indította volna középen, ám Cahill remek ütemű becsúszással elpöckölte a labdát.

16
    José Fonte érkezett a szöglet után a jobb oldalon, éles szögből próbálta még kapura tenni a kapuhoz közel, de Terry estében még szögletre tudott menteni.

15
    Az első Soton szöglet, Mané harcolta ki.

14
    Schürrle kapott indítást a bal oldalon, rossz helyzetből, kiszorítva érte el a labdát, de csak kirúgásra tudta már kotorni.

13
    Pellé sportszerűen odament Terryhez, ám utóbbi nem igazán fogadta a baráti bocsánatkérést.

12
    Pellé keze érte el Terry arcát egy fejesnél, de semmi szándékosság nem volt a dologban.

11
    Igen éles szögben süt a nap még Forster szemébe, ezt az első félidőben vélhetően megpróbálja majd kihasználni a Chelsea távoli átlövésekkel.

11
    Forster tenyereli oldalra a labdát, ahol is Schürrle újabb szögletet harcol ki.

10
    Fabregas kiváló cselekkel indult meg a bal oldalon, már betört a tizenhatoson belül, amikor Hazard elől Targett vágja ki, újabb szöglet.

9
    Diego Costa keresztpasszát Fonte vágja ki szögletre.

8
    Támad a fővárosi csapat, Luis bedobása balról, az ötössel egy magasságban. Matic lábáról lepattan középen, kirúgás a hazai csapat javára.

7
    Filipe Luis kötényt oszt ki egy hazai védőnek, de Hazard nem számított ilyen indításra, így Yoshida lecsapott a labdára.

6
    Filipe Luis gyűjti be a labdát hátul, egyelőre helyzet nélkül a két együttes.

5
    Schneiderlin hozza fel a labdát középen, majd Davis beívelését Ivanovic fejeli ki.

4
    Hátul adogat a Southampton, egyelőre nem estek egymásnak a csapatok.

3
    Luis húzta vissza finoman a megindulni készülő Davist, hazai szabadrúgás a felezőtől.

2
    Tadic tolta meg a labdát a tizenhatos előterében, majd távolról lövéssel kísérletezik, jócskán fölé.

1
    Piros-fehér csíkosban a Soton, sötétkékben a Chelsea.

1

Southampton FC: Forster – Alderweireld, José Fonte, Yoshida, Targett – Davis, Wanyama, Schneiderlin – Tadic, Pellé, Mané
    Cserék: Davis – Gardos, Long, Ward-Prowse, Isgrove, Reed, McCarthy

Chelsea Football Club: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Filipe Luis – Obi Mikel, Matic – Schürrle, Fabregas, Hazard – Diego Lopez
    Cserék: Cech – Zouma, Ramires, Drogba, Rémy, Willian, Azpilicueta

Játékvezetők: A. Taylor – G. Beswick, D. Cann.

Folytatódik az angol labdarúgó bajnokság 19. fordulója. Két nap alatt a második mérkőzést játsszák a csapatok a Premier League-ben, ez ráadásul egy rangadó az élmezőnyből. A negyedik helyezett Southampton fogadja az éllovas Chelsea együttesét.

A Southampton a kiváló évkezdet után nagyon megtorpant, zsinórban öt vereséget szenvedtek. Most azonban ismét visszataláltak a győztes útra, egymás után két győzelmet arattak, köztük a pénteki idegenbeli sikert is. A Chelsea az évad kezdete óta mindössze egyszer kapott ki, nem véletlenül vezetik a tabellát is és a nemzetközi kupában is menetelnek. Emiatt a mérkőzés esélyese a Chelsea, de a hazai pálya a Southampton esélyeit növeli valamelyest.

A találkozó vasárnap 15:05-kor kezdődik, tartsanak velünk!